nowy dział- Analiza kolorystyczna - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-12-01, 22:00   #31
Ania_D
Raczkowanie

Re: nowy dział- Analiza kolorystyczna

Czarna - oki ja twierdzę, ze trzeba nosic to w czym nam ładnie - i już.. Ja się nie trzymam sztywno podziału na pory roku bo nie byłam na profesjonalnej analizie i sama nie wiem do końca jaki ze mnie typ... Ale tak jest ze w wiekszosci chłodnych barw wygladam fatalnie - to po co mi one?
Ania_D jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-01, 22:04   #32
czarna.noc
Wtajemniczenie

Ja uważam dokładnie tak samo! mi także nie pasują chłodne barwy i zdecydowanie wole ciepłe, żeby nie powiedzieć gorące kolorki :p pzdr
czarna.noc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 06:21   #33
AgataMaroń
Przyczajenie

Drogie Panie.
Analiza kolorystyczna właśnie do tego dąży- proponuje te kolory w których najprościej mówiąc jest nam ładnieinnymi słowy korzystnie. Pamiętajcie jednak, że tylko duży dydstans do własnej osoby pozwoli nam na obiektywizm.
AgataMaroń jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 08:33   #34
Ines1985
Zakorzenienie

A ja bylam z kolezanka u pani Agaty na analizie kolorystycznej...
I jestem wiosną

Pani Agatko pozdrawiam

Ines1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 10:07   #35
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

hmm a ja się zastanawiam...wszędzie w analizach kolorystycznych pisze, że u nas dominuje chłodny typ urody (lato, zima) a tu prosze...jak się okazuje coraz więcej cieplutkich kobiet się ujawnia (jesionki, wiosenki) chyba Nas się nie doceniało

Czarna.noc...ja niedawno też myślałam, że nie mam problemu z rozpoznawaniem kolorów, też plastykiem jestem, ale nie mogę stwierdzić, że znam wszystkie i o pomyłkę wcale nie jest tak trudno, czasami są przecież tak drobne i małe niuanse kolorystyczne, że aż w głowie się zakręcić może poza tym kolor ciepły może w towarzystwie innego stać się nieco chłodniejszy,albo nabrać całkiem innego odcienia, jednym kolorem można przyćmić intensywność drugiego, tak więc możliwości jest wiele
Stary 2004-12-02, 10:43   #36
Maja.M
Raczkowanie

PATIS_79 napisał(a):
> hmm a ja się zastanawiam...wszędzie w analizach kolorystycznych pisze, że u nas dominuje chłodny typ urody (lato, zima) a tu prosze...jak się okazuje coraz więcej cieplutkich kobiet się ujawnia (jesionki, wiosenki) chyba Nas się nie doceniało

No właśnie, też tak czytam i nie dowierzam. Niedawno udało mi się określić siebie jako wiosnę jednak, czyli typ ciepły. Może nas nie doceniają, bo w naszym polskim słoneczku ciepła uroda rzadko ma szansę rozbłysnąć pełnym blaskiem i trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby ją dostrzec.
Maja.M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 14:10   #37
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

Ja też o tym myślałam! I dlatego zaczęłam podejrzewać, że coś tu nie gra. Może ja nie jestem jesień, tylko tak sobie wmawiam!
Stary 2004-12-05, 11:35   #38
Ania_D
Raczkowanie

Pani Agato - ja sie chciałam podpytac jak to jest z zielonymi oczami - bo często zawierają one żółte plamki - czy takie zółte plamki moga występować w chłodnych typach kolorystycznych? i jak jest z obwódką wokoł tęczówki? kiedyś wyczytałam, ze tylko chłodne typy kolorystyczne mają obwódkę (najczęściej szarą) a ostatnio spotkałam się ze stwierdzeniem że ciepłe typy też ją miewają.. Czy mogłaby Pani jakos przyblizyć te problemy? Będę baaardzo wdzięczna
Stary 2004-12-05, 19:02   #39
mietowa
Przyczajenie

mnie sie wydaje, ze gdy w oczach zielonych są te złociste plamki, to do nich pasuje karnacja z piegami i rude włosy...czyli zdecydowanie ciepły typ urody. Chyba , ze te zlote plamki ma dziewczyna bez piegów...upsss, wtedy kłopot
mietowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 20:15   #40
AgataMaroń
Przyczajenie

Witam serdecznie
Nie wiem, czy pisałam o tym wcześniej, ale nie zawsze jest tak, że osoba będąca konkretnym typem urody spełnia wszystkie jego "wymagania". Czasdem zdarza się że np. jak na jesień to włosy są za ciemne, albno oczy zbyt intensywne etc. ale całośc nie zmienia przynależności do danego typu kolorystycznego.
Co do oczu, to owszem zielone oczy z cętkami zazwyczaj są domeną ciepłych typów, ale tak jak pisałam powyżej różnie to bywa...
AgataMaroń jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 22:09   #41
olalena
Rozeznanie

GG do olalena

a czy tym niepasującym elementem moga być "żółte włosy"??? bo mi wszystko pasuje bardziej do lata ale włosy mam stanowczo złote... gdy jestem w srebrnej sukience wyglądają paskudnie...
olalena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 09:35   #42
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

Pani Agato, wiem, że ciężko coś stwierdzić na podstawie zdjęcia, ale pozwolę sobie wkleić tu zbliżenia tęczówki oka i mam pytanie w związku z tym: jaki typ może mieć taki kolor?? zimny, czy ciepły?? bo wydaje mi się, że jestem ciepłym typkiem (Jesień) może z tendencją do zimy.

Czy jesień właśnie może mieć taki kolor tęczówki???

w słońcu oczy są wręcz żółte takie miodowe, a tu w takim naturalnym, szarym oświetleniu wydaje się, że występuje w nich również zimny odcień no i obwódka wokół tęczówki jest ciemno-szara, wręcz antracytowa

z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Stary 2004-12-12, 22:54   #43
MarudexuS
Zakorzenienie

GG do MarudexuS

Witam Pani Agato!
Ja mam problem z określeniem swojego typu kolorystycznego, ponieważ za dużo jest u mnie sprzeczności i nie wiem co z tym fantem zrobić:
Nie moge być wiosną, bo: nie mam rumieńców, mam szaro-niebieskie oczy z żółtymi plamkami, oprawe oczu mam ciemniejszą od włosów a kolor seledynowy sprawia, ze jestem blada jak trup
Nie mogę być latem, bo: nie mam rumieńców, podobno mam żółtawą cerę i rudawe włosy, nie pasuje mi różowy
Nie mogę być jesienią bo: nie pasuje mi pomarańczowy ani większość brązów, mam szaro-niebieskie oczy, dość szybko i łatwo się opalam
Nie mogę być zimą, bo: nie pasuje mi czysta biel, mam za jasne włosy (szatynka) no i podobno ciepłe odcienie włosów i cery.
Kolory, w krórych się dobrze czuję, to przede wszystkim czern, butelkowa zieleń, turkus, niektóre czerwienie, niektóre niebbieskie, buraczkowy, beż - kolory
raczej zdecydowane niż przydymione.
Zgłupiałam.
Stary 2004-12-13, 10:46   #44
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

no to może MarudexuS jesteś typem mieszanym (wiosna-jesień) bo z tego Twojego opisu wynikałoby, że jednak ciepły "typek" z Ciebie. Spróbuj z kolorami z obu tych palet..takie pośrednie niezbyt jaskrawe i niezbyt przytłumione - bardziej neutralne.

Pod spodem wklejam fotkę mieszanego typu (wiosna-jesień) i paletę kolorów dla tego właśnie typu mieszanego

Pozdrawiam.
Stary 2004-12-13, 10:59   #45
Ania_D
Raczkowanie

o to takie kolorki jakie ja najbardziej lubię dziś idę na analizę - zobaczymy czy się potwierdzi!
Stary 2004-12-13, 11:39   #46
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

ooo!! sama jestem ciekawa Aniu co z Twojej analizy wyjdzie ... ale Ci fajnie - nie będziesz miała już żadnych wątpliwości

Pozdrawiam
Stary 2004-12-13, 11:58   #47
hair
Rozeznanie

Nie radzie sugerowac sie metomorfozami gwiazd, jesli sie kogos odpowiednio ustawi, dobierze swiatlo, makijaz itd to w kazdym kolorze moze wygladac swietnie. Celem analizy jest to, zeby wygladac dobrze przy minimum wysilku .
Malo jest 100% zim czy wiosen, u jednych pewne cechy beda wyrazniejsze a inne prawie niezauwazalne, dlatego analiza to nie jest prosta sprawa.
Prawde,ze wlasciwy dobor kolorow nabiera znaczenia z wiekiem, mloda dziewczyna moze bardziej szalec w tej dziedzinie i eksperymenty sa wrecz wskazane .
Tez mnie zastanawia, ze tyle cieplych typow sie tu ujawnia . Ja sama jestem jak sie okazalo ciepla (zawsze myslalam zem lato ).
Jestem zwolenniczka kontrastow, czarnooka Cyganka wyglada super obwieszona zlota bizuteria, rudowlosa jesien w chlodnej czerwonej szmince (moim zdaniem oczywiscie ), ale nie neguje zasad analizy. Lubie wprowadzic jakis kontrasowy kolor jesli chce cos podkreslic.
hair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 13:05   #48
MarudexuS
Zakorzenienie

GG do MarudexuS

Hmm ale właśnie takich kolorków to ja praktycznie w szafie nie mam poza tym ta pani na zdjęciu ma rude włoski, ja mam po prostu brązowe, tyle, że mają takie złociste refleksy w świetkle dziennym, ale czasem w sztucznym świecą na fioletowo ! Pozatym wydaje mi się, że w takich bardziej zdecydowanych kolorach jestem jakaś wyrazistsza, a w takich przydymionych jakas taka mdła. A może po prostu nie mam wyczucia ?
Jak odzyskam moj aparacik to zrobie jakas fotke to mi może pomożecie ?
Stary 2004-12-13, 13:08   #49
Ania_D
Raczkowanie

dawaj fotkę
Wiesz co - typy mieszane tez sa indywidualne - to tylko pewnie jedna z mozliwosci... Ja siebie też wole w bardziej zdecydowanych kolorach... dlatego bardziej się skłaniałam ku ciemniejszym barwom z palety wiosenneja le tez jasniejszym z jesennej bo w takich bardzo nasyconych jesiennych to tez nie bardzo...
Stary 2004-12-13, 13:14   #50
MarudexuS
Zakorzenienie

GG do MarudexuS

Jeśli dziś odwiedzę mojego Misia to mu zabiorę mój aparat i pstryknę i wkleję coś dziś wieczorkiem bo narazie mam na dysku tylko czarno-białą fotkę
Stary 2004-12-13, 13:18   #51
Ania_D
Raczkowanie

tylko koniecznie bez makijażu
Stary 2004-12-13, 13:19   #52
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

ale nie sugeruj się kolorem włosów tej pani na zdjęciu, bo odcienie mogą być różne, np są Jesienie charakteryzujące się takimi kolorami włosów jak: - rude, miedzianobrązowe,kasztano we, złoty brąz, złoty blond, nawet szaroczarne czy siwe o ciepłym odcieniu..a więc sama widzisz nie można dopasować siebie do jednego schematu, zdjęcia...bo pomimo tego, że reprezentuje się sobą jakiś dany typ kolorystyczny, inna osoba o tym samym typie może mieć np. inny odcień cery czy włosów i już inaczej wygląda są przecież zimy-śnieżki i zimy-orientalne, południowe, takie co to mają blond włosy i takie kruczoczarne, a są z jednego danego typu

Zdjęcie na pewno by trochę ułatwiło, choć i tak ciężko jest stwierdzić, ale z Twojego opisu wynika jednak, żeś ciepły typ
Stary 2004-12-13, 13:20   #53
MarudexuS
Zakorzenienie

GG do MarudexuS

Pogrzebałam trochu i znalazłam fotke z imprezy ale tyłem, więc widać ino moje włoski. Dziwny kolor prawda ? Całkowicie naturalny !!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.JPG (13,0 KB, 26 załadowań)
Stary 2004-12-13, 13:28   #54
mimbi
Zakorzenienie

sarenka napisał(a):

>
> takimi je znamy swoją drogą kobiety bardzo trudno rezygnują z blondu [naturalnego czy nabytego..]

Oj sarenko sarenko, nie wszytskie kobiety... Ja z mojego naturalnego pszenicznego blondu rezygnuje zawsze bardzo chetnie, bo po prostu nie znosze tego koloru.
mimbi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 14:31   #55
hair
Rozeznanie

Ja z mojego tez zrezygnowalam bez zalu ale nie da sie ukryc ze wiekszosc kobiet rozjasnia
hair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 21:53   #56
asinek
Raczkowanie

piekny kolor i piekne wlosy i jesli zdjecie nie przeklamuje kolorow to masz wloski jesienne jak nic
asinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 12:08   #57
MarudexuS
Zakorzenienie

GG do MarudexuS

Dzieki
A dziś zauważyłam, ze całkiem całkiem mi jest w zgniłej zieleni ... wiec chyba rzeczywiscie jestem cos pomiedzy wiosna-jesien.
Tylko szkoda, że w szafie wiekszość zimnych kolorków no i uwielbiam srebro no ale stopniowo będę próbować się przestawic
Stary 2004-12-14, 13:01   #58
sarenka
Zakorzenienie

mimbi napisał(a):

> Oj sarenko sarenko, nie wszytskie kobiety... Ja z mojego naturalnego pszenicznego blondu rezygnuje zawsze bardzo chetnie, bo po prostu nie znosze tego koloru.

Oczywiście generalizowałam Wiem, że nie każda kobieta

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-17, 18:13   #59
Lazy_Morning
Wtajemniczenie

Re: nowy dział- Analiza kolorystyczna-do P. Agaty

Maja.M napisał(a):
> Dziękuję bardzo za wyjaśnienie Teraz mi się zgadza. To ten prostokąt a'la kwadrat magiczny mnie trochę zmylił.
>
> Skoro mamy już tu podforum kolorystyczne, to chciałabym zadać jeszcze jedno pytanie. Napisała Pani wcześniej, że do analizy kolorystycznej wybrała Pani metodę Beauty For All Seasons. A co Pani myśli o metodzie z tego wątku:
>
> http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1099676440
>
> A może wie Pani, czym są te tajemnicze strefy?

Podciągam pytanie- zwłaszcza o strefy, bo nieźle nad nimi główkowałyśmy

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości