Do filtromaniaczek:) - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-04-20, 21:02   #2431
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Czytam i niedowierzam ze takie kombinacje z lososiowa Avenka.....mam nadzieje,ze to wszystko sie wyjasni a Kate bedzie miala dla Nas dobre wiesci bo..inaczej zostaje jedynie zrobic zapas ze starej dostawy.Ciarki mnie przechodza poniewaz uzaleznilam sie od mojej Avenki i nie przezyje jezeli zostanie ona wycofana

A swoja droga pochwal sie Gwiazdeczko gdzie kupilas w tej cenie Avene?
Stary 2006-04-20, 21:21   #2432
gwiazdeczka7
Raczkowanie

W aptece CEFARM na ulicy Suraskiej w Bialymstoku, ze znizka 10%, a ze kazdy praktycznie ja posiada to zakupy zawsze wychodza taniej, ja tylko w tych aptekach robie zakupy, bo naprawde duzo taniej wychodzi z ta znizka, niezaleznie od tego na jaka kwote sie zrobi zakupy, czy sie kupi jedna rzecz czy kilka, zawsze obowizuje znizka 10%.
gwiazdeczka7 jest offline  
Stary 2006-04-20, 22:02   #2433
agatka-a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agatka-a
a mam takie pytanie bo już sie pogubiłam, co mniej sie lepi mleczko 50+ (100ml) czy mleczko z dzieciaczkiem, chodzi o produkty Avene?
świecić sie mogę ale bielości i lepkości nie zniose
ponawiam prośbe o pomoc i doradzenie
agatka-a jest offline  
Stary 2006-04-20, 22:27   #2434
Ash
Wtajemniczenie

Mam pytanko do doświadczonych filtromaniaczek. Pani z apteki w sieci poleciła mi do mojej tlustej cery Bioderma Photoderm AKN spray SPF30 100ml i Bioderma Photoderm Max 50+ fluid 40ml. Panie powiedziały, ze spokojnie mozna na to nakladac kazdy podklad i ze te kremy zawieraja Tinosorp M, ktorego nie da sie zniszczyc podkladem.
Jestem lekko zdezorientowana. Myslalam, ze tylko na avenki mozna wszystko paciac
Ash jest offline  
Stary 2006-04-20, 22:36   #2435
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez agatka-a
Agatko, nie wiem, jak wypada mleczko spf 50 w porównaniu z dzieciaczkiem z autopsji, ale słyszałam, że dzieciaczek jest najlżejszy, jeśli chodzi o tę trójcę: emulsja, mleczko, dzieciaczek.
A moze spóbuj Avene spf 50 w sprayu 100ml...? Ochrona przed UVB i UVA wyższa niż dzieciaczka i konsystencja też z tych ponoć mniej lepiących się
Ale to tak naprawdę pytania do Kate, fanki Avene
joasiak1 jest offline  
Stary 2006-04-20, 22:39   #2436
chocolatka
Zakorzenienie

Ash, tylko na Avenki możesz nakładać dowolny podkład. Na biodermę nie
Pozdrawiam
chocolatka jest offline  
Stary 2006-04-20, 22:45   #2437
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Agatko, nie wiem, jak wypada mleczko spf 50 w porównaniu z dzieciaczkiem z autopsji, ale słyszałam, że dzieciaczek jest najlżejszy, jeśli chodzi o tę trójcę: emulsja, mleczko, dzieciaczek.
A moze spóbuj Avene spf 50 w sprayu 100ml...? Ochrona przed UVB i UVA wyższa niż dzieciaczka i konsystencja też z tych ponoć mniej lepiących się
Ale to tak naprawdę pytania do Kate, fanki Avene
Ja tez mysle o tym sprayu, tylko ta cena :-/ Prawie 80 zl w aptece w sieci
Ash jest offline  
Stary 2006-04-21, 04:31   #2438
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agatka-a
Z dwóch mleczek 40 faktycznie mniej się lepi niż 50+.
Najmniej lepi się spray 50+ oraz krem (łososiowy) 50+ - te dwa prawie wcale.

Właśnie siupnęłam sobie 2ml sprayu 50+ na twarz - i znowu zaskoczenie - mój spray wcale nie ma kuleczek!
Kurcze coś ostatnio mam pecha do dziwnych sytuacji z Avene, spytam dziś panie z infolinii o kuleczki w sprayu.
Nie ma u mnie ani jednej sztuki - sama biała wodnista substancja. Nalewałam do miarki, więc powinny jakieś kuleczki wypłynąć.
Sama nie wiem czy się cieszyć czy martwić, że z moim produktem coś jest nie tak.

Ale wchłanianie natychmiastowe, zero lepienia, błysk avenowski.

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-04-21 o 06:23
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-21, 07:31   #2439
baybe3
Rozeznanie

Dziewczyny, powedzcie proszę czy na filtr można nakładać ziemię egipską? Nie naruszy to jego stabilności? CZy technika nakładania ziemi na filtr jest inna? Można uzyskac równiez piekny efekt?
baybe3 jest offline  
Stary 2006-04-21, 07:36   #2440
Kate30
Zakorzenienie

Można ale tylko na filtry Avene.
Ziemię najlepiej nakładać na przypudrowany filtr (czy też przyskrobiowany jak kto woli). Dobrze jest nakładać ją gąbeczką (np. taką do podkładu) zamiast wcierać pędzlem - wcieranie może zetrzeć filtr.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-21, 07:37   #2441
mala609
Przyczajenie

Kate30 ja używam sprayu Avenki 50 już od ponad tygodnia i żadnych kuleczkek nie widziałam-nie mam pojecia o co chodzi z kuleczkami. Moj spray ma rzadką,lejącą konsystencje bez kuleczek-mam nadzieje że wszystko z nim w porządku
mala609 jest offline  
Stary 2006-04-21, 07:40   #2442
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Z dwóch mleczek 40 faktycznie mniej się lepi niż 50+.
Najmniej lepi się spray 50+ oraz krem (łososiowy) 50+ - te dwa prawie wcale.

Właśnie siupnęłam sobie 2ml sprayu 50+ na twarz - i znowu zaskoczenie - mój spray wcale nie ma kuleczek!
Kurcze coś ostatnio mam pecha do dziwnych sytuacji z Avene, spytam dziś panie z infolinii o kuleczki w sprayu.
Nie ma u mnie ani jednej sztuki - sama biała wodnista substancja. Nalewałam do miarki, więc powinny jakieś kuleczki wypłynąć.
Sama nie wiem czy się cieszyć czy martwić, że z moim produktem coś jest nie tak.

Ale wchłanianie natychmiastowe, zero lepienia, błysk avenowski.
Cos mi to wszystko dziwnie wygląda.

Wszystkie spraye spf 50+, które dziewczyny kupowały za granicą MIAłY kuleczki. Obawiam się żeby w butelce nie było sprayu o mniejszym faktorze - 40 i 12 właśnie nie ma kuleczek. I jeszcze ta checa z avekną łososiową.
Producent traktuje rynek polski jak trzeci świat i ładuje do nas niewiadomo jakie kosmetyki.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-21, 07:42   #2443
Kate30
Zakorzenienie

Ja miałam próbkę od miłej wizażanki i jej spray miał te słynne kuleczki - w moim ich nie ma. Sama nie wiem co o tym myśleć.

Zobacz tu więcej o kuleczkach:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=5 31be2f0254890849a69df6ab8 736c92&cmd=details&itemid =13875
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-21, 07:43   #2444
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Contax
Cos mi to wszystko dziwnie wygląda.

Wszystkie spraye spf 50+, które dziewczyny kupowały za granicą MIAłY kuleczki. Obawiam się żeby w butelce nie było sprayu o mniejszym faktorze - 40 i 12 właśnie nie ma kuleczek. I jeszcze ta checa z avekną łososiową.
Producent traktuje rynek polski jak trzeci świat i ładuje do nas niewiadomo jakie kosmetyki.
Dżizas Contax nie strasz!!!
Spray o niższym faktorze- to już by było przegięcie!!!
Wypytam się dziś babek o kuleczki - ale sprawy Avene w Polsce rzeczywiście nie mają się dobrze.
Coś tu śmierdzi.

I jeszcze to wypełnienie buteleczki podejrzane - 3/4 ewidentnie.
Oglądałam inne opakowania w aptece - też 3/4
Nie wymagam wypełnienia po samą szyjkę, ale za tę kasę te 3/4 wyglądają podejrzanie.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-21, 07:55   #2445
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Dżizas Contax nie strasz!!!
Spray o niższym faktorze- to już by było przegięcie!!!
Wypytam się dziś babek o kuleczki - ale sprawy Avene w Polsce rzeczywiście nie mają się dobrze.
Coś tu śmierdzi.
Dzisiaj idę odebrać spray z apteki to obadam, ale nie ma co się spodziewać cudu, jak taka partia trafiła do nas to wszystkie będą takie same.

Co do kobiet z infolinii to one są i tak niedoinformowane, napisałam do nich odnośnie wielkości wskaźnika PPD i odpowiedzieli mi nawet na drugi dzień, ale nie na moje pytanie. Podali mi wskaźniki faktora UVB, na ponowione przeze mnie pytanie do dzisiaj milczą, czyli nie wiedzą jakie są wielkości ochrony przed UVA. A z tego co się orientuję są bardzo niskie i nie zabardzo nadają się na sezon letni.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-21, 07:57   #2446
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ja również dziś widziałam spray 40 Avene za 90,70zł . Niby to 200 ml, ale cena jest zdecydowanie przesadzona.
Kate ja właśnie znalazłam ten spray w Vena Vicie za 71.50 i zastanawiam się, czy by przypadkiem nie kupić na zapas bo w tej chwili jeśli chodzi o filtry Aveny to wychodzi najtaniej - 100 ml ok 30PLN

http://vena-vita.pl/product_info.php...oducts_id=2988
Basia39 jest offline  
Stary 2006-04-21, 08:07   #2447
Kate30
Zakorzenienie

Tak Basiu najtaniej - ale za 70zł jest 40 biodermy - ale 400ml

http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=9448
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-21, 08:26   #2448
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Tak Basiu najtaniej - ale za 70zł jest 40 biodermy - ale 400ml

http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=9448
Tak, tak czytałam o tej Biodermie 400 ml
Tylko ja sobie wymyśliłam, że ten spray Avenki SPF 40+ w butli 200 ml z dzieciaczkiem mogłabym używać do twarzy zamiast ich mleczka z dzieciaczkiem, pod warunkiem oczywiście, że podobnie jak i mleczko się najmniej lepi. Natomiast o sprayu Biodermy 400 ml to myślałam, ale do ciała.
Basia39 jest offline  
Stary 2006-04-21, 08:27   #2449
Contax
Zakorzenienie

Bioderma ma wyższe niż Avene PPD.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-21, 08:45   #2450
sylwia_g
Raczkowanie

Gorąco polecam photoderm max SPF100 - biodermy. Jest to filtr koloryzujący - nie trzeba nakładać podkładu dostępny w różnych odcieniach (chyba?). Skóra się nie świeci, jest ładniutka. Ja jestem bardzo zadowolona
sylwia_g jest offline  
Stary 2006-04-21, 08:49   #2451
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwia_g
Gorąco polecam photoderm max SPF100 - biodermy. Jest to filtr koloryzujący - nie trzeba nakładać podkładu dostępny w różnych odcieniach (chyba?). Skóra się nie świeci, jest ładniutka. Ja jestem bardzo zadowolona
Tonująca ma tylko jeden kolor.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-21, 09:34   #2452
lydiam
Raczkowanie

Vichy 50+ krem dla skóry nadwrażliwej na słońce
Używam tego filtru od tygodnia i moje spostrzeżenia są takie: bardzo fajnie się nakłada, nie jest "tępy", nie natłuszcza przesadnie skóry. Rozprowadzenie na nim podkładu nie jest super-proste, ale nie sprawia też wielkich problemów (dla wyszkolonej pudernicy ). Skóra się nie świeci jeśli użyję skrobii, makijaż trzyma się cały dzień i wieczorem wciąż nie ma nieestetycznego natłuszczenia buzi. Zauważyłam, że trochę zapycha pory, ale u mnie o to bardzo łatwo, więc możliwe, że u mniej podatnych filtromaniaczek będzie bez zarzutu. ALE! Przy wieczornym zmywaniu make-upu zauważyłam, że ten kremik wysusza niesamowicie skórę... skórki odchodziły mi w niektórych miejscach, dobrze, że było to widoczne dopiero przy zmywaniu.
lydiam jest offline  
Stary 2006-04-21, 09:45   #2453
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Bioderma fluid ma nowy skład, i dodali alkohol denaturate . Fakt, nie jest on na drugim miejscu, tylko trochę dalej, ale jest. Niedługo kupię sobie ten fluid, poniewaz mleczko Avene już mi się kończy i sprwdzę jak działa. Czy nie podrażnia jak Vichy czy LRP, i czy nie wysusza.
Paula07 jest offline  
Stary 2006-04-21, 09:46   #2454
Rhiannon
Raczkowanie

GG do Rhiannon

Oliczko, Joasiu, Lydiam : bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi
Oliczko, w aptece na Karmelickiej (chodzi Ci o tą na przeciw Bagateli?) byłam już nie raz i nie mieli próbek. Może mam pecha? A na Gertrudy zajrzę na pewno
Mam teraz tylko nadzieję, że dostane te próbki, bo bardzo chciałabym potestować coś nowego. Emulsja Avene jest wg mnie dobra, ale jednak przy próbie nakładania większej ilości nie wchłania się u mnie za dobrze i bieli. Mam nadzieję, że znajdę coś lepszego, co będzie nawilżało i odżywiało równie dobrze, jak emulsja .
Rhiannon jest offline  
Stary 2006-04-21, 09:48   #2455
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Contax
Bioderma ma wyższe niż Avene PPD.
No własnie, tego my się nigdy chyba nie dowiemy jak jest z tym PPD.
Ale wierzę Basi, jesli ona dała 50+ trzy plusy to można spokojnie uzywać.
Paula07 jest offline  
Stary 2006-04-21, 09:59   #2456
Debora86
Raczkowanie

A wiecie cos o tej Biodermie 40 400ml???Nie jest to jakas pomyłka??
Debora86 jest offline  
Stary 2006-04-21, 10:14   #2457
niunieczek
Rozeznanie

Cześć Deborka jesteś może z dolnoślaskiego? Właściwie z okolic Dzierżoniowa?
niunieczek jest offline  
Stary 2006-04-21, 10:24   #2458
maugos
Przyczajenie

hej,
czy któraś z Was mogłaby wytłumaczyć mi jak "krowie na rowie" jaka jest różnica pomiędzy tonującą Avenką a łososiową...? tzn łososiowa ma kolor...a tonująca ma kolor... Chcę dokonać zakupu przez net i naprawdę nie wiem którą wybrać...nie chciałabym mieć zbyt ciemnego koloru na twarzy, chociaż planuję najpierw nałożyć mleczko SPF50 a potem którąś z kolorowych avenek - tylko którą...??? chodzi mi o lekko kryjący efekt i nadanie ładnego, subtelnego kolorku...plisss proszę o pomoc...
maugos jest offline  
Stary 2006-04-21, 10:29   #2459
Erato
Wtajemniczenie

Debora86, nie ma żadnej pomyłki Istnieją dwa spraye Biodermy w pojemności 400 ml - 30tka i 40tka. Ten drugi jest nowością, przynajmniej w Polsce. Obydwa są dostępne w przyzwoitej cenie w aptecewsieci.
Ash - to prawda, że Bioderma zawiera Tinosorb i że temu akurat rodzajowi filtra podkłady i pudry nie szkodzą. Sęk w tym, że Bioderma zawiera też Parsol 1789, który się łatwo destabilizuje np. pod wpływem talku, dwutlenku tytanu. A Parsol jest bardzo dobrym filtrem UVA, chroniącym przed dużym spektrum tych promieni, więc szkoda go destabilizować, jeśli się już zainwestowało w krem, który go zawiera.

Paula07, bardzo jestem ciekawa tego fluidu Biodermy w nowym składzie... fatalnie, że dodali alkohol - po jaką ch...rę? Ja mam jeszcze tubkę "setki" ze starej linii, oraz z nowej "50+" tonujący krem. W kremie nie ma alkoholu. Najbardziej się obawiam, że ten nowy fluid będzie szczypał w oczy! Chociaż mnie np. mleczko Avene, niby też bez alkoholu, a szczypie I wypryszcza! To jest coś niesamowitego, posmarowałam się trzy razy, w ramach testów pomiędzy Biodermą, i za każdym razem mnie wysypało Kupiłam mleczko w chwili załamania, bo chciałam mieć spokój z makijażem i nie kombinować wciąż z tymi skrobiami, talkami itp. No i chyba wystawię na wymianę....

A w ogóle to mam dość skrobii. Robi mi się ciasto i wyglądam jak kosmitka. Co z tego, że matowa
No dobra, ponarzekałam sobie, i od razu mi lepiej
Erato jest offline  
Stary 2006-04-21, 10:33   #2460
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Erato
A w ogóle to mam dość skrobii. Robi mi się ciasto i wyglądam jak kosmitka. Co z tego, że matowa
No dobra, ponarzekałam sobie, i od razu mi lepiej
Erato, polecam Puder jedwabny do ciała Dr Hauschki w zamian skrobii. Ja uzywam, ponieważ także po skrobi robiło mi się ciasto na twarzy .
Paula07 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości