Do filtromaniaczek:) - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-04-14, 15:07   #2101
_mina_
Raczkowanie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

wlasnie taknapisalam maile ze prosze o probki kremow z filtrami, podalam adres,zaczekalam jedynie jakies 2 mies i sa
Hosenko a jaka to avenka?

Kramik:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...31#post3489631
Torby:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148476
_mina_ jest offline  
Stary 2006-04-14, 15:15   #2102
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
no tak, tylko kurcze skoro mam uzywać jakiegoś kiepskiego filtra przez długi czas po to zeby sie za 10 lat przekonac ze nie działał... hmmm
Jesli wybierzesz stabilny filtr , czyli: Bioderma, Avene, Vichy, SVR, LRP, to dlaczego ma nie działać . Szczeże , nie wiem o co ci chodzi, ponieważ idąc twoim tropem to po co wogóle używać kremów z wit. C, retinalem czy retinoidami, kwasami? To wszystko jest inwestycja na przyszłość!!!.
Paula07 jest offline  
Stary 2006-04-14, 15:21   #2103
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Paula07
Jesli wybierzesz stabilny filtr , czyli: Bioderma, Avene, Vichy, SVR, LRP, to dlaczego ma nie działać . Szczeże , nie wiem o co ci chodzi, ponieważ idąc twoim tropem to po co wogóle używać kremów z wit. C, retinalem czy retinoidami, kwasami? To wszystko jest inwestycja na przyszłość!!!.
akurat z kwasami to na efekty nie trzeba czekać 10 lat...

pytałam z ciekowości - chodziło mi np o to, czy w przypadku "nie wystraczającego lub niedziałającego" filtru pojawiają się jakies podraznienia od słońca - tego typu rzeczy

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 849 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 15:34   #2104
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
akurat z kwasami to na efekty nie trzeba czekać 10 lat...

pytałam z ciekowości - chodziło mi np o to, czy w przypadku "nie wystraczającego lub niedziałającego" filtru pojawiają się jakies podraznienia od słońca - tego typu rzeczy
To wszytsko co wymieniłam oczywiście nie tyczy sie 10 lat, ale o to mi chodziło ,że nie uzyskamy super cery po jednym posmarowaniu się jakimś preparatem.

Jesli smarujesz przepisową ilośc , czyli 2,5 ml. i uzywasz stabilnych filtrów to będzie działało, tak samo jak działają inne preparaty, które wymieniłam w poprzednim poście.
Używanie filtrów jest tak oczywiste dla mnie , że twoje wątpliwości równają się z tym jakbyś podawała wątpliwości mycie zębów itp.
Paula07 jest offline  
Stary 2006-04-14, 15:54   #2105
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Paula07
A propo otwierania przez panie farmaceutki kremów, to jak w jednej aptece pytałam sie czy mają ten nowy tonujący to pani mi odpowiedziała, że nie ponieważ specjalnie jak dostali nową dostawę słoneczną to otwierała wszystkie kremy i sprawdzała jaki mają kolor
No żartujesz, no żeby farmaceuci takie rzeczy robili to już jest przesada

Mam nadzieję, że Avenka, której używam nie straciła jeszcze swoich właściwości tzn. mam nadzieję, że nikt przede mną jej nie otwierał
mckabi jest offline  
Stary 2006-04-14, 15:57   #2106
Hosenka*
Moderator KWC

ja filtrów uzywam od niecałego miesiąca póki stosuje kwasy...ale niedługo kończe z tym bo nei chce być biadolicą we wakacje (chociaż i tak mam ciemną karnacje)...

nie wiem czemu tak agresywnie piszesz i tym samym dajesz do zrozumienia że Ci którzy nie używają filtrów są gorsi od Ciebie

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 849 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 16:08   #2107
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
nie wiem czemu tak agresywnie piszesz i tym samym dajesz do zrozumienia że Ci którzy nie używają filtrów są gorsi od Ciebie
Wcale nie piszę agresywnie (jeśli tak wyszło ,to nie miało tak wyjść), ale jest już tyle artykułów naukowych o szkodliwości UVA, o fotostarzeniu się skóry. Nawet ten wątek w którym jest wiele rzeczy opisanych dokładnie, a pytasz się: Czy wogóle jest sens uzywania filtrów?Wystarczy trochę poszperać w necie i wyskoczy mnóstwo informacji związanych z tą tematyką. I w cale ludzi nie używających filtrów uważam gorszych ode mnie, jak można uważać kogoś za gorszego, kto stosuje inna pielęgnację skóry? Ja nikogo nie zmuszam do używania filtrów!
Paula07 jest offline  
Stary 2006-04-14, 16:28   #2108
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
i to sie długo trzyma? nakładasz pędzlem? gąbeczką? ale to chyba bardzo sypkie jest
No to jest taki domowy puder sypki, który dodatkowo brazuje. Nakładam go pędzlem, u mnie siedzi prawie cały dzień bez poprawek.
Stary 2006-04-14, 16:33   #2109
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Paula07
Wcale nie piszę agresywnie (jeśli tak wyszło ,to nie miało tak wyjść), ale jest już tyle artykułów naukowych o szkodliwości UVA, o fotostarzeniu się skóry. Nawet ten wątek w którym jest wiele rzeczy opisanych dokładnie, a pytasz się: Czy wogóle jest sens uzywania filtrów?Wystarczy trochę poszperać w necie i wyskoczy mnóstwo informacji związanych z tą tematyką. I w cale ludzi nie używających filtrów uważam gorszych ode mnie, jak można uważać kogoś za gorszego, kto stosuje inna pielęgnację skóry? Ja nikogo nie zmuszam do używania filtrów!
nie nie, nie pisałam czy jest sens WOGÓLE uzywać filtry. Chodziło mi o to czy w razie złej ochrony skóry w trakcie używania kwasów nie ma jakiś "natychmiastowych" oznak w postaci podraznienia, pieczenia itp ze filtr jest "nie dobry". Ja, póki co uzywam słabszego filtra 30 - mam tez LRP 50+ ale trzymam go na okres lata i intensywnego słońca.

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 16:39   #2110
Rhiannon
Raczkowanie

GG do Rhiannon

Dziewczyny, nie wiem, jakich filtrów uzywacie i czy ma to dla Was znaczenie. Ale piszę, może komuś sie przyda. Jeśli dobrze pamiętam, ktoś na BU pytał Basię o nakładanie na filtr mąki z cynamonem i Basia stwierdziła, że nie powinno się tego robić. Zaznaczam tylko, że nie pamiętam, czy chodziło jej o wszystkie filtry, czy tylko parsol Jeśli się mylę, proszę o poprawienie .

P.S. Wesołych Świąt, wszystkiego dobrego i braku problemów z filtrami i paniami w aptekach
Rhiannon jest offline  
Stary 2006-04-14, 16:44   #2111
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Też tak robię, ale tego cynamonu nie mogę dobrze rozprowadzić płatkiem kosmetycznym Zawsze zostaje mi taki jakby piasek, zostaje na brwiach i we włosach, nawet ostatnio koleżanka zapytała sie skąd mam piasek na twarzy Wiec help jak to rozprowadzic??
In The Shadows ja używam pędzla
Stary 2006-04-14, 16:47   #2112
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
nie nie, nie pisałam czy jest sens WOGÓLE uzywać filtry. Chodziło mi o to czy w razie złej ochrony skóry w trakcie używania kwasów nie ma jakiś "natychmiastowych" oznak w postaci podraznienia, pieczenia itp ze filtr jest "nie dobry". Ja, póki co uzywam słabszego filtra 30 - mam tez LRP 50+ ale trzymam go na okres lata i intensywnego słońca.
Z tego co czytałam, bo póki co nie odważyłam się jeszcze na kurację kwasami, w jej trakcie powinno się używać co najmniej 50+. Nie rozumiem, dlaczego wybierasz tę 30 i skoro cena wyższych filtrów jest taka sama.
mentha jest offline  
Stary 2006-04-14, 16:56   #2113
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
Dziewczyny, nie wiem, jakich filtrów uzywacie i czy ma to dla Was znaczenie. Ale piszę, może komuś sie przyda. Jeśli dobrze pamiętam, ktoś na BU pytał Basię o nakładanie na filtr mąki z cynamonem i Basia stwierdziła, że nie powinno się tego robić. Zaznaczam tylko, że nie pamiętam, czy chodziło jej o wszystkie filtry, czy tylko parsol Jeśli się mylę, proszę o poprawienie .

P.S. Wesołych Świąt, wszystkiego dobrego i braku problemów z filtrami i paniami w aptekach
Znalazłam coś takiego, na dole jest komentarz Basi:

http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=13

Pozdrawiam
Stary 2006-04-14, 17:00   #2114
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez mentha
Z tego co czytałam, bo póki co nie odważyłam się jeszcze na kurację kwasami, w jej trakcie powinno się używać co najmniej 50+. Nie rozumiem, dlaczego wybierasz tę 30 i skoro cena wyższych filtrów jest taka sama.
jak conajmniej 50+ skoro to jest najwyższy filtr

conajmniej 20 sie powinno uzywać (tak chyba Justa pisała)

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2006-04-14, 17:15   #2115
mentha
Zadomowienie

Zapomniałam, że zmieniono oznaczenia, ale nie dalej jak wczoraj, farmaceutka oferowała mi SVR 60.

No to teraz czuję się już zupełnie zdezorientowana :|
mentha jest offline  
Stary 2006-04-14, 17:18   #2116
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mentha
Zapomniałam, że zmieniono oznaczenia, ale nie dalej jak wczoraj, farmaceutka oferowała mi SVR 60.

No to teraz czuję się już zupełnie zdezorientowana :|
To na pewno jeszcze ze "starej" dostawy, resztki po ubiegłym sezonie. Nowe dostawy mają juz oznaczenia 50+
L_V jest offline  
Stary 2006-04-14, 17:20   #2117
Contax
Zakorzenienie

...

Contax jest offline  
Stary 2006-04-14, 17:21   #2118
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasik71
Dziewczyny, jeśli chodzi o korzystne ceny Avene, to aptekawsieci ma mieć niedługo jakieś promocje na te produkty. Śledźcie ich ofertę. Dodają do zamówionych produktów próbki i odpowiadają na wszelkie zapytania .
Jeśli można wiedzieć, to jak się o tym dowiedziałaś? Na ich stronie jeszcze nic na ten temat nie napisali.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-14, 17:27   #2119
mentha
Zadomowienie

Cytat:
To na pewno jeszcze ze "starej" dostawy, resztki po ubiegłym sezonie.
Bardzo możliwe, filtry to towar raczej "niechodliwy" i jak do tej pory, znalazłam je tylko w jednej jedynej aptece (!) O jakichkolwiek próbkach mogę sobie co najwyżej pomarzyć...

Muszę uzupełnić wiedzę i tyle.
mentha jest offline  
Stary 2006-04-14, 17:48   #2120
lydiam
Raczkowanie

Teraz ponoć wszystkie najwyższe filtry (tzn. filtry wszystkich firm) mają mieć oznaczenie 50+.
lydiam jest offline  
Stary 2006-04-14, 18:01   #2121
mentha
Zadomowienie

Lydiam, po prostu to, co czytałam o wysokości filtrów podczas kuracji kwasami, zostało napisane jeszcze przed zmianami oznaczeń, a ja o nich zapomniałam. Ta 60, to pozostałość z ubiegłego sezonu w aptece trzydziestotysięcznego miasteczka. :|
mentha jest offline  
Stary 2006-04-14, 20:25   #2122
Szczęściara
Raczkowanie

Dziewczyny mam do Was pytanie-co powinien mieć dobry filtr w składzie? Zastanawiam się nad kupnem filtru o SPF 30, oto jego skład (niepełny): homosalate 7.0%, octinoxate 7.5%, octisalate 5.0%, titanium dioxide 3.2%. Z tego co wyczytałam na Wizażu to trzy pierwsze chronią przed UVB, a ostatni przed UVA. Napiszcie czy warto kupić ten filtr i czy będzie dobrze chronił. Z góry dziękuję.
Szczęściara jest offline  
Stary 2006-04-14, 20:27   #2123
Zadomowienie

Moje kochane, ależ nie zapominajcie o tym, że zmieniły się tylko oznaczenia. Rzeczywista wartość filtra pozostaje bez zmian!

Oto przykład:
- nazwa starej Biodermy to "Bioderma Photoderm Max Fluide SPF 100"
- nazwa nowej Biodermy: "Bioderma Photoderm Max Fluide SPF 50+" (ten znak "+" oznacza, ze faktor SPF jest wyższy niż 50, w tym wypadku faktor SPF ma wartość 100, jednak oznaczony jest jako SPF 50+).

Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.
Stary 2006-04-14, 20:35   #2124
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Szczęściara
Dziewczyny mam do Was pytanie-co powinien mieć dobry filtr w składzie? Zastanawiam się nad kupnem filtru o SPF 30, oto jego skład (niepełny): homosalate 7.0%, octinoxate 7.5%, octisalate 5.0%, titanium dioxide 3.2%. Z tego co wyczytałam na Wizażu to trzy pierwsze chronią przed UVB, a ostatni przed UVA. Napiszcie czy warto kupić ten filtr i czy będzie dobrze chronił. Z góry dziękuję.
Dobry filtr powinien zawierać w sobie filtry z rodzaju Tinosorb lub/i Mexoryl. Patent na Mexoryle ma koncerm L'Oreal, wiec filtry te znajdziesz w kosmetykach należących do tego koncernu, np. La Roche Posay, Vichy, L'oreal. Tinosorby nie są objęte patentem, mają je np. Avene, Bioderma, poza tym LRP i Vichy mają też Tinosorb S prócz Mexoryli.
Stary 2006-04-14, 20:42   #2125
chocolatka
Zakorzenienie

Szczęściaro, już wiele razy wymieniane były firmy oferujące stabilne filtry chroniące przed uva i uvb. Poszukaj więc proszę filtra z spf 50+ wśród tych firm, a będziesz miała gwarancję dobrej ochrony
chocolatka jest offline  
Stary 2006-04-14, 21:03   #2126
Szczęściara
Raczkowanie

Dziewczyny ja mam cerę mieszaną i potrzebuję filtru, który bedzie lekki i nie tłusty a takich w Polsce jak na lekarstwo, dlatego znajoma przyśle mi z USA. Tam filtry nie mają w składzie tinosorbu ani mexorylu.
Szczęściara jest offline  
Stary 2006-04-14, 21:06   #2127
chocolatka
Zakorzenienie

Ojej, w USA kiepsko ze stabilnymi filtrami chroniącymi przed uva. W filtry trzeba zaopatrywać się w Europie
chocolatka jest offline  
Stary 2006-04-14, 21:11   #2128
Kate30
Zakorzenienie

Contax - dzwoniłam dziś do aptekiwsieci - po świętach mają mieć nowości Avene. O ceny nie pytałam, ale przypuszczam że będą bardziej rozsądne niż te które podawały dziewczyny. W większości przypadków w aptecewsieci ceny są znacznie niższe niż w innych aptekach - poprostu nie szaleją z marżą i tyle.
Co do zestawów to Avene stworzyła je na wiosnę i są dostępne wszędzie (tam gdzie jest już nowa dostawa), więc pewno będą i w aptecewsieci.
Panie (bardzo miłe zresztą) obiecały dać znać jak tylko nowości wejdą do oferty, oraz zadbać o to by oferta była pełna. U mnie w euroaptece są nowości Avene, świeża dostawa, ale wcale nie ma sprayu 50+, nie wiem czemu, widocznie obsługa go nie zamówiła, bo jakoś w braki u dystrybutora wierzyć mi się nie chce.

Cały dzień spędziłam dziś w tonującej Avence, nie miałam możliwości reaplikacji. Po przyjściu do domu wieczorem przyjrzałam się buzi no i rzeczywiście krem zrobił mi lekkie ciapy na skórze, jakieś ciemniejsze i jaśniejsze miejscami. Widoczne tylko z bliska, ale jednak. Myślę, że gdybym reaplikowała to byłby lepszy efekt.
Tak czy siak krem wygląda ładnie kolorystycznie, jestem zadowolona. Jutro powtórka eksperymentu, tym razem mam nadzieję z reaplikacją.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-14, 21:14   #2129
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
Chodziło mi o to czy w razie złej ochrony skóry w trakcie używania kwasów nie ma jakiś "natychmiastowych" oznak w postaci podraznienia, pieczenia itp ze filtr jest "nie dobry". Ja, póki co uzywam słabszego filtra 30 - mam tez LRP 50+ ale trzymam go na okres lata i intensywnego słońca.
Hosenko, jeżeli robisz sobie kurację kwasową, to najważniejsza jest regularna ochrona. Nawet filtr 20 stosowany codziennie i w odpowiedniej ilości będzie lepszy, niż "50-tka" nakładana od czasu do czasu. A natychmiastowe oznaki niepożądanego działania słońca akurat przy stosowaniu kwasów mogą się pojawić, w postaci przebarwień. Dlatego kwasy+filtry to jest związek nierozerwalny No a filtromania ma zapewne jakiś związek z tym, że ulegają jej w dużej mierze amatorki kwasów i retinoidów
Erato jest offline  
Stary 2006-04-14, 21:23   #2130
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Szczęściara
Dziewczyny ja mam cerę mieszaną i potrzebuję filtru, który bedzie lekki i nie tłusty a takich w Polsce jak na lekarstwo, dlatego znajoma przyśle mi z USA. Tam filtry nie mają w składzie tinosorbu ani mexorylu.
Jak wspomniała Chco najlepsze filtry są w Europie. Z tych lzejszych:
- Vichy Capital Soleil Fluide SPF 60/PPD 20 (podobno jest najlżejszy), poj. 40 ml, cena ok. 60 zł,
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10857

- Bioderma photoderm Max Fluide SPF 50+ (dobrze się wchlania, ale lekko bieli, u mnie się lekko wałkowała, ale to nie jest reguła), poj. 40 ml, cena ok. 52 zł,
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10610

- La Roche Posay Fluide Extreme SPF 60 (uwaga, u Niektórych wchłania się błyskawicznie, u Innych zaś pozostaje tłusta warstwa na skórze), poj. 50 ml, cena ok. 65 zł,
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6815

Sama używam LRP Anthelios DP SPF 60, jestem z niego bardzo zadowolona. Wchłania się on u mnie dosć szybko, nie pozostawia "świecącej zarówy" na twarzy tylko lekki błysk, który matuję moim "pudreskiem brązującym" skrobia+cynamon

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości