Maseczka aspirynowa i tonik aspirynowy - ZBIORCZY - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-16, 09:13   #1051
aggie82
Rozeznanie

Dot.: Maseczka Aspirynowa

A wczoraj były moje pierwsze doświadczenia Użyłam jednej tabletki + 1 łyżeczka jogurtu. Troszkę śmiesznie się ją nakładało bo chciała uciekać, ale po zmyciu wrażenie, że przebarwienia się zmniejszyły. Fajna sprawa, bo to maseczka własnej roboty ze znanym składem, bez olejów mineralnych i innych świństw. Dziękuję Wam za przepis
aggie82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:10   #1052
RoksanaL
Raczkowanie

Ehh ja przez wizaż w końcu zbankrutuje Dziś moje pierwsza maseczka, jakiś spektakularnych efektów nie widzę. Pewnie zauważę zmianę po którymś razie. Po maseczce na twarz dałam maść z witaminą A (ta najzwyklejsza z apteki za parę zł) i tu pojawia się moje pytanie czy tak można ? (wiem rychło wczas )
Stary 2010-02-16, 21:11   #1053
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
A wczoraj były moje pierwsze doświadczenia Użyłam jednej tabletki + 1 łyżeczka jogurtu.
Troche malo tej aspiryny
By byl jakis fajniejszy efekt to warto by jej wiecej dac
No i mozna poeskerymentowac z dodatkami - z miodem mniej "ucieka"

Co do masci witaminy A ...to zalezy ogolnie jak twoja skora ja lubi, dla mojej skory ta masc jest za tlusta i ja zapycha
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 16:57   #1054
eniteya
Przyczajenie

Maseczka aspirynowa rules!
Do tej pory używałam jej tylko z jogurtem naturalnym danon ale po obejrzeniu filmiku na youtube postanowiłam spróbować z miodem. I miodzio! Po pierwsze nie śmierdzi jogurtem Po drugie trzyma się o wiele lepiej twarzy i nie spływa Po trzecie skóra po zmyciu jest nawilżona i nie trzeba już na noc nakładać żadnego kremu a przynajmniej ja nie muszę nakładać a mam cerę mieszaną i zimowo przesuszoną. Po prostu super!
eniteya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 20:09   #1055
angellina
Raczkowanie

GG do angellina

Maseczka aspirynowa jest super! Po pierwszym użyciu szczena mi opadła, bo nie wierzyłam, że taką gładziutką buźkę będę miała, zaskórniki i pory się trochę zmniejszają. Zrobiłam sobie tonik aspirynowy, ale jednak powrócę do maseczki dwa razy w tygodniu.

Czy ktoś wie, czy krem effeclar k ma takie działanie jak ta maseczka? a diacnel czy dirosal? Sorki jak zaśmiecam wątek, heh, ale w tej skarbnicy wiedzy to się powoli gubię
angellina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 21:49   #1056
gg22
Zakorzenienie

notatki zrobione, wiedza wzbogacona- z wielkimi nadziejami idę robić pierwszy raz!

-----------------

łłłeeeeee niestety muszę poczekać do poniedziałku....po ostatniej chorobie aspiryna i polopiryna wyszły...:/

Edytowane przez gg22
Czas edycji: 2010-02-27 o 22:02
gg22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 22:10   #1057
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
Dziś moje pierwsze doświadczenie z tą maseczką.. Użyłam 3 tabletek polopiryny S (tylko tyle miałam w apteczce) + kapkę wody przegotowanej + łyżeczkę śmietany (jogurtu w lodówce brak).. Trzymałam ją na buźce jakieś pół godzinki.. Efekt? Gładziutka cera! Wniosek? Będę stosować regularnie!
Śmietana to nie jogurt mimo, że podobnie wygląda. Podejrzewam, że ma inne ph więc nie spełnia tej roli co trzeba, poza tym pamiętaj, że jest tłusta - stąd zapewne efekt gładkiej buzi, tylko przy częstszym stosowaniu może Cię zapchać, więc efekt zniweczony.

Od jakiegoś czasu nie czytam tego wątku regularnie, więc jeśli już o tym było, przepraszam:
chciałam was przestrzec przed zakupem POLOPIRYNY 500. Ja kupiłam przez neta, bo wychodziła taniej niż Aspirin i okazało się, że jest w tabletkach z otoczką i się nie rozpuszcza na maseczkę. Dorzuciłam jedną do toniku i po 24h się rozpuściła w końcu, ale nie podoba mi się jeszcze to, że jest różowa więc może niepotrzebnie jakieś barwniki aplikuję na twarz.
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 14:38   #1058
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Dziewczyny o maseczce co chwila czytam w innych wątkach. Chciałabym uporządkować swoją wiedzę:

- zamiast aspiryny mogę użyć Polopiryny S - różni się tylko mniejszą "zawartością" kwasu (300mg a nie 500) - poza tym skład ma taki sam?
- dodaję łyżkę jogurtu, nakładam na 20 minut, zmywam : żelem do mycia czy tylko wodą? potem mogę nałożyć Humektan
- czy mogę nałożyć na dość wrażliwe i dośc płytko unaczynione policzki? czy raczej odpuścić?

Z góry dziękuję dobrej duszy, która rozwieje moje wątpliwości
Trawa_cytrynowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 09:09   #1059
angellina
Raczkowanie

GG do angellina

zmywasz maseczkę wodą, ona ma takie drobinki to od razu peeling robisz przy zmywaniu. nie pamiętam czy na naczynka jest dobra ta maseczka, hmm. polopiryna s też może być, byle nie musująca i bez witaminy c.

wiecie, że bayerowska aspiryna ma dwa opakowania całe białe pudełko kosztuje 4,5zł, a z zielonym paskiem na opakowaniu 7,50 zł ! skład i liczba tabletek ta sama.
Stary 2010-03-02, 13:30   #1060
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Napisane przez angellina Pokaż wiadomość
wiecie, że bayerowska aspiryna ma dwa opakowania całe białe pudełko kosztuje 4,5zł, a z zielonym paskiem na opakowaniu 7,50 zł ! skład i liczba tabletek ta sama.
Oooo, zawsze to zielone opakowanie kupowałam, czyli droższe Dobrze wiedzieć, dziękuję!

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 19:19   #1061
Ineso
Matka Smoka

Nigdy nie widziałam białego opakowania aspirin. Nie ma takiego także na stronie oficjalnej Bayera. Jesteś pewna, że to Bayerowska była?
Stary 2010-03-02, 22:44   #1062
Bruja
Rozeznanie

A może to był tzw. "import równoległy"? Niektóre leki można dostać czasem nawet o połowę taniej w ten sposób, skład jest ten sam, nazwa też, opakowanie mocno uproszczone i inny producent/importer. Ja w ten sposób o połowę taniej kupuję logest .
Stary 2010-03-03, 11:45   #1063
angellina
Raczkowanie

GG do angellina

na pewno bayerowska, nie miała tego znaczka przy napisie aspiryny, pisało producent bayer wyprodukowano dla... niestety nie mam już tego opakowania, w przyszłym tygodniu się w nią zaopatrzę.
to chyba na tej zasadzie jest co pisze Bruja.

Edytowane przez angellina
Czas edycji: 2010-03-03 o 11:48
Stary 2010-03-03, 12:23   #1064
Bruja
Rozeznanie

znalazłam zdjęcie takiej aspiryny z importu równoległego - jak widać na pudełku producent to nadal bayer

http://www.apteo.pl/img.php?ident=&p...ind=2&gallery=
Stary 2010-03-03, 12:37   #1065
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
znalazłam zdjęcie takiej aspiryny z importu równoległego - jak widać na pudełku producent to nadal bayer

http://www.apteo.pl/img.php?ident=&p...ind=2&gallery=
Dziekuję czy w aptece moge poprosić o aspiryne Bayera w białym opakowaniu, czy o co? No bo po co mam w takim razie pzrepłacać

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 19:19   #1066
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
A może to był tzw. "import równoległy"? Niektóre leki można dostać czasem nawet o połowę taniej w ten sposób, skład jest ten sam, nazwa też, opakowanie mocno uproszczone i inny producent/importer. Ja w ten sposób o połowę taniej kupuję logest .
Pierwsze słyszę, ale dobrze wiedzieć! jak rozumiem te leki można wnormalnych aptekach kupić? wiesz może co jeszcze można tak kupić?
Stary 2010-03-03, 23:02   #1067
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Anegdotka na tę okazję
mi kiedyś szanowna pani magister w przypadkowej aptece próbowała wcisnąć tabletki anty za ponad 60 zł - gdzie zazwyczaj płaciłam ok. 30. Po obejrzeniu opakowania okazało się, że są właśnie z jakiegoś importu ( z Rumunii czy Bułgarii) Dziękuję - postoję.
Stary 2010-03-04, 00:51   #1068
izzieness
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to izzieness

dziewczyny! wracając do maseczki aspirynowej :
-aspirin C jak najbardziej nadaje się do maseczki (chyba, że chcecie uniknąc efektu rozjaśnienia). witamina C jest w prawie każdej maseczce kupnej i jest bardzo zdrowa dla skóry!
-śmietana (nawet 30%) zamiast jogurtu działa świetnie! szczególnie w przypadku cery suchej/mieszanej pomaga utrzymać prawidłowe nawilżenie i rownież działa kojąco. śmietana to fantastyczny balsam do skóry suchej!
strasznie mnie dziwi, kiedy czytam, że nie wolno rozpuszczać aspirin C albo nie używać śmietany zapytajcie swoje mamy/babcie. one się świetnie znają na naturalnych kosmetykach!
p.s. do maseczki aspirynowej bardzo dobrze jest dodać odrobinę miodu naturalnego-lepiej trzyma się na twarzy i odżywia jak nic innego.
pozdrawiam!
Stary 2010-03-04, 07:25   #1069
Ineso
Matka Smoka

Nie chodzi o to, że wit. C albo śmietana nie nadają się na maseczki! chodzi o niemieszanie ze sobą pewnych produktów - bo wtedy albo niweczy się ich działanie albo nawet zaczynają byc szkodliwe!
Kwasów (a tym jest aspiryna) nie łączy się z witaminą C. To podstawowy powód, dla którego aspirin C nie jest polecany. Poza tym z tego co pamiętam, dziewczyny tutaj pisały, że forma musująca tabletek się nie nadaje do maseczki bo nie tworzy porządnej konsystencji. Już nie mówię o tym, że wit. C żeby działała na skórę musi być w odpowiedniej formie, a nie wiem jaką ma ta z aspiryny.
A jeśli chodzi o śmietanę - to widze tu paradoks: aspirynę stosujemy, żeby oczyscić skórę, zaskorniki, ,,ściagnąć" skórę. A śmietana tłusta ...natłuszcza.

Trochę mnie dziwi ta chęć ,,na siłę" łączyć różne rzeczy. Dlaczego nie stosowac w jeden dzień aspiryny a w inny w ramach odzywienia śmietany z miodem albo innej mikstury?
A, no i mniej mieszania, to mniejsze ryzyko reakcji alergicznej.
Stary 2010-03-04, 08:52   #1070
angellina
Raczkowanie

GG do angellina

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę, ale dobrze wiedzieć! jak rozumiem te leki można wnormalnych aptekach kupić? wiesz może co jeszcze można tak kupić?
w normalnych aptekach się kupuję, tylko zależy jaką sobie apteka sprowadzi.
Stary 2010-03-05, 19:08   #1071
kaska20_2005
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

mozna zamiast aspiryny dac etopirynę?
kaska20_2005 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 19:15   #1072
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kaska20_2005 Pokaż wiadomość
Nie.
To pytanie padło kilka postów wyżej.
Stary 2010-03-05, 19:22   #1073
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez kaska20_2005 Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to, żeby to było cokolwiek przeciwbólowego. Do maseczki nadają się tylko tabletki zawierające: kwas acetylosalicylowy, nazwy handlowe i potoczne: aspiryna, polopiryna; łac. Acidum acetylsalicylicum.
Stary 2010-03-05, 19:28   #1074
quleczka
Zakorzenienie

Ale prosciej zapytac niz uzyc "Przeszukaj ten wątek"

O ile mi wiadomo z filmiku pewnej azjatki (link tu byl kiedys) moze byc jeszcze polaczenie kwasu acetylosalicylowego z kofeina i to by bylo na tyle. Inne miksy raczej nie
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 19:33   #1075
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ale prosciej zapytac niz uzyc "Przeszukaj ten wątek"
Jak widzę, że ktoś świeży na wizażu i ma mało postów to jeszcze odpowiadam na podstawowe pytania Pamiętam jaka ja byłam tutaj zagubiona na początku. Ale jak widzę, że ktoś ewidentnie spamuje z lenistwa to olewam
Stary 2010-03-10, 16:49   #1076
black-bubu
Zakorzenienie

Przeszukałam wątek ale niestety nie znalazłam odpowiedzi na pytanie, czy mogę dodać zamiast jogurtu naturalnego mleko ? obniży mi także ph cery aby kwas działał ?

black-bubu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 10:31   #1077
Ineso
Matka Smoka

Google nie gryzie:
ph mleka ok. 6,5
ph jogurtu ok. 4,3
Stary 2010-03-28, 21:53   #1078
niekonwencjonalna0
Raczkowanie

Exclamation Aspiryna a mikrodermabrazja

Bardzo prosiłabym o jakąkolwiek odpowiedź. Dziś dowiedziałam się o maseczce wygładzającej twarz z aspiryną i już poleciałam do apteki po tabletki . W środę natomiast idę na zabieg mikrodermabrazji a chciałabym sobie zrobić przed tym (dziś) taką maseczkę. Boję się, że uszkodzę sobie skórę bo jest mały odstęp czasowy a wiadomo, że obydwa zabiegi działają na głębsze partie skóry. Czy mogę dziś zrobić sobie taką maseczkę czy odpuścić i zrobić za ok 2tygodnie? Proszę o odpowiedź
niekonwencjonalna0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 10:02   #1079
sylwia78
Raczkowanie

Dot.: Aspiryna a mikrodermabrazja

SKoro masz iść na mikrodermabrazję to po co robisz maseczkę? Zrób ją po zabiegu wówczas przyda się złagodzić podrażnioną cerę po mikrodermabrazji Zapytaj kosmetyczkę jaki odstęp czasu musi minąc, aby zafundować sobie maseczkę z aspiryny a bardziej okłady aspirynowe, bo rozpuszcza się 1 aspiryne w niewielkiej ilości wody i moczy się jakiś ręczniczek i nakłada na twarz.

Pasty aspirynowej bym nie robiła jak ktoś ma mocno roszerzone naczynka. Nadmiar może zaszkodzić. Trzeba być ostrożnym jak się ma taką cerę

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-03-29 o 10:17 Powód: dopisek
sylwia78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 16:43   #1080
Muffka_
Zakorzenienie

Dot.: Aspiryna a mikrodermabrazja

Cytat:
Zrób ją po zabiegu wówczas przyda się złagodzić podrażnioną cerę po mikrodermabrazji
No nie wiem czy ta maseczka jest lagodzaca...odczekaj po mikro z nia. A najlepiej zapytaj kosmetyczki, ja na takie podraznienia nie walilabym maseczki z kwasem
Muffka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwas acetylosalicylowy, maseczka aspirynowa, tonik aspirynowy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości