Do filtromaniaczek:) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-02-10, 04:55   #211
Kate30
Zakorzenienie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Przy kremach na stronie LRP szumne Dosage: a przy nim tylko takie ble, ble, ble żeby co 2 godziny i po wyjściu z wody reaplikować.
Czyli dosage jak diabli.
A swoją drogą to piszcie też dziewczyny o waszych przygodach ze skrobią. Myślę, że ten wątek to świetne miejsce na ten temat.
Moje pytanie do dziewczyn używających skrobii kukurydzianej - czy ona mniej wysusza i ściąga niż ziemniaczanka? No i podobno aplikacja łatwiejsza?
U mnie w mieście skrobia kukurydziana na zamówienie only , odbiór w poniedziałek ( ha, ha, ha a to ci rarytas ).
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-10, 10:36   #212
!violet!
Raczkowanie

Nie mam doświadczenia w używaniu skrobi kukurydzianej, ale chętnie spróbowałabym. I tu pytanie do lublinianek - czy w naszym mieście można ją gdzieś kupić?
!violet! jest offline  
Stary 2006-02-10, 12:27   #213
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

[QUOTE=Kate30]
Cytat:
Napisane przez Kajol
Aha, jeszcze mi sie przypomniało . Co robicie z ustami? Używacie specjalnych sztyftów z filtrami, czy stosujecie te same blokery, co na twarz?

Ja stosuję pomadkę bebe słoneczną spf 20. Bardzo fajna pielęgnacja, mam nadzieję że ochrona też.

Ja tez uzywam bebe spf 20 caly rok
biedronka26 jest offline  
Stary 2006-02-10, 12:36   #214
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

Szczerze to juz nie wiem w jakich ilosciach te filtry jednorazowo aplikowac. Ja nakladam tyle ile sie da zeby mi skora wchlonela krem, jak zostaje bialy nalot to nie da rady wiecej nakladac.

Skrobia narazie ziemniaczana mi jeszcze pasuje, nie zauwazylam wysuszenia, chyba dlatego ze mam tlusta cere a filtr raczej mi ja nawilza. Faktycznie jest dosc ciezka w uzyciu i osiada w rzesach i brwiach. Narazie poki zima jasna cera mi nie przeszkadza, uzywam troche pudru brazujacego sephory na policzki. Poza tym tej skrobii potrzebuje zeby zmatowic filtr naprawde bardzo cieniutka warstwe.
Nie wiem jak z zapychaniem, mam nadzieje ze skrobia nie czyni mi nic zlego.
biedronka26 jest offline  
Stary 2006-02-10, 12:40   #215
Kajol
Zadomowienie

hmm... ale nie wiem czy bebe ma ochronę UVA - będę musiała sprawdzić. Najchetniej to bym widziała jakiś odżywczy, natłuszczajacy i nawilżający sztyft spf 50 (z UVA+UVB)- na ostach też się robią zmarszczki, a ja swoje od czasu do czasu potraktuję jakimś kwasem albo retinem. Mnie emulsja Avene nawet dobrze się sprawdza na ustach: nie wybiela, nie ma smaku, tylko że jest na zimę stanowczo za lekka, jak dla ust.
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-10, 13:11   #216
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

Cytat:
Napisane przez Kajol
hmm... ale nie wiem czy bebe ma ochronę UVA - będę musiała sprawdzić. Najchetniej to bym widziała jakiś odżywczy, natłuszczajacy i nawilżający sztyft spf 50 (z UVA+UVB)- na ostach też się robią zmarszczki, a ja swoje od czasu do czasu potraktuję jakimś kwasem albo retinem. Mnie emulsja Avene nawet dobrze się sprawdza na ustach: nie wybiela, nie ma smaku, tylko że jest na zimę stanowczo za lekka, jak dla ust.
Kajol a jaki kwasik na usta stosujesz? Bo wiesz ja czytalam o tym na biochemii, o retinach, Basia mowila ze mozna na usta a "efektem ubocznym" hihi jest ich lekkie powiekszenie. Ja narazie uzywam Diacneal no i zastanawialam sie nad ustami, no i nie wiem sama bo to w koncu tez preparat przeciwtradzikowy to moznabyloby na usta???? Sorki moze to glupie pytanie, ja po prostu nie wiem co mozna na te usta a co nie, konkretnie jakie preparaty.
biedronka26 jest offline  
Stary 2006-02-10, 13:29   #217
Sandija
Gość

Biedronka, nie radziłabym Ci Diacnealu na usta - ja nakładałam przy wargach, żeby usunąć takie małe przebarwienie i pewnego dnia Diacneal "zjechał mi" na wargi a następnie jakimś cudem dostał się na wewnętrzną stronę warg. Jak to bolało!!! 4 dni miałam spuchniętą wargę, jakąś żołtą od D. i musiałam ratować się Sacholem. A piekło niemiłosiernie!
A to niezamierzone powiększenie ust, to w moim przypadku oznaczało bolesne opuchnięcie

Stary 2006-02-10, 14:00   #218
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

Cytat:
Napisane przez Sandija
Biedronka, nie radziłabym Ci Diacnealu na usta - ja nakładałam przy wargach, żeby usunąć takie małe przebarwienie i pewnego dnia Diacneal "zjechał mi" na wargi a następnie jakimś cudem dostał się na wewnętrzną stronę warg. Jak to bolało!!! 4 dni miałam spuchniętą wargę, jakąś żołtą od D. i musiałam ratować się Sacholem. A piekło niemiłosiernie!
A to niezamierzone powiększenie ust, to w moim przypadku oznaczało bolesne opuchnięcie
Dzieki masz racje, nie wiem co mi przyszlo do glowy, poza tym to tez wysusza przeciez i wspolczuje tego bolesnego doswiadczenia
biedronka26 jest offline  
Stary 2006-02-10, 15:18   #219
Kajol
Zadomowienie

Ja uzywałam płatków z Avonu: po przetarciu całej twarzy delikatnie jeszcze "przejechałam" po ustach. Tylko, że w przypadku ust nie robiłam kuracji tak regularnie jak przy twarzy - raz w tygodniu, bardzo delikatnie, a potem do neutralizowania użyłam swojego toniku nawilżającego (a nie tych płatków z drugiej fazy, co to maja alcohol denat.!). A retinem-A też bardzo cieniutka warstwa i tylko na brzegach ust (pozatykały mi się pory i porobiły wągry po uzywaniu tego słynnego "jajeczka" Oriflame - w sumie skład to sama parafina i trochę wosku, no cóż niepotrzebnie ryzykowałam wiedząc, że parafiny nie toleruję)- tak, żeby nie dostało się do "środka", na błonę śluzową. Skoro odważyłam się położyć retin pod oczka...
Ja też przeczytałam o tych "efektach ubocznych" na biochemii , rzeczywiście fajnie ujędrnia , ale trzeba potem duuuużo i często smarować czymś nawilzającym, odżywczym, bo skóra bardzo schodzi i jest bardziej uwrażliwiona.
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-10, 15:51   #220
Pogoda
Rozeznanie

To znow ja ze swoimi glupimi pytaniami Otoz, kto mi powie (tak obrazowo - porownujac do czegos) ile to jest te 2mm?
Pogoda jest offline  
Stary 2006-02-10, 16:14   #221
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajol
Kajol, jest taki sztyft Avene, spf50 na wrazliwe miejsca, np. pod oczy. Może nadawałby sie i na usta?
L_V jest offline  
Stary 2006-02-10, 16:23   #222
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pogoda
To znow ja ze swoimi glupimi pytaniami Otoz, kto mi powie (tak obrazowo - porownujac do czegos) ile to jest te 2mm?
Basia na Biohemii poleciła sposób z łyżeczką. Angielski odpowiednik tych przepisowych 2ml, to tzw. teaspoonfull,w wolnym tłumaczeniu łyżeczka od herbaty. Jest to jednak jednostka miary, a ponieważ łyżeczki bywają różne, to najlepiej znaleźć taką z syropu - one mają często wyrysowaną podziałkę i odmierzyć te 2ml.
L_V jest offline  
Stary 2006-02-10, 16:23   #223
Kacha30
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Pogoda
obrazowo 2 mm? to na linijce mozesz zobaczyc 2ml? to pewnie pół małej łyzeczki
Kacha30 jest offline  
Stary 2006-02-10, 19:11   #224
allicjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Masz rację, jest na stonce LRP ta informacja tyle, że nie przy opisie produktów a w zakładce pytania do dermatologa.

http://www.laroche-posay.com/_int/_en/index.aspx

Pytanie czy któraś z nas po zakupie filtra biegnie do kompa i przeszukuje stronę producenta w poszukiwaniu dodatkowych informacji.
Uważam, że to głupie ze strony producentów, że nie podają tej informacji na ulotce, czy opakowaniu. Przecież wtedy żadnej z nas nie przyszło by do głowy używać jednego opakowania przez kilka miesięcy, a co za tym idzie znacząco wzrosłaby sprzedaż kremów ochronnych, nie sądzicie?
Dokładnie tak Czytając Wasze wypowiedzi dotyczące m.in. tego jak wielu ludzi stosuje blokery w niewłaściwy sposób (dzięki czemu mają je miesiącami) zaczęłam się nad tym samym zastanawiać Przecież to leży nawet w interesie koncernów kosmetycznych. My byłybyś właściwie chronione, z półek znikałaby większa liczba kremów ochornnych, a firmy kosmetyczne by zarabiały Nie rozumiem dlaczego nie ma żadnej dokładniejszej informacji w ulotce/na opakowaniu na temat aplikacji blokera tak, żeby chronił nas w 100%. Nie ma to jak żyć w nieświadomości
allicjaa jest offline  
Stary 2006-02-10, 20:18   #225
Pogoda
Rozeznanie

Dzieki za odpowiedz po raz kolejny
A apropo tego, ze nie ma informacji na opakowaniu (uprzedzam, iz sie nie znam) moze nie jest to tak na 100% istotne? Faktem jest przecie, ze znania na temat szkodliwosci promieniowania sa podzielone

Taka moja mala dygresja
Pogoda jest offline  
Stary 2006-02-10, 21:31   #226
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Dziewczyny Kochane, mam pytanie, sorki jeśli głupie.

Dużo już czytam o kremach z wysikimi filtrami i jestem do nich przekonana w 100 %. Udało mi się nawet zdobyć próbki mleczka Vichy 60. Ale nurtuje mnie jedno pytanie. Mianowicie, czy są jakieś spraye z wysokimi filtrami, które mozna stosowac do twarzy?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Stary 2006-02-10, 21:37   #227
Zadomowienie

Właśnie znalazłam na Wizażu jeden spray Bbiodermy 60+/20
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9241
Jednak czy można stosowac go do twarz?y I czy znacie jeszcze jakieś spraye z filtrami?

Pozdrawiam
Stary 2006-02-10, 22:32   #228
młodaa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kajol
No właśnie, jak to słusznie zauważyła Kate30 wątki nam się rozeszły - to o skrobii było na trzydziestkach
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=72826&page=2
a mój sposób jest prosty: ja nakładam skrobię bawełnianym płatkiem higienicznym- nabiera sie jej wtedy o wiele mniej i jakoś łatwiej mi ją rozprowadzić niż pedzlem czy puszkiem- nie jestem za bardzo zmatowiona, ani cała w skrobii (jak używałam pędzla, to mąka była wszędzie ). No i jeśli dodajesz cynamonu, to ja osobiście polecam ten firmy Kamis, bo jest najdrobniej zmielony ze wszystkich dostępnych
Cynamon? ale chyba cynamon dosc czesto uczula a poza tym ja polecam mieszanie skrobii z puderkiem rozswietlajacym (Vipera, Hean), twarz matowa i rozswietlona
młodaa jest offline  
Stary 2006-02-10, 23:02   #229
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez młodaa
Cynamon? ale chyba cynamon dosc czesto uczula a poza tym ja polecam mieszanie skrobii z puderkiem rozswietlajacym (Vipera, Hean), twarz matowa i rozswietlona

Uczula ale nie zawsze jednak moim zdaniem nawet jak sie dodatkowo zmielilo cynamon to i tak efekt byl daleki od idealu;pozniej zmieszalam ze swoim ulubionym pudrem sypkim i bylo nieco lepiej-samej skrobii wogole nie moge nalozyc bo twarz od razu robi sie niesamowicie sciagnieta i wysusza sie na wior jednak ogolnie ja sie przekonac do niej nie moge ale za to jest odpowiedzialna moja cera
Stary 2006-02-10, 23:10   #230
Kajol
Zadomowienie

Cynamon nie uczula ale może bardziej wysuszać niz sama skrobia. Gdzieś w wątku o skrobii (na kosmetyczce) jakiś czas temu dziewczyny bardzo zachwalały ten cynamon- działa chyba przedewszystkim antybakteryjnie (chyba te informacje zostały przez którąś wizażankę wyszukane na stronach Luskiewnika- wiem, że to kontrowersyjna postać , ale mnie ten cynomonek nawet odpowiada ) no i przyciemnia skrobię; też się przymierzam, żeby jednak wymieszać ją z jakimś puderkiem: rozświetlający, brązujący itp., ale jeszcze muszę się upewnić, jakiego to składnika w pudrach trzeba unikać co by ochronie z filtra nie zaszkodzić
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-10, 23:14   #231
Kajol
Zadomowienie

no ja mam taką cerę, że i wysuszanie (którego ja nie zauważyłam) i ten cynamon, to odpowiadda jak najbardziej , no chyba, że robię sobie jakąś kurację złuszczającą...
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-11, 02:03   #232
poulette
Wtajemniczenie

Hej dziewczyny !
Sprawdzalam na KWC, i na biochemii urody, ale nie udalo mi sie rozwikalac mojego problemu, a mianowicie chcialabym wiedzic czy krem Clinique Superdefence ma dobre filtry. Wiem, ze to tylko SPF 25, ale nie wiem czy dobre 25 czy takie sobie, czyli beznadziejne..... a na spisie skladnikow nie znalazlam nic o czym by pisala Basia......
pomocy!
poulette jest offline  
Stary 2006-02-11, 11:42   #233
młodaa
Wtajemniczenie

Hm, moze zobacze skrobie+cynamon, ale na razie testuje nowy filtr
młodaa jest offline  
Stary 2006-02-11, 12:09   #234
Zadomowienie

Dziś pierwszy raz w zyciu nałożylam na twarz krem z porzadnym filtrem. Udało mi się w aptece dostać próbkę mleczka zelowego Vichy 60, ale jest z nim problem. Odmierzyłam 2,5 ml i zaaplikowałam na twarz. Jak się wchłaniało to mleczko na mojej twarzy to powstały jakieś takie białe kłaczki i kuleczki. Próbowałam je rozetrzeć tak jak radziła tutaj bodajrze Piti, ale po chwili powstawały nowe. Wreszcie gdy mleczko już się wchłonęło, po jakichś 25 minutach to miałam na twarzy takie białe smugi. Które z używanych przez Was mleczek, emulsji i kremów nie zostawiają białych smug?

PS. Zastosowałam także to mleczko wokół oczu i ku mojemu zdziwieniu nie piekła mnie skóra. Błyszczenie zmatowiłam skrobią, tylko strasznie mam teraz białą twarz. Musze wypróboać mieszanie skrobii z cynamonem. Czy to sie miesza w sosunku 1:1?

Pozdrawiam
Stary 2006-02-11, 12:34   #235
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Dziś pierwszy raz w zyciu nałożylam na twarz krem z porzadnym filtrem. Udało mi się w aptece dostać próbkę mleczka zelowego Vichy 60, ale jest z nim problem. Odmierzyłam 2,5 ml i zaaplikowałam na twarz. Jak się wchłaniało to mleczko na mojej twarzy to powstały jakieś takie białe kłaczki i kuleczki. Próbowałam je rozetrzeć tak jak radziła tutaj bodajrze Piti, ale po chwili powstawały nowe. Wreszcie gdy mleczko już się wchłonęło, po jakichś 25 minutach to miałam na twarzy takie białe smugi. Które z używanych przez Was mleczek, emulsji i kremów nie zostawiają białych smug?

PS. Zastosowałam także to mleczko wokół oczu i ku mojemu zdziwieniu nie piekła mnie skóra. Błyszczenie zmatowiłam skrobią, tylko strasznie mam teraz białą twarz. Musze wypróboać mieszanie skrobii z cynamonem. Czy to sie miesza w sosunku 1:1?

Pozdrawiam
2 ml wystarczy na twarz i szyje Alchemiczko a jaka masz cere?
Avene 50 emulsja - u mnie pozostawia troszeczke bialy nalot ale ja wtedy miejsca owe delikatnie rozcieram, jest moim zdaniem o wiele przyjemniejsza w uzyciu niz mleczko vichy ktore jest jakies takie "mokre" na twarzy (pomijajac to ze mnie "wypryszcza")
Anthelios xl - nie zostawial u mnie bialego sladu w ogole.
Bioderma photoderm 100 - takze sie do konca wchlania, tzn bez zostawiania u mnie bialego nalotu.
biedronka26 jest offline  
Stary 2006-02-11, 12:50   #236
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez biedronka26
2 ml wystarczy na twarz i szyje Alchemiczko a jaka masz cere?
Aha, czyli przedobrzyłam. A ile powinno sie dawać na samą twarz? Ja mam cerę raczej normalną, nigdy nie odczuwam uczucia ściagnięcia po myciu, ani też nie świeci mi się skóra (no wyjatek po dzisiejszym zastosowaniu filtra ), jednak skrobia dała radę, od dziś jestem jej fanką

Cytat:
Napisane przez biedronka26
Avene 50 emulsja - u mnie pozostawia troszeczke bialy nalot ale ja wtedy miejsca owe delikatnie rozcieram, jest moim zdaniem o wiele przyjemniejsza w uzyciu niz mleczko vichy ktore jest jakies takie "mokre" na twarzy (pomijajac to ze mnie "wypryszcza")
Anthelios xl - nie zostawial u mnie bialego sladu w ogole.
Bioderma photoderm 100 - takze sie do konca wchlania, tzn bez zostawiania u mnie bialego nalotu.
No właśnie takie dziwne to mleczko Vichy. Zainteresowało mnie Avene i Anthelios, tylko muszę gdzieś poszukać, które produkty tych firm mają 100 ml, bo wolałabym ekonomiczne opakowanie. Na razie szturmuję apteki w poszukiwaniu próbek. Póki co, mam dwie próbki owego mleczka Vichy.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Stary 2006-02-11, 12:57   #237
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

U mnie w miescie tez najlatwiej teraz dostac probke Vichy zel-mleczko. Popatrz na KWC jakie sa tam pojemnosci, ja tez bym wolala oczywiscie te wieksze, sa to najczesciej produkty do ciala, mozna je stosowac do twarzy i okolice oczu jesli wlasnie nic nie szczypie i nic sie buzi nie dzieje.
Alchemiczka a jak odmierzasz te 2 ml? Masz specjalna miarke? Podobno 2 ml to lyzeczka ale prawdopodobnie nie taka zwyczajna, najlepiej miec taka od syropu z miarka.
Ja dokladnie nie wiem ile stosuje, probuje tyle nalozyc, do oporu, poki moja cera chlonie.
biedronka26 jest offline  
Stary 2006-02-11, 12:58   #238
maniaa
Rozeznanie

2 ml kremu to ilość odpowiadjąca wielkością sporemu owocowi wiśni.

Co do informacji o ilości nakładanego filtra-Na Biodermie 50 Flush- mimo, że uważam ją za fatalną, zdaje się widziałam informację o konieczności nałożenia 2 ml. Na innych jest napisane "apply generously", co się tłumaczy, żeby nakładać dużo/hojnie.
maniaa jest offline  
Stary 2006-02-11, 12:59   #239
Sandija
Gość

Alchemiczko, mleczko do ciała Avene z spf 40 wchłania się lepiej niż jakikolwiek inny, znany mi filtr.Naprawdę polecam, można napaćkać nawet 3 ml i nie ma problemu.

Ja Antków nie używam, bo nie są komapatybilne z moimi zabawkami kosmetycznymi

Stary 2006-02-11, 13:07   #240
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

Cytat:
Napisane przez poulette
Hej dziewczyny !
Sprawdzalam na KWC, i na biochemii urody, ale nie udalo mi sie rozwikalac mojego problemu, a mianowicie chcialabym wiedzic czy krem Clinique Superdefence ma dobre filtry. Wiem, ze to tylko SPF 25, ale nie wiem czy dobre 25 czy takie sobie, czyli beznadziejne..... a na spisie skladnikow nie znalazlam nic o czym by pisala Basia......
pomocy!
Ja niestety nie pomoge, choc ten spf 25 jest podejrzanie maly i ja bym nie brala jako krem z filtrem na dzien. Jak juz masz to lepsze to niz nic.
Swoja droge to niedlugo wyjezdzam do Anglii i caly czas mysle co ja tam bede kupowac za filtry jak tam ani Avene ani Vichy i LRP to pewnie nie posiadaja, bo hmmmm psiocza ogolnie na wszystko co francuskie
biedronka26 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości