Pomoc dla skóry suchej, błyszczącej, zaskórnikowej - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-06-01, 20:11   #1
Relasel
Przyczajenie

Pomoc dla skóry suchej, błyszczącej, zaskórnikowej

Witam,
od dłuższego czasu mam problem ze swoją cerą. Określiłbym ją jako suchą i wrazliwą. Występują liczne zaskórniki otwarte i zamknięte (poprawcie mnie, jeśli te skurczybyki inaczej sie nazywają). Jest jednocześnie nieco zaczerwieniona, "ściagnięta", sucha i błyszcząca. Próbowałem wielu produktów, jednak bez większej poprawy. U żadnego dermatologa nie byłem, bo nie jestem do nich przekonany. Sądząc po tym, że wielu wypisuje destrukcyjne dla zdrowia antybiotyki.

Odnośnie odżywiania to nie ma co się martwić, bo akurat w tej dziedzinie mam dosyć spore pojęcie i żadnych złych produktów do diety nie włączam (dla ciekawskich nieco zmodyfikowana dieta paleo).

Obecnie stosuję tonik Mixa oraz myję twarz czarnym masłem shea w formie mydła. W razie ostrego przesuszenia natłuszczam masłem shea. Na co dzień miejscowo zwykła nivea.

Szukam kremu, który nawilżyłby moją skórę, jednak na nic nie mogę się zdecydować + nie chce wydawać kolejnych pieniędzy w błoto na nieprzemyślany specyfik. Może do tego coś jeszcze do oczyszczania? Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doradzeniu, czym "przywrócić zdrowie" męskiej twarzy. Z góry dziękuję. Poniżej załączam zdjęcie problemu.

(kliknij, aby powiększyć)
Relasel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 08:36   #2
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Pomoc dla skóry suchej, błyszczącej, zaskórnikowej

Cytat:
Napisane przez Relasel Pokaż wiadomość
Witam,
od dłuższego czasu mam problem ze swoją cerą. Określiłbym ją jako suchą i wrazliwą. Występują liczne zaskórniki otwarte i zamknięte (poprawcie mnie, jeśli te skurczybyki inaczej sie nazywają). Jest jednocześnie nieco zaczerwieniona, "ściagnięta", sucha i błyszcząca. Próbowałem wielu produktów, jednak bez większej poprawy. U żadnego dermatologa nie byłem, bo nie jestem do nich przekonany. Sądząc po tym, że wielu wypisuje destrukcyjne dla zdrowia antybiotyki.

Odnośnie odżywiania to nie ma co się martwić, bo akurat w tej dziedzinie mam dosyć spore pojęcie i żadnych złych produktów do diety nie włączam (dla ciekawskich nieco zmodyfikowana dieta paleo).

Obecnie stosuję tonik Mixa oraz myję twarz czarnym masłem shea w formie mydła. W razie ostrego przesuszenia natłuszczam masłem shea. Na co dzień miejscowo zwykła nivea.

Szukam kremu, który nawilżyłby moją skórę, jednak na nic nie mogę się zdecydować + nie chce wydawać kolejnych pieniędzy w błoto na nieprzemyślany specyfik. Może do tego coś jeszcze do oczyszczania? Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doradzeniu, czym "przywrócić zdrowie" męskiej twarzy. Z góry dziękuję. Poniżej załączam zdjęcie problemu.

(kliknij, aby powiększyć)
Obecnie przyjmuje się, że cera sucha nie ma problemów z trądzikiem (zaskórniki to też trądzik) i błyszczeniem, Twoja skóra wygląda na tłustą/mieszaną, która jest źle pielęgnowana i przez to przesuszona i odwodniona.

Zanieczyszczeń nie pozbędziesz się środkiem myjącym ani zwykłym kremem. Tu potrzebne jest coś z substancjami aktywnymi typu kwasy. Pierwsze z brzegu przykłady: zielone serum Bielendy z kwasem migdałowym KLIK, z aptecznych to np Glyco-A, żel Skinoren, peeling Iwostin Purritin.

Poza tym schemat pielęgnacji oparty na agresywnym odtłuszczeniu (mydło) a potem natłuszczeniu (krem Nivea) wielu cerom tłustym nie służy. Moja tłusta by się po tym zalała się smalcem i jednocześnie ściągnęła na wiór.
Jeśli już musisz używać mydła, to koniecznie stosuj po myciu tonik, żeby przywrócić prawidłowe pH skóry, mydło mocno je podwyższa. Na Twoim miejscu przestawiłabym się na łagodniejszy środek do mycia, czyli płyn micelarny, łagodne żele. Jeśli stosujesz niedopasowany, zbyt mocny kosmetyk myjący, to szkód przez niego wyrządzonych nie naprawisz potem żadnym kremem.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-06-05 o 08:39
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 08:42   #3
maolcia
Przyczajenie

Mam bardzo podobną cerę do twojej, z tym, że mam wiecej blizn i przebawień. Długo wstydziłam się wyjść bez makijażu z domu, taak, wiem dużo kobiet ma ten problem, jednak na prawde te rozsiane po całej twarzy drobne krostki spędzaly sen z powiem :< dermatolog, kremy drogeryjne, apteczne ciagle to samo, raz lepiej raz gorzej ale wciaz nie zadowalajaco.. jak w koncu odpuscilam, stwierdzilam, ze trudno, moja skora taka jest nie bede z nia walczyc, stosowac tych wszystkich specyfikow, tylko oczyszczac i nawilzac. Tak zrobiłam, zaczełam używam micelara z xxx do skory wrażliwej (po prosu nie podraznia) i kremu odżywczego na dzien, i nic wiecej. I wiesz co, pomoglo mi to 1000 razy bardziej niż wszystkie inne kremy na przebarwienia, tradzik, niedoskonalosci. Sprobuj, moze tobie tez pomoze, wazna jest tez konsekwencja i przyzwyczajenie swojej skory do okreslonej pielegnacji a nie nakladane 5 kosmetykow na raz, z czego jeden ma matowic a drugi nawilzac. Dobry sklad, miej zapychaczy i powinno byc ok

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-06-09 o 01:00 Powód: Reklama.
maolcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 08:25   #4
ancymonowa
Przyczajenie

Mam podobny problem co Ty, zawsze myślałam że mam skórę suchą i wrażliwą, ale albo całe życie byłam w błędzie albo coś się ostatnimi czasy zmieniło. Masa zanieczyszczeń, wągrów syfków. Ale suchość i wrażliwość też została więc pewnie czyniłam błędy w pielęgnacji.

Kupiłam to osławione serum i tonik z bielendy z kwasami. Ale teraz boję się że popełniłam błąd. Czy bezpiecznie używać tych kosmetyków o tej porze roku? Planuje 2-3 razy w tygodniu i tylko na wieczór za dnia ochrona przeciwsłoneczna.
mam obawy chociaż na opakowaniach nie jest nic napisane, że trzeba specjalnie uważać. Może ktoś wie, coś poradzić. Jeśli nie można może macie jakieś patenty czego latem używać na skórę z niedoskonałościami ale przy tym odwodnioną.
ancymonowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 17:17   #5
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ancymonowa Pokaż wiadomość
Mam podobny problem co Ty, zawsze myślałam że mam skórę suchą i wrażliwą, ale albo całe życie byłam w błędzie albo coś się ostatnimi czasy zmieniło. Masa zanieczyszczeń, wągrów syfków. Ale suchość i wrażliwość też została więc pewnie czyniłam błędy w pielęgnacji.

Kupiłam to osławione serum i tonik z bielendy z kwasami. Ale teraz boję się że popełniłam błąd. Czy bezpiecznie używać tych kosmetyków o tej porze roku? Planuje 2-3 razy w tygodniu i tylko na wieczór za dnia ochrona przeciwsłoneczna.
mam obawy chociaż na opakowaniach nie jest nic napisane, że trzeba specjalnie uważać. Może ktoś wie, coś poradzić. Jeśli nie można może macie jakieś patenty czego latem używać na skórę z niedoskonałościami ale przy tym odwodnioną.
Kwas migdałowy stosuje się cały rok. To serum ma akurat na tyle mało kwasu, że nie ma się czego bać.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 18:28   #6
Relasel
Przyczajenie

Dziękuje wszystkim za pomoc, spróbuje polecony przez chimay
BIELENDA SKIN CLINIC PROFESSIONAL, AKTYWNE SERUM KORYGUJĄCE ANTI-AGE, NA DZIEŃ I NA NOC
Do tego płyn micelarny dla cery wrażliwej. Słyszałem, że serum z bielendy może wysuszać, więc jakiś krem by się przydał. Polecicie coś niedrogiego i niezapychającego?
Myślę nad FLOS-LEK HAPPY PER AQUA

//wybaczcie za późną reakcję, ostatnio mam mało czasu na takie rzeczy

Edytowane przez Relasel
Czas edycji: 2016-08-14 o 18:49
Relasel jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości