rozjasniacz profesjonalny-pytanie do fryzjerow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-12-30, 20:16   #1
Malwina12320
Raczkowanie

rozjasniacz profesjonalny-pytanie do fryzjerow

jaki rozjasniacz jest polecany?? dobry??(interesuje mnie uzysanie jak najjasniejszego koloru blondu prawie bialego z naturalnego brazu), rzucily mi sie w oczy leo silver??platinum(czy jakos tak),, a moze jakis inny??
Malwina12320 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 22:25   #2
Malwina12320
Raczkowanie

Dot.: rozjasniacz profesjonalny-pytanie do fryzjerow

moze ktos ma doswiadczenie w tych sprawach ?? albo jest fryzjerem i moze mi polecic jakis rozjasnaicz??
Stary 2006-01-02, 13:50   #3
Malwina12320
Raczkowanie

albo rozjasniacz innej firmy??ktos uzywal?? moze polecic??
Stary 2006-01-02, 20:18   #4
Malwina12320
Raczkowanie

nikt nie jest w stanie mi odp??
Stary 2006-01-02, 22:00   #5
xstylistka
Raczkowanie

Uzyskanie jak najjaśniejszego( aż do platynowego) rozjaśnienia włosów nie zależy tylko od rozjaśniacza. Mocne rozjaśnienie ( o 5-8 tonów ) teoretycznie powinno być wykonywane kilkustopniowo - a więc powtórzenie zabiegu za jakieś 3 tygodnie.
Rozjaśnianie - to bardzo drastyczny sposób depigmentacji włosa, i zdecydownie NIE POLECAM eksperymentów profesjonalnymi środkami w domu. Wizyta u dobrego fryzjera wielce wskazana.
Często zabiegi rozjaśniania na "własną rękę", bądź przez... hmmmm..."fryzjerki" - może spowodować w najlepszym przypadku efekt okropnego "żółtka" na włosach - aż po "gumę z włosów" ( o czym już kilka forumowiczek się przekonało - zakładając wątki pt. "ratunku...")
Dla profesjonalnego fryzjera rodzaj rozjaśniacza to temat raczej drugoplanowy(to kwestia przyzwyczajenia i rutyny oraz przywiązania do danej firmy), bardziej się liczy diagnoza włosa i rodzaj zabiegu.
Dobry fryzjer powinien odmówić wykonania jakiegokolwiek zabiegu po stwierdzeniu, że włos tego "nie wytrzyma".
P.S. Jako ciekawostkę dodam, że w Europie jest tylko jeden producent głównego komponentu każdego rozjaśniacza.
Pozdrawiam
xstylistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 22:36   #6
fryzjerka2086
Raczkowanie

mozesz mi napisac jaka jest nazwa tego producenta jednego w europie?????????????????? ????????
fryzjerka2086 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 10:13   #7
Malwina12320
Raczkowanie

ja mialam jzu 2 razy robiony balejaz stopniowo i w dobrym dorgim saleonie ale patrze ze rozjasniacz leo silver np kosztuje 49.90zl a ja za balejaz bez obciecia place prawie 200zl,i ja patrze to neimam zakrytych odrostow do konca i to mnei drazni wolalabym miec je pozakrywaneobecinie mam wloski biale przeplatane ze zlocistym blondem i ze sowim jansym brazem. od pewnego czasu korci mnie zeby zrobic cos z wlasnymi wloskami samemu(poprostu zakryc te odrosty bo mnei dobijaja). tez jestem ciekawa co to za producent. jak mzoesz napisz
Stary 2006-01-03, 15:39   #8
fryzjerka2086
Raczkowanie

witaj
jesli chodzi o rozjasniacz z leo to on jest w takiej cenie z tego względu ze jest go 0.5kg.a po co tobie tego taka ilosc jesli chcesz zrobic tylko odrosty to cena automatycznie idzie w dół mozesz kupic rozjasniacz yellow jest on mniejszy i tanszy wyprubowalam go i jest tez dobry.Ajesli chodzi o tego jedynego producenta to jest to chyba niemozliwe bo rozjasniacz rozjasniaczowi nierówny pozdrawiam
fryzjerka2086 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 19:33   #9
Malwina12320
Raczkowanie

dzeki za odp, jeszcze mam pytanie czy do rozjasniacza musze kupic wode utleniajaca oddizelnie cyz one sa dodawane?(prosze wybaczyc moje zacofanie), aha i ilu procentowa musze uzyc by uzyskac jak najjasniejszy odcien??
Stary 2006-01-03, 20:30   #10
xstylistka
Raczkowanie

Na początek - napisałam "producent głównego KOMPONENTU każdego rozjaśniacza" , a nie całego rozjaśniacza.
Usługa baleyage to nie tylko rozjaśniacz, ale też farba.
Kolejna rzecz - rozjaśniacz w połączeniu z wodą utlenioną jest substancją żrącą ( zresztą sama woda utleniona też ).
Kontakt ze skórą ( głowy też) powoduje nieprzyjemne uczucie pieczenia, naskórek zostaje dosłownie "wyżarty", im większe stężenie utleniacza tym efekt będzie zwiększony.
Woda utleniająca ( najczęściej w kremowej postaci ) - dostępne stężenia to 3%, 6%, 9%, 12% , im większe tym większy stopień rozjaśniania.

Reasumując - do żadnego profesjonalnego rozjaśniacza nie jest dołączona woda utleniona. I najważniejsze - nie stosujemy rozjaśniacza bezpośrednio na skórę głowy, dlatego baleyage, bądź pasemka rozpoczynamy ok. 0,5 cm od nasady włosa .

Moim zdaniem lepiej zapytaj się swojego fryzjera co on sądzi o planowanym przez Ciebie zabiegu.
Ja zdecydowane nie polecam.
xstylistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 12:48   #11
Malwina12320
Raczkowanie

aha dziekeuje za bardzo za odp.a jakbym cciaa z jasnego brazu uzyskac jak najasniejszy kolor to jakiej wody musialabym uzyc??ilu procentowej??
Stary 2006-01-04, 16:49   #12
kati81
Raczkowanie

Hej
W prawdzie fryzjerką nie jestem, ale z własnego doświadczenia mogę polecić Ci ten rozjaśniacz -> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78843305
Jednak nie polecam Ci kupować go na Allegro, gdyż w sklepach z artykułami fryzjerskimi taka saszetka kosztuje 5-5,50 zł, a woda do tego ok. 2,50 zł
Jeśli masz naturalne włosy to z rozjaśnieniem nie powinno być problemu. Ja mam naturalny ciemny brąz i odrosty przy zastosowaniu wody 12% zrobiły mi się bardzo jasne już po pierwszym rozjaśnianiu, niestety gorzej było z końcówkami, które pamiętały jeszcze okres, gdy farbowałam się na czarno, ale mniejsza z tym, Ty takiego problemu nie masz
Po rozjaśnianiu polecam jakąś płukankę, np. Delia, aby zneutralizować ewentualny żółty odcień
Aha... zapomniałam dodać, że mam włosy mocne i grube (z natury, bo wiadomo, że rozjaśnianie je trochę niszczy), jeśli twoje są cienkie i delikatne, to użyj wody o mniejszym stężeniu. Jest jeszcze rozjaśniacz firmy Subrina, podobno delikatniejszy niż Ce-Ce - cena zbliżona do Ce-Ce, różni się tym, że Ce-Ce rozcieńcza sie w proporcji 1:1, a Sublinę 1:2 (2 x więcej wody niż rozjaśniacza).

Edytowane przez kati81
Czas edycji: 2006-01-04 o 17:10
kati81 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości