piekacy problem ze skórą powiek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-03, 18:38   #1
estetica
Przyczajenie

Unhappy

piekacy problem ze skórą powiek

Witajcie!
Od dwoch dni mam zaczerwienione i opuchniete a miejscami nawet pomarszczone gorne powieki i jeden z dolnych kacikow oczu. Wyglada to na reakcje alergiczna, ale doprawdy nie mam pojecia po czym mogla ona nastapic - zadnych zmian w diecie ani kosmetykach. Rano skora jest mniej czerwona, ale za to mocno opuchnieta, natomiast w ciagu dnia opuchlizna maleje a zaczerwienienie narasta. Kazdy kosmetyk powoduje szczypanie, wyjatkiem jest czysta wazelina. Nawet dobre kremy przeznaczone do okolic oczu odpadaja! Czym moge sobie pomoc? Zdarza mi sie to srednio raz do roku, wapno ani swietlik nie pomaga..zastanawiam sie nad mascia z hydrocortizonem, ale nie wiem, czy mozna ja stosowac w okolicach oczu. Wiem, ze za kilka dni nie bedzie sladu, ale poki co wyglada bardzo zle! Moze macie jakies pomysly?? Bardzo prosze o rade. Pozdrawiam!
e.
estetica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 12:15   #2
allicjaa
Zakorzenienie

Dot.: piekacy problem ze skórą powiek

Radziałabym się wybrać do dermatologa, wtedy dowiesz się wszystkiego Miałam podobne objawy z tym, że skóra na powiekach byla baaaardzo sucha i z czasem zaczęła pękać, okazało się, że mam AZS A myślałam, że to niegroźna alergia na jakieś pyłki... Sama też się świechtałam kremami nawilżającymi, ale niewarto się tak męczyć. Dermatolog rozwiąże problem
allicjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 14:05   #3
agool
Rozeznanie

Moja siostra miała podobne objawy. Nie mogłysmy dojść dlaczego i dopiero okazało się, że to po lekach, które brała. Jej powieki też tolerowały tylko wazelinę. Była u lekarza (okulista nie widział co to może być, radzę iść do dermatologa) i na szczęście wszystko dość szybko znikło. Więcej nie miała żadnych nawrotów ))
Stary 2006-01-04, 15:42   #4
Madziejka*
Raczkowanie

Miałam podobny problem. Oczy piekły, a krople homeopatyczne tylko chwilowo dawały ulgę. Poszłam do okulisty i teraz leczę zapalenie spojówek kroplami, które drażnią mi oczy
Madziejka* jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości