wrosniety wlosek.. co zrobic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-06, 14:13   #1
m_n
Przyczajenie

Unhappy

wrosniety wlosek.. co zrobic?

dzien dobry.
znalazlam ta stronke bo juz nie wiedzialam kogo sie poradzic a do kosmetyczki narazie nie poszlam bo zwyczajnie sie tego wstydze..chodzi o to ze po depilacji okolic bikini wrosl mi sie wlosek.. i to tak gleboko ze zrobila sie gulka ja mam to juz bardzo dlugo. nie zwracalam na to poczatkowo uwagi bo mialam nadzieje ze samo sobie poradzi i nie bedzie problemu. ale jest bo jest tak gleboko ze go nie widac.. za pozno zebym sama dlubala igla w tym.ehh.. prosze mi poradzic jak sie tego pozbyc.tam zbiera sie troszke ropki.. no i brzydko wyglada. bede wdzieczna za odpowiedz. moze jest na to jakas 'wyciagajaca' masc..?
pozdrawiam,
m_n
m_n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 15:22   #2
pkawecka
Zadomowienie

Dot.: wrosniety wlosek.. co zrobic?

według mnie sprawa jest na tyle poważna, że poszłabym z tym do dermatologa. bez skierowania w dowolnej przychodni. nie ma się czego wstydzić, lekarz nie takie rzeczy widział, a lepszy nawet chwilowy obciach niż potem paprzące się rany, których leczenie i tak zakończy się szpetną blizną.
pozdrawiam.
pkawecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 16:05   #3
Sovilo
Zakorzenienie

Ja mam podobny problem, tylko że po ostatniej depilacji na przednij części ud mam kilkucentymetrowy obszar skóry z czarnymi punkcikami-skóra [przy dotyku nie jest gładka , na szczęście nie jest to zbyt widoczne. To jednak za duży obsza skóry, żeby ''dłubać''igiełką, nawet nie wiem jak się za to zabrać... Podbijam więc pytani, czy są jakieś specyfiki ''wyciagające'' te włoski...? I właściwie co powoduje, że wrastają? Depilowałam się depilatorem i nigdy nie miałam z tym problemu, tylko ostatnio.
Sovilo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 17:11   #4
m_n
Przyczajenie

no tak.. caly czas mysle zeby z tym gdzies isc.mialam jednak nadzieje ze to da sie zalatwic samemu w domu. bo jak sobie pomysle se ktos bedzie mi to musial przecinac..brrr....
m_n
Stary 2006-01-06, 17:18   #5
m_n
Przyczajenie

Sovilo. z tego co wiem to wrastaja sie dlatego ze sa oslabione po wyrywaniu penseta lub depilatorami i nie maja sily sie przebic na powierzchnie skory.. i rosna sobie gdzies tam.. w srodku.. :|
pozdrawiam,
m_n
Stary 2006-01-06, 21:47   #6
gava
Raczkowanie

spróbujcie folisan...wpiszcie w wyszukiwarce już wiele razy o tym pisano...sudocrem też pomaga

Edytowane przez gava
Czas edycji: 2006-04-07 o 12:11
gava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 15:07   #7
m_n
Przyczajenie

Red face Dot.: wrosniety wlosek.. co zrobic?

hej. to jeszcze raz ja. co to tych "wyciagajacych " masci.. a wiec bylam dzis w aptece i pani poradzila mi masc ichtiolową. kosztuje to 1,51.. ma pomoc! ale czy tak to napisze za jakis czas. to srodek przeciwzapalny,ulatwiajac y odchodzenie ropki..a wiec pomoze wyjsc wloskowi mam taka nadzieje w kazdym razie
pozdrawiam,
m_n
Stary 2006-01-07, 15:56   #8
sitc
Rozeznanie

m_n maść ichtiolowa to bardzo dobry pomysł, tylko ona może nie zadziałać szybko, może być konieczne nawet 2-3 tygodnie regularnego samrowania. Najlepiej nakładają ją na noc i zaklejaj małym opatrunkiem z gazy. Potem jak maść ichtiolowa już "wyciągnie" to polecałabym smarowac tak przez tydzień jakimś antybiotykiem w maści np. Oxycortem, ładniej i szybciej się zagoi.
sitc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 00:31   #9
m_n
Przyczajenie

Cool Dot.: wrosniety wlosek.. co zrobic?

chcialam tylko powedziec ze gulka sie bardzo bardzo zmniejszyla po mojej masci wyszly 2 wloski jak narazie.. ale wiem ze jeszcze tam sa!
nie polecam masci gojacych w takich przypadkach..bo tylko psuja. a ja tak robilam bardzo dlugo..polecam wlasnie masc ichtiolowa - wyciagajaca. pozdrawiam ,
m_n
Stary 2006-01-18, 08:43   #10
pkawecka
Zadomowienie

no to się cieszę, ze się obeszło bez skalpela
pozdrawiam
pkawecka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości