Wrażliwa cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-05-03, 17:38   #1
kinia06
Zadomowienie

Wrażliwa cera

Witajcie, mam nadzieję, że w dobrym miejscu zakładam temat...
Mam skórę wrażliwą, chyba naczynkową, bo mam bardzo duże skłonności do rumieńców (w sumie są one przez 80% dnia). Używam red blocker i dobrze się sprawdza, na to daję podkład i jest ok, ale nie o tym temat. Do demakijażu używam płynu micelarnego do wrażliwej skóry z biedry, ale ... gdy go zmywam to robi mi się twarz czerwona, czasami nawet szczypie. Jaki (niezbyt drogi) płyn micelarny polecacie? I szukam jakiegoś fajnego kremu na taką wrażliwą twarz, głównie na noc. Dodam, że mam suchą skórę szczególnie na policzkach i trochę na czole.
kinia06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 19:04   #2
Nemain
Raczkowanie

Dot.: Wrażliwa cera

Mam podobne problemy Zauważyłam jakiś czas temu, że moja skóra o wiele lepiej toleruje demakijaż olejami niż micelami (nie trzeba używać wacików = mniej pocierania = mniej podrażnienia). Aktualnie zmywam twarz olejem z arganami Bielendy, wcześniej miałam olej rumankowy Body Shop i też się sprawdzał. Micelów używam tylko do zmywania makijażu oczu.
Nemain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 20:23   #3
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Płyny micelarne z firmy Mixa są ok. Choć może Tobie lepiej by się sprawdziło mleczko do demakijażu, albo jakiś olejek do mycia twarzy/demakijażu.
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 21:15   #4
kinia06
Zadomowienie

Uparłam się na płyn micelarny, bo to taki tonik i płyn do demakijażu w jednym, a tak bym kupowała osobno tonik i coś do zmycia makijażu.. Ale jestem w szoku, że aż tak mnie to czasami piecze i to nawet w powieki jak oczy zmywam.. nie wiem, czy ze mną coś nie tak, czy jakaś partia taka zła trafiła czy w ogóle ten płyn jest do kitu.
Stary 2016-05-06, 22:27   #5
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kinia06 Pokaż wiadomość
Uparłam się na płyn micelarny, bo to taki tonik i płyn do demakijażu w jednym, a tak bym kupowała osobno tonik i coś do zmycia makijażu.. Ale jestem w szoku, że aż tak mnie to czasami piecze i to nawet w powieki jak oczy zmywam.. nie wiem, czy ze mną coś nie tak, czy jakaś partia taka zła trafiła czy w ogóle ten płyn jest do kitu.
Ja używałam różnych płynów micelarnych, nie dostawałam po nich podrażnień, ale niektóre po prostu słabo oczyszczały, albo ich właściwości tonizujące były mocno wątpliwe. Zobacz czy w składzie Twojego płynu jest alkohol, bo to może być składnik piekący w oczy.
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 13:32   #6
kinia06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Ja używałam różnych płynów micelarnych, nie dostawałam po nich podrażnień, ale niektóre po prostu słabo oczyszczały, albo ich właściwości tonizujące były mocno wątpliwe. Zobacz czy w składzie Twojego płynu jest alkohol, bo to może być składnik piekący w oczy.
No właśnie dlatego jestem zdziwiona, że aż tak mnie podrażnia ..
Alkoholu chyba nie ma, ale podaję skład:
Aqua, poloxamer 184, disodium cocoamphodiacetate, propylene glycol, polysorbate 20, sodium hyaluronate, propylene glycol (and) aqua (and) viola odorata flower extract, aqua (and) jasminum officinale flower extract, sodium chloride, disodium edta, sodium citrate, citric acid, parfum, methylparaben, propylparaben, diazolidinyl urea.
Stary 2016-05-07, 19:15   #7
201605110926
Konto usunięte

Możesz też być uczulona na jaśmin albo fiołki (to pierwsze jest bardziej prawdopodobne, a jeśli jesteś, to piąteczka).
Próbowałaś używać micela tak jak żelu, tzn. nie trzeć wacikiem, tylko nabrać trochę na dłonie i masować? To wyeliminowałoby tarcie, a gdyby nadal podrażniał, to wiedziałabyś, że to wina któregoś ze składników.
Spłukujesz resztki wodą?
201605110926 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 19:36   #8
kinia06
Zadomowienie

Nie wyobrażam sobie zmycia makijażu z oczu bez waciku ...
Nie, nie zmywam wodą, czasem jak mnie szczypie, to wtedy, a takto raczej nie.
O uczuleniach nic mi niewiadomo..

Edytowane przez kinia06
Czas edycji: 2016-05-07 o 20:09
Stary 2016-06-14, 20:38   #9
Agnieszka_02
Raczkowanie

Też mam wrażliwą cerę i nigdy nie zmywam jej żelem i wodą. Tylko płyny micelarne, albo mleczko plus tonik. Tak zachwalany przez wiele dziewczyn płyn micelarny z biedronki mi też nie posłużył i niestety uczulił. Używałam Biodermy na zmianę z Vichy, ale niestety względy ekonomiczne zmusiły mnie do poszukania zamienników i teraz mam bielendowski płyn micelarny z serii expert czystej skóry i już wiem, że do tych droższych (Vichy, Bioderma) już nie wrócę.
Agnieszka_02 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości