Do filtromaniaczek:) - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-02-11, 13:13   #241
Sandija
Gość

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez poulette
Hej dziewczyny !
Sprawdzalam na KWC, i na biochemii urody, ale nie udalo mi sie rozwikalac mojego problemu, a mianowicie chcialabym wiedzic czy krem Clinique Superdefence ma dobre filtry. Wiem, ze to tylko SPF 25, ale nie wiem czy dobre 25 czy takie sobie, czyli beznadziejne..... a na spisie skladnikow nie znalazlam nic o czym by pisala Basia......
pomocy!

Poulette, nie wiem, jak Ty sprawdzałaś na BU - tam są aż DWA wątki szczegółowo tłumaczące, czemu Superdefence się nie nadaje.
Dział ochrony słonecznej:

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...hp?t=127&mforu m=biochemiaurody
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...hp?t=98&mforum =biochemiaurody

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-02-11 o 13:14 Powód: Podam linki

Stary 2006-02-11, 13:48   #242
beoneself
Zakorzenienie

Dołączam się do Was - ale dopiero zaczynam moję 'przygodę' z filtrami
Zaczęłam przeglądać wątki nt. blokerów i poważnie się przeraziłam Jednak uparłam się i przeczytałam ten wątek od deski do deski i czuję, że już się dla mnie ten temat powoli rozjaśnia
Dzisiaj zaczynam poszukiwania... Chyba zacznę z emulsją Avene 50+ i Biodermą Fluide 100 SPF. Mam cerę młodą, naczynkową, wrażliwą i ze skłonnością do przesuszeń. Jestem aktualnie po zabiegu laserowym zamykania naczyń. Podobno przy naczynkowej cerze filtry są koniecznością?
Czy emulsja Avene i wspomniana Bioderma będą dla mnie odpowiednie, czy dowiem się tego jedynie metodą prób i błędów?

Obecnie mam na twarzy Vichy 60, ale nie mleczko żelowe tylko krem. Nie dałam rady nałożyć nawet 1,5ml na twarz jednocześnie Ale ma alkochol w składzie więc raczej to tylko test. Po około 30 minutach przypruszyłam twarz skrobią i jest naprawdę dobrze - cała tłustość i świecenie znikło. Tak ma być ?
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-11, 14:14   #243
Kajol
Zadomowienie

Ja dopiero niedawno zaczęłam nakładać te przepisowe 2 ml (blokery stosuję swiadomie od listopada), stopniowo przyzwyczajałam się do większej ilości, co nie znaczy że wcześniej nakładałam jakąś cieniutką warstewkę . Moja tłusta skóra musiała się przyzwyczaić, a teraz, zwłaszcza że jest zima, to nawet bardzo chłonie te filtry i taka duża, jak mi się początkowo wydawało ilość nie stanowi już problemu.

beoneself, niestety znalezienie odpowiedniego blokera wiąże się z metodą prób i błędów, ale przede wszystkim trzeba się starać o próbki w aptece - mnie się udało nawet raz dostać Biodermę, o którą ponoć ciężko.
Ale miałam szczęście z tą emulsją Avene, kórej wcześniej nie testowałam- jest dla mnie idealna; to samo z tonującą biodermą (Photoderm max 100). Natomiast z niebarwionym kremem Biodermy,, też 100 miałam ciężkie przejścia- całe szczęście znakomicie nadaje się na szyję
Ja do Vichy też podchodzę bardzo sceptycznie ze względu na ten alkohol- po kremach L'Oreala (Hadrafresh i Pure Zone: alc.denat. wysoko w składzie) nabawiłam się takich masakrycznych alergii, że nie wiem czy przy Vichy zaryzykowałabym nawet z próbką . Chociaż może się przełamię, bo to żelowe mleczko chwali tyle osób.
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-11, 14:17   #244
Sandija
Gość

Beonself, jak jesteś naczynkowcem, to filtry sa koniecznością (dla nienaczynkowców też )
Jak masz cerę skłonną do przesuszeń, to BioDerma powinna Ci się spodobać, jest taka solidna. Avene znowu genialnie nawilża i koi.
Vichy stosuję tylko na ciało, zaryzykowałam na paszczę i mnie zapchało,a alkohol w okolicy oczu ....

Ja, chociaż mam cerę mieszaną, bez problemu nakładam 2,5 ml - wmasowuję sobie ok.5min, a resztę zostawim do wchłonięcia. Parę minut straszę Teżeta, ale potem ok.

Stary 2006-02-11, 14:25   #245
Kajol
Zadomowienie

Alchemiczko co do tej skrobii to ten Luskiewnik polecał chyba proporcję 1:1, ale ja myślę że to jest wzgledne- jak tak zrobiłam, to mi mój "puder"wyszedłl za ciemny i bardzo wysuszał, no i było więcej widocznych okruszków cynamonu. To musisz raczej dostosować do własnych upodobań. Ja na 4 łyżki mąki dałam 1 cynamonu, ale potem troche zmieniałam tą mieszankę- albo trochę cynamonu to znowu mąki do niej dosypałam...

U mnie też najlepiej wchłania się emulsja Avene , ale ja jej zawsze pomagam, tzn. cierpliwie wsmarowuję i na koniec lekko wklepuję palcami. Wiem, że chyba lepsza byłaby opcja poczekania aż bloker sam wsiąknie, ale u mnie mogłoby to trwać i pół dnia ; poza tym na BU nie zakazują takiej metody , tzn. wcieranie filra nie osłabia jego działania
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-11, 14:32   #246
Kajol
Zadomowienie

O tak, Sandija masz rację, przy naczynkach bloker tym bardziej wskazany . Moje dopiero teraz, przy stosowaniu fitrów się uspokoiły i nawet stały sie odrobinę mniej widoczne, a do tego jeszcze serum z witaminką C .
O wiele lepszy efekt niż po tych wszystkich drogeryjnych seriach-cud dla naczynkowców
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-11, 15:10   #247
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez biedronka26
U mnie w miescie tez najlatwiej teraz dostac probke Vichy zel-mleczko. Popatrz na KWC jakie sa tam pojemnosci, ja tez bym wolala oczywiscie te wieksze, sa to najczesciej produkty do ciala, mozna je stosowac do twarzy i okolice oczu jesli wlasnie nic nie szczypie i nic sie buzi nie dzieje.
Alchemiczka a jak odmierzasz te 2 ml? Masz specjalna miarke? Podobno 2 ml to lyzeczka ale prawdopodobnie nie taka zwyczajna, najlepiej miec taka od syropu z miarka.
Ja dokladnie nie wiem ile stosuje, probuje tyle nalozyc, do oporu, poki moja cera chlonie.
Wiesz co Biedronko ja mam taką łyżeczkę po syropie, prawdopodobnie po Ambrosolu. Ta łyżeczka ma pojemność 5 ml, a w połowie jest kreska i pisze 2,5 ml. Ja dziś wycisnęła mleczko-żel Vichy na tą miarkę równo 2,5 ml, ale teraz będę wyciskać troszkę mniej, tak, zeby było około 2 ml. Potem nabrałam to mleczko i na raz zaaplikowałam wszystko na twarz i szyję. Wchłaniało się około 25 minut.

Wypróbowałam też wymieszanie skrobi z cynamonem i wiecie co? To wygląda super! Nie wiem, która z Was Kochane na to wpadła, ale efekt jest świetny. Mam tylko malutkie pytanko. Skrobia się nie gryzie z filtrem to wiem. A co z cynamonem? Czy on też nie zaszkodzi filtrom?

Dzieki Dziewczyny za wszystko. Dzięki Wam zaczęłam stosować filtry (na razie zużywam próbki, ale przymierzam się do pełnowymiarowego produktu), dzięki Wam tez odkryłąm skrobię z cynamonem. Pozdrawiam serdecznie, buziaki
Stary 2006-02-11, 15:20   #248
Zadomowienie

Smile Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Alchemiczko, mleczko do ciała Avene z spf 40 wchłania się lepiej niż jakikolwiek inny, znany mi filtr.Naprawdę polecam, można napaćkać nawet 3 ml i nie ma problemu.

Ja Antków nie używam, bo nie są komapatybilne z moimi zabawkami kosmetycznymi
Sandija a ile ono ma ml? Nie ma go na KWC, a nie znam strony www Avene.
Pozdrawiam
Stary 2006-02-11, 15:29   #249
Zadomowienie

Kajol dziękuję
Stary 2006-02-11, 16:21   #250
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Dziś pierwszy raz w zyciu nałożylam na twarz krem z porzadnym filtrem. Udało mi się w aptece dostać próbkę mleczka zelowego Vichy 60, ale jest z nim problem. Odmierzyłam 2,5 ml i zaaplikowałam na twarz. Jak się wchłaniało to mleczko na mojej twarzy to powstały jakieś takie białe kłaczki i kuleczki. Próbowałam je rozetrzeć tak jak radziła tutaj bodajrze Piti, ale po chwili powstawały nowe. Wreszcie gdy mleczko już się wchłonęło, po jakichś 25 minutach to miałam na twarzy takie białe smugi. Które z używanych przez Was mleczek, emulsji i kremów nie zostawiają białych smug?

PS. Zastosowałam także to mleczko wokół oczu i ku mojemu zdziwieniu nie piekła mnie skóra. Błyszczenie zmatowiłam skrobią, tylko strasznie mam teraz białą twarz. Musze wypróboać mieszanie skrobii z cynamonem. Czy to sie miesza w sosunku 1:1?

Pozdrawiam
No własnie, wiekszość filtrów bieli twarz.Ja ze swojej strony moge polecic emulsję Avene - nie lepi się, nie bieli, nie tworzy kłaczków.
L_V jest offline  
Stary 2006-02-11, 17:04   #251
Sandija
Gość

L V, ja właśnie używam praktycznie tylko Avene - u mnie tylko one się sprawdzają i nie bielą

Alchemiczko, nazywa się Very High Protection Lotion spf 40, 100ml cena ok.55 zł, więc się opłaca. Panie w aptece kojarzą go pod nazwą mleczka dla dzieci, dziecko jest obok kółka z filtrem. Na zdjęciu jest wersja dla pomarańczowa, u nas dostępna żółta.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg high_protect_milk_spf40.jpg (3,8 KB, 66 załadowań)

Stary 2006-02-11, 17:24   #252
Zadomowienie

Jeszcze raz wielkie dzięki Dziewczyny. Ja się tutaj tyle rzeczy dowiaduję w ciagu tych kilku miesięcy odkąd się zarejestrowałam, co normalnie nie dowiedizałabym się w ciagu 10 lat. Pozdrawiam serdecznie, na pewno wypróbuję ją w przyszłości, gdy będzie dopływ gotówki i gdy w aptekach będzie nareszcie wybór kremów z filtrami, bo póki co, to tylko mleczko Vichy wszędzie króluje.

Pozdrawiam serdecznie,
Alchemiczka
Stary 2006-02-11, 17:57   #253
Kacha30
Raczkowanie

U mnie sie lepi emulsja Avene- to jedyny moj zarzut (po kilku dniach uzywania) nastepne bedzie mleczko avene+50 lub +40 ,ewent LRP-DP 60 -najlepsze jednak by były testerki przed kupnem
pozdrówka
Kacha30 jest offline  
Stary 2006-02-11, 18:50   #254
allicjaa
Zakorzenienie

Mam do Was pytanie w związku z kremami z filtrami

Otóż czy oprócz nich używacie także kremów nawilżających ? Chwalicie tutaj emulsję Avene, do której się właśnie przymierzam Mówicie, że świetnie nawilża, więc chyba można sobie odpuścić krem nawilżający ? Pytam, bo skończył mi się właśnie krem nawilżający i przy kupnie emulsji z filtrami chyba nie ma już co go kupować
allicjaa jest offline  
Stary 2006-02-11, 19:06   #255
Kajol
Zadomowienie

Odpowiednia warstwa filtrów powinna wystarczyć za nawilżanie , chyba że masz naprawdę bardzo suchą skórę (ale blokery można dostać i w wersji do suchej skóry). Wiem, że niektóre osoby o szczególnie suchej skórze pod bloker stosują jeszcze sam juvit, który dodatkowo nawilża.
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-11, 19:52   #256
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez allicjaa
Mam do Was pytanie w związku z kremami z filtrami

Otóż czy oprócz nich używacie także kremów nawilżających ? Chwalicie tutaj emulsję Avene, do której się właśnie przymierzam Mówicie, że świetnie nawilża, więc chyba można sobie odpuścić krem nawilżający ? Pytam, bo skończył mi się właśnie krem nawilżający i przy kupnie emulsji z filtrami chyba nie ma już co go kupować
Jak juz napisała Kajol, filt jest także kremem nawilżającym, który sam w sobie pielęgnuje skóre. Wspomniane Avene zawiera jeszcze prekursor wit. E.
L_V jest offline  
Stary 2006-02-11, 19:56   #257
Zadomowienie

Dziewczyny kusicie tym Avene, kusicie. Jednak aktualnie u mnie w aptekach Avene nie ma Jedyne co jest to jak już wcześniej pisałam mleczko Vichy, ciekawe dlaczego??? Hehe, pewnie im nie schodzi Czekam, aż będzie nowa dostawa, tymczasem będę się starała wyłudzić jak najwięcej próbek
Stary 2006-02-11, 20:12   #258
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
mleczko do ciała Avene z spf 40 wchłania się lepiej niż jakikolwiek inny, znany mi filtr.Naprawdę polecam, można napaćkać nawet 3 ml i nie ma problemu.
A Sandija mogłabyś porównać te mleczko spf 40 dla dzieci z mleczkiem spf 50 Avene. ponieważ na mojej twarzy mleczko 50 strasznie się lepi , wszystkie włosy przyklejają mi się do twarzy, więc może mlaczko dla dzieci jest lżejsze?
Paula07 jest offline  
Stary 2006-02-11, 20:27   #259
Kacha30
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Paula07
A Sandija mogłabyś porównać te mleczko spf 40 dla dzieci z mleczkiem spf 50 Avene. ponieważ na mojej twarzy mleczko 50 strasznie się lepi , wszystkie włosy przyklejają mi się do twarzy, więc może mlaczko dla dzieci jest lżejsze?

podpinam sie pod to pytanko
Kacha30 jest offline  
Stary 2006-02-11, 21:18   #260
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kacha30
podpinam sie pod to pytanko
Ja też się podpinam pod pytanie i pozdrawiam
Stary 2006-02-11, 21:47   #261
Kacha30
Raczkowanie

tak sie zastanawiam czy ....np. lepiej nałozyc zalecana ilosc (2 ml) mleczka avene (mniej lepkiego) +40 i miec ochrone zgodna z spf 40 niz meczyc sie z +50,60.. i w efekcie nakładam go mniej
Kacha30 jest offline  
Stary 2006-02-11, 21:56   #262
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kacha30
tak sie zastanawiam czy ....np. lepiej nałozyc zalecana ilosc (2 ml) mleczka avene (mniej lepkiego) +40 i miec ochrone zgodna z spf 40 niz meczyc sie z +50,60.. i w efekcie nakładam go mniej
No coz, cała filozofia polega na tym, żeby dobrać odpowiedni filtr dla swojej skóry, więcv jeśli 40-tka lepiej się u Ciebie wchłania, to czemu nie? Chodzi o to zebys dobaral najwyzszy mozliwy filtr, jaki przyjmie Twoja skóra.

BTW, jest az tak duza różnica w wchłanialności miedzy tymi dwoma produktami?
L_V jest offline  
Stary 2006-02-11, 22:33   #263
beoneself
Zakorzenienie

Ha, wysępiłam kolejną próbkę! Tym razem mleczko żelowe z Vichy, całe 7ml!
A w poniedziałek będę mieć albo Biodermę Fluid 100 albo także wcześniej wspominaną emulsję Avene. Niestety muszę się decydować w ciemno, bo NIGDZIE nie mają próbek tych firm, wszędzie tylko Vichy...
Będę 'informować' na bieżąco
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-12, 05:09   #264
Kate30
Zakorzenienie

Coś ostatnio zaczęła mnie drażnić ta lepkość emulsji avene, a pozatym lekko pozapychała mi pory. Widać różnicę, przez kilka dni musiałam się trochę podmalować więc nakładalam biodermę fluid, choć normalnie w zimie nakładam emulsję avene. Kiedy wróciłam do emulsji po przymusowej przerwie, widzę że pory są zanieczyszczone. Niestety . Fluid biodermy świetny, ale dla odmiany bieli buźkę.
Dlaczego tak trudno znaleźć swój bloker idealny?
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-12, 07:04   #265
Kate30
Zakorzenienie

Co do tego jak odmierzyć te 2 ml jeśli nie macie miarki do syropu. Najłatwiej zrobić to strzykawką, albo 2 albo 5 albo co tam w domu macie. Nabrać 2 ml wody, czy herbaty i siup do łyżeczki lub na wgłębienie dłoni. I już widać ile to jest te 2 ml. Duuuużo!
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-12, 10:37   #266
Zadomowienie

Świetny pomysł
Stary 2006-02-12, 11:16   #267
!violet!
Raczkowanie

Dziewczyny poradźcie jakich składników należy unikac w podkładach i w pudrach, żeby nie zaszkodzic, albo zaszkodzic w najmniejszym stopniu filtrom? U mnie niestety wyjście bez podkładu, korektora pod oczy na razie odpada, cera daleka jest od ideału
!violet! jest offline  
Stary 2006-02-12, 12:07   #268
Kajol
Zadomowienie

tu jest bardzo fajny wątek Sylwiastej o niełączeniu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74149

A ja mam inne pytanie: jak sie perfumujecie, żeby nie zniszczyć warstwy filtra- bo spryskiwanie dekoltu, czy miejsc za uszami (czasem perfumy leja się troche po szyi) chyba nie wchodzi w grę - teraz co prawda nie smaruję szyi blokerami tak przepisowo, ani tym bardziej dekoltu, bo wszystko schowane , ale co będzie na wiosnę . Ma któraś z was jakiś pomysł?
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-12, 12:35   #269
beoneself
Zakorzenienie

Wątek o niełączeniu ciekawy, jednak niestety niewiele z tego rozumiem Jestem zielona w tych tematach
Dzisiaj testuję mleczko żelowe Vichy i jest całkiem-całkiem. Ciężko mi ocenić, bo nie mam porównania z innymi. Skrobia spisuje się idealnie - po przypruszenie zapominam, że mam na twarzy jakikolwiek tłusty krem.
Jakoś to będzie
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-12, 13:11   #270
Kajol
Zadomowienie

podaje link do BU, temat: ochrona UV ust (to ja w sumie o to pytałam, ale może jeszcze kogos zaciekawi - sporo ciekawych propozycji i analiz składów)
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Kajol jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości