Kolor, fryzura, twarz.. Pomożecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-05-05, 19:49   #1
kiyoochan
Przyczajenie

Unhappy

Pisze dziewczyny z wielką prośbą o pomoc. Chce coś zmienić w sobie, tylko nie bardzo jak się za to zabrać. Co by mi waszym zdaniem pasowało, jaki kolor włosów (już tyle lat w brązie tylko kogo bym nie pytała nikt nie potrafi powiedzieć wprost jaki kolor mogłabym mieć, zupełnie nic do mnie nie pasuje) jaką fryzurę do takiego nienaturalnego kształtu twarzy, lepiej z grzywką czy bez? Musze też zaznaczyć że mam włosy strasznie cienkie i rzadkie także zapuścić namiętnie próbuje, ale i tak z tego nic nie wychodzi. Czy przy tak dużej twarzy krótkie włosy się sprawdzą?
Licze na was bo w lustro ciężko patrzeć

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie793.jpg (84,6 KB, 221 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20160505_190637.jpg (51,4 KB, 153 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2016-05-05 o 21:13 Powód: post pod postem
kiyoochan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 21:24   #2
Sybil_
Zakorzenienie

Dot.: Kolor, fryzura, twarz.. Pomożecie?

nie jestem ekspertką, ale wydaje mi się, że powinnaś podciąć włosy, oczywiście nie bardzo krótko ale tak do ramion. Co do koloru to ja bym proponowała jakieś delikatne refleksy, dodają włosom objętości.
Może coś takiego?http://portalfryzjera.pl/wp-content/...age.jpg?f59682
Sybil_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 22:09   #3
_jakzyc
Raczkowanie

Ja widzę cię w czerwonym/bordowym. I wcale nie masz dziwnego kształtu twarzy, jak dla mnie normalnie wyglądasz. Jeszcze na twoim miejscu nie tuszowałabym tak mocno rzęs, bo twoje powieki wyglądają na ciężkie.
_jakzyc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 17:10   #4
Holly85
Zadomowienie

Nareszcie, na taki wątek czekałam!
Jeśli możesz dodaj lepsze zdjęcia (lepsze światło i ostrość) bo te są trochę słabe, ponadto zrób je tak, zeby było widać przynajmniej od pasa w górę.
koniecznie zdjęcie z upiętymi włosami i grzywką - chcę zobaczyc kości policzkowe i w rozpuszczonych zeby możba było lepiej ocenić obecny kolor.

Ale co to znaczy "duża twarz" czy to dlatego jesteś tak pozasłaniania grzywką i włosami na policzkach, ze prawie jej nie widać?
Na dzień dobry Ci powiem, że juz widzę ogromny potencjał i aż się cieszę, ze założyłaś taki wątek. Ale widzę niewłaściwą fryzurę i kolor i co nieco zmieniłabym w makijażu. Jesteś na 90% typem cool summer dlatego trzymaj się z daleka od cieplych farb, ciemnych rudości, bordo, czerni i jasnych blondów...
ale z niecierpliwością czekam na zdjęcia, zeby móc się wypowiedzieć dalej.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 17:58   #5
AnnetteK
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to AnnetteK

Może ciemny blond w chłodnej tonacji?
Coś takiego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (120,5 KB, 108 załadowań)
AnnetteK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:00   #6
kiyoochan
Przyczajenie

No to tak, przede wszystkim dziękuje za odpowiedzi jeśli chodzi o zdjęcia to mogę dorzucić coś takiego. Ogólnie aparat nie za ciekawy wiec lepszych nie dam rady zrobić :-( A co do tej dużej twarzy to miałam na mysli to że do szczupłych osób nie należe także na twarzy troche tłuszczyku mi osiadło a poza tym mam dość szeroką szczęke. Ogolnie tak kwadratowo wyglądam ;D wiec w większości fryzur mi nie pasuje.. Co do czarnych włosów to się zdecydowanie zgadzam, miałam i wyglądałam tragicznie. Czerwonych/ bordowych też mieć nie mogę, bo na zdjęciach tego nie widać z racji nie ciekawej jakości, ale mam popękane naczynka przy nosie wiec średnio by to wyglądało. A i co do tego makijażu.. Słucham propozycji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie945.jpg (78,1 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie940.jpg (92,6 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie931.jpg (68,6 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie932.jpg (73,2 KB, 113 załadowań)
Stary 2016-05-09, 16:23   #7
Maria353
Przyczajenie

Ja lekko rozjaśniłabym włosy, ale delikatnie, troszkę jaśniejszy ton niż naturalny
Maria353 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 19:05   #8
tereska21
Raczkowanie

Zdecydowanie bez grzywki, jakoś tak Ci się pląta po twarzy bez potrzeby Co do koloru: widziałabym Cię w ciemnym beżowym blondzie (blondy podobno łagodzą rysy twarzy), chociaż w ciemnych wyglądasz też bardzo dobrze. I nie ścinaj włosów drastycznie bo przy Twoim kształcie twarzy lepiej żeby były dłuższe.
tereska21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 22:04   #9
anna_wawa
Rozeznanie

GG do anna_wawa

Bez grzywki Twoja twarz będzie wyglądała młodziej. A co do makijażu to najlepiej jakiś subtelny, ale z podkreślonymi ustami.
anna_wawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 15:50   #10
m_i_r_a
Raczkowanie

Jestem za jasnymi włosami o "ożywieniem twarzy" delikatnymi kolorami. Policzki, rozświetlacz. Nie maluj dolnej powieki, bo wyglądasz wtedy na zmęczoną. Kreska na górze sprawi, że Twoje oczy będą wyglądały bardziej jak migdałki. Podkreślaj ten piękny niebieski kolor Blond by Ci pasował, z uśmiechem też Ci do twarzy mi włosy uratowały organiczne kosmetyki, więc też polecam . Im dalej od chemii (tym bardziej po rozjaśnianiu), tym lepiej
m_i_r_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 21:34   #11
Holly85
Zadomowienie

Masz ciekawą... i specyficzną urodę. Zwłaszcza rysy twarzy .
- napuszone włosy i grzywka mam wrażenie dodają Ci lat.
Tak samo rude włosy, trzymaj się od tego z daleka, jesteś super chłodnym typem urody i trzymajmy się tego, jeśli jakieś ocieplenie, to tylko w kierunku jasnego brązu ze złotymi refleksami (a nie czerwonym pigmentem), najbardziej pasować będą wbrew pozorom 'mysie' chłodne brązy, albo tak ja pisałam złote jasne brązy, bo ta uroda broni się sama. nie odbiegaj z kolorem włosów zbyt mocno od koloru brwi, wtedy to tworzy lepszą całość.
Co do kształtu samej fryzury - albo zapuść grzywkę albo zrób taką konkretną gęstą i ciężką, wtedy to będzie mialo kształt, choć nie wydaje mi się, żeby dobrze było tak zasłaniać twoją twarz..

co do samego makijażu, masz opadające powieki i takie "powłóczyste" spojrzenie, dlatego maluj tylko górną powiekę, wyciągaj sobie zewnętrzny kącik kredką czy eyelinerem, ale nie maluj dolnej, ciągnie to oko bardziej w dół, nadaje takiego 'ciężkiego wrażenia" zwłaszcza, ze kształt dolnej powieki jest też mocno okrągły. malowanie dolnej to pasuje dziewczynom o skośnym kształcie dolnej powieki albo chociaż mniej okragłym.
Wogole nie ukrywam, ze najbardziej podobasz mi się bez makijażu, na tym pierwszym zdjęciu od lewej z 1 posta dałabym Ci na oko jakieś 38 lat, na tych dolnych - jesteś studentką?
Stary 2016-05-15, 18:17   #12
kiyoochan
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
Masz ciekawą... i specyficzną urodę. Zwłaszcza rysy twarzy .
- napuszone włosy i grzywka mam wrażenie dodają Ci lat.
Tak samo rude włosy, trzymaj się od tego z daleka, jesteś super chłodnym typem urody i trzymajmy się tego, jeśli jakieś ocieplenie, to tylko w kierunku jasnego brązu ze złotymi refleksami (a nie czerwonym pigmentem), najbardziej pasować będą wbrew pozorom 'mysie' chłodne brązy, albo tak ja pisałam złote jasne brązy, bo ta uroda broni się sama. nie odbiegaj z kolorem włosów zbyt mocno od koloru brwi, wtedy to tworzy lepszą całość.
Co do kształtu samej fryzury - albo zapuść grzywkę albo zrób taką konkretną gęstą i ciężką, wtedy to będzie mialo kształt, choć nie wydaje mi się, żeby dobrze było tak zasłaniać twoją twarz..

co do samego makijażu, masz opadające powieki i takie "powłóczyste" spojrzenie, dlatego maluj tylko górną powiekę, wyciągaj sobie zewnętrzny kącik kredką czy eyelinerem, ale nie maluj dolnej, ciągnie to oko bardziej w dół, nadaje takiego 'ciężkiego wrażenia" zwłaszcza, ze kształt dolnej powieki jest też mocno okrągły. malowanie dolnej to pasuje dziewczynom o skośnym kształcie dolnej powieki albo chociaż mniej okragłym.
Wogole nie ukrywam, ze najbardziej podobasz mi się bez makijażu, na tym pierwszym zdjęciu od lewej z 1 posta dałabym Ci na oko jakieś 38 lat, na tych dolnych - jesteś studentką?
Aż boje się spytać co masz na myśli mówiąc ciekawa i specyficzna.. ;x Studentka nie, ale do 40 mi daleko bo mam dopiero 23 lata nie wiedziałam że aż tak staro wyglądam.
Skoro tyle osób stwierdziło, że mam spróbować blondu to tak też zrobię. Jak będę mieć szansę pochwalenia się zdjęciami to jakieś dodam już w możliwie lepszym wydaniu ;D Dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi
Stary 2016-05-15, 21:55   #13
Mia1612
Raczkowanie

Według mnie dziewczyny trochę przesadziły z tą oceną wieku, Holly raczej miała na myśli, że na tym pierwszym zdjęciu ogólny efekt stylizacji nieco dodaje Ci lat, w sensie: niesforne włosy i grzywka, dość mocny makijaż "ciągnący" powiekę w dół. Ja powiem jedno: jesteś przepiękną dziewczyną! Serio, bardzo podoba mi się Twoja uroda, zazdroszczę Ci pięknych oczu i ich koloru i tego, że wyglądasz wyraziście. I wcale nie wyglądasz staro, dałabym Ci max 22-25 lat, już wiemy że mieścisz się w tej kategorii wiekowej
Obecny kolor włosów wg mnie pasuje Ci do oczu i karnacji, ale jeśli chcesz małej odmiany, ja bym była tylko za nieznacznym rozjaśnieniem, tj. do jasnego, chłodnego lub lekko złocistego brązu. Na blond zdecyduj się dopiero wtedy, kiedy po takiej zmianie będzie Cię ciągneło do czegoś jaśniejszego, ale moim zdaniem Twoja uroda może stracić wtedy na wyrazistości. Jeśli kolor włosów to ciemny blond lub szatyn, może warto by rozważyć powrót do natury?
Kolejna rzecz to grzywka: raczej byłabym za jej zapuszczeniem lub zgarnianiem na bok, tak jak na tym pierwszym z czterech zdjęć. Masz ładny kształt twarzy i czoło, po co to chować? A spojrzenie faktycznie "powłóczyste", a'la Kalina Jędrusik, a to tylko Cię wyróżnia i działa na Twoją korzyść Tylko eksperymentować z różnymi wersjami makijaży, nie ma co kurczowo trzymać się czarnych kresek na obu powiekach, chociaż też mam do tego słabość
No i więcej uśmiechu, piękna jesteś!
Mia1612 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 23:50   #14
201702092106
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Mia1612 Pokaż wiadomość
Według mnie dziewczyny trochę przesadziły z tą oceną wieku, Holly raczej miała na myśli, że na tym pierwszym zdjęciu ogólny efekt stylizacji nieco dodaje Ci lat, w sensie: niesforne włosy i grzywka, dość mocny makijaż "ciągnący" powiekę w dół. Ja powiem jedno: jesteś przepiękną dziewczyną! Serio, bardzo podoba mi się Twoja uroda, zazdroszczę Ci pięknych oczu i ich koloru i tego, że wyglądasz wyraziście. I wcale nie wyglądasz staro, dałabym Ci max 22-25 lat, już wiemy że mieścisz się w tej kategorii wiekowej
Obecny kolor włosów wg mnie pasuje Ci do oczu i karnacji, ale jeśli chcesz małej odmiany, ja bym była tylko za nieznacznym rozjaśnieniem, tj. do jasnego, chłodnego lub lekko złocistego brązu. Na blond zdecyduj się dopiero wtedy, kiedy po takiej zmianie będzie Cię ciągneło do czegoś jaśniejszego, ale moim zdaniem Twoja uroda może stracić wtedy na wyrazistości. Jeśli kolor włosów to ciemny blond lub szatyn, może warto by rozważyć powrót do natury?
Kolejna rzecz to grzywka: raczej byłabym za jej zapuszczeniem lub zgarnianiem na bok, tak jak na tym pierwszym z czterech zdjęć. Masz ładny kształt twarzy i czoło, po co to chować? A spojrzenie faktycznie "powłóczyste", a'la Kalina Jędrusik, a to tylko Cię wyróżnia i działa na Twoją korzyść Tylko eksperymentować z różnymi wersjami makijaży, nie ma co kurczowo trzymać się czarnych kresek na obu powiekach, chociaż też mam do tego słabość
No i więcej uśmiechu, piękna jesteś!
Mnie osobiście bulwers chwycił jak przeczytałam tę opinię wieku. Jakie 38 lat?!? Mnie autorka się bardzo podoba i tak samo jak Ty pomyślałam o spojrzeniu a la Kalina Jędrusik. Grzywka również mi się podoba, ja stawiałabym na jakąś bardzo subtelną zmianę, bo jest na prawdę bardzo dobrze!
201702092106 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 21:44   #15
Holly85
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ToniaZhivago Pokaż wiadomość
Mnie osobiście bulwers chwycił jak przeczytałam tę opinię wieku. Jakie 38 lat?!? Mnie autorka się bardzo podoba i tak samo jak Ty pomyślałam o spojrzeniu a la Kalina Jędrusik. Grzywka również mi się podoba, ja stawiałabym na jakąś bardzo subtelną zmianę, bo jest na prawdę bardzo dobrze!

No cóż trzeba czytac ze zrozumieniem:
cyt:
"Wogole nie ukrywam, ze najbardziej podobasz mi się bez makijażu,
na tym pierwszym zdjęciu od lewej z 1 posta dałabym Ci na oko jakieś 38 lat, na tych dolnych - jesteś studentką?"

W wolnym tłumaczeniu: na 1 zdjęciu z pierwszego posta autorkę postarza zbyt mocny niekorzystny makijaż i zła fryzura, a na kolejnych, gdzie tego makijażu i fryzury już nie widać wygląda jak studentka, więc się nie pomyliłam. Nie oceniłam wieku tylko wygląd na poszczególnych zdjęciach i jak widać trafiłam w sedno bo ma 23 lata.

Autorko twoja uroda jest bardzo oryginalna, nie tylko jesteś bardzo ładna, ale rysy twarzy masz jakieś takie niespotykane, bo można być sobie ładną w przeciętny sposób, a tutaj włąśnie te oczy i owal twarzy dają super, efekt. To miałam na myśli.
Im bardziej subtelny makijaż i prosta fruzura tym korzystniej wyglądasz
Stary 2016-05-17, 10:06   #16
eliza44
BAN stały

Jeśli i ja mogę coś doradzić, to proponuję żebyś delikatnie rozjaśniła włosy (np efektem sombre) i zrezygnuj z grzywki. Uważam, że nie wyglądasz w niej korzystnie. Czekam na zdjęcia po metamorfozie
eliza44 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości