Do filtromaniaczek:) - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-04-17, 21:06   #2281
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez mckabi
aaa no to super a ja głupiutka myślałam, że tylko Avene nie ma w składzie alkoholu A oprócz Biodermy i Avene są jeszcze jakieś filtry bez tego paskudztwa tak żebym już na przyszłość wiedziała. Byłabym bardzo wdzięczna, gdybyś kochana Paulo podała mi, pod jaką nazwą znajduje się przeważnie alkohol w składzie. Teraz będę zwracać uwagę, czy kupowane przeze mnie produkty go posiadają. Na koniec możesz jeszcze zdradzić, jaką Biodermę polecasz na lato?
Alkohol - alcohol denat (wg inci). Jeszcze svr są bez alkoholu,ale jak wiadomo - te kolorki. A cała reszta z koncernu l'oreal zawiera alkohol, czyli : Vichy, LRP. Na upalne dni polecam Biodermy Fluid 50+i na to wersje tonującą 50+. Naprwdę super zestaw, nie klejący, szybko wsiąka. No i nie trzeba męczyć się z podkładami, tylko czymś zmatowić i problem z głowy . Fluid Biodermy jest najlżejszym filtrem jaki uzywałam i dlatego klasyfikuję go na upały.

Pozdr
Paula07 jest offline  
Stary 2006-04-17, 21:30   #2282
beoneself
Zakorzenienie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

No i znowu przychodzi A. ze swoimi dylamatami Tym razem dylemat będzie trochę nietypowy
Filtromaniaczki w przewadze liczą na to, że dzięki filtrom słońce je "nie chwyci", i że im piegi nie wyjdą. Ze mną jest wprost przeciwnie, lubię moją twarz opaloną, a filtruje się ze względów naczynkowych Jeśli moja skóra zawsze bardzo szybko się opala, i na ciemny kolor, to czy jest szansa, że MIMO WSZYSTKO coś mnie na paszczy chwyci?
beoneself jest offline  
Stary 2006-04-17, 21:53   #2283
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beoneself
No i znowu przychodzi A. ze swoimi dylamatami Tym razem dylemat będzie trochę nietypowy
Filtromaniaczki w przewadze liczą na to, że dzięki filtrom słońce je "nie chwyci", i że im piegi nie wyjdą. Ze mną jest wprost przeciwnie, lubię moją twarz opaloną, a filtruje się ze względów naczynkowych Jeśli moja skóra zawsze bardzo szybko się opala, i na ciemny kolor, to czy jest szansa, że MIMO WSZYSTKO coś mnie na paszczy chwyci?

Basia Kwiatkowska pisało o tym na BU i w poniższym linku - pkt 14
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz9_porady.php

Contax jest offline  
Stary 2006-04-17, 21:54   #2284
chocolatka
Zakorzenienie

Beoneself, myślę, że jest szansa, gdyż filtry nie gwarantują stuprocentowej ochrony przed słoneczkiem. Powinnaś więc się trochę opalić, choć zajmie Ci to oczywiście więcej czasu
chocolatka jest offline  
Stary 2006-04-17, 22:05   #2285
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
L V, dzięki za nazwy użytkowników ale ten pierwszy to nie powinien być przypadkiem meehu1, czy jakoś tak. Bo ten co podałaś miał tylko 3 komentarze, w tym 2 negatywy (pozytyw tylko od użytkownika właśnie o nicku meehu1, sprawdziłam go i ma produkty typu LRP) i zablokowane konto
Tak, meehu1, pomyliłam się. Ten ma same pozytywy i przesyłkę od niego dostałam ekspresowo
L_V jest offline  
Stary 2006-04-17, 22:46   #2286
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Oj chwyci, chwyci Żaden filtr Cię nie ochroni w 100%! Przerabiałam to ostatnio na nartach... Myślę, że trochę opalenizny latem to nie żadne przestępstwo , a filtry zapewnią, że będzie to maksymalnie bezpieczna opalenizna Ja się od opalenizny nie odżegnuję pomimo skłonności do przebarwień i naczynek Po prostu kocham słoneczko i już
Pozdrawiam A.!

PS. Oj, to mleczko Biodermowe nie dla mnie, niestety Do fluidu to mu daleko Dzięki Dobrej Duszy wizażowej nie popełnię błędu i nie kupię, przynajmniej na twarz
Erato jest offline  
Stary 2006-04-17, 23:36   #2287
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Dzięki Paula No to teraz pozostaje mi je wypróbować i tu moje pytanie do Was wszystkich, kochane filtromaniaczki Macie może próbki Biodermy i SVR? Niestety ja nie posiadam żadnych próbek filtrów, bo w moim mieście apteki owych nie posiadają Jedyne, jakimi mogę się wymienić, to krem Ocerin dla cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym i dla cery wrażliwej z odczynem zapalnym. Poza tym posiadam jeszcze próbkę intensywnie wygładzającego mleczka do ciała Nivea do skóry suchej
mckabi jest offline  
Stary 2006-04-17, 23:54   #2288
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

A gdzie kupujecie kosmetyki Biodermy, ja wyłącznie w Esentii - ale już mnie wkurza to, że coraz dłużej muszę czekać na przesyłkę, ostatnio 2 tygodnie, wrrrrrrr.
Gdzie są najniższe ceny Biodermy?

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline  
Stary 2006-04-18, 00:04   #2289
mckabi
Zadomowienie

Trojka, a sprawdzałaś w aptece w sieci? Tam mają w miarę tanio i przesyłka dość szybko przychodzi
mckabi jest offline  
Stary 2006-04-18, 00:17   #2290
mckabi
Zadomowienie

Właśnie weszłam na stronę Esentii i tak patrzę na te ceny... i nie wiem, czy Esentia ma tak drogo, czy to apteka w sieci ma tak tanio

Porównanie, Spray Bioderma 50+:

- Esentia: 56,20zł
- Apteka w sieci: 39,04zł

mckabi jest offline  
Stary 2006-04-18, 00:33   #2291
trojka
Zakorzenienie

Właśnie szukam w sieci, ale kurka na murku no nie widzę nooo!
Ja potrzebuję mleczko Bioderma i nigdzie nie znalazłam, w żadnej z aptek internetowych - albo źle szukam

trojka jest offline  
Stary 2006-04-18, 00:38   #2292
mckabi
Zadomowienie

http://www.aptekawsieci.pl/index.php?id=sklep&page=6

proszę 4 pozycja

A tak przy okazji, to używałaś już tego mleczka? Bo właśnie się nad nim zastanawiam
mckabi jest offline  
Stary 2006-04-18, 00:51   #2293
trojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
http://www.aptekawsieci.pl/index.php?id=sklep&page=6

proszę 4 pozycja

A tak przy okazji, to używałaś już tego mleczka? Bo właśnie się nad nim zastanawiam
Bardzo dziękuję Mckabi
Ale numer 43.11zł a w Esentii 61 zeta

Tak, i właśnie mi się kończy opakowanie

trojka jest offline  
Stary 2006-04-18, 01:04   #2294
mckabi
Zadomowienie

No dokładnie, różnica jest niezła

Może opisałabyś mi swoje wrażenia, dotyczące używania tego mleczka...Przeczytam jutro, a tymczasem dobranoc
mckabi jest offline  
Stary 2006-04-18, 01:13   #2295
trojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
No dokładnie, różnica jest niezła

Może opisałabyś mi swoje wrażenia, dotyczące używania tego mleczka...Przeczytam jutro, a tymczasem dobranoc
Jest tłuste, to fakt, ale kremy tonujące Biodermy jednak dla mnie były zbyt tłuste i niestety krem owy mi się zważył w tubce czyli rozdzielił się na wodę i gęste błoto dlatego teraz preferuję jednak mleczko

Matuję mleczko skrobią ziemniaczaną i jest super bieli mnie, ale to mi nie przeszkadza

trojka jest offline  
Stary 2006-04-18, 03:48   #2296
Kate30
Zakorzenienie

Contax i jak tam spray Avene na dłuższą metę? Zapchały kuleczki atomizer?
Mam na niego ochotę, ale to co dziewczyny piszą o nim na LU nie brzmi zachęcająco.
Zresztą i tak na razie nie widać go na horyzoncie, ani w necie ani w realu, ciekawe bo spray 40 jest dostępny.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-18, 08:51   #2297
Contax
Zakorzenienie

Kate30

spray spf 50+ w dalszym ciągu u mnie sprawuje się b.dobrze i nie zmianiłam zdania o nim. Te kuleczki w moim sprayu są miekkie i z łatwością się rozsmarowują. Nie wiem może innym trafiły się egzemplarze źle przechowywane i kulki stwardniały. Według mnie ważny jest też sposób wsmarowywania sprayu - ja robię to bardzo delikatnie i nie nacierając mocno skóry.

Co do dostępności to też się dziwię, inne nowości są a jego nie ma.

Na LU i w KWC pisała to sama osoba, więc krąg się zmniejszył.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-18, 10:12   #2298
elaj
Raczkowanie

Witam po Świętach wszystkie filtromaniaczki. Miałam przerwę trzydniowa i dopiero skończylam czytać posty. Tyle się tego nazbierało.
Po LRP DP zdecydowałam się na Bioderme fluid. Na lato super. Na szyję może być LPR DP albo kupię LPR lait. W aptece vena-vita jest za 48zł.
Na noc stosuję Zorac. Wczoraj pierwszy raz użyłam 0,1% i wszystko w porządku. Ale tubka wystarcza mi na 1,5 miesiąca (razem z szyją).
elaj jest offline  
Stary 2006-04-18, 11:47   #2299
basiao84
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Basiu ja nie mam pojęcia czy się wchłonie w buźkę, ale kupię ją napewno do ciała w najbliższym czasie, więc jeśli ci się nie spieszy to poczekaj, jak przetestuję to dam znać w tym wątku co i jak.
to ja poczekam
i bede wdzieczna za wszelkie info o tym sprayu biodermy
basiao84 jest offline  
Stary 2006-04-18, 11:48   #2300
lolitka123
Rozeznanie

Eh wyprobowalam dzisiaj pierwszy raz filrt - mleczko Vichy spf 30+ bo tylko taką miałam probke. Iiii łoboże!! jak ja to to mam stosowac codziennie ( achyba jeszcze gorzej bedzie bo planuje cos z filtrem 50+) to ja sie chyba zalamie. Klei sie, nie da sie rozsmarowac, podkladu na to nie idzie wogole nalozyc i wogole masakra ;( Jeszcze nawalilam na niego podklad z talkiem wiec pewnie ten parsol czy parasol mi sie zdestabilizowal ale nie mam innego podkladu jak tylko z talkiem. grr chyba innych nie produkuja ;/
A nie wiecie czy w korektorach tez jest talka albo mika?
I mam pytanie, jak dokladnie nazywa sie Bioderma tonujaca bo wszyscy tu o niej mowia a nie moge jej znalesc. I jest ta Bioderma tonujaca emulsja czy mleczko?? bo sproboiwalabym polaczenie jej z Max Fluide (oczywiscie probkowe na poczatek ehh załamana jestem
lolitka123 jest offline  
Stary 2006-04-18, 11:58   #2301
mar_go
Rozeznanie

GG do mar_go

Ja też właśnie skończyłam odrabiać zaległości po Wielkiejnocy Witam i Wesołego Po Świętach
I "wpadłam" po drodze do Apteki w sieci i zobacyzłąm ten nowy Iwostin Solecrin, o którym byla tu mowa niedawno... Czy ktoś juz widział, albo pisał może do nich z prośbą o składy?? Ciekawe czy będą fotostabilne... hmm.

http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=9434
http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=9435
http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=9436

Czekam z niecierpliwości na jakieś wieści
I radość do łez
mar_go jest offline  
Stary 2006-04-18, 12:04   #2302
elaj
Raczkowanie

I mam pytanie, jak dokladnie nazywa sie Bioderma tonujaca bo wszyscy tu o niej mowia a nie moge jej znalesc. I jest ta Bioderma tonujaca emulsja czy mleczko?? bo sproboiwalabym polaczenie jej z Max Fluide (oczywiscie probkowe na poczatek ehh załamana jestem :

Bioderma Photoderm Max teintee
oraz bezbarwna Bioderma Photoderm Max Fluid
Basia pisała kiedyś, że to bardzo dobre połączenie jedno na drugie, bez podkładu, nie trzeba czekać 10min. pomiędzy nimi. Ta koloryzująca jest bardzo ciemna i samej nie da się nałożyć dużo, ale w tym duecie - super.
elaj jest offline  
Stary 2006-04-18, 12:50   #2303
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Wymienilam sie kilkoma mailami z obsluga Apteki w Sieci i...dostaje wariacji,poniewaz chcialabym zamowic moja lososiowa Avenke,ktora maja w zestawie z woda termalna ale....przegrzebalam wszelkie opisy(ktore i tak sa ubooogie)i nie moge sie dopatrzyc tego kremu,nie mowiac juz o cenie

Moze ktoras z Was mnie poratuje swoim bystrym okiem..poczekam jeszcze na maila od Nich bo wysylalam stos pytan a jezeli dalej bedzie nie jasno to lepiej bedzie jak zadzwonie.
Stary 2006-04-18, 12:58   #2304
_mina_
Raczkowanie

Dziewczyny czy to jest ten lososiowy avene?
http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4882

Kramik:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...31#post3489631
Torby:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148476
_mina_ jest offline  
Stary 2006-04-18, 13:06   #2305
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _mina_
Tak, mina - ma białe kółeczko z napisem 50+ na środku opakowania - ten nazywamy łososiowym. Ten z brązowym kółeczkiem to wersja tonująca.
L_V jest offline  
Stary 2006-04-18, 13:08   #2306
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _mina_
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-18, 13:13   #2307
_mina_
Raczkowanie

Dzieki Kurcze lubie apteke w sieci ale dobijaja mnie te ich opisy, zdjecia i pelne nazwy

Kramik:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...31#post3489631
Torby:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148476
_mina_ jest offline  
Stary 2006-04-18, 13:45   #2308
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Macie może próbki Biodermy i SVR? Niestety ja nie posiadam żadnych próbek filtrów, bo w moim mieście apteki owych nie posiadają Jedyne, jakimi mogę się wymienić, to krem Ocerin dla cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym i dla cery wrażliwej z odczynem zapalnym.
Mckabi chętnie prześlę ci svr100, poniewaz mam próbeczkę. W zamian przyjmę chętnie Ocerin do cery wrazliwej z odczynem zapalnym - to mój ulubiony kremik .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-04-18, 13:52   #2309
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez _mina_
Dzieki Kurcze lubie apteke w sieci ale dobijaja mnie te ich opisy, zdjecia i pelne nazwy

Pociesze Cie,ze nie jestes odosobniona w tym
Wyslalam juz kilkanascie mailii z pytaniami-to wyglada niczym teleturniej 100 pytan do....-na szczescie cierpliwie Pani Ewa odpisuje i mam nadzieje,ze nie przeklina mnie w myslach ale uwazam,ze mogliby sie bardziej postarac aby oferta wygladala przejrzyscie i nie byloby watpliwosci co do zamawianego towaru a tak....
w kazdym badz razie powoli juz wiem,co-gdzie-jak
Stary 2006-04-18, 13:56   #2310
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lolitka123
Eh wyprobowalam dzisiaj pierwszy raz filrt - mleczko Vichy spf 30+ bo tylko taką miałam probke. Iiii łoboże!! jak ja to to mam stosowac codziennie ( achyba jeszcze gorzej bedzie bo planuje cos z filtrem 50+) to ja sie chyba zalamie. Klei sie, nie da sie rozsmarowac, podkladu na to nie idzie wogole nalozyc i wogole masakra ;( Jeszcze nawalilam na niego podklad z talkiem wiec pewnie ten parsol czy parasol mi sie zdestabilizowal ale nie mam innego podkladu jak tylko z talkiem. grr chyba innych nie produkuja ;/
Lolitka, nikt nie pisał, że będzie łatwo . Po pierwsze początki są zawsze trudne, ponieważ skóra nie jest przyzwyczajona do wchłaniania tak dużej ilości kremu, z czasem skóra spokojnie wchłonie tą ilość, a nawet więcej i będziesz się czujłą jak z normalnym kremem nawilżającym na twarzy.
Nastepna sprawa, przecież to jest twój pierwszy filtr jaki użyłaś, przed tobą jeszcze długa droga, ponieważ wybór filtrów obecnie jest spory na naszym rynku i napewno znjadziej coś dla siebie.
W tym wątku był wiele razy wymieniane podkłady i pudry bez talku i miki.
Podkłady, które pamiętam to:
Lirene - City matt
IsaDora - Mouse ( w piance)
a reszta jest wymieniona w tym wątku
Pudry;
Dr Hauschka - puder jedwabny do ciała
Nu Skin - puder sypki
L'oreal - Transcluide (sypki)

Porządnie poszperaj w tym wątku i wszytsko znajdziesz.
Paula07 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości