Żółte paznokcie :( Jak się tego pozbyć? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-02, 19:03   #211
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Dot.: Brzydkie paznokcie u nóg.

Cytat:
Napisane przez littlecream Pokaż wiadomość
Mam problem z moimi paznokciami u nóg.
Mają one żółtawy odcień, paznokieć na 2 palcu [tym obok dużego]
jest rozdwojony i często mam pod nim strupki, czasami odpada.
Z resztą większość też jest rozdwojona, i łamie się.
A skórki przy paznokciu na dużym palcu są twarde jak kamień.
Byłam z tym u dermatologa, a on powiedział że "taka jest ich uroda".
A jak ja się pokażę w lecie na basenie z takimi paznokciami?
Ehh. Chyba da się z nimi coś jeszcze zrobić? Jeśli tak to proszę o pomoc.
PS: mam 14 lat
w wieku 14 lat takie problemy? Myślałam na początku, że to jakaś "babcia" pisze
Warto się przede wszystkim zastanowić jaka jest tego przyczyna i ją wyeliminować i do tego leczyć skutki. Bo bez sensu leczyć skutki zostawiając przyczynę.
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić strupków pod paznokciem Skąd one się tam wzięły? Może jaką fotkę wklej?

Nie kwestionuję wiedzy dermatologa, ale nie napisałaś nic o tym, żeby jakiekolwiek badania kazał przeprowadzić, ani nic w tym stylu. Nadmierne zażółcenie paznokci może świadczyć o (poważnych) chorobach wewnęrznych (tzw. zespół żółtych paznokci może sygnalizować na prawdę niezbyt przyjemne choroby).
Oczywiście może to być święta racja, że taka ich uroda, ale dobrze jest też sprawdzić inne możliwości
Jeżeli chodzi o zgrubiały naskórek przy paznokciu- należy go regularnie zmiękczać i usuwać - dobrze by było gdyby zrobiła to profesjonalna pedikiurzystka, ponieważ usunięty z nadmiarem będzie odrastał jeszcze bardziej.
Skóra grubieje, gdy coś wywołuje ucisk na nią w tym wypadku od zewnątrz gniecie ją niewłaściwe obuwie, a od środka paznokieć (o ile dobrze rozumiem z Twojego opisu, że masz stwardniały wał paznokciowy).

Jeżeli chodzi o lato i basen, proponuję po prostu pomalować paznokcie French lub na gladki kolor, do tego wzorki i jest miodzio

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2009-02-02 o 19:05
...:::oblabobla:::... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 19:46   #212
littlecream
Przyczajenie

Mój tato ma bardzo podobne paznokcie, być może to jest rodzinne.
Słyszałam o Scholl Healthy Nails który redukuje żółknięcie i odbarwienia
paznokci, ale nie wiem czy to na pewno działa.
littlecream jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 20:04   #213
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

szczerze? To redukuje odbarwienia wywołane jakąś substancją (zwłaszcza odbarwienia po ciemnym lakierze). Polega to na tym, że najpierw piłuje się płytkę paznokcia, przez co powierzchowne odbarwienia znikają, potem nakłada się jakiś specjalny żel (aż strach się bać co to, prawdopodobnie dodatkowo wybielający płytkę) i na to lakier wnawierzchniowy. Koszt 27zł. Zamiast tego można kupić blok polerski, polerkę i jakąkolwiek odżywkę, lub bezbarwny lakier. Jakby ktoś się uparł to można zmieśćić się w niecałych 10zł kupując wszystko. Wiele osób ma lakier i polerkę w domu. Polerką można się zamachać na śmierć, a bloczek jest na tyle miękki, że ładnie i szybko wygładza paznokcie.

Oczywiście to ma sens jeżeli odbarwienia są POWIERZCHOWNE, bo jeżeli płytka jest jednolicie żółta na całej grubości można piłować i piłować i to nic nie da. Producent założył, że znaczna większość ma odbarwione paznokcie po ciemnym lakierze i właśnie u takich osób ma to sens.
Stary 2009-02-02, 20:14   #214
mamaNiny
Zakorzenienie

GG do mamaNiny

Cytat:
Mój tato ma bardzo podobne paznokcie, być może to jest rodzinne.
Słyszałam o Scholl Healthy Nails który redukuje żółknięcie i odbarwienia
paznokci, ale nie wiem czy to na pewno działa.
scholl działa na przebarwienia po lakierach.

na początek jeszcze poszłabym (dla spokoju ducha) do innego dermatologa.. a jeśli faktycznie, taka ich uroda-spróbuj używać odżywek (ja używam zestawu nail tek II, drogi, ale skuteczny, dzięki położeniu bazy płytka paznokcia nie jest tak widoczna), są też specjalne odżywki wybielające, ale one chyba też działają tylko na odbarwienia po lakierach.. p.w. pedicure rób u dobrej kosmetyczki, a na wyjście na basen maluj paznokcie, tak jak radzą Ci dziewczyny
do lata jeszcze trochę czasu, więc jest duża szansa, że doprowadzisz wygląd stóp do porządku. powodzenia!

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 20:18   #215
littlecream
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
szczerze? To redukuje odbarwienia wywołane jakąś substancją (zwłaszcza odbarwienia po ciemnym lakierze). Polega to na tym, że najpierw piłuje się płytkę paznokcia, przez co powierzchowne odbarwienia znikają, potem nakłada się jakiś specjalny żel (aż strach się bać co to, prawdopodobnie dodatkowo wybielający płytkę) i na to lakier wnawierzchniowy. Koszt 27zł. Zamiast tego można kupić blok polerski, polerkę i jakąkolwiek odżywkę, lub bezbarwny lakier. Jakby ktoś się uparł to można zmieśćić się w niecałych 10zł kupując wszystko. Wiele osób ma lakier i polerkę w domu. Polerką można się zamachać na śmierć, a bloczek jest na tyle miękki, że ładnie i szybko wygładza paznokcie.

Oczywiście to ma sens jeżeli odbarwienia są POWIERZCHOWNE, bo jeżeli płytka jest jednolicie żółta na całej grubości można piłować i piłować i to nic nie da. Producent założył, że znaczna większość ma odbarwione paznokcie po ciemnym lakierze i właśnie u takich osób ma to sens.
One są tylko na zewnątrz takie żółtawe, ale jak spiłuję płytkę to często się łamią i rozdwajają. Nie wiem, może pójść z tym do kosmetyczki żeby "uporządkowała" moje stopy, bo ja sobie już z tym nie radzę -.-'
littlecream jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 20:42   #216
mamaNiny
Zakorzenienie

GG do mamaNiny

Cytat:
One są tylko na zewnątrz takie żółtawe, ale jak spiłuję płytkę to często się łamią i rozdwajają. Nie wiem, może pójść z tym do kosmetyczki żeby "uporządkowała" moje stopy, bo ja sobie już z tym nie radzę -.-'
ta kruchość to mi jakąś grzybicą pachnie kosmetyczka nie zaszkodzi, ale jeszcze innego dermatologa odwiedź koniecznie!

buźki

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:40   #217
Janina
Przyczajenie

Witaj,
jeżeli masz wątpliwości, czy jest to grzybica, czy coś innego, to można już w gabinecie specjalistycznej pielęgnacji stóp pobrać materiał do badania w kierunku grzybicy, a to badanie rozwieje lub potwierdzi Twoje przypuszczenia.
Mi poleciła koleżanka świetny gabinet o nazwie "Carmen" w Mielcu jeżeli jesteś z podkarpacia, lub okolic, poniżej podaję namiary do świetnej specjalistki.
Przyda się na przyszłość osobom z tego rejonu zaglądającym na to forum
Magdalena Maziarz
ul. Wolności 2a
39-300 Mielec
tel. 793 050909
tel. stac. (wieczorem) 017 781 2807
Polecam tę miłą panią!
W tym gabinecie można uzyskać konsultację lekarza dermatologa.
Jeżeli nie jesteś z tego rejonu to musisz podobnego gabinetu poszukać w swoim mieście, bądź poza nim.
Powodzenia!
Janina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 00:03   #218
oluchaaa
Przyczajenie

Ja tez tak mialam ale okazalo sie ze to od noszenia zbyt ciasnych butow, chodzenia non-stop w butach w ktorych stopki nie oddychaja, nie mozna dlubac pilniczkiem pod plytka to i strupkow nie bedzie... a na zolta brzydka plytke to nalezy ja poprostu wypolerowac ale delikatnie. malowac jakas odzywka i nie uzywac ciemnych lakierow bo wteyd nigdy ten brzydki odcien nie znikie. Warto rowniez smarowac jakims kremem na zrogowacenia, np neutrogena na twarde piety czy jakos tak to sie nazywa.Uzywac pumeksu i peelingu a do obcinania dobre cazki i pilniczek ktorym pilujemy tylko w jednym kierunku zeby nie robily sie zadziorki.ALE PRZEDEWSZYSTKIMM NIE NOSIC ZA MALYCH BUTOW !!!!!!!
oluchaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:42   #219
lolka87
Przyczajenie

żółte paznokcie u nóg... co z tym zrobić

co zrobić z przebarwionymi paznokciami u stóp i wrastającymi na dodatek?
lolka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 19:20   #220
BJean
Wtajemniczenie

Dot.: żółte paznokcie u nóg... co z tym zrobić

często moczyć stopy i regularnie latać z pilnikiem
dobrze osuszać stopy, używać środków do higieny stop (także dezodorantów które mają właściwości przeciwgrzybiczne - żółty paznokieć może oznaczać grzyba).

Napar z ziół. (polecam! ! )

Jeśli sprawa na prawde wygląda kiepsko (chodzi mi głównie o ten żółty kolor płytki) to udaj się do dermatologa.

masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 19:37   #221
martusia810
Raczkowanie

Są też spesjalne preparaty wybielające paznokcie np. SH.
martusia810 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 20:41   #222
BJean
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
Są też spesjalne preparaty wybielające paznokcie np. SH.
mając do wyboru : zamaskowac problem lub zlikwidować problem, wolałabym go zlikwidować
; )
pod tym zółtym kolorem może kryć się choroba.

masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 21:22   #223
_szczescie_
Przyczajenie

GG do _szczescie_

Jeżeli są to plamy to pędz do dermatologa.
Obcinając paznokcie staraj się nie przycinać ich po bokach, dzięki czemu zmniejszasz ryzyko wrastania się paznokci.
(Zdarza się również że paznokcie żółkną po stosowaniu ciemnych lakierów.)
Stary 2009-06-21, 09:40   #224
asik123456789
Zakorzenienie

Ja mam zolte paznokcie poniewaz od 2 lat non stop maluje je kolorowymi lakierami. Barwniki gromadza sie w plytce. Wsiakaja w nia. Jesli czesto malujesz paznokcie to radze klasc najpierw baze-chocby z bezbarwnego lakieru, ale lepiej ze specjalnego. Co do tego preparatu SH-on maskuje? Bo wydawalo mi sie ze wybiela. Sprawa wyglada inaczej jesli nie malujesz pazokci. Wtedy moga to byc inne powody.
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 12:54   #225
GreenGin
Raczkowanie

GG do GreenGin

są tez preparaty lecznicze a nie maskujące, jeśli to od lakierów to wystarczy wybielający lakier, teraz jakiś sholla reklamowali specjalny preparat na takie problemy. kąpiele w soli są też bardzo pomocne ;]
GreenGin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 13:52   #226
martusia810
Raczkowanie

Jedną z przyczyn żółtych paznokci może być malowanie ich na ciemnym lakierem i nie zabezpieczanie podkładem, ale najpierw trzeba wykluczyć przyczyny dermatologiczne oczywiscie.
martusia810 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 01:51   #227
ollusiaa123
Przyczajenie

Dot.: Żółte paznokcie :( Jak się tego pozbyć?

Dziewczyny wiecie gdzie moge dostac te tabletki wybielające firmy Essence? Dziękuje za pomoc
ollusiaa123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 09:57   #228
kasiagora23
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

kupiłam sobie wczoraj ten nowy produkt scholla na przebarwienia paznokci i jestem w szoku, to na prawdę działa, bardzo polecam
Stary 2009-08-09, 14:57   #229
YipYip
Rozeznanie

Nie wiem czy to pomoże na Twój problem, bo mam rzadko lekkie przebarwienia na paznokciach, ale ja w takich wypadkach po prostu szoruję paznokcie szczoteczką do rąk z pastą do zębów.

YipYip jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 18:09   #230
marianka339
Przyczajenie

GG do marianka339

kosmetyczka nie zaszkodzi, powinna ci doradzić. A w wakacje proponuje malowac paznokcie u stóp, naprawdę na nogach można zrobić cuda (i łatwiej niż u dłoni)
marianka339 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 18:58   #231
Gabuu89
Przyczajenie

skórki zmięczaj płynem zmiękczającym tzw removerem i obcinaj cążkami, paznokcie piłuj na prosto (tylko nie metalowymi pilnikami!) bo będą się jeszcze bardziej rozdwajać i łamać. moześz je malować utwardzaczem i stosować oliwki do paznokci. a przebarwienia mozliwe ze staly sie przez stosowanie ciemnych lakierów? zawsze pod lakier dawaj tzw bazę czyli lakier bezbarwny wtedy paznokieć tak bardzo nie ucierpi
a oddech szybki jak antylopy bieg .. "
Gabuu89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 18:14   #232
omonikao
Przyczajenie

Żółte paznokcie

hej mam pytanie.
Zawsze nosilam długaśne pazurki ponad 2 cm już od gimnazjum nigdy się nie łamały i byłam z nich dumna :P zawsze malowałam białe końcówki i tyle teraz jestem już w 3 liceum i miej wiecej od 3 lat maluje je cały czas na różowo poniewaz uwielbiam ten kolor i lubie miec różowe paznokcie ostatnio jednak podczas kąpieli zmylam je i następny dzień chodziłam bez lakieru, zauważyłam, że są strrasznie żółte :O byląm w szoku bo zawsze gdy nosiłam nie pomalowane miałam bielutkie
Do tego na niektórych paznokciach po środku tak jakby schodzą takie malutkie kawałeczki (z wygladu podobne jak takie włoski) paznokcia. Niewiem co to takiego pierwszy raz sie z tym spotkałam. Obciełam na krótko i znow zapusciłam z tym samym efektem..... Znajoma powiedziała mi że powinnam pod lakier stosować bezbarwny lakier więc znowu je obcielam i nie rozstawałam sie z bezbarwnym lakierem do tego nie malowałam lakierami tylko sypałam taki brokat (jak do tipsów ) i utwardzalam znow lakierem bezbarwnym dziś przy świetle dziennym przyjrzałam sie paznokcią i co widze? Żółte z tym czymś na środku
Wiecie jak temu zaradzić i skad to się wzieło?
omonikao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 18:39   #233
agatacia
Rozeznanie

Dot.: Żółte paznokcie

przebarwienia oczywiście mogą być wynikiem stosowania ciemnych lakierów bez uprzedniego nałożenia bazy. Możesz delikatnie spróbować przejechać polerką, być może zejdzie - jak nie, pozostaje poczekać aż zrośnie. A "to coś po środku" o czym piszesz, to nie mam pojęcia co to jest - może wklej zdjęcie, to coś więcej doradzimy
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 19:58   #234
omonikao
Przyczajenie

rozumiem a jaka baze najlpeiej stosowac i jak wyglada ta polerka? nie uszkodzi mi to plytki paznokcia??
Zdjecie dodam jak tylko zmyje paznokcie bo narazie dziś godzinkę męczyłam sie z różnokolorowymi rombami
omonikao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 11:51   #235
agatacia
Rozeznanie

polerka jakakolwiek - tu masz link do jakiejs z kwc http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-38...okci-AnnCo.htm
jesli przebarwienia są tylko powierzchniowe, to bez problemu powinny zejść po przejechaniu najostrzejsza stroną takiego pilniczka - a jak nie zejdą to prawdopodobnie i tak będą nieco mniej widoczne i spokojnie sobie zrosną.

Baz do paznokci też masz całe multum, ja lubię między innymi tą :http://kosmetikon.pl/cgibin/shop?inf...G&sid=60f2e8fb
natomiast z produktów popularnych - polecam udać się do pierwszego z brzegu Rossmana i jestem pewna, że coś znajdziesz. Na kwc dziewczyny polecają nail teka http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-17...o-paznokci.htm - kupisz na allegro.
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 13:30   #236
kamilciasz
Przyczajenie

Ja polecam również jakieś kąpiele z kuleczkami wybielającymi paznokcie np. firmy CUCCIO.
kamilciasz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 13:48   #237
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Nie mam pojęcia co to Ci wyszło na paznokciu, ale może to z powodu przesuszenia płytki? Jeśli od tylu lat bez przerwy malujesz paznokcie, szczególnie kolorowym lakierem bez bazy, to paznokcie masz niesamowicie suche. Radziłabym na jakiś czas wstrzymać się z malowaniem, zastosować wspomnianą juz polerkę i zafundowac paznokciom kurację z dobrej odżywki i olejku do skórek i paznokci.

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 12:46   #238
Tiili
Raczkowanie

Dot.: Żółte paznokcie :( Jak się tego pozbyć?

3tygodnie temu zauważyłam, że mam żółtą płytkę paznokcia wszędzie jest mowa, aby nakładać bazę podkładową, tylko, że ja zawsze nakładałam odżywkę w lakierze, a dopiero na to kolorowy lakier (najczęściej jasne lakiery). na szczęście wybieliłam je sokiem z cytryny, ale nie wiem od czego to się pojawiło... może od żeli, które miałam przez rok, ale zdjęłam je w sierpniu, także nie mam pojęcia jak sądzicie?
Tiili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 12:16   #239
cafee
Przyczajenie

Mam ten sam objaw, ale od niedawna i nie wiem co jest przyczyną w moim przypadku to na pewno to nie wina ciemnego lakieru ( nie stosuje a jak już to tylko jasny ew. bezbarwny odżywczy od Sally Hansen i to raz na jakiś czas), paznokcie obcinam prawidłowo, stosuje pilnik oraz preparaty do nóg, poza tym nosze wygodne buty, no i jak na złość na paznokciach szczególnie na pierwszych dwóch placach u nóg zrobił się nieładny zółty kolor, poza tym płytka jest jakoś dziwnie postrzępiona ;( nie chce narazie udawać się do dermatologa, bo problem pojawił się 2 tyg. temu i może dzięki wam udam mi się go pozbyć bez ingerencji lekarza

jestem ciekawa co to za napar z ziół? albo co to za kąpiele w soli?? czy to w moim przypadku pomoże?

poradźcie!
cafee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 15:38   #240
cafee
Przyczajenie

up
cafee jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości