"kurza stopka" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-06, 12:21   #1
neitka
Zadomowienie

GG do neitka
Unhappy

"kurza stopka"

NIe jestem w 100% przekonana czy na dobrym forum otwieram wątek ;] Njawyżej będę przerzucona ;]

Otóż i ja i moja mama mamy taki wielgachny problem. :/ Na stopach, na śródstopiu dokładnie, na tej części, gdzie opiera się stopę (troszkę nie wiem, jak to opisać, żeby dobrze było) jak się chodzi na obcasach. Tam obie mamy grubą skórę jak na piętach. Jak nadepniemy "tym" na kamyczek, to można z bólu wszystkie gwiazdy zobaczyć, ale w chodzeniu (nawet na szpilach) nam to nie przeszkadza. Dziwne....
Mama już się nachodziła do kosmetyczek, które jej to "ścinały", ale to odrasta. Nie ma jakiejś powolniejszej, ale lepszej metody, żeby zlwaczyć tzw. "kurzą stopkę"?

Chciałabym usłyszeć, że nie tylko ja się z tym męczę. Zaczynam się wkurzać, Bo przez to stopa zawsze wygląda na zaniedbaną i nie jest to zbyt przyjemne...
neitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:08   #2
neitka
Zadomowienie

GG do neitka
Dot.: "kurza stopka"

podbijam! up
Stary 2006-01-07, 16:38   #3
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

no.. . dziewczyny! Prrrrrroszę UP!
Stary 2006-01-07, 16:54   #4
201608040942
Konto usunięte

Ja tez to mam, wiecej mam na prawej stopie. Z mojego doswiadczenia powiem tyle. Nie nalezy tego scinac, tylko scierac tarka lub pumeksem. Jak jest scinane to szybciej odrosnie , to tak samo jak z nagniotkami. Jak je scinasz znacznie szybciej skora narasta. Jakis krem zmiekczajacy skore do stop by sie przydal i najlepiej zrezygnowac z wysokich butow. To jest jakby mechanizm obronny, stopa w tym miejscu dziwiga caly ciezar i jest najwiekszy ucisk na skore i dlatego ona taka gruba sie robi. Kiedys za nastolatki byly modne buty z czubkami tak jak teraz, ale wtedy nie bylo innych butow w sklepie, wiec musialam nosic tylko te o wysmuklych noskach i mialam grube nagniotki na malych palcach od stop, ale to nieraz bolalo, jak nie ulozylam sobie dobrze stopy w bucie, szewki z rajstop zsuwalam pod stope , zeby nie lezaly na tych nagniotkach, bo w butach mialam tak malo miejsca i wszystko bylo sciskane. Dobry rok zajelo mi usuniecie tych zgrubien. Jak weszly buty z kwadratowymi czubkami, moje stopy mialy wiecej miejsca i codziennie przy wieczornej toalecie scieralam ta skore pumeksem albo tarka do stop. Od paru lat chodze na plaskich obcasach i skora tam na podeszwie stopy tez juz mniej narasta, bo w wysokich butach to tez byla walka z wiatrakami. Tak sie zastanawiam jaki krem ci do stop polecic? Moze wyprobuj krem z mocznikiem, mocno nawilza, a jak jest powyzej 10% mocznieka to bedzie tez dzialam zluszczajaco, ale regularne scieranie tej skory pumeksem to podstawa i najlepiej nizsze buty, zeby byl mniejszy ciezar na te czesc stopy.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 17:18   #5
neitka
Zadomowienie

GG do neitka
Red face Dot.: "kurza stopka"

dziękuję za odpowiedź

Ja sama rzadko nosze skandalicznie wysoki obcad - tylko na jakieś wielkie wyjścia. Ale sam obcas bardzo lubię. Nie za wysoki, ale jednak. No coż, trzeba będzie pozmieniać zwyczaje. Mój tata stara się wcisnąć mi jakąś maśż, której nazwy w tej chwili nie pamiętam ( ale się spytam, jak będę miała możliwość), która podobno bardzo silnie rozmiękcza naskórek, wtedy lepiej się go tym pumeksem ściera. Nie wiem jednak, czy znowu nei jest tpo metoda "hop - siup" która da coś tylko na kilka dni....

A może spytać o to dermatologa? On może coś doradzić? Czy lepiej wylądowac u kosmetyczki?
Stary 2006-01-07, 19:07   #6
201608040942
Konto usunięte

Hmm czy dermatolog pomoze, to nie wiem. Moze najwyzej przepisac wlasnie jakas masc, czy krem zeby mocno zmiekczyc naskorek, a kosmetyczka, to jak pisalas wczesniej zetnie specjalnym nozykiem skore i tyle. Trzeba byc konsekwentnym i sumiennym. Codziennie scierac naskorek w czasie kapieli i kremowac stopy. Ja nigdy nie bylam z tym u lekarza, ani kosmetyczki. To takie moje przemyslenia , bo co mi pomoga, jak nie bede codziennie o to dbac, to i tak bede miec taka skore, a nawet i gorzej. Kiedys tak o stopy nie dbalam jak teraz i mialam straszna sucha skorupe, nawet rajstopy mi sie darly tak to wszystko haczylo i w konsekwencji pekalo, jak czasami starszym babkom, ktore nie dbaja i maja piety popekane az do krwi. Moja mama nawet mi kiedys poiedziala, ze mas stopy jak otyle osoby, ktore o nie nie dbaja.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości