Bolące Barki :(( - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Tematy związane z masażami wyszczuplającym, zdrowotnym.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-12, 17:36   #1
Karolina85
Przyczajenie

Bolące Barki :((

Witam serdecznie i goraaco! chcialabym bardzo sie dowiedziec co mam robic aby mni barki nie bolaly..poniewaz od dluzszego czasu odczuwam bol w barkach.Wystarczy ze moje rece beda w ruchu przez 20min (np.jak zmywam naczynia) to zaczynaja mnie dosc mocno bolec..jestem osoba dosc nerwowa i przypuszczam ze w jakims stopniu ten bol nasila sie pod wplywem stresu.Pozdrawiam i prosze o rade
Karolina85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:37   #2
Karolina85
Przyczajenie

Dot.: Bolące Barki :((

[quote=Karolina85]Witam serdecznie i goraaco! chcialabym bardzo sie dowiedziec co mam robic aby mni barki nie bolaly..poniewaz od dluzszego czasu odczuwam bol w barkach.Wystarczy ze moje rece beda w ruchu przez 20min (np.jak zmywam naczynia) to zaczynaja mnie dosc mocno bolec..jestem osoba dosc nerwowa i przypuszczam ze w jakims stopniu ten bol nasila sie pod wplywem stresu.Pozdrawiam i prosze o rade
Karolina85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 14:07   #3
andrzej_masaż
Raczkowanie

1. mniej się stresowac a nawet wcale
2. wykonywać ćwiczenia w domu - rozluźniające
3. zainteresować się sportem np: basen
4. zadbać o dietę - żelazo, magnez itp...
5. i co najważniejsze jako pkt. 1a. zawitać u doświadczonego masażysty.

Pozdrawiam niby łatwe a prawie niemożliwe
andrzej_masaż jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 14:02   #4
massagewarsaw
SPAMER
Nieopłacona reklama

http://massagethai.info Masaż Warszawa Massage Warsaw Thai Salon Studio London

6. przestac naduzywac swych rak (komputer, dzwiganie zakupow w torbach a nie w plecaku/na wozku, i przyjdzie zapedzic meza/dzieciakow do zmywania garow, obierania warzyw itd).

bol moze pochodzic nawet z twych dloni/nadgarstkow/przedramienia

7. automasaz - samo-masowanie

Edytowane przez massagewarsaw
Czas edycji: 2006-02-08 o 20:35
massagewarsaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 02:48   #5
CMT
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT

Karolino, przede wszystkim musisz zwrocic uwage
1. w jakich sytuacjach lub pozycji rak, bol sie nasila, a w jakich ustepuje.
2. czy zauwazylas jakies zmiany w postawie ciala (np. pozycja glowy)
3. jakiego typu jest ten bol? Czy promieniuje od karku do ramion?
4. gdy podniesiesz ramiona do gory tak aby byly zgiete w lokciach pod katem okolo 90 stopni, i sa odsuniete jak najdalej do tylu. Czy odczuwasz mrowienie w dloniach?
5. czy odczuwasz jakiekolwiek ograniczenia w zginaniu glowy lub karku? (do przodu? na boki??
Zacznijmy od tego... zobaczymy co dalej.
Stary 2006-02-08, 19:22   #6
Frecia_28
Zadomowienie

GG do Frecia_28

Cytat:
Napisane przez CMT
Karolino, przede wszystkim musisz zwrocic uwage
1. w jakich sytuacjach lub pozycji rak, bol sie nasila, a w jakich ustepuje.
2. czy zauwazylas jakies zmiany w postawie ciala (np. pozycja glowy)
3. jakiego typu jest ten bol? Czy promieniuje od karku do ramion?
4. gdy podniesiesz ramiona do gory tak aby byly zgiete w lokciach pod katem okolo 90 stopni, i sa odsuniete jak najdalej do tylu. Czy odczuwasz mrowienie w dloniach?
5. czy odczuwasz jakiekolwiek ograniczenia w zginaniu glowy lub karku? (do przodu? na boki??
Zacznijmy od tego... zobaczymy co dalej.
Dołączam się do wątku. Mój problem z prawym barkiem zaczą się rok temu. Napoczątku był to niewielki ból i strzykanie w stawie. Teraz boli mnie cały czas i strzela niemiłosiernie przy większym ruchu lub jak robię krążenia barków. Dodam, że przez 2,5 roku uczęszczałam na samoobronę na której ćwiczyłam różne chwyty wykręcające bark. Poza tym brałam glukozaminę gdyż mam problem z kolanami - mało płynu stawowego - i trochę pomagała ból zelrzał ale gdy odstawiłam to znów się nasilił.
Zauważyłam że zmieniła mi się pozycja głowy i barku własne. Prawy jest opadnięty. Odczuwam również zmożone napięcie mięśni szyji. Bardzo mnie to martwi gdyż mam dopiero 22 lata. Boję się że mogę być na coś chora. Wiem że może się to wydać przesadą ale jest faktem strzykają mi wszystkie stawy (oprócz łokciowego ale zaczyna pobolewać). Nie wiem co mam robić. Byłam z tym u lekarza ortopedy który powiedział mi że jeszcze rosne i nic nie przepisał.
Frecia_28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 07:33   #7
CMT
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT

Na odleglosc, szczegolnie przez internet, trudno jest ocenic co moze byc przyczyna bolu barku (w twoim przypadku). Wymaga to przeprowadzenia kilku testow, szczegolnie silowych, miesni stabilizujacych staw barkowy, jak rowniez wydolnosci ruchowej stawu. Czasem pomocne moze byc badanie MRI.
Tak na pierwszy rzut oka, wyglada to na oslabienie miesni (szczegolnie nad i podgrzebieniowy, podlopatkowy), rozciagniecie wiezadel stawu barkowego, lub uszkodzenie torebki stawowej. Innymi slowy, staw barkowy nie jest stabilny i przy wiekszych ruchach ulega subluksacji (zwichnieciu). Jest to bardzo bolesny stan ze wzgledu na ucisk na okoliczne tkanki.
Co z tym zrobic? Przede wszystkim, musisz wzmocnic miesnie stabilizujace staw barkowy (wymienilem je powyzej), skonsultuj sie z dobrym lekarzem ortopeda (ten, ktory mowil, ze jeszcze rosniesz... nie wydaje mi sie za dobry), ktory przepisze ci odpowiedni zestaw cwiczen, no i oczywiscie masaz (ortopedyczny).
Czy glukozamina pomoze w tym przypadku? Na pewno nie zaszkodzi.

Edytowane przez CMT
Czas edycji: 2006-02-09 o 08:42