W końcu się odważyłam - liczę na Was:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-12-09, 21:03   #1
lucille
Wtajemniczenie

W końcu się odważyłam - liczę na Was:)

To ja się w końcu odważę - Wizażanki kochane a co we mnie zmienicie: konkretnie chodzi o makijaż i głównie fryzurkę (najlepiej z włosów półdługich - to się nazywa wymagania ), i w jakich kolorach ubrań będzie mi dobrze

pomóżcie - potrzebuję odmiany, nawet nie wiecie jak bardzo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja-prawkosmall.jpg (46,2 KB, 32 załadowań)
lucille jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-09, 21:14   #2
lilu1980
Zadomowienie

GG do lilu1980
Re: W końcu się odważyłam - liczę na Was:)

witaj! moze by poglebic kolor?? nablyszczyc nieco wloskinapewno nalezy wycieniowac wloski przy twarzy! pozdrawiam i dołączam zdjecia propozycji!
lilu1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-09, 21:15   #3
lilu1980
Zadomowienie

GG do lilu1980

ps, masz bardzo ladny ksszta ł t oczu i mysle ze moglabys podkreslic je nieco odwazniej!
Stary 2004-12-09, 21:20   #4
houseofcolours
Zadomowienie

GG do houseofcolours

uwazam ze powinnas na ciemniejszy kolor pofarbowac wlosy najlepiej na kasztanowy zimny odcien. powinnas tez chyba bardziej podkreslac oczy twoich rzes prawie wogole nie widac. polecam tusz maybelline sky high curl. moze tez jakies ciemniejsze cienie. beda ładnie wygladaly bo nie widac sincow pos oczami.powinnas wogole zaczac sie troche mocniej malowac z akcentem na oczy
Stary 2004-12-09, 22:04   #5
lucille
Wtajemniczenie

Dziękuję za szybkie odpowiedzi - może ktoś jeszcze?

Właśnie myślałam o jakimś fajnym wycieniowaniu włosków
Lilu - a czym nabłyszczyć?

A może jakieś propozycje makijażu?

Stary 2004-12-09, 23:48   #6
lilu1980
Zadomowienie

GG do lilu1980

a masz farbowane wloski?? jesli tak to ja polecam Loreala szampon i odzywke (czerwone) do farbowanych wlosow, sa rozne nablyszczacze ja mam z Avonu ale nie wiem czy jest dobry. bo moze uzylam ze 3 razy! pozdrawiam...a z wycieniowaniem bedzie dobry pomysl.
Stary 2004-12-10, 00:24   #7
Lovisa
Zakorzenienie

hmm. Myślę, że można rzeczywiście wycieniować nieco końcówki, tak jak doradzały ci inne uczestniczki forum proponuję grzwkę z przedziałkiem z boku, lekko opadającą na oko, co do koloru, to ja widziałabym cię w mahoniu, mahoniowym kasztanie, może w wiśni również, generalnie chłodne kolory z jakąś czerwoną nutką [np. mahoń opalizujący], gdyż masz zimny typ urody. Teraz makijaż - polecam cienie do powiek w róznych odcieniach szarości - np. grafit, lub fioletu - śliwka, ciemny fiolet. podkreśliłabym też oczko czarną kredką lub eyelinerem, ale lekko, tzw cienka kreska. Myślę, że również w ubiorze pasuje do ciebie ciemny fiolet, tudzież bordo. Nie wiem, czy lubisz ten kolor, ale ja tak cię widzę
Stary 2004-12-10, 09:55   #8
FEMME*BANALE
Raczkowanie

<font color=red> Witaj Lucille!
<font color=blue> Ze zdjecia wnioskuje, ze jestes Jesionka (znowu, ha!), dopatrzylam sie troszke piegow na Twej buzce (czy oby mnie wzrok nie myli?), oczka zielone mi sie wydaja (???). Czy mialas podklad na tym zdjeciu? Czy to moze cera lekko zaczerwieniona? Jesli to podklad, to zmien odcien na bardziej zolty, to jest "ivory - kosc sloniowa", bedzie lepiej harmonizowal z Twoim kolorkiem. Ja, mam ten sam problem - szyjka bledziuchna, twarzyczka sie rumieni.
Ja na przyklad uzywam teraz zima podkladu Helenki Rubinstein DOUBLE AGENT color numer: 102i jedna druga (nie wiem jak na klawiaturze napisac ulamek jedna druga!).
Jest to kolor jasniutki, wlasnie w zolc, nie w czerwien wpadajacy, bardzo dobry na te pore roku, bo
- swietnie kryje,
- do cery mieszanej,
- zauwazylam, ze leczy tez drone pryszczulki!

Oczka masz rzeczywiscie sliczne i do makijazu podatne , ja polecalabym nalozyc cien zarowno na dolnej jak i gornej powiece, obrysowac oko kredka (bo duze i mozesz sobie pozwolic) i te kredke tez lekko "rozmazac".
Polecalabym Ci tez uzywac rozu do policzkow, w kolorze cieplym, taki pod lekki pomarancz wpadajacy - ozywi Twoj jednolity koloryt, rozjasni. Sprobuj koniecznie!
Co do fryzurki podpisuje sie pod radami dziewczyn!
FEMME*BANALE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-10, 10:16   #9
FEMME*BANALE
Raczkowanie

<font color=blue> Oj, chwileczke, chwileczke... Przypatrzylam sie raz jeszcze Twoim oczetom i postanowilam raz jeszcze napisac, bo, z tymi oczami to bedzie tak:
- koniecznie jasny cien na ruchoma powieke (gorna), bo zauwazylam, ze sa (leciutko) glebiej osadzone, jasny cien je "wydobedzie" troche na powierzchnie. Hihihi, jak to brzmi...
- w zaglebieniach ciemniejszy cien, a pod samym lukiem brwiowym jasny, swietlisty (masz maly dystans miedzy okiem a lukiem brwiowym, idealnie byloby podniesc troche brwi, ale grubosc maja wlasciwa, wiec jednak lepiej ich nie depilowac (no, moze 1 milimetr ciensze, ale sama zdecyduj), dobre rozwiazanie to wlasnie ten jasny cien tuz POD linia brwi.
- trzecia rzecz, ktora zauwazylam (oj jakzem spostrzegawcza ) to ze Twe oczka lekko opadajace ku dolowi sa i mozesz je podniesc nakladajac cien do gory.

Sprobuje zamiescic pare przykladowych fotek:

Edytowane przez FEMME*BANALE
Czas edycji: 2006-06-13 o 18:19
Stary 2004-12-10, 10:18   #10
lucille
Wtajemniczenie

FEMME*BANALE napisał(a):
> <font color=red> Witaj Lucille!
> <font color=blue> Ze zdjecia wnioskuje, ze jestes Jesionka (znowu, ha!), dopatrzylam sie troszke piegow na Twej buzce (czy oby mnie wzrok nie myli?)

nie myli Cię wzrok - tylko te piegi raczej szarawe - chyba do jesieni nie bardzo pasują , a w naturze jestem ciemna (czyt: mysia )blondynka - szczerze to cały czas mi się wydawało, że lato jestem. Jak mi się uda to jeszce zeskanuje jakieś zdjątko moze będzie łatwiej

> oczka zielone mi sie wydaja (???)

Pudło tym razem - one niebieskie są - dosyć ciemne, chociaż na tym zdjęciu mnie sie szarawe wydają - hmmm, może na zdjątku poniżej dokładniej widać kolorek

>Czy mialas podklad na tym zdjeciu?

nieeeeeeeeee - puderek tylko, bezpłciowy raczej

> Czy to moze cera lekko zaczerwieniona? Jesli to podklad, to zmien odcien na bardziej zolty, to jest "ivory - kosc sloniowa", bedzie lepiej harmonizowal z Twoim kolorkiem. Ja, mam ten sam problem - szyjka bledziuchna, twarzyczka sie rumieni.

to samo moja zmora

> Ja na przyklad uzywam teraz zima podkladu Helenki Rubinstein DOUBLE AGENT color numer: 102i jedna druga (nie wiem jak na klawiaturze napisac ulamek jedna druga!).
> Jest to kolor jasniutki, wlasnie w zolc, nie w czerwien wpadajacy, bardzo dobry na te pore roku, bo
> - swietnie kryje,
> - do cery mieszanej,
> - zauwazylam, ze leczy tez drone pryszczulki!

Femme - skąd wiedziałaś???? właśnie usilnie na ten podkładzik $ zbieram, bo i na zime podobno dobry.

>
> Oczka masz rzeczywiscie sliczne

> Polecalabym Ci tez uzywac rozu do policzkow, w kolorze cieplym, taki pod lekki pomarancz wpadajacy - ozywi Twoj jednolity koloryt, rozjasni. Sprobuj koniecznie!

a nie będę jeszcze bardziej czerwona ?

Stary 2004-12-10, 10:21   #11
lucille
Wtajemniczenie

Kochane wszystkie jesteście wszystkie, wszyściutkie
Stary 2004-12-10, 10:22   #12
FEMME*BANALE
Raczkowanie

<font color=blue> I jeszcze taki rysuneczek makijazu oka, o ktory mi chodzi:
PS Tylko tu nie ma jasniejszego cienia pod powieka... Oczywiscie Ty go naloz...

Edytowane przez FEMME*BANALE
Czas edycji: 2006-06-13 o 18:19
Stary 2004-12-10, 10:22   #13
lucille
Wtajemniczenie

Zdjatko miało być i jest!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja-oczy.jpg (5,1 KB, 4 załadowań)
Stary 2004-12-10, 10:26   #14
lucille
Wtajemniczenie

Ojeju - a ja najcześciej robię dokłądnie na odwrót, czyli ciemniejszy cień na dolnej powiece (ale naprawdę niewiele ciemniejszy)a jasny pod łukiem brwiowym
Stary 2004-12-10, 10:32   #15
FEMME*BANALE
Raczkowanie

<font color=blue> Nie, nie, nie bedzie czerwona twarzyczka jak uzyjesz rozu - oczywiscie nie rozowego, ale stonowanego, jest tyle kolorow do wyboru, jakis jasny pastelowo-pomaranczowy, cos w tym stylu. Spojrz, no sama, twarzyczke masz o jednolitym kolorycie, lekko zaczerwieniona, ale ja przeciez wspomnianym wyzej podkladem Helenki skorygujemy i bedzie OK. A taki roz czyni cuda. Musi byc jeno leciutko nalozony, policzki tylko musniete...
Hmmm, na lato cosik mi nie wygladasz, hmm...
Jak sie czujesz w bieli? Czerni? Chlodne typki dobrze wygladaja w tych kolorach.
Stary 2004-12-10, 11:02   #16
FEMME*BANALE
Raczkowanie

<font color=blue> Z tym okiem to chodzi o to zebys na ruchomej powiece (czyli tej co sie rusz ), co galke oczna przykrywa nalozyla jasny cien, a tuz nad nia, we wglebieniu miedzy ruchoma powieka a lukiem brwiowym ciemniejszy cien, a tuz pod brwiami jasniejszy. Ten jasny cien na ruchomej powiece pozwoli wydobyc troche twoje oczka, bo jak juz wspomnialam zauwazylam, ze sa lekko glebiej osadzone. Jesli je podniesiesz troche w ZEWNETRZNYCH kacikach tak jak na pierwszym zdjeciu to juz bedzie SUPER GITER.
Wiem, ze to troche skomplikowane z tymi powiekami ruchomymi i nieruchomymi ale mam nadzieje zrozumialas wszystko?
Moze zrobie rysunek Twego oka, sfotografuje telefonem, popodpisuje wszystko i Ci posle? Eureka!
Stary 2004-12-10, 11:34   #17
lucille
Wtajemniczenie

Chyba zrozumiałam - oby (znaczy nie jest tak źle - ze mną - chyba). Właśnie przeglądam zdjątka z makijażami na wizażu i może uda mi się nawet zmałpować (tj. radośnie ozdobić oczko czymś podobnym )

A czy pasuje mi ciemny cień nałożony jako "kreska" ? bo lubię tak

mam nadzieję, że Cię nie zemdli od namiaru czułości z mojej strony - ale dźwięczna jestem bardz za tak konkretne odpowiedzi, więc cmokać będę co chwilę (gorzką herbatę polecam )

P.S.A z jakiej książki są te fajne rysuneczki?

Cmoka tym razem daruje
Stary 2004-12-10, 11:42   #18
lucille
Wtajemniczenie

Re: to w końcu:lato czy nie??

No to zachwiało się w posadach moje przekonanie, że jako jedna z nielicznych wiem kim jestem

Czyli powstaje kolejne pytanie z serii: Jakim jestem typem?

A zimne kolorki lubię, ale nie potrafię ocenić czy mi w nich dobrze.
Stary 2004-12-10, 11:54   #19
FEMME*BANALE
Raczkowanie

<font color=blue> Rysuneczki sa z mojej ksiazki ze szkoly makijazu, ale ksiazka wloska, tytul : "Diventere esperti di trucco" czyli "Stac sie ekspertami w makijazu"
No, fajowa to ksiazka jest, niezaprzeczam.
Wyprobowac moje rady zawsze mozesz, co Ci szkodzi poeksperymentowac, potem sama ocenisz w czym sie dobrze czujesz.
Oj, nie zrozumialam o jakim makijazu mowisz, o tej kresce , kurde felek... Kreska na gornej powiece, taka eyelinerowa?
Mysle, ze moze byc, ale wazny jest ten jasny cien, przy krawedzi rzes mozna tez polozyc eyeliner.
Stary 2004-12-10, 12:03   #20
lucille
Wtajemniczenie

No to z książeczki chyba nie skorzystam co najwyżej mogę rysuneczki pooglądać

Cały problem w tym, że ja nie umiem ocenić siebie (innych owszem) - potrafię wyjść z domu z przekonaniem jaka to piękna jestem, a w pierwszym lustrze stwierdzić, że jak można było tak wyjść z domu

Nie dziwię się, że tego kawałka o kresce nie zrozumiałaś ja też chodziło mi o cień ciemniejszy położony tuż nad linią rzęs - cienko. Coś takiego jak na zdjęciach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12-oko.jpg (30,3 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brown777.jpg (39,1 KB, 2 załadowań)
Stary 2004-12-10, 12:33   #21
FEMME*BANALE
Raczkowanie

<font color=blue> A masz jakies zdjecie w bialej, lub czarnej bluzce? A masz jakies w zgnilozielonej na przyklad, albo w pomaranczowej? To moze raczeuj Wiosenka? Napisze wiecej wieczorem, teraz musze uciekac... Pa!
Stary 2004-12-10, 12:50   #22
alraune
Zadomowienie

GG do alraune

Generalnie przydałoby sie zdjęcię nie tyle w kolorowych bluzkach co w naturalnym i dość intensywnym oświetleniu - bo fakt jest taki, że na tym zdjęciu co załączyłaś wyglądasz jak typowa jesionka nieco zgaszona przez to zimne tło....
Stary 2004-12-10, 13:03   #23
lucille
Wtajemniczenie

A bo to zdjęcie do prawa jazdy było robione - oświetlenie super sztuczne bo u fotografa

Niestety jest to jedyne zdjęcie w wersji cyfrowej, które posiadam. Inne zdjęcia są robione tradycyjnie i do tego jetsem an nich w charakterze małej figurki a po zeskanowaniu ciemnieją niesamowicie jedno jeszcze znalazłam, ale to zdjęcie troszkę przejaskrawione jest
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DCP_0002.jpg (29,2 KB, 10 załadowań)
Stary 2004-12-10, 13:07   #24
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

nie no mnie się wydaje, że Ty lucille to jednak zimny "typek" jesteś i to lato, choć nie ukrywam na początku pomyślałam, że też jesionka z Ciebie (ale my "ciepłe" tak już chyba mamy, że wszędzie próbujemy dostrzec te ciepłe kolorki)
co by o tym świadczyło to Twoje piegi, ale owszem one są bardziej szare, a nie złote a lato może mieć i nawet dużo piegów na buźce jak i pieprzyków na ciele. A i Twoje oczy w zimnej tonacji się wydają.

Co do Twojej fryzurki, jak najbardziej dobre byłoby wycieniowanie i skrócenie trochę włosków, a kolor podejrzewam, że na zdjęciu naturalny mnie się podoba i nic bym nie robiła

z makijażem to Femme*Banale Ci świetnie doradziła...a teraz sorki, że się wtrącę, ale ja chyba też powinnam podobnie malować oko, bo też mam głębiej osadzone, a jednak wewnętrzny kącik maluję jasnym cieniem a zewnętrzny ciemniejszym i wyciągam go do góry, aby nadać spojrzeniu bardziej koci wygląd ale czy to oznacza, że dolną powiekę zupełnie mam pozostawić w jasnym ocienieniu i dopiero tą część nieruchomej malować ciemniejszym?? czy tak Femme? czy dopiero taki makijaż oka jest korzystny przy głębiej osadzonych oczach, czy mój sposób malowania też jest ok?
Stary 2004-12-10, 14:57   #25
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

Ja na codzień robie sobie taki makijaż jak na 2 fotce (baaardzo podobny). Robie normalnie kreskę czarną miękką kredką, a na to brązowy perłowy cień + miedziany + ... itd, zależy jakie kto ma oczko!
Stary 2004-12-10, 15:00   #26
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

DLA MNIE 100% CIEPŁY TYP I TO BARDZIEJ NIZ KTOKOLWIEK Z TU OGLĄDANYCH PRZEZ MOJE OCZĘTA!!
Stary 2004-12-10, 15:20   #27
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

hmm a ja bym się tutaj mocno zastanawiała..miałam koleżankę na studiach (zresztą bardzo podobna do lucille, a może to nawet Ty?), która na I-szy rzut oka wydawała się być ciepłym typkiem jednak odcień cery miała zimny (i tutaj też mi się tak wydaje) a piegów tak samo dużo na buzi lecz ani jeden z nich nie był złoty tylko buro-szare i popatrz jaki lucille ma zimny kolor włosów i oczu - ja tam nie widzę żadnych nawet cętek z ciepłym odcieniem...usta jedynie na I zdjęciu mogą wprowadzać w błąd, bo są pomalowane w kolorze ciepłym, a i to zdjęcie w białej bluzce jak sama lucille mówiła jest prześwietlone i tam to nawet wydaje się, że ma rude włosy i to może wprowadzać w błąd... przeczytaj odpowiedź lucille do Femme, że piegi szarawe...ciemne, mysie włosy,
ehh choć sama się gubię
Stary 2004-12-10, 16:43   #28
sarenka
Zakorzenienie

ojoj.. głowa Ci rozboli Lucille - a jakie są Twoje naturalne włosy?

Z moich obserwacji wynika [każda z nas ma inne ] że wiele dziewcząt nie lubi swych "szarych" włosów.. farbuje je na ciepły kolor rudy lub blond.. do takich włosów dobiera ciepłe makijaże.. a do makijaży ubrania.. I w ten sposób powstaje masa zamaskowanych chłodnych typów

Ja bymz chęcią obejrzała twoje usta bez błyszczyka i dowiedziała się jak to tam jest z kolorem włosów

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-10, 17:07   #29
lucille
Wtajemniczenie

sarenka napisał(a):
> ojoj.. głowa Ci rozboli Lucille - a jakie są Twoje naturalne włosy?

Może nie rozboli ale trochę mam w niej namieszane
A włoski mam takie niezdecydowane - niby ciemny blond, a jednak jakby z aciemny szarawe dla mnie po prostu mysie

>
> Z moich obserwacji wynika [każda z nas ma inne ] że wiele dziewcząt nie lubi swych "szarych" włosów..

Rzeczywiście mam (miałam) skłonności do kasztanu - ale ostatnio skończyłam z farbowaniem na rzecz szamponu (wella soft color 30 - - zaraźliwy ten kolorek )bo stwierdziłam, że pora przypomnieć towarzystwu naturalny kolorek - może nie był taki zły?

> farbuje je na ciepły kolor rudy lub blond.. do takich włosów dobiera ciepłe makijaże.. a do makijaży ubrania.. I w ten sposób powstaje masa zamaskowanych chłodnych typów

Dokładnie Czy mnie moja stara pamięć myli, czy Ty też miałaś okres rudości - jakieś zdjątka Twoje w rudościach chyba krążyły po wizażu.

> Ja bymz chęcią obejrzała twoje usta bez błyszczyka i dowiedziała się jak to tam jest z kolorem włosów

Nie umiem określić jaki mam kolor ust ale "podobno" dobrze mi jest w odcieniach różu (jeśli chodzi o szminki) a koszmarnie wyglądam w czerwieniach, brązach ciemnych itp.

Stary 2004-12-10, 17:09   #30
lucille
Wtajemniczenie

PATIS_79 napisał(a):
> hmm a ja bym się tutaj mocno zastanawiała..miałam koleżankę na studiach (zresztą bardzo podobna do lucille, a może to nawet Ty?),

Jeśli w Krakowie studiowałaś - to kto wie ?

która na I-szy rzut oka wydawała się być ciepłym typkiem jednak odcień cery miała zimny (i tutaj też mi się tak wydaje) a piegów tak samo dużo na buzi lecz ani jeden z nich nie był złoty tylko buro-szare i popatrz jaki lucille ma zimny kolor włosów i oczu - ja tam nie widzę żadnych nawet cętek z ciepłym odcieniem...usta jedynie na I zdjęciu mogą wprowadzać w błąd, bo są pomalowane w kolorze ciepłym, a i to zdjęcie w białej bluzce jak sama lucille mówiła jest prześwietlone i tam to nawet wydaje się, że ma rude włosy i to może wprowadzać w błąd... przeczytaj odpowiedź lucille do Femme, że piegi szarawe...ciemne, mysie włosy,
> ehh choć sama się gubię

Jeśli "fachowcy" się gubią to co ja mam myśleć - nieokreślony typek jestem i już
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości