RATUNKU!!Żel pęka z mlecznym tipsie, a na szklanym wszystko jest OK, DLACZEGO??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-12-28, 13:05   #1
szaramysz
Raczkowanie

GG do szaramysz

RATUNKU!!Żel pęka z mlecznym tipsie, a na szklanym wszystko jest OK, DLACZEGO???

RATUNKU, Dziewczyny pomóżcie! Zajmuję się żelami od niedawna, pracowałam na niemieckiej firmie EmmiNail. Kiedy zakładam paznokcie na szklane tipsy wszystko jest OK, jesli użyję mlecznych(naturalnych) tipsów po jakis 2 dniach tips zaczyna pękać a wraz z nim żel. Myślałam, że to wina tipsów, mimo tego, że były drogie, odsunęłam je na bok i kupiłam inne, jednak nic się nie zmieniło. Szkoleniowiec powiedziała mi, że to może być wina nie zmatowionego tipsa, zbyt cienkiej warstwy żelu lub zbyt grubej na końcu tipsa. Tipsy matowię jak mi kazano, żel nałożony jest dobrze, a mleczne tipsy jak pękały tak pękają. Sił mi brak. Pomóżcie, bo zwariuję!!
I jeszcze jedno pytanko: co sądzicie o żelach Sun Flower???
Pozdrawiam.
szaramysz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 16:59   #2
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk
Dot.: RATUNKU!!Żel pęka z mlecznym tipsie, a na szklanym wszystko jest OK, DLACZEGO???

Nie łączyłabym tutaj sprawy pękania żelu z rodzajem tipsa. Nie ma rownież możliwosci by dobre tipsy ( te złe prawde mowiac też) pękały "tak sobie ". Mysle,że wina leży ewidentnie po Twojej stronie. Sprawdz czy aby napewno wszystko jest zrobione prawidłowo, tak jak radziła Ci instruktorka i zwróc jeszcze uwage na docisniecie tipsa do płytki - może po prostu jest to zrobione "na sile" ? A jak nadal bedzie sie tak dzialo , to rób po prostu na formie

A co do tej firmy...no wydaje mi się ,ze są lepsze od niej
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 17:19   #3
zgredek
Raczkowanie

Dot.: RATUNKU!!Żel pęka z mlecznym tipsie, a na szklanym wszystko jest OK, DLACZEGO??

Ja sie do tej firmy przekonałam, maja naprawdę duży wybór żeli i sa bardzo dobre.
zgredek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 23:19   #4
szaramysz
Raczkowanie

GG do szaramysz
Dot.: RATUNKU!!Żel pęka z mlecznym tipsie, a na szklanym wszystko jest OK, DLACZEGO???

No to ja już nie wiem Załamałam się

Tipsy kleję tak jak mi na szkoleniu pokazywano (lekko dociskam na brzeg paznokcia, nie podrywam, nie duszę, tylko tak żeby klej się przesuwał i nie robił pęcherzyków). Wydaje mi się, że gdybym dociskała za mocno to przeźroczyste też by pękały, tym bardziej, że te mi strzelają po kilku dniach noszenia.
A tak poza tym, to ,matowicie tipsy pilnikiem na linii skracania przed obcięciem gilotynką??? Bo jak mi zakładano paznokcie, to dziewczyny nie matowiły, a na szkoleniu kazali nam matowić i już jestem cała głupia.

Dziękuję za zinteresowanie moim problemem
Stary 2005-12-28, 23:20   #5
szaramysz
Raczkowanie

GG do szaramysz

Zgredek, piszesz o EmmiNail czy o Sun Flower??
Stary 2005-12-29, 01:05   #6
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia

Cytat:
Napisane przez szaramysz
A tak poza tym, to ,matowicie tipsy pilnikiem na linii skracania przed obcięciem gilotynką???
ja normalnie skracam gilotynka do rzadanej dlugosci..i dopiero pozniej matowie tipsa i zrownuje go z linia paznokcia(zacieram granice)
Stary 2005-12-29, 08:52   #7
zgredek
Raczkowanie

Dot.: RATUNKU!!Żel pęka z mlecznym tipsie, a na szklanym wszystko jest OK, DLACZEGO??

O Sun Flower oczywiście
Stary 2005-12-29, 11:24   #8
szaramysz
Raczkowanie

GG do szaramysz

Cytat:
Napisane przez villemcia
ja normalnie skracam gilotynka do rzadanej dlugosci..i dopiero pozniej matowie tipsa i zrownuje go z linia paznokcia(zacieram granice)
ja tez pierwszy raz spotkałam się z tym na szkoleniu, jak miałam robione paznokcie przez panie paznokciowe to mi żadnego matowienia nie stosowały. Ja juz jestem cała głupia.
Czy ktoś jeszcze matowi tipsy przed obcięciem?????Czy tylko ja
Stary 2005-12-29, 11:40   #9
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

yyyyyyyyyyyyyyy...... czy ja czegoś nie rozumiem...........?? matowisz całego kilkucentymetrowego tipsa przed obcieciem go gilotynka.....??????

Stary 2005-12-29, 12:12   #10
eldorado
Przyczajenie

Witajcie
Mi na szoleniu mówili, że to matowienie przed obcinaniem ma służyc do tego aby gilotynka sie nie ślizgała na tipsie i nic pozatym.
Pozdrawiam
eldorado jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 12:31   #11
zgredek
Raczkowanie

Dziewczyny gdzie Wy robicie te kursy?? Pochwalcie się A może na allegro?
Stary 2005-12-29, 13:09   #12
szaramysz
Raczkowanie

GG do szaramysz

Cytat:
Napisane przez paulakrk
yyyyyyyyyyyyyyy...... czy ja czegoś nie rozumiem...........?? matowisz całego kilkucentymetrowego tipsa przed obcieciem go gilotynka.....??????

Nie matowię całego tipsa, tylko matowię go w miejscu obcięcia gilotynką i też mi sięto głupie wydaje, bo jak miałam zakładane paznokcie to o żadnym matowieniu nie było mowy. Może to przez to głupie matowienie mi pęka....

A co do Zgredka, to nie na Allegro tylko w "ECE Abant" w Poznaniu bo niczego lepszego w okolicy nie ma chyba...
Stary 2005-12-29, 16:41   #13
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia

pierwszy raz slysze by matowic tipsa przed obcieciem gilotynka....

ale moze ja stara szkole konczylam
Stary 2005-12-30, 00:40   #14
szaramysz
Raczkowanie

GG do szaramysz

Cytat:
Napisane przez villemcia
pierwszy raz slysze by matowic tipsa przed obcieciem gilotynka....

ale moze ja stara szkole konczylam
Stara czy nie stara, ważne, że Tobie nie pęka, a mi pęka
Będę próbować na znajomych
Pozdrawiam
Stary 2005-12-30, 11:54   #15
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Hihihihi Naprawde sprobuj przestać matowić - bo nie ma to wiekszego senu..jednak nie wiem czy moze to mieć wpływ na pękanie tipsow...z drugiej strony moze za mocno matowisz, troche je spiłowujesz i dlatego są osłabione i pekają...?
Stary 2006-01-14, 15:33   #16
chilanes
Zakorzenienie

Spróbuj nie matowić przed obcięciem gilotyną i obserwuj, czy pęka, być może tak jak napisała Paulinakrk za mocno matowisz itd...
chilanes jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości