Przepis na serum dla laika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-06-18, 11:47   #1
magdal_enka
Przyczajenie

Przepis na serum dla laika

Hej, przeglądałam forum ale nie znalazłam dobrej odpowiedzi na moje pytanie... Mam problem z naczynkami, kosmetyczka poleciła mi koncentrat na naczynka z liposomami z Fitomedu. Jak zaczęłam czytać to okazało się, że samego się go nie stosuje, że jest to półprodukt. Więc dokupiłam hydrolat oczarowy. Ktoś napisał, że miesza te dwa składniki i ma taki "tonik"... Ale na hydrolacie jest napisane że zakres stosowania do 30%, na koncentracie że max 50%. Czym uzupełnić pozostałe 20%? Wyczytałam że woda... ok ale jaka? Destylowana pewnie może być ale czy może być mineralna czy lepiej przegotowana czy nie ma to znaczenia? Czy może wgl się nie bawić w te wody i po prostu zmieszać pół na pół? Ale czy to nie będzie zbyt mocne?
Bardzo proszę o pomoc, to jest pierwszy kosmetyk który chcę zrobić a nie chcę nagle kupować do niego tysiąca składników zależy mi tylko na tym koncentracie na naczynka i chcę z niego zrobić bardzo proste serum
magdal_enka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 12:13   #2
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Przepis na serum dla laika

Cytat:
Napisane przez magdal_enka Pokaż wiadomość
Hej, przeglądałam forum ale nie znalazłam dobrej odpowiedzi na moje pytanie... Mam problem z naczynkami, kosmetyczka poleciła mi koncentrat na naczynka z liposomami z Fitomedu. Jak zaczęłam czytać to okazało się, że samego się go nie stosuje, że jest to półprodukt. Więc dokupiłam hydrolat oczarowy. Ktoś napisał, że miesza te dwa składniki i ma taki "tonik"... Ale na hydrolacie jest napisane że zakres stosowania do 30%, na koncentracie że max 50%. Czym uzupełnić pozostałe 20%? Wyczytałam że woda... ok ale jaka? Destylowana pewnie może być ale czy może być mineralna czy lepiej przegotowana czy nie ma to znaczenia? Czy może wgl się nie bawić w te wody i po prostu zmieszać pół na pół? Ale czy to nie będzie zbyt mocne?
Bardzo proszę o pomoc, to jest pierwszy kosmetyk który chcę zrobić a nie chcę nagle kupować do niego tysiąca składników zależy mi tylko na tym koncentracie na naczynka i chcę z niego zrobić bardzo proste serum
Jeśli chcesz to mieszać z wodą, to z demineralizowaną, kupisz za 5 zł w każdym większym supermarkecie. Poza tym producent pisze, że można ten koncentrat dodawać do każdego innego kosmetyku.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 12:35   #3
magdal_enka
Przyczajenie

Dot.: Przepis na serum dla laika

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz to mieszać z wodą, to z demineralizowaną, kupisz za 5 zł w każdym większym supermarkecie. Poza tym producent pisze, że można ten koncentrat dodawać do każdego innego kosmetyku.
No dobra, to już mi nieco rozjaśnia sytuację dzięki
magdal_enka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
fitomed, hydrolat oczarowy, koncentrat na naczynka, przepis

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości