Do filtromaniaczek:) - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-04-14, 11:10   #2071
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
a ja mam pytanie - może głupie ale cóż

jak poznać czy filtry działają czy nie? zwłaszcza teraz, jak nie ma słońca??
Ja poznaję po tym, żę piegi siędzą cicho i nie wychodzą mi. Normalnie miałam piegi nawet w pochmurne dni (kolejny dowód na to, że UVA przenikają przez chmury, szyby etc.), a odkad stosuję filtry schowały się wszystkie co bardzo mi odpowiada
Stary 2006-04-14, 11:20   #2072
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Ja poznaję po tym, żę piegi siędzą cicho i nie wychodzą mi. Normalnie miałam piegi nawet w pochmurne dni (kolejny dowód na to, że UVA przenikają przez chmury, szyby etc.), a odkad stosuję filtry schowały się wszystkie co bardzo mi odpowieada
mi piegi nie wychodzą, tzn nowe... te co mam mam od urodzenia praktycznie (czyli od kąd pamiętam)

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 849 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 11:21   #2073
kasik71
Raczkowanie

Chocolatka dzięki, ja mam ten drugi - nowość, myślałam że ten spf 50 jest czysty biały. jak przetestuję od razu zdaję relację .
kasik71 jest offline  
Stary 2006-04-14, 11:34   #2074
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
mi piegi nie wychodzą, tzn nowe... te co mam mam od urodzenia praktycznie (czyli od kąd pamiętam)
Mnie zaś pod wpływem słońca zagęściły się troche, ale teraz pod grubą warstwą są schowane więc ich nie widać. Poza tym ostatnio zaczełam też używać "domowego bronzerka", więc teraz cera wygląda super
Stary 2006-04-14, 11:43   #2075
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Mnie zaś pod wpływem słońca zagęściły się troche, ale teraz pod grubą warstwą są schowane więc ich nie widać. Poza tym ostatnio zaczełam też używać "domowego bronzerka", więc teraz cera wygląda super
domowy brązerek ??

wiec ponawiam pytanie, bo obecność/nieobecność piegów nie będzie dla mnie wskaźnikiem działania/nie działania filtró :/

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 849 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 11:49   #2076
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
domowy brązerek ??

wiec ponawiam pytanie, bo obecność/nieobecność piegów nie będzie dla mnie wskaźnikiem działania/nie działania filtró :/
Mieszam skrobię kukurydzianą z niewielka ilością cynamonu.

Szczerze powiedziawszy nie wiem jak inaczej sprawdzić działanie filtrów.
Pozdrawiam
Stary 2006-04-14, 11:53   #2077
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:

Pozdrawiam
ooo i to rązuję fajnei buźkę?? ale to tak na 1 raz, tak?coś jak puder brązujący

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 11:54   #2078
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Hosenka*

podbijam pytanko bom bardzo ciekawa

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 11:57   #2079
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
Znaczy się ja sobie zrobiłam bardzo jasny kolor, ale jak dodasz więcej cynamonu to wyjdzie ciemniejszy kolor. Czy w użyciu jest to takie samo jak puder brązujący to nie wiem, ponieważ nigdy w życiu nie używałam prawdziwego pudru brązującego.
Stary 2006-04-14, 12:01   #2080
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Znaczy się ja sobie zrobiłam bardzo jasny kolor, ale jak dodasz więcej cynamonu to wyjdzie ciemniejszy kolor. Czy w użyciu jest to takie samo jak puder brązujący to nie wiem, ponieważ nigdy w życiu nie używałam prawdziwego pudru brązującego.
i to sie długo trzyma? nakładasz pędzlem? gąbeczką? ale to chyba bardzo sypkie jest

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 12:03   #2081
elaj
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
Ja używam kilka razy w ciągu dnia do poprawek makijażu.
elaj jest offline  
Stary 2006-04-14, 12:13   #2082
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez elaj
Ja używam kilka razy w ciągu dnia do poprawek makijażu.
hmmm no ciekawe bardzo... i twarz pachnie cynamonowo ??
mozna zrobić "na zapas" do jakiegoś pudełeczka, czy trzeba na świeżo robic??
no i czy czy matuje?

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 12:19   #2083
elaj
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
hmmm no ciekawe bardzo... i twarz pachnie cynamonowo ??
mozna zrobić "na zapas" do jakiegoś pudełeczka, czy trzeba na świeżo robic??
no i czy czy matuje?
Zapach jest lekki. Robię większą ilość w pudełku po pudrze sypkim. Matuje, matuje.
elaj jest offline  
Stary 2006-04-14, 12:35   #2084
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez elaj
Zapach jest lekki. Robię większą ilość w pudełku po pudrze sypkim. Matuje, matuje.
oj to podkradne mamie cynamonu dzięki

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 12:58   #2085
lydiam
Raczkowanie

@ Joasiak: kupiłam krem, jestem ciekawa tej nowej formuły Vichy (krem 50+ jest dostępny w dwóch wariantach: zwykłym i dla skóry szczególnie wrażliwej, ja mam ten drugi). Do tej pory używałam SVR 60 Lait, ale byłam z niego bardzo niezadowolona. Nakładał się tępo, kolor był mocno nienaturalny (nakładałam na niego jeszcze podkład Vichy, żeby trochę ożywić buzię) i w tym roku zdecydowałam się na coś niebarwiącego.
lydiam jest offline  
Stary 2006-04-14, 13:01   #2086
lolitka123
Rozeznanie

wrocilam wlasnie z polowania na probki i jestem zawiedziona ;( wszedzie maja tylko vichy i tylko mleczko do ciala spf30.. do twarzy tylko dostalam jedna malutenka probke kremu spf50+ przeciw reakcjom alergicznym( nie mam takowych).. I jak tu mam znalesc jakis filrt dla siebie skoro probek 0 ( słownie : "zero") buuuuuuuu ;( moze znajde cos jak w dlugi majowy weekend pojade do Wroclawia. Musze cos znalesc bo to moja ostatnia szansa. Sa tu moze jakies Wroclawianki, ktore by polecily jakies apteki dobrze zaopatrzone w probki? i przy okazji z tanimi kosmetykami z filtrami bo pewnie we Wrocku sie tez zaopatrze pozdrawiam
lolitka123 jest offline  
Stary 2006-04-14, 13:05   #2087
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anja00
Mam pytanko
Czy na filtr Anthelios mogę nakładać jako bronzer Ziemię Egipską? Wiem, ze nie można nakładać kosmetykó zawierających talk i mikę, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć składu Ziemi Egipskiej (na moim opakowaniu juz się starł, a ulotke wyrzuciłam )
Tak dawno już się nie brązowałam.... chciałabym w świetą nie straszyć rodziny
Wczoraj kupiłam 0.5 kg skrobii ziemniaczanej;>, ale wolałabym dostać przyzwolenie na Ziemię
Ja używam ziemi słonecznej (na Avene) - zawiera i talk i mikę, przypuszczam że egipska też Aniu.

Tonująca Avenka - jestem zdecydowanie na tak .
Nakłada się i wygląda na buźce jak rasowy, lekki podkład. Nakładałam na grubą warstwę mleczka, w sztucznym świetle - trochę się o efekt obawiałam, ale jest piękny. Rozprowadzanie bez zarzutu, żadnych smug czy mazajów, kremowa konsystencja, raczej nie tłusty, choć cięższy od kremu do suchej cery 50, ale za to ładne krycie i ujednolicenie koloru cery.
Przejechałam po buźce meteorkami i wygląda ślicznie.

Połysk avenowsko - firmowy, zmatowiłam Hauschką do ciała. Mam go na buzi od rana, od czasu do czasu absorbentka jest w użyciu, ale buźka wygląda pięknie.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-14, 13:48   #2088
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Hosenka*

niech mi ktoś odpowie - pliska!

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 13:48   #2089
Erato
Wtajemniczenie

Kate30, a czy avenka tonująca solo jest bardzo ciemna? Gdzieś tu było parę(naście?dziesiąt?) postów temu , że chyba jest jakiś różowawy? Nie wiem, czy używałaś kiedyś tonującej Biodermy, ale jeśli tak, to czy możesz porównać? Plissss?
Erato jest offline  
Stary 2006-04-14, 13:53   #2090
Kate30
Zakorzenienie

Nie jest ciemna, ale zdecydowanie ten beż wpada w róż. Używałam biodermy tonującej flush 50. Avene jest z różem, flush jest poprostu beżowy. Obydwa kolory na mnie dobrze wyglądają.
Krem Avene ma kolor, ale ładnie stapia się z cerą (moją), praktycznie go nie widać, a krycie i ujednolicenie jest ładne.
Próbkę dostalam w euroaptece w Platanie w Zabrzu. Jeśli możesz sobie tam podjechać to warto.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-14, 13:56   #2091
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
Hosenko, ale nie wiem, o co Ci chodzi: czy o to, czy filtr jest stabilny, czy o to, jaki efekt na skórze przynosi stosowanie filtra? Co do tej pierwszej kwestii pozostaje chyba tylko wierzyć specjalistom i wybierać te filtry, które "działają", czyli są stabilne. A jeżeli chodzi Ci o efekt na skórze, to raczej trudno go zauważyć "doraźnie", jeżeli się ma bezproblemową skórę. Zauważalne efekty działania filtra to np. zblednięcie piegów czy przebariweń pigmentacyjnych (moje "łaty" cicho siedzą odkąd używam filtrów ), uspokojenie naczyń krwionośnych. Ale tak naprawdę to zauważ, że my wszystkie liczymy na prawdziwe efekty tak za 10 lat... Kiedy dzięki filtrom nie będziemy miały objawów fotostarzenia
Erato jest offline  
Stary 2006-04-14, 14:00   #2092
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Nie jest ciemna, ale zdecydowanie ten beż wpada w róż. Używałam biodermy tonującej flush 50. Avene jest z różem, flush jest poprostu beżowy. Obydwa kolory na mnie dobrze wyglądają.
Krem Avene ma kolor, ale ładnie stapia się z cerą (moją), praktycznie go nie widać, a krycie i ujednolicenie jest ładne.
Próbkę dostalam w euroaptece w Platanie w Zabrzu. Jeśli możesz sobie tam podjechać to warto.
Bardzo dziękuję W Zabrzu niestety nie bywam, już prędzej ta Plejada w Bytomiu... Cóż, poszukam próbek i tyle. Ale obawiam się, że różowości to nie dla mnie... Sama jestem zbyt różowa. A tego Flusha nie próbowałam jeszcze, bo wszyscy narzekają, że się wałkuje
Erato jest offline  
Stary 2006-04-14, 14:06   #2093
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
Hosenko - filtruję się od 3 miesięcy i póki co zauważyłam, że skóre mam lepiej nawilżoną, o równiejszej strukturze. Sora pod oczami superodżywiona [filtry avene]. Ale prawdziwego dziłąnia filtrów nie da się ocenić po 3 miesiacach, tylko moze po 3 latach - kiedy porównasz soja twarz z twarza koleżanki - "opalaczki"
L_V jest offline  
Stary 2006-04-14, 14:13   #2094
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:

Pozdrawiam
Też tak robię, ale tego cynamonu nie mogę dobrze rozprowadzić płatkiem kosmetycznym Zawsze zostaje mi taki jakby piasek, zostaje na brwiach i we włosach, nawet ostatnio koleżanka zapytała sie skąd mam piasek na twarzy Wiec help jak to rozprowadzic??
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-04-14, 14:38   #2095
agłaja
Przyczajenie

Smile Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziękuję dziewczyny za odpowiedź ( Chocolatka i Justy) . Rzeczywiście ta część BU jeszcze została . Spróbuję serum z Juvitu, choć już się boję, co to będzie z moją tłustawą cerą. Narazie dopisuję się do grona zachwyconych Biodermą. Są jednak dwie rzeczy, które jeszcze mnie martwią, mianowicie pojemność powyzszej ( na to żadna z nas nie ma rady) i druga rzecz to szczypanie i łzawienie oczu kiedy coś mi się do nich dostanie( coś czyli filtr oczywiście).
Czy jest wśród was kochane taka, która ma ten problem? Jak sobie z tym radzicie? Może warto kupić specjalny filtr pod oczy, widziałam że taki ma kochana Bioderma. Tylko zastanawiam się, czy ten preparat pozbawiony jest składnika powodującego łzawienie u wrażliwych oczu, czy jego specyfika polega na czymś innym? Jestem gotowa wydać te dodatkowe 30 zł na coś, co mogłoby pomóc mi chronić się przed starzeniem skóry wokół oczu, gdybym tylko wiedziała czy warto. Póki co nie smaruję filtrem oczu bo boję się spowodować wypadek samochodowy( nie wiedzieć czemu łzawienie i pieczenie aż do oślepnięcia prawie, dopada mnie najczęściej podczas jazdy samochodem) .

Chcę dodać, ze u mnie najczęściej i najsilniej powodowały łzawienie LRP Dermo pediatrics i LRP creme 50 barwiony (koszmar). To tak ku przestrodze wrażliwoocznych, które jeszcze tego nie próbowały.

Kończę i pozdrawiam świątecznie wszystkie filtrofanki, oby jak najmniej UVA docierało do waszej skóry.
agłaja jest offline  
Stary 2006-04-14, 14:56   #2096
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Tonująca Avenka - jestem zdecydowanie na tak .
A ja nigdzie nie mogę dorwać tej tonującej Avenki, w jednej aptece dostali nową dostawę , ale bez kremu tonującego , w euroaptece u mnie w mieście mają tylko parę produktów i serii słonecznej prawdopodobnie nie będą mieli, a w trzeciej dopiero za 2-3 tygodnie. A tak chciałam wypróbować ten kolorek .
A propo otwierania przez panie farmaceutki kremów, to jak w jednej aptece pytałam sie czy mają ten nowy tonujący to pani mi odpowiedziała, że nie ponieważ specjalnie jak dostali nową dostawę słoneczną to otwierała wszystkie kremy i sprawdzała jaki mają kolor .

Cytat:
Napisane przez agłaja
Chcę dodać, ze u mnie najczęściej i najsilniej powodowały łzawienie LRP Dermo pediatrics i LRP creme 50 barwiony (koszmar). To tak ku przestrodze wrażliwoocznych, które jeszcze tego nie próbowały.
LRP i Vichy dodatkowo powodują łzawienie i pieczenie oczu ponieważ zawierają alkohol w składzie.
Paula07 jest offline  
Stary 2006-04-14, 14:58   #2097
_mina_
Raczkowanie

Nooo Bioderma zrobila mi prezent na zajaczka i przyslala probki filtrowW sumie przyslali mi: ulotki, photoderm max creme spf50+ 5 ml, tyle samo fluidu(obie w nowych wersjach), sensibo H2O plyn micelarny i hydrabio legre krem. Moze ktoras z Was chcialaby wymienic probki filtrow na filtry avene?

Kramik:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...31#post3489631
Torby:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148476
_mina_ jest offline  
Stary 2006-04-14, 15:04   #2098
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez _mina_
Nooo Bioderma zrobila mi prezent na zajaczka i przyslala probki filtrowW sumie przyslali mi: ulotki, photoderm max creme spf50+ 5 ml, tyle samo fluidu(obie w nowych wersjach), sensibo H2O plyn micelarny i hydrabio legre krem. Moze ktoras z Was chcialaby wymienic probki filtrow na filtry avene?
ja mampróbke avene i moge wymienić bo dla mnei za lepka

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 15:04   #2099
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _mina_
Mina, a jak do nich dotarłaś. Wysłałaś maila z prośbą o próbki i tak po prostu przysłali?
L_V jest offline  
Stary 2006-04-14, 15:05   #2100
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Erato
Hosenko, ale nie wiem, o co Ci chodzi: czy o to, czy filtr jest stabilny, czy o to, jaki efekt na skórze przynosi stosowanie filtra? Co do tej pierwszej kwestii pozostaje chyba tylko wierzyć specjalistom i wybierać te filtry, które "działają", czyli są stabilne. A jeżeli chodzi Ci o efekt na skórze, to raczej trudno go zauważyć "doraźnie", jeżeli się ma bezproblemową skórę. Zauważalne efekty działania filtra to np. zblednięcie piegów czy przebariweń pigmentacyjnych (moje "łaty" cicho siedzą odkąd używam filtrów ), uspokojenie naczyń krwionośnych. Ale tak naprawdę to zauważ, że my wszystkie liczymy na prawdziwe efekty tak za 10 lat... Kiedy dzięki filtrom nie będziemy miały objawów fotostarzenia
no tak, tylko kurcze skoro mam uzywać jakiegoś kiepskiego filtra przez długi czas po to zeby sie za 10 lat przekonac ze nie działał... hmmm

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości