Maseczka aspirynowa i tonik aspirynowy - ZBIORCZY - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-09, 20:00   #1081
martinka_81
BAN stały

GG do martinka_81
Dot.: Aspiryna a mikrodermabrazja

a kto w wawie robil zabieg? Gdzie polecacie? W Denique?
martinka_81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 16:26   #1082
black-bubu
Zakorzenienie

Dot.: tonik aspirynowy

a dodawałyscie do toniku żelu aloesowego z palomy w celu naiwlżenia skóry ? Lub olejku z zielonej z drzewa herbascianego ?

black-bubu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 11:13   #1083
sloneczkooo86
Przyczajenie

Dot.: Maseczka Aspirynowa

powiedzcie mi kochane czy po takiej maseczce mozna sie opalać w solarium, i wystawiac buźkę na słońce??
sloneczkooo86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 11:30   #1084
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

Cytat:
Napisane przez sloneczkooo86 Pokaż wiadomość
powiedzcie mi kochane czy po takiej maseczce mozna sie opalać w solarium, i wystawiac buźkę na słońce??
nie można

filtry stosować na dzień - trzeba

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 15:35   #1085
niesiaaa
Przyczajenie

Dot.: Aspiryna a mikrodermabrazja

okłady aspirynowe ?
a co one dają ??

ja robiłam mikro w czwartek i tydzień muszę się powstrzymać od zabiegów, a na pewno trzeba stoswać kremy z filtrami
niesiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 16:59   #1086
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Na forum o biochemii kosmetycznej piszesz o opalaniu się w solarium? ewentualnie na słońcu?

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 17:21   #1087
sloneczkooo86
Przyczajenie

Mój błąd... powinnam najpierw sie dowiedzieć jak jest z opalaniem a dopiero potem zrobić maseczke, ale zrobilam odwrotnie
Oczywiscie dzisiaj posmarowałam twarz filtrem 40, ale nie ukrywam , ze nie chce bronioc sie przed s,lońcem poniewaz juz dostatecznie maści tradzikowe ( brevoxyl) wybieliły mi twarz, co wyglada strasznie! Natomiast reszta ciała normalna z kolorytem.
W takim razie mam jeszcze pytanie, po jakim czasie liczac ze dzisiaj zrobiłam pierwszy ( i ostatni raz w lato) ta maseczkę, bede mogła skorzystać z solarium bądź słonka, bez obawy przed plamami??
Stary 2010-04-17, 17:29   #1088
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Mój błąd... powinnam najpierw sie dowiedzieć jak jest z opalaniem a dopiero potem zrobić maseczke, ale zrobilam odwrotnie
Oczywiscie dzisiaj posmarowałam twarz filtrem 40, ale nie ukrywam , ze nie chce bronioc sie przed s,lońcem poniewaz juz dostatecznie maści tradzikowe ( brevoxyl) wybieliły mi twarz, co wyglada strasznie! Natomiast reszta ciała normalna z kolorytem.
W takim razie mam jeszcze pytanie, po jakim czasie liczac ze dzisiaj zrobiłam pierwszy ( i ostatni raz w lato) ta maseczkę, bede mogła skorzystać z solarium bądź słonka, bez obawy przed plamami??
Skórę przeciez możesz przyciemnić samoopalaczem, kremem tonującym, balsamami brązującymi itd.
Maseczke aspirynową możesz robić przez cały rok, choć to kwas, ale rób ja na noc i nie łącz z wit.C bezposrednio.

Odnośnie solarium się nie wypowiem, bo nie lubię i jestem przeciwna.

Stary 2010-04-17, 17:37   #1089
sloneczkooo86
Przyczajenie

próbowałam różnych samoopalaczy nawet tych drogich, i albo byly smugi, albo byłam żółta.
Ostatnio zrobiłam podejscie do balsamu brązujacego dove, i strasznie mnie zapchal, o zgrozo mialam taki wysyp.
Ja tez nie jestem zwolenniczką solarium, mimo to musze ponieważ źle się czuje taka różnokolorowa, dlatego chciałam kilka razy pójsc i sie zrównać normalnie. Moja pani dermatolog ( która obserwuje mi pieprzyki) powiedziala, ze mozna ale z duzym umiarem, i zeby nie dochodziło do zaczerwienienia skóry.
Stary 2010-04-17, 17:50   #1090
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
próbowałam różnych samoopalaczy nawet tych drogich, i albo byly smugi, albo byłam żółta.
Ostatnio zrobiłam podejscie do balsamu brązujacego dove, i strasznie mnie zapchal, o zgrozo mialam taki wysyp.
Ja tez nie jestem zwolenniczką solarium, mimo to musze ponieważ źle się czuje taka różnokolorowa, dlatego chciałam kilka razy pójsc i sie zrównać normalnie. Moja pani dermatolog ( która obserwuje mi pieprzyki) powiedziala, ze mozna ale z duzym umiarem, i zeby nie dochodziło do zaczerwienienia skóry.
Ale przecież ja Cie nie namawiam na stosowanie produktów brązujących to jest Twoja skora i Twoj wybor. Lekarz zapewne mówił o ewentualnej szkodliwości takiego opalania na Twoje zdrowie, a my tu piszemy o zmarszczkach, więc to dwa swiaty. Poza tym zapytaj się chirurgow onkologów o ich opinię, co do solarium, skoro powolujesz sie na opinie dermatologa. Nikt Ci nie zabroni robic tego, co chcesz, ale kazdy ma swoj rozum i dokonuje samodzielnie wyborow.

Stary 2010-04-17, 17:57   #1091
sloneczkooo86
Przyczajenie

Ja doskonale zdaje sobie sprawe ze szkodliwosci solariu, czy słońca.
Ale jestem kobietą i też chce sie dobrze czuc bez podkładu

Ja jestem pod stałą kontrolą dermatologa, ponieważ miałam juz wycinanego pieprzyka, który wyglądał groźnie.
Stary 2010-04-17, 18:00   #1092
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Ja jestem pod stałą kontrolą dermatologa, ponieważ miałam juz wycinanego pieprzyka, który wyglądał groźnie.
Skoro miałaś wycinanego pieprzyka to mogłas chirurga spytać się o opalanie w solarium.

Stary 2010-04-17, 21:52   #1093
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Ja doskonale zdaje sobie sprawe ze szkodliwosci solariu, czy słońca.
Ale jestem kobietą i też chce sie dobrze czuc bez podkładu
Mhm trochę mnie zatem dziwi, że po takiej przygodzie plus po leczeniu preparatami antytrądzikowymi chcesz się eksponować w słońcu i nie boisz się przebarwień.
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 01:28   #1094
sloneczkooo86
Przyczajenie

Przed wycięciem pieprzyka nie chodziłam na solarium, nie opalalam sie. Byłam bladziutka, i pasowalo mi to bo byłam młoda.
Ale jak widzisz nie ma reguły, na to czy ktoś zachoruje na czerniaka.
Nie chodziłam i musiałam poddać się operacji.
Oczywiście ze rozmawialam z onkologiem na ten temat, zalecil inne pieprzyki smarowac blokerem bądż naklejac plasterki. Ja robie jedno i drugie
Plus kontrola co rok pod dermoskopem.
Stary 2010-04-18, 01:48   #1095
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Przed wycięciem pieprzyka nie chodziłam na solarium, nie opalalam sie. Byłam bladziutka, i pasowalo mi to bo byłam młoda.
Ale jak widzisz nie ma reguły, na to czy ktoś zachoruje na czerniaka.
Nie chodziłam i musiałam poddać się operacji.
Oczywiście ze rozmawialam z onkologiem na ten temat, zalecil inne pieprzyki smarowac blokerem bądż naklejac plasterki. Ja robie jedno i drugie
Plus kontrola co rok pod dermoskopem.
Naprawdę lekarz onkolog, chirurg powiedział Ci, zę możesz spokojnie chodzić na solarium tylko zakleić pieprzyki smarować się blokerem?? Czy możesz podac mi jego nazwisko? ja bardzo chetnie skonsultuję swoją wiedze z nim, bo ja słysze o takich zaleceniach onkologów pierwszy raz. Chyba, że to zalecił Ci dermatolog albo chodziło o opalanie się na słońcu, który jest potrzebny organizmowi w rozsądnych dawkach. Jesli jednak onkolog nie widział przeciwskazań po takim zabiegu, jaki Ci zrobił, żebys opalała się w solarium to na Twoim miejscu zmieniłabym lekarza. Ale nie zamierzam Cie przekonywac do niczego. To jest Twoje zdrowie i Twój wybór. Jestem może hmm zdziwiona.

Oczywiście, że czerniak nie powstaje li tylko z powodu opalania się. Jednak opalanie się może spowodowac, że komórki rakowe, które każdy ma "ujawnią się", szczególnie przy ekspozycji długofalowej.
I jak sądzę nie byłas chora na czerniaka tylko miałaś wyciety pieprzyk z podejrzeniem czerniaka, wraz z tkanką wokół, który został oddany do badania histologicznego i ono wykazało, że były w nim tkanki nowotworowe, ale to nie oznacza, że miałaś czerniaka, ale, że mogłas w przyszłości ewentualnie go mieć. Chyba, że po wycięciu miałas typowe nowotworowe leczenie. Jesli nie to nie miałaś nowotworu.

Zreszta jeśli o mnie chodzi to jest Twój wybór i rób, co chcesz. Dla mnie to EOT tej off topicowej dyskusji

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2010-04-18 o 01:51
Stary 2010-04-20, 09:49   #1096
kasiasikora
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny. Korzystając z waszej wiedzy postanowiłam również sobie zrobić tonik aspirynowy. Robię go w proporcjach 10ml wody mineralnej i 2 tabletki aspiryny bayera. Taka ilość wystarcza mi na około 4 dni, więc tonik jest zawsze świeżutki. Mam cerę mieszaną, z zaskórnikami, grudkami i w mniejszym stopniu z wągrami na policzkach, brodzie i nosie.Taka kaszka widoczna zwłaszcza pod światło.
Po 1,5 tyg. używania mogę powiedzieć, że tonik jest świetny. Moje policzki nie były jeszcze nigdy tak gładkie, mam nadzieję, że nie jest to efekt przejściowy i efekty utrzymają się dłuuugo.
Pozdrawiam serdecznie.
kasiasikora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 12:49   #1097
The light
Zadomowienie

Rowniez uzywam toniku okolo1,5 tygodnia. Rzeczywiscie stan skory bardzo sie poprawil. I drżę, ze to tylko chwilowe.
Mam pytanie w zwiazku z tym tonikiem:
1) ile mg aspiryny musi byc minimumw tabletce. Mam aspiryne 75mg i z niej zrobilam tonik(nie zluszcza ale skora jest super).
2) Jak dlugo mozna stosowac tonik?(czy cale zycie? )
The light jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 14:17   #1098
kasiasikora
Przyczajenie

Nie jestem specjalistką, więc jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi . Z tego co wyczytałam:
aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy - im wyższe będzie stężenie, tym większe właściwości złuszczające toniku. Ale bez przesady - jest to jednak kwas, który uwrażliwia skórę na słońce (nalezy stosować filtry).
Ze względu na właściwości złuszczające dałabym od czasu do czasu odpocząć skórze.
Ja zamierzam stosować tonik góra do końca maja, a potem przerzucam się na la roche pityval - mam nadzieję, że utrzyma moja buźkę w dobrym stanie.
Do toniku aspirynowego wrócę jesienią.

Edytowane przez kasiasikora
Czas edycji: 2010-04-21 o 14:18
Stary 2010-04-22, 14:45   #1099
kasiasikora
Przyczajenie

Przeczytałam cały wątek i przekonałyście mnie. Do tej pory stosowałam tonik aspirynowy. Czas sięgnąć po coś mocniejszego. Aspirynę mam, lecę po jogurt do sklepu. Pozdrawiam serdecznie
Stary 2010-05-15, 10:53   #1100
jej_torebka
Przyczajenie

właśnie siedzę z aspirynowym twarożkiem na twarzy. (4 tab. + jogurt nat.)

Mam nadzieję, że się sprawdzi, zwłaszcza, ze mam problem z rogowaceniem okołomieszkowym i parę tego rodzaju krostek ma na buzi

może mi to w końcu ładnie oczyści cerę.

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

a! mam jeszcze pytanie do wizażanek. co myslicie o położeniu maseczki z ogórka po maseczce aspirynowej?
jej_torebka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 15:55   #1101
black-bubu
Zakorzenienie

od razu po maseczce z aspiryny chcesz kłaść ogórka czy na nastepny dzień ? wiesz co do cery to najczesniej im mniej tym lepiej, nie przesadzaj z pielęgnacją

black-bubu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 16:56   #1102
jej_torebka
Przyczajenie

hmm, myślałam właśnie o tym, żeby po zmyciu aspiryny tego ogórka położyć.

ale może faktycznie sobie daruję.

strasznie się nakręciłam na tę aspirynę, bo pojawiło mi się ostatnio sporo malutkich wyprysków i nie potrafię ich zwalczyć. do tego od trzech dni testuję krem z Mineral Flowers, który nie powinien zapychać porów więc może będzie lepiej.

(właśnie, miałam poszukać jakichś opinii na temat tego kremu. chyba ich nie ma za wiele na razie, bo jest od niedawna na rynku :/ )

Tymczasem zafunduję sobie tę maseczkę co 3 dni i od czasu do czasu ogórka.
Już się nie mogę doczekać efektu.
Stary 2010-05-17, 08:19   #1103
yogu
Raczkowanie

witajcie, mam pytanie:

czy stosowanie takiej maseczki ma jakikolwiek wpływ na powstanie choroby wrzodowej??

niby leki niesteroidowe są czestą przyczyną wrzodów, ale czy przez skórę też wnikają i szkodza na żołądek???

pomóżcie

doczekałam się

yogu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 08:35   #1104
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez yogu Pokaż wiadomość
witajcie, mam pytanie:

czy stosowanie takiej maseczki ma jakikolwiek wpływ na powstanie choroby wrzodowej??

niby leki niesteroidowe są czestą przyczyną wrzodów, ale czy przez skórę też wnikają i szkodza na żołądek???

pomóżcie

Ja znam wersję ze wrzody powoduje bakteria ale oczywiscie stres,nerwy itp itd pomagają.
Ja bym właściwosci maseczki tak daleko nie szukałaIle tego Ci przeniknie?bez przesadyAle mogę sie mylić bo się w tym nie zagłębiałam
Stary 2010-05-17, 09:07   #1105
yogu
Raczkowanie

leki niesteroidowe są jedną z częstszych przyczyn wrzodów, ale właśnie nie mogę znaleźć nigdzie informacji ILE tego przeniknie do krwiobiegu przez skórę i czy tak wchłonięty NLP może w ogóle drażnić śluzówkę...
też mi się wydaje, że niewiele i jestem daleka od panikowania
ale wolę poznać Wasze zdanie na ten temat, może znajdzie się tu ktoś po biologii czy medycynie

doczekałam się

Stary 2010-05-17, 10:13   #1106
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez yogu Pokaż wiadomość
leki niesteroidowe są jedną z częstszych przyczyn wrzodów, ale właśnie nie mogę znaleźć nigdzie informacji ILE tego przeniknie do krwiobiegu przez skórę i czy tak wchłonięty NLP może w ogóle drażnić śluzówkę...
też mi się wydaje, że niewiele i jestem daleka od panikowania
ale wolę poznać Wasze zdanie na ten temat, może znajdzie się tu ktoś po biologii czy medycynie
leki drażnią śluzówkę BEZPOŚREDNIO, kiedy znajdują się w żołądku.
To tak jakby pytać czy przy alergii na sierść kota można oglądać filmy przyrodnicze o tygrysach
Stary 2010-05-17, 12:29   #1107
yogu
Raczkowanie

dziękuję

doczekałam się

Stary 2010-05-17, 15:58   #1108
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez jej_torebka Pokaż wiadomość
hmm, myślałam właśnie o tym, żeby po zmyciu aspiryny tego ogórka położyć.

ale może faktycznie sobie daruję.

strasznie się nakręciłam na tę aspirynę, bo pojawiło mi się ostatnio sporo malutkich wyprysków i nie potrafię ich zwalczyć. do tego od trzech dni testuję krem z Mineral Flowers, który nie powinien zapychać porów więc może będzie lepiej.

(właśnie, miałam poszukać jakichś opinii na temat tego kremu. chyba ich nie ma za wiele na razie, bo jest od niedawna na rynku :/ )

Tymczasem zafunduję sobie tę maseczkę co 3 dni i od czasu do czasu ogórka.
Już się nie mogę doczekać efektu.
I chyba wysokie fltry na dzień?
Stary 2010-05-17, 17:39   #1109
jej_torebka
Przyczajenie

muszę zainwestować. na razie codziennie jest pochmurno i leje, ale jak pojawi się słońce, to nie będzie zmiłuj.
Stary 2010-05-17, 17:42   #1110
Ineso
Matka Smoka

Promieniowanie jest non stop - niezależnie od pogody. Aspiryna to kwas, który jest fotouczulający. Pozbędziesz się pryszczy, nabawisz przebarwień.
Odpowiedz

Tagi
kwas acetylosalicylowy, maseczka aspirynowa, tonik aspirynowy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości