domowe pasemka :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-02, 15:38   #1
jora
Przyczajenie

GG do jora
Exclamation

domowe pasemka

Kolezanka która uczy się na fryzjerke chce mi zrobic pasemka lub balejaż. Mam włosu koloru czekoladowego. Jakich rozjaśniaczy powinnam użyć aby dobrze rozjasnily moje włosy. Co ładniej wygląda u 18stoletniej dziewczyny pasemka czy balejaż??
jora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 16:22   #2
olcia 810
Wtajemniczenie

Dot.: domowe pasemka

Balejaż w tym roku podobno jest już niemodny...:/
olcia 810 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 16:43   #3
prowokacja17
Zadomowienie

GG do prowokacja17
Dot.: domowe pasemka

teraz modne są delikatne pasemka jasniejsze o 1-2 tony od naturalnych wlosow zeby wygladaly jak musniete sloncem zobacz sobie watek o rozjasniaczu joanny w sprayu mysle ze bylby dobry do takich pasemek o ktorych pisze
Stary 2005-12-31, 15:11   #4
anniaa

domowe pasemka :)

mmm jak był jaki taki watek to psepraszam ale nie potrafiłam zlaeść znacie moze jakis domowy sposób na zrobienie sobie pasemek - rozjasnić włosy swoje w niektórych miejscach mm pozdrofionka i z góry dzieki

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 15:16   #5
Kasiek1987
Zakorzenienie

Dot.: domowe pasemka :)

Po pierwsze - nie to forum (ale nie zakładaj drugiego wątku, ten pewnoe zostanie szybko przeniesiony na fryzjerskie).
Po drugie - najłatwiejszym sposobem chyba będzie przy pomocy czepka - wyciągasz szydełkiem cienkie pasma włosów, smarujesz rozjaśniaczem i gotowe. Próbowałam kiedyś robić na folii, ale farba się porozlewała, sreberka zsuwały, pasemka wyszły grube, albo zamiast nich wyszły jaśniejsze placki
Kasiek1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 15:19   #6
Różowy Strachulec
Zakorzenienie

Tu jest forum o włosach http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=20
i nie wiem jak szukałaś że nic nie znalazłaś...
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=78606
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=71611
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=71009
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=63560
Stary 2005-12-31, 16:00   #7
Sathi
Zakorzenienie

oj, ja bym nie próbowała, tzn, jeśli masz króciutkie włoski to ok, można to zrobić przez czepek, tylko pamiętaj pasemka muszą być cieniuteńskie, ale na dłuże bałabym się z tym ryzykować.

MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 16:15   #8
Domina
Zakorzenienie

Mi robiła siostra które w ogóle na fryzjerstwie się nie zna i wyszły rewelacyjnie. Robiłam na folii i nic jakoś się nie zsuwało... Jednak na pewno nie są takie równe jak u fryzjera ale za to wyglądają bardziej naturalnie
Domina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 16:21   #9
yedanna
Zakorzenienie

Ja nie polecam, skusiłam się dawno temu i to był błąd Gdzieniegdzie zamiast pasemek miałam jasne kropki hihihi
yedanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 20:35   #10
Małgosia89
Zakorzenienie

A ja polecam Oczywiście efekt nie taki jak w salonie fryzjerskim, ale i tak będzie fajnie. Oczywiście musisz "oddać" swoje włosy pod opiekę kogoś komu ufasz i wiesz, że nie spartoli roboty Ja mam taką zaufaną osobę - kuzynkę. Pasemka miałam robione rozjaśniaczem + czepek = fajny efekt Oczywiście małe niedociągnięcia są, no ale cóż, zawsze trzeba się liczyć z tym, że to nie profesjonalista... Hmmm, jednym minusem jest to, że moje włosy są po owych pasemkach suche... Na szczęście jest wiele różnorodnych specyfików, które ratują moje włosy Tak więc wg mnie nie ma najmniejszego problemu. Musisz tylko znaleźć osobę, która dość dobrze Ci to zrobi - a tutaj może być problem. Nie polecam robienia pasemek samemu bez pomocy... Marne efekty Pozdrawiam

Nasz mały cud...

Małgosia89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 20:46   #11
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka

GG do kasienka.b
Wink Dot.: domowe pasemka :)

Ja tam wolałam odwiedzić fryzjera. Przynajmniej dobrze wyglądam. A nie, tak jak kumpele, mam jajecznice na glowie bo farba źle złapałą <lol>
Stary 2006-01-01, 12:31   #12
haallka
Wtajemniczenie

ja zrobilam sobie kiedys fajne "pasemka" szczoteczka do zebow na krotkich wloskach po prostu gdzie niegdzie nanioslam takie mazniecia przy byzi wiecaj i bardzo nieregularnie. rozjasnilam tak o 3 tony i wyszedl swietny efekt, jakby od sloneczka
haallka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 15:03   #13
Masza_20
Raczkowanie

Probowala ktoras z was te farby do pasemek ze szczoteczka w komplecie, taka jak od tuszu do rzes?? nie pamietam jaka firma je produkuje. Zastanawiam sie jakby to wyszlo na dlugich wlosach, bo z krotkimi jest zawsze mniejszy problem.
Masza_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 17:35   #14
Kasiek1987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Masza_20
Probowala ktoras z was te farby do pasemek ze szczoteczka w komplecie, taka jak od tuszu do rzes?? nie pamietam jaka firma je produkuje. Zastanawiam sie jakby to wyszlo na dlugich wlosach, bo z krotkimi jest zawsze mniejszy problem.
Wiosną pokusiłam się na taki zestaw firmy Marion - śliczny, bardzo ciemny brąz, a do tego takie pomarańczowawe pasemka. Najpierw nakładało się tą farbę "na całość", czekało i zmywało, i po tej fazie byłam zadowolona. Ale gorzej z pasemkami. Niby porobiłam je cieniutkie, mama mi pomagała, ale najczęściej te farby są zbyt rzadkie, żeby utrzymać się na włosach, rozlewają się, i w efekcie miałam głowę w marchewkowe ciapki. Później kryłam to szamponetkami, ale ciągle wychodziły okropne rude przebłyski. Może nawet na długich włosach jest to prostsze, bo łatwiej zawinąć je w folię, jakoś podpiąć, i może nic się nie rozmarze. Na krótkich włosach - tragedia.
Kasiek1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 20:15   #15
tekla_x
Raczkowanie

Ja raz robiłam na krótkich włosach(nie sobie:P) zestawem z L'oreala, blondem jasnym, napoczątku farbuje sie zwykłą farbą, następnie na wybrane pasma nakłada się taki bardzo gęsty lepiący się krem Efekt był niezły, pasemka nie miały ostrych konturów, bo tym sposobem nie oddziela się ich dobrze od reszty włosów. Ich kolorek był trochę tylko jaśniejszy od reszty włosów
tekla_x jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 10:02   #16
Masza_20
Raczkowanie

Dzieki dziewczyny za wypowiedzi. Zawsze myslalam ze w pudelku jest tylko farba do pasemek, a tam caly komplet Dobre rozwiazanie, jednak to wszystko troche klopotliwe Z moim talentem to razczej sobie odpuszcze i nadal jestem skazana na fryzjera
Masza_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości