Efekt bladej twarzy na zdjęciach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-03, 19:32   #1
malinowa_mamba102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4

Efekt bladej twarzy na zdjęciach


Witam, od dawna przeglądam to forum i znalazłam na nim, wiele ciekawych porad, ale tym razem postanowiłam bezpośrednio napisać, ponieważ mam problem, na którego nie znalazłam sposobu w inernetach.

Maluję się od kilku lat, bardziej świadomie od kilku miesięcy, zachęcona opiniami kupiłam puder Sensique Matt Finish Powder. Nakładam go na podkład szerokim pędzlem, za każdym razem strzepując nadmiar pudru z pędzla przed nałożeniem. Cerę mam mieszaną z tendencją do świecenia się, wiec pudru używam w celu zniwelowania tego efektu. Wiadomo, troszkę go widać na twarzy, ale efekt daje dość dobry. Problem natomiast pojawia się, gdy widzę swoją twarz na zdjęciach, szczególnie tych wykonanych z lampą. Twarz mam bladą, wygląda tak, jakbym się oprószyła mąką. I tu rodzi się moje pytanie: czy jest to wina pudru, pędzla, zbyt dużej ilości pudru, sposobu nakładania czy czegoś jeszcze innego? Myślałam nad zakupieniem pudru ryżowego, ale boję się, że jeszcze bardziej spotęguje ten efekt. Co robić? Proszę o jakieś porady i z góry dziękuję
malinowa_mamba102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 19:42   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Efekt bladej twarzy na zdjęciach

Produkty z filtrem przeciwsłonecznym mogą dawać na zdjęciach efekt białej twarzy
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 20:27   #3
malinowa_mamba102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Efekt bladej twarzy na zdjęciach

Nie mogę znaleźć informacji, czy mój puder ma filtr przeciwsłoneczny. Jaki zatem polecacie puder, który nie powinien dawać takiego efektu, a będzie matujący (najlepiej jakiś z niższej półki)?
malinowa_mamba102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 11:20   #4
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Efekt bladej twarzy na zdjęciach

Cytat:
Napisane przez malinowa_mamba102 Pokaż wiadomość
Witam, od dawna przeglądam to forum i znalazłam na nim, wiele ciekawych porad, ale tym razem postanowiłam bezpośrednio napisać, ponieważ mam problem, na którego nie znalazłam sposobu w inernetach.

Maluję się od kilku lat, bardziej świadomie od kilku miesięcy, zachęcona opiniami kupiłam puder Sensique Matt Finish Powder. Nakładam go na podkład szerokim pędzlem, za każdym razem strzepując nadmiar pudru z pędzla przed nałożeniem. Cerę mam mieszaną z tendencją do świecenia się, wiec pudru używam w celu zniwelowania tego efektu. Wiadomo, troszkę go widać na twarzy, ale efekt daje dość dobry. Problem natomiast pojawia się, gdy widzę swoją twarz na zdjęciach, szczególnie tych wykonanych z lampą. Twarz mam bladą, wygląda tak, jakbym się oprószyła mąką. I tu rodzi się moje pytanie: czy jest to wina pudru, pędzla, zbyt dużej ilości pudru, sposobu nakładania czy czegoś jeszcze innego? Myślałam nad zakupieniem pudru ryżowego, ale boję się, że jeszcze bardziej spotęguje ten efekt. Co robić? Proszę o jakieś porady i z góry dziękuję
To prawdopodobnie wina pudru.
Puder ryżowy nie powinien tworzyć takiego efektu i prawdopodobnie lepiej zmatowi twarz.
Ja się czaję na ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...at-powder.html Jak skończę swój obecny, to pewnie go kupię.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-06-04 o 11:21
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 11:51   #5
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Efekt bladej twarzy na zdjęciach

Cytat:
Napisane przez malinowa_mamba102 Pokaż wiadomość
Nie mogę znaleźć informacji, czy mój puder ma filtr przeciwsłoneczny. Jaki zatem polecacie puder, który nie powinien dawać takiego efektu, a będzie matujący (najlepiej jakiś z niższej półki)?
To nie musi być wina pudru, a może być też wina podkładu. Ja kiedyś pod podkład użyłam filtra przeciwsłonecznego, a na to cienką warstwę lekkiego podkładu i na zdjęciach miałam białą twarz
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 13:28   #6
blubszczyk
Przyczajenie
 
Avatar blubszczyk
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3
Dot.: Efekt bladej twarzy na zdjęciach

ja stosuje puder ryżowy na zmianę z bambusowym i absolutnie nie zauważyłam, żeby bielił mi skórę. Zaraz po aplikacji staje się całkowicie transparentny a na zdjęciach wychodzę normalnie
blubszczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 14:47   #7
sunsun1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: Efekt bladej twarzy na zdjęciach

A nie lepiej byloby poprostu pobawic sie w przerabianie zdjec? Jezeli jakis puder ci pasuje, to nie zmienialabym go tylko po to aby lepiej wyjsc na zdjeciu :P
sunsun1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-26, 12:48   #8
malinowa_mamba102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Efekt bladej twarzy na zdjęciach

Cytat:
Napisane przez sunsun1 Pokaż wiadomość
A nie lepiej byloby poprostu pobawic sie w przerabianie zdjec? Jezeli jakis puder ci pasuje, to nie zmienialabym go tylko po to aby lepiej wyjsc na zdjeciu :P
Raczej chodzi o sytuacje, gdy ktoś obcy robi mi zdjęcia, np. fotograf na weselu znajomego. Nie chciałabym na takich zdjęciach wyglądać, jakbym się mąką oprószyła.
malinowa_mamba102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-26 13:48:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.