tlusta cera... :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-02, 19:56   #1
agnie-f-ka
Przyczajenie

GG do agnie-f-ka

tlusta cera... :(

witam mam tlusta cere i wloski szybko mi sie przetluszczaja... codziennie rano musze myc glowe a wieczorem nie sa juz zbyt swierze... co do twarzy to codziennie rano uzywam kremu matujacego i podkladu matujacego a juz po ok 2 godzinach zaczynam sie "swiecic" w okolicach nosa na czole i troche na brodzie... potem jest tylko coraz gorzej... gdybym nie dokladala kolejnych warstw pudru w kamieniu wieczorem wygladalabym jak potwor! a poza tym po kilku godzinach od zrobienia makijazu oczu praktycznie caly cien skupia sie w zgieciu powieki i wyglada to obrzydliwie buu jak mam temu zaradzic?! nie wiem zupelnie co jeszcze moge robic... bo jedynym wyjsciem jest wedlug mnie zmywanie calego makijazu i robienie go od nowa co kilka godzin pomocy...
Stary 2006-01-02, 20:07   #2
annemon
Zadomowienie

Dot.: tlusta cera... :(

Gdzieś przeczytałam, że jak się używa i kremu matującego, i podkładu matującego, to skóra broni się przed wysuszeniem wydzielając nadmierne ilości sebum. Może jednak lepiej używac lekkich kremów nawilżajacych zamiast matujących, potem podkład i puder, a w ciągu dnia niwelowac błyszczenie cery bibułkami matującymi zamiast kolejnych warstw pudru. Pod cienie warto położyc bazę pod cienie (np. z firmy Lumene) i trochę ją przypudrowac, cienie naprawdę o wiele dłużej się potem trzymają.
annemon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 20:14   #3
nuitarii
Raczkowanie

To raczej temat na forum kosmetyczne

Polecam Ci krem Garnier Czysta Skóra. Zawiera glinkę, która bardzo ładnie matuje skóre. Do tego maseczkę ogórkową tej samej firmy. Mi bardzo pomaga. Może Tobie też pomoże?

Cienie wałkują mi się dopiero po całym dniu, ale wtedy to mają prawo
Używaj jakiejś trwałej bazy. Dobra baza poradzi sobie nawet z wałkowaniem.
Natomiast pod podkład nie używaj kremu matującego, tylko zwykłego nawilżającego. Matowanie buzi kremem+podkładem powoduje, że sebum wydziela się jeszcze intensywniej. Dobry efekt dała mi też specjalna baza z Sephory i na to zwykły podkład... Świeciłam się dopiero po 8h przy ciężkich, letnich warunkach na weselu

Jeśli zaś chodzi o włosy, to szczerze polecam Vichy Dercos szampon do włosów tłustych. Cuda z włosami wyrabia

Z tych bardzo itensywnie matujących jest specjalny krem w tubce na stefe T z Yves Rocher. Strasznie mocno działa, bardzo długo matuje, ale po jakimś czasie jakby złazi białą warstwą... Poproś o próbkę w salonie. Spróbować nie zaszkodzi, a może dla Ciebie będzie dobry
nuitarii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 20:25   #4
Kasi'A
Raczkowanie

Nuitarii a ile kosztuje ta baza z Sephory ???
Kasi'A jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 22:59   #5
nuitarii
Raczkowanie

30-40zł
Ostatnio widziałam za 35zł.
Jest w KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3917
nuitarii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 10:19   #6
Sam
Zadomowienie

Polecam Ci maseczki z glinki zielonej firmy Argiletz- reguluje ona wydzielanie sebum;-)
Na codzień polecam albo krem matujący albo podkład matujący- dwie rzeczy o działaniu matującym to za dużo;-)
Na codzień noś przy sobie bibułki matujące, a dopiero po odciśnięciu nadmiaru sebum w chusteczke przypudruj twarz;-)

tak dla pocieszenia- cery tłuste dużo wolniej się starzeją;-))))

pzdr
sam
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 15:55   #7
agnie-f-ka
Przyczajenie

GG do agnie-f-ka

zorientowalam sie ze najlepsze miejsce na taki temat jest na forum kosmetycznym dopiero kiedy juz zamiescilam go tutaj i juz nie chcialo mi sie nic zmieniac :P dziekuje wszystkim za rady rzeczywiscie chyba przesadzilam z obrona przed tym swieceniem :P przedobrzylam ale postaram sie zastosowac do waszych rad i mam nadzieje ze mi to pomoze szkoda tylko ze dobre kosmetyki nie sa zbyt tanie ale moze kiedys sie ich dorobie dzieki jeszcze raz
Stary 2006-01-03, 16:08   #8
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka

Miałam podobny problem (może nie o takim kalibrze, ale jednak) i rzeczywiście, zzainwestowałam w lekki krem nawilżający-polecam Nivea Baby i Rich Moisture Avon- dobrze nawilżają i nie świece się po nich jak po smalcu .
Zrezygnuj z alkocholu w kosmetykach.
Ja nakładam podkład matujący i ewentualnie puder.
Faktycznie, lepiej najpierw przyłóż chusteczkę, a dopiero potem nakładaj kolejną warstwę pudru.
Stary 2006-01-03, 16:13   #9
Anahstasia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 19

Trwałość makijażu możesz przedłużyć poprzez stosowanie różnorakich baz, np. bazy pod cienie, bazy pod podkład. Więcej informacji na ich temat w archiwum.
Jako, że wątek w głównej mierze dotyczy odpowiedniej pielęgnacji cery tłustej, przerzucam na 'Pytania do Kosmetyczki'.

Przenoszę i pozdrawiam!
Anahstasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 23:14   #10
Agusz
Raczkowanie

GG do Agusz Send a message via Skype™ to Agusz

Też miałam problem z tłustymi włosami.Moja przyjaciółka stosuje na to TRWAŁĄ (nie polecam!!!) Za to świetnie działa szampon z rzepą ,po 2-óch tygodniach widać efekty! Po 5-u tygodniach problem znikł.
Agusz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości