jaka metamorfoza???>>chce zmienic na cos zdecydowanego... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-06, 15:53   #1
ccarolaa
Przyczajenie

jaka metamorfoza???>>chce zmienic na cos zdecydowanego...

witam,
wiem ze juz kilkakrotnie wizazystki prosily o pomoc w zmianach fryzur...
ja tez bardzo prosze o fajne pomysly...
mam brazowe wloski dlugie i raczej proste... chcialabym je jakos przefarbowac i zrobic asymetryczne delikatne ciecie.. tzn nie scinajac za duzo...
mam "grzeczna" fryzurke..a to kompletnie gryzie sie z tym gdzie pracuje i jaka jestem...wiec oddaje sie w wasze rece..
pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aa1oto ja.JPG (22,6 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AA oto ja--roz.JPG (8,6 KB, 116 załadowań)
ccarolaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 16:00   #2
Kasiek1987
Zakorzenienie

Dot.: jaka metamorfoza???>>chce zmienic na cos zdecydowanego...

Dodaję kilka ciekawych cięć, niestety nie mam zbyt wiele na dłuższe włosy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asym4.jpg (30,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor2.jpg (17,5 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor15.jpg (13,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg punk15.JPG (10,8 KB, 55 załadowań)
Kasiek1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 16:09   #3
ccarolaa
Przyczajenie

bardzo podoba mi sie ostatnia fryzurka... czarny kolor zastapilabym brazem ciemnym...czekoladowym... i chyba byloby w porzadku
dziekuje
a jakie kolory pasuja mi do cery i twarzy?- raczej nie jestem blada, bardziej oliwkowy koloryt... (pytam - bo sama nie jestem obiektywna..)
jaka grzywka mi pasuje? jakie ciecie?

ps mam 22 lata a i tak kazdy mnie troche odmladza... wiec czas "powazniej" wygladac dzieki zmianie fryzury..
Stary 2006-01-06, 16:58   #4
katka84
Raczkowanie

Masz ładny kształt twarzy, może zaryzykowałabyś prostą, grubą grzywkę? W ogóle fryzurę A.Muchy ?
katka84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 17:06   #5
ccarolaa
Przyczajenie

chyba taka grzywka bylaby zbyt "ciezka" i nie czulabym sie w niej dobrze..
dziekuje za pomysl.. pozdrawiam
Stary 2006-01-06, 17:56   #6
Miss Foch
BAN stały

a ja CI polecam cos takiego:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (7,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 970f3729eb943697b223f13768f0d768.jpg (44,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 16.jpg (12,4 KB, 7 załadowań)
Miss Foch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:14   #7
dag_mar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ccarolaa
witam,
chce zmienic na cos zdecydowanego (...) delikatne ciecie.. tzn nie scinajac za duzo...
To trochę tak, jakby chcieć mieć kotka, ale żeby był pieskiem

Ale słusznie, masz racje! Włosów na krótko absolutnie nie wolno ścinać, bo długie włosy są bardzo kobiece, a krótkie są bardzo niekobiece. Już nasze babki tak mówiły, a one nie myliły się z pewnością! Nie ścinaj więcej niż 1 cm!
dag_mar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 14:18   #8
katka84
Raczkowanie

dagmar,odpowiednio dobrana fryzura z krótkich włosów absolutnie nie ujmuje kobiecości... a czasem wręcz przeciwnie, podkreśla ładny kształt twarzy czy piękno oczu.
katka84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:24   #9
dag_mar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez katka84
dagmar,odpowiednio dobrana fryzura z krótkich włosów absolutnie nie ujmuje kobiecości... a czasem wręcz przeciwnie, podkreśla ładny kształt twarzy czy piękno oczu.

Ależ jesteś w błędzie! Kobieta traci wiele ze swojej kobiecości gdy zetnie włosy! Nawet tutaj, na wizażu na pytanie "czy mam ściąć włosy" 9 na 10 wizażanek odpowie Ci: "Nie, nie ścinaj, szkoda, będziesz płakała; będzie Ci żal; tak długo hodowałaś; nie będzie Ci ładnie; za duże ryzyko". Zatem vox populi, włosów na krótko ścinać się nie powinno. A dlaczego? Bo kobieta musi mieć długie włosy!
Stary 2006-01-08, 13:17   #10
Mike1980
Raczkowanie

Zgodzę się, że lepiej tworzyć coś na długich włosach niż obcinać je na krótko. Jako facet powiem Ci, że prędzej zwrócę uwagę na kobietę z ładnymi i długimi włosami niż na "chłopczycę". Proponuję Ci więc zrobić z przodu dłuższą grzywkę zachodzącą na bok i ewentualnie trochę wycieniować na końcach, żeby włosy się uniosły. I dbać o to, żeby były zdrowe, błyszczące i puszyste. Do pielęgnacji włosów polecam Ci np. jedwab. Pod jednym z tematów opisałem jak go stosować. Koniecznie daj znać, jaką podjęłaś decyzję!
Mike1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 13:32   #11
kaska222
Moderator

Witaj.Ja na Twoim miejscu bym troche pocieniowala na calych dlugosciach ,grzyweczke skosna zrobila,czesala sie na bok nie bedzie tak wydluzala Twojej buzi i kilka cienkch bursztynowych pasemek.Dodaje kilka propozycij,Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 59.JPG (20,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CarpenterC55056109.JPG (22,6 KB, 23 załadowań)

RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 515 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 13:52   #12
dag_mar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mike1980
Jako facet powiem Ci, że prędzej zwrócę uwagę na kobietę z ładnymi i długimi włosami niż na "chłopczycę".
Banał.

Jako kobieta powiem Ci, że prędzej zwrócę uwagę na faceta z umytymi uszami niż z tzw. miodkiem oraz że chętniej zjem sałatkę grecką niż gulasz z gęsich wątróbek. Ale co z tego? Czy to coś zmienia? Nic. Wolę Wielkanoc od Bożego Narodzenia. Mam przy tym rezerwę do skostnienia i tkwienia w stereotypach z czasów gdy powstawały Dzieje Apostolskie.

Kobieta piękna, kobieta z klasą, kobieta-indywidualistka może nosić krótkie włosy. Kobieta-mycha nie, bo jeszcze świat ją zobaczy, albo - co gorsza - źle na nią spojrzy. A jak facet się skrzywi? Pozostaje już tylko przedawkować rapacholin...

Dedykuję Ci ponizsze zdjecia (oraz szereg innych pięknych krótkowłosych, na czele z Halle Berry, Sharon Stone czy Alyssy Milano - łatwo znaleźć w googlach).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (47,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (15,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (20,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (48,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (21,2 KB, 14 załadowań)
Stary 2006-01-08, 13:58   #13
Kasiek1987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dag_mar
Banał.

Jako kobieta powiem Ci, że prędzej zwrócę uwagę na faceta z umytymi uszami niż z tzw. miodkiem oraz że chętniej zjem sałatkę grecką niż gulasz z gęsich wątróbek. Ale co z tego? Czy to coś zmienia? Nic. Wolę Wielkanoc od Bożego Narodzenia. Mam przy tym rezerwę do skostnienia i tkwienia w stereotypach z czasów gdy powstawały Dzieje Apostolskie.

Kobieta piękna, kobieta z klasą, kobieta-indywidualistka może nosić krótkie włosy. Kobieta-mycha nie, bo jeszcze świat ją zobaczy, albo - co gorsza - źle na nią spojrzy. A jak facet się skrzywi? Pozostaje już tylko przedawkować rapacholin...

Dedykuję Ci ponizsze zdjecia (oraz szereg innych pięknych krótkowłosych, na czele z Halle Berry, Sharon Stone czy Alyssy Milano - łatwo znaleźć w googlach).
To ja już nic nie rozumiem... Najpierw zaciekle bronisz długich włosów, a teraz podważasz zdanie Mike`a pokazując mu zdjęcia ładnych kobiet z krótkimi włosami? Zdecyduj się...

Po części zgadzam się z Mike`m, że mężczyźni chyba bardziej zwracają uwagę na kobiety z długimi włosami, ale z tego powodu wcale nie mam zamiaru włosów zapuszczać, bo wcale nie podobam się w takich samej sobie, i czuję się źle jak długie pasma zwisają mi wokół twarzy.
Stary 2006-01-08, 14:45   #14
dag_mar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
To ja już nic nie rozumiem... Najpierw zaciekle bronisz długich włosów, a teraz podważasz zdanie Mike`a pokazując mu zdjęcia ładnych kobiet z krótkimi włosami? Zdecyduj się...
Jakieś 2 miesiące temu miałam ostrą wymianę zdań na forum z innymi uczestniczkami dyskusji oraz adminką (chciała mnie wykluczyć, ale niespecjalnie miała podstawy - regulamin forum jest strasznie mało konkretny). Twierdziłam i nadal twierdzę, że kolejne posty w stylu "chcę przejść wielką metamorfozę, ale z długości chcę ściąć max 1 cm" ewentualnie "chcę zaszaleć - jestem gotowa na wszystko" i odpowiedzi "Nie, no co Ty, nie ścinaj, będziesz żałowała" są przesiąknięte banałem i zachowawczością. Albo chcę zmienić, ale boję się cienia nożyczek, albo odwodzenie odważnej dziewczyny od prawdziwej metamorfozy przez chór obrończyń warkoczyków, paziów i kucyków. Postanowiłam się zatem przyłączyć do tego chóru zachowawczości, zamknięcia na nowości oraz stereotypu. Stąd tak zaciekle przestrzegam przed ścinaniem włosów. Chociaż gdy nie przestrzegę, i tak zrobi to siedemnaście innych wizażanek. Bo tutaj tak już jest. Na pytanie "obciąć?" odpowiada się a priori "NIE!"

PS: Dziewczyno, czyś Ty oszalała??? Taka krótka grzywka? Toż to jak z "więźnia"! Żaden na Ciebie nie spojrzy! Po coś Ty się obcinała! Trzeba było zapuszczać! Gdzie były wizażanki, kiedy jeszcze miałaś dłuższe włosy? Jak mogły do tego dopuścić?

Pozdrawiam Cię ciepło, super fryzurka!
Stary 2006-01-08, 14:53   #15
Kasiek1987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dag_mar
Jakieś 2 miesiące temu miałam ostrą wymianę zdań na forum z innymi uczestniczkami dyskusji oraz adminką (chciała mnie wykluczyć, ale niespecjalnie miała podstawy - regulamin forum jest strasznie mało konkretny). Twierdziłam i nadal twierdzę, że kolejne posty w stylu "chcę przejść wielką metamorfozę, ale z długości chcę ściąć max 1 cm" ewentualnie "chcę zaszaleć - jestem gotowa na wszystko" i odpowiedzi "Nie, no co Ty, nie ścinaj, będziesz żałowała" są przesiąknięte banałem i zachowawczością. Albo chcę zmienić, ale boję się cienia nożyczek, albo odwodzenie odważnej dziewczyny od prawdziwej metamorfozy przez chór obrończyń warkoczyków, paziów i kucyków. Postanowiłam się zatem przyłączyć do tego chóru zachowawczości, zamknięcia na nowości oraz stereotypu. Stąd tak zaciekle przestrzegam przed ścinaniem włosów. Chociaż gdy nie przestrzegę, i tak zrobi to siedemnaście innych wizażanek. Bo tutaj tak już jest. Na pytanie "obciąć?" odpowiada się a priori "NIE!"

PS: Dziewczyno, czyś Ty oszalała??? Taka krótka grzywka? Toż to jak z "więźnia"! Żaden na Ciebie nie spojrzy! Po coś Ty się obcinała! Trzeba było zapuszczać! Gdzie były wizażanki, kiedy jeszcze miałaś dłuższe włosy? Jak mogły do tego dopuścić?

Pozdrawiam Cię ciepło, super fryzurka!
OK, zaczynam Cię rozumieć, i jeśli dobrze to odebrałam, to mam się nie przejmować Twoim "PS", bo piszesz to wszystko na przekór?
Też najczęściej staram się namówić dziewczyny na jakąś większą zmianę, a nie wizytę u fryzjera, po której nic nie widać, chociaż rozumiem, że dla kogoś, kto od lat nastu ma długie włosy, może to być ciężkie.
Mam krótkie włosy od ładnych paru lat, i jak patrzę na stare zdjęcia, na których miałam włosy za ramiona, to je chowam głęboko, bo wyglądałam strasznie!
Stary 2006-01-08, 15:01   #16
Mike1980
Raczkowanie

Droga dag mar! Nie twierdzę, że krótkie włosy to coś złego, bo bywają takie typy urody, przy których fryzura z krótkimi włosami jest strzaem w dzisiątkę. Ale nie zgodzę się, że kobieta, która chce pokazać swoją indywidualność i niezależność manifestuje to krótką fryzurą. Długie włosy dają więcej możliwości, chociażby można je upiąć na różne sposoby, dorzucić ciekawą grzywkę czy pazurki, zrobić pasemka lub balejaż, który na dłuższych włosach o wiele lepiej widać, a przede wszystkim jeżeli ktoś nie jest od początku przekonany do drastycznego rozstania się z długimi włosami, pozwala się stopniowo przyzwyczaić do zmiany i na bieżąco weryfikować upodobanie co do fryzury. A jak ciachniesz na krótko nie pozostaje Ci w razie niezadowolenia z efektu nic innego jak tylko czekać gdy włosy odrosną. Poza tym przeczytałem tu już masę komentarzy od dziewczyn, które po wyjściu od fryzjera wręcz płakały, bo były tak niezadowolone. Przy tak drastycznej metamorfozie jest to tym bardziej uzasadnione.
Ale to tylko moje zdanie. Takie są moje preferencje. Ale chętnie zrobiłbym taki sondaż. Tyle, że buszuję na tym forum dopiero od wczoraj i nie wiem jak go uruchomić?
Stary 2006-01-08, 16:55   #17
Mike1980
Raczkowanie

Dag mar, zdecyduj się! Pod jednym z tematów ("Po wizycie u fryzjera") znalazem taki komentarz Twojego autorstwa:
"Skandal! Pod sąd fryzjerkę! Ona nie wie że każda kobieta powinna mieć długie włosy, bo krótkowłosa kobieta nie jest kobietą!"
Więc skąd się u Ciebie biorą pomysły, że kobieta z długimi włosami to "kobieta-mycha"???
Stary 2006-01-08, 17:39   #18
dag_mar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mike1980
Dag mar, zdecyduj się! Pod jednym z tematów ("Po wizycie u fryzjera") znalazem taki komentarz Twojego autorstwa:
"Skandal! Pod sąd fryzjerkę! Ona nie wie że każda kobieta powinna mieć długie włosy, bo krótkowłosa kobieta nie jest kobietą!"
Więc skąd się u Ciebie biorą pomysły, że kobieta z długimi włosami to "kobieta-mycha"???
Zerknij kilka postów wstecz.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości