błąd manicurzystki czy zły akryl? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-12-28, 08:48   #1
myffa
Przyczajenie

Question

błąd manicurzystki czy zły akryl?

Witam

Przygodę z akrylami zaczęłam kilka lat temu. Wiele firm już przerobiłam. Najlepiej trzymał sią akryl Tammy Taylor. Odkąd zmieniłam kosmetyczkę, ciągle mam powietrze pod akrylem... tzn brzegi odpryskują... nie wiem czy to wina akrylu (perfect lady) czy primera czy jeszcze coś innego? a może kosmetyczka coś źle robi?

dodam, że inne klientki są zadowolone i nic im się nie dzieje?

czy możliwe by moja płytka była tak kapryśna i tolerowała tylko TT?
myffa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 11:27   #2
Ania_G
Raczkowanie

Dot.: błąd manicurzystki czy zły akryl?

Nie ukrywam, że Tammy Taylor to produkty z najwyższej półki.
Nie można jednak wszystkiego zrzucać na same produkty, tak więc jeśli oprócz marki zmieniłaś też stylistkę, może tu dojść kwestia jej umiejętności...
Pozdrawiam

Edytowane przez Ania_G
Czas edycji: 2008-06-24 o 08:26
Ania_G jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 12:28   #3
myffa
Przyczajenie

dziękuję za odpowiedź

u tej manicurzystki raz miałam robione paznokcie akrylem TT i było ok

w międzyczasie dużo poczytałam o akrylach podchodzących powietrzem, wiem już na co zwrócić uwagę... ponadto doczytałam wiele dobrych słów na temat produktów IBD - znasz tę firmę? możesz mi powiedzieć na co lepiej postawić - na IBD czy TT?
Stary 2005-12-28, 17:13   #4
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Mysle,że Ty jako klientka nie musisz sobie zaprzatać glowy firmami paznokciowymi. Obie firmy - IBD i TT mają rewelacyjne produkty, natomiast, powiedzmy sobie szczerze pl to szajs... I nawet najlepsza stylistka niewiele zdziała jesli bedzie miała do dyspozycji beznadziejne materialy. I nie rozumiem na jakiej zasadzie ta pani pracuje - raz TT a raz pl ??!! Bo jesli jest dobra w tym co robi, to praktycznie każdy produkt ( poza lf , pl i materiałami z allegro) będzie się trzymał i nie bedzie sprawiał problemow.
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 18:09   #5
katza
Raczkowanie

GG do katza

Dziewczyny maja racje Pl to szajs. tak samo jak i La fem zapowietrzaja sie i sa jakosciowo marne. Ja pracuje na akrylu NSI i jestem bardzo zadowolona, nawet bardziej niz IBD
katza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 22:58   #6
Ania_G
Raczkowanie

myffa,

Nie rozumiem też do końca dlaczego Twoja stylistka oszczędza na produktach, jeśli inne jej się nie sprawdzają.

Może nie jest jeszcze świadoma, bo chciała jedynie przetestowac produkty Perf L, więc może poinformuj ja o podpowietrzeniach i zapytaj czy mogłaby założyć Ci znów TT i zaobserwujcie obie czy lepiej faktycznie sie trzymają.
Pozdrawiam

Edytowane przez Ania_G
Czas edycji: 2008-06-24 o 08:28
Stary 2005-12-29, 08:52   #7
myffa
Przyczajenie

dziewczyny dziękuję za odpowiedzi

postanowiłam być wierną TT i tylko to sobie pozwolę położyć

ona ma PL i nie zmieni tego bo chyba dostała dobrą ofertę od PL i ma wyłączność na ich produkty więc nie może pracować ma innych...
o podpowietrzeniach bardzo dobrze wie... ale jej zdaniem to wina paznokcia... jakoże to moja znajoma, i inne panie są zadowolone... nie będe z nią dyskutować

ważne, że potwierdziło się, iż moja płytka paznokciowa jest ok a poprostu kosmetyki są do bani
Stary 2005-12-29, 09:01   #8
myffa
Przyczajenie

jeszcze jedno

czy można używać primera innej firmy niż TT? i np końcówki robić białym akrylem PL a reszta różem TT??
oczywiście do akrylu TT liquid TT by był użyty

wiem wiem - kombinuję - ale będę wdzięczna za odpowiedź
Stary 2005-12-29, 09:24   #9
agnieszka21
Przyczajenie

Smile Dot.: błąd manicurzystki czy zły akryl?

Dziewczyny uważam że wasze opinie są absurdalne, z waszych wypowiedzi wynika ze nie macie pojęcia o akrylach, firmach i przyczynach zapowietrzania się akrylu.
Otórz drogie panie podstawową róznicą pomiędzy akrylem PL a TT jest to ze akryl TT jest akrylem silnie kwasowym jest to akryl starej generacji który zapoczątkował na naszym polskim rynku dawno temu, natomiast akryl PL jest akrylem bezkwasowym, nie niszczącym płytki paznokcia, można go zakładać kobietą w ciązy po chemioterapii itp. PL ma rownież akryle witaminowe które przeprowadzają kuracje zniszczonej płytki paznokcia, ale tylko umiejętne nakładanie akrylu PL powoduje jego dobrą przyczepność do płytki paznokcia.Akryl kwasowy nałoży każda kosmetyczka a nawet i amatorka i będzie sie trzymał, natomiast dobre nałożenie akrylu PL swiadczy o najwyższym poziomie stylistki paznokci.
agnieszka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 15:31   #10
Ania_G
Raczkowanie

TT charakteryzuje sie, że od lat nie zmienia opakowań i tym samym zachował swój swoisty klasyczny styl, co nie znaczy ze zatrzymał sie w unowocześnianiu technologii!!!
Faktycznie primer TT jest kwasowy, ale czy z tego wynika, ze teraz każdy może sobie skoczyć po zestaw z kwasowym primerem i paznokcie beda mu sie trzymac jak beton?! Bzdura!
W USA bardziej się zwraca uwagę na zdrowie niż u nas (TT jest właśnie tam produkowane i znane od lat) tym bardziej mając na uwadze olbrzymie odszkodowania jakie są tam wypłacane...

Było napisane, że problem powstał od zmiany produktów, więc albo dziewczyna musi się doszkolić z nakładania PL, albo wrócić do produktów, które nie sprawiały jej problemów. Każdemu inna marka lepiej "leży".

Edytowane przez Ania_G
Czas edycji: 2010-05-09 o 13:45
Stary 2005-12-30, 00:02   #11
Perfect Lady
Przyczajenie

Cytat:
TT charakteryzuje sie, że od lat nie zmienia opakowań
rozumiem że to ma być jakaś aluzja, że firma Perfect Lady zmienia opakowania...z chęcią dowiem się więcej...

Marka Perfect Lady istnieje na rynku polskim od ponad trzech lat, a raczkowanie ma już za sobą. Różnica między Perfect Lady a innymi firmami paznokciowymi polega na tym, że my jesteśmy PRODUCENTEM a nie DYSTRYBUTOREM, jak w przypadku innych firm. Tak więc "łańcuch pokarmowy" jest o wiele krótszy niż w przypadku dystrybutora generalnego na Polskę, dystrybutora regionalnego itp.Dzięki temu możemy zaproponować tak atrakcyjne ceny! Co konkurencję boli...

Kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji paznokci Perfect Lady spełniają normy Komisji Unii Europejskiej z dnia 25.09.2003 (Official Journal of the European Union Commission Directive 2003/83/EC) oraz są zgodne z wymaganiami i standardami bezpieczeństwa poniższych instytucji:
-European Cosmetic Toiletry and Perfumery Association
-American Beauty Association's Nail Manufacturers Council
-Scientific Committee on Cosmetic Products and Non-Food Products Intended for Consumers

Wszystkie nasze kosmetyki są wytwarzane w Wielkiej Brytanii na bazie komponentów z USA.

Liczba naszych klientów stale rośnie, a to chyba o czymś świadczy... Chyba nie o tym, że produkty są marnej jakości bo gdyby tak było to firma by się dalej nie rozwijała. Proponowałabym zastanowić się nad kompetencjami osób wykonujących zawód stylistki paznokci oraz jakością wykonywanych przez nie usług, higieną pracy oraz wiedzą na temat przedłużania i stylizacji paznokci.

Pozdrawiam,
Ania H.
Perfect Lady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 11:24   #12
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Teoretycznie moja przedmówczyni ma dużo racji, jej argumentów nie mozna pominąc ani zbyć milczeniem jednak...Wypowiem sie moze o akrylu, który przetestowałam ostatnio. Robie tylko akrylowe kwiatuszki, pozostaję wierna tipsom żelowym i zachęcona niskimi cenami kupiłam kilka kolorów różnych firm ( PL, LF, Magic Nails...), które do tej pory omijałam szerokim łukiem. Można by tu dużo pisać o certyfikatach, komponentach itp...ale ja powiem krótko - akrylkow ww. firm więcej nie kupię....Pozostane przy produktach innych dystrybutorów

Choć przyznam ,że kolorowe zeliki lf są całkiem przyzwoite... ( wprawdzie to i tak dla Was konkurencja ,ale o tej firmie też wiele stylistek wypowiada się negatywnie)
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 16:07   #13
24paula
Przyczajenie

witam tez zakupilam perfect ledy i nie jestem zadowolona po tygodniu odpada
24paula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 16:50   #14
bochema
Zadomowienie

GG do bochema

A od kiedy to Akryl niszczy paznokcie???? moze ja nie jestem stylistka z praktyka, ale to nie akryl niszczy paznokcie a stylistka ktora je wykonuje.

no i posmieje sie troszke ze nawet kobiety w ciazy moga stosowac akryl na paznokcie. a niby czemu mialyby sobie nie robic? a niby czemu nie mialby lyknac odrobine wina.
jakby tak wziac wszystko do kupy to wszystko szkodzi kazdemu i musielibysmy chodzic w maskach jak michael jackson. nam wszystkim nawet zarcie szkodzi ktore nafaszerowane jest jakimis swinstwami.

: o
bochema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 19:45   #15
Albertyna
Zakorzenienie

Bochema, jak ja lubie Twoje zdroworozdadkowe podejście do zycia!
Stary 2007-11-22, 10:44   #16
bochema
Zadomowienie

GG do bochema

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Bochema, jak ja lubie Twoje zdroworozdadkowe podejście do zycia!

Stary 2007-11-22, 16:52   #17
24paula
Przyczajenie

Bochema a chocby dlatego ze ma bardzo ostry zapach kiedys czytalam ze jest rakotworczy ale co teraz nie jest rakotworcze
Stary 2007-11-22, 19:47   #18
Albertyna
Zakorzenienie

24Paula, błagam, jezeli nie masz PEWNEJ, NAUKOWEJ, POTWIERDZONEJ BADANIAMI opinii, ze akryl jest rakotwórczy nie rozsiewaj takich plotek.
Szczerze sie przyznam, że jestem chora od czytania na codzień tekstów typu "Akryl jest rakotówrczy", "Akryl wyżera komórki mózgowe", bo zawsze gdy prosze o poparcie takich tez jakimikolwiek innymi argumentami poza "Słyszałam od kolezanki w maglu", dyskusja nagle ucicha jak ucieta nożem.
Wiele osób "słyszało", "czytało"- nikt nie sprawdza i tak plotka od lat spokojnie sobie zyje...... i kolejne osoby "czytaj", "słysza" i... wierza.
Akryl NIE JEST RAKOTWÓRCZY, ANI SZKODLIWY!!! NIE MA NA TO ZADNYCH DOWODÓW NAUKOWYCH!
Znam stylistki, które pracowały przy akrylu całe dnie, po czym rodzily zdrowe dzidzie i wracały szybko do pracy.
Sama pracuje przy akrylu od lat i JESTEM 100% ZDROWA (nawet jakos katar mnie sie nie ima ) Nie mam raka, nie mam wyżartego mózgu, nie jestem bezpłodna! migreny miewam od zmian cisnien od urodzenia, a nie od akrylu!!!
Stary 2007-11-22, 20:25   #19
bochema
Zadomowienie

GG do bochema

Cytat:
Napisane przez 24paula Pokaż wiadomość
Bochema a chocby dlatego ze ma bardzo ostry zapach kiedys czytalam ze jest rakotworczy ale co teraz nie jest rakotworcze
tylko sie usmiechne
Stary 2007-11-23, 20:52   #20
24paula
Przyczajenie

tez pracuje na akrylu jet trwalszy niz zel sama jestem z zawodu dyplomowana kosmetyczka kiedys uslyszalam ze tak wlasnie jest w przeciwienstwie do zelu akryl polerujemy pilujemy i unoszacy pyl jest szkodliwy (ponoc) nie mam dowodu nie interesowalo mnie to na tyle by ci teraz przedstawiac dowody temat ten zapodala pani doktor choc wiele rzeczy okazuje sie szodliwych a pozniej jednak mego zdrowym i na odwrot prepraszam jak cie urazilam
Stary 2007-11-23, 21:05   #21
Albertyna
Zakorzenienie

Nie uraziłas mnie, natomiast irytuja mnie powtarzane w kolko i na okragło, nie potwierdzone informacje. Ty cos napisałas, ktos, to przeczyta i powtórzy nastepnej osobie, ta nie sprawdziwszy źródła poda to nastepnym i.... plota gotowa!

Akryl był rakotwórczy, owszem, ale ponad lat temu!!!! Wtedy, gdy uzywano MMA, teraz od dwóch dziesięcioleci z górką jest zastapiony EMA, które szkodliwe dla zdrowia nie jest.

Sądze, że my, profesjonalistki, powinnysmy iśc z duchem czasu, aby byc w nurcie najlepszych, a nie ciągnacych sie w ogonie, tych co nie nadązaja...
Stary 2007-11-24, 11:00   #22
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

ema, ema ziom a ja uważam ( nie poprę niestety tego żadnymi argumentami, to tylko autopsja), ze akryl leczy. )))))))))) Podaję fakt: zaczynał mnie brać katarek, siadłam do robienia pazurków ( mam liquid NSI, daje czadu jak cholera), i po błyskawicznym ( znaczy się 5 godzinnym seansie) pazurki były zrobione a katar znikł ))))))))))))) Wniosek oczywisty, nieprawdaż? Masz katar, zrób akrylki, przeczysci Cię jak Kret rury !!!!!
awa2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 11:08   #23
karolka-bobasek
Zadomowienie

GG do karolka-bobasek

Cytat:
Napisane przez awa2001 Pokaż wiadomość
Masz katar, zrób akrylki, przeczysci Cię jak Kret rury !!!!!
ty sie zastanow dobrze Awa, bo mozesz na tym tekscie czepac kasiure za reklame
Stary 2007-11-24, 11:11   #24
Extraordynaryjna
BAN stały

A ja ostatnio dokonałam cudowngo odkrycia - opary akrylu, owszem mogą powodować u mnie ból glowy...ale gdy siadam do paznokci z migreną, ból baardzo czesto przechodzi
Extraordynaryjna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 19:27   #25
Albertyna
Zakorzenienie

Sądzę, ze powinnysmy to zacząc promowac"Akryl leczy!"
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości