Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-14, 15:55   #1
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763

Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...


No i znowu zamiast się uczyć do egzaminu( już za dwa tygodnie, a sterta papierów rośnie pod sufit ) wymyślam co by tu jeszcze napisać o perfumach...

Wymyśliłam najpiękniejsze zapachowe wspomnienie czyli jaki zapach kojarzy Wam się z najpiękniejszą chwilą w życiu, jaki zapach był jej dopełnieniem, tłem...

U mnie jest to Innocent, bo miałam go na sobie w dniu ślubu...Banalne, ale prawdziwe

A drugim zapachem jest nielubiana przeze mnie Organza Indecence.
Ale to właśnie ona kojarzy mi się z moimi ostatnimi urodzinami kiedy wszyscy, których kocham byli przy mnie ( niektórzy wirtualnie,bo z dalekich krajów ale czułam ich obecność).
I tak OI, choć nie jest "moim" zapachem, stała się takim, który (choćby z nazwy) przywołuje dobre wspomnienia i słowo przyjaźń...
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 16:07   #2
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Ja może mało orginalnie...ale najmilej mi się kojarzy Str8 zielony..z moją dawną miłością . Z zapachów nieperfumowych to wystarczy mi lekka nuta cynamonu a przypominają mi się świąteczne ciasteczka Mamy.
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 19:09   #3
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Jak do tej pory najpiękniej to kojarzy mi się zapach Pret a porter Coty, ponieważ były to pierwsze perfumy, które dostałam od mojego TŻ, używałam ich niezmiennie przez dłuuugi czas, co jak dla mnie jest wielkim sukcesem, gdyż nudzę się zapachami w zastraszającym tempie. Równie wspaniale bo z latem 2005 kojarzą mi się perfumy DKNY Woman, kolejny prezent od TŻ

Innocent u mnie również ma wielkie szanse zostać ślubnym zapachem. Kupię go wkrótce, po ślubie cywilnym i jeśli utrzymam fascynację tym zapachem do września, do ślubu kościelnego , to go użyję, ponieważ spełnia on wszelkie moje "wymagania" zapachowe, wyznaczone perfumom, których chcę użyć w tak wyjątkowy dzień. Jest intensywny, ale nie narzucający się, słodki, niebanalny, przyciągający uwagę, anielski, piękny jednym słowem

Edytowane przez Kasiulka22
Czas edycji: 2006-01-15 o 20:11 Powód: lit.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 19:13   #4
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Uwielbialam kladac sie do spania czuc na sobie zielonego Hugo Boss'a, ktorego uzywa moj TŻ =]
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 20:01   #5
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Mile wspomnienia zapachowe wiaza sie u mnie z Oui non Kookai Stare dobre czasy... A poza tym wszystko co kojarzy sie z dziecinstwem i wczesna mlodoscia, a duzo tego bylo
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 20:26   #6
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Takich wspomnień mam kilka
Chronologicznie, pierwsze to Puma Woman. Używałam ich dobrych pare lat temu i nieodłącznie kojarzą mi się z tym, jak poznałam i później z trwaniem znajomości z pewnym mężczyzną, którym byłam strasznie zafascynowana i który wywarł na mnie ogromny wpływ, co zresztą widze do tej pory. Ta znajomość skończyła się, bo musiała się skończyć, jednak pozostał duży sentyment i bardzo ciepłe wspomnienia.
Drugie i chyba największe zapachowe wspomnienie to L'eau par Kezno. Z nim się wiąże ta sama historia co wyżej. Oraz później L'eau par Kenzo to zapach jedym z najbardziej szalonych i najbardziej udanych wakacji, absolutnej beztroski Pachnąc L'eau par poznałam mojego byłego TŻ, w którym nie ukrywam, że zakochałam się wtedy bez pamięci i był to też zapach początków naszego związku
Trzecie, zresztą niedawne to Organza Indecence. Kojarzy mi się z bardzo miłymi chwilami, oraz chyba już zawsze będzie mi ten zapach przychodził na myśl, na widok zaśnieżonego krajobrazu Między innymi dlatego zamierzam koniecznie kupić jeszcze w tą zimę flaszke Organzy, aby te wspomnienia utrwalić
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 16:48   #7
martyna101
Raczkowanie
 
Avatar martyna101
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 144
GG do martyna101
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Wiele wspomnien budza we mnie Green Tea E.A

Uzywam ich namietnie w kazde wakacje a wlasnie z lata mam najwspanialsze wspomnienia
martyna101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-28, 14:13   #8
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Mile wspomnienia zapachowe wiaza sie u mnie z Oui non Kookai Stare dobre czasy... A poza tym wszystko co kojarzy sie z dziecinstwem i wczesna mlodoscia, a duzo tego bylo
Ropuszko, buziak dla ciebie za Kookai Mi z mlodzienczymi latami kojarza sie dwa zapachy : Naf-Naf Graffiti oraz Kookai Oui-Non Ten ostatni wlasnie dodalam do KWC bo zakupilam miniaturke na e-bay'u Uwielbiam go, tyle cieplych wspomnien....
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 21:36   #9
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

a u mnie L'eau D'Hiver..opisałam to w wątku "l'Eau d'Hiver moja historia"
Te perfumy to wena twórcza...dzięki nim tworzę...
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 21:43   #10
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Hmm... moja mama w szpitalu, po operacji, nie moze chodzić, jest szczęśliwa prosi o perfum Flowerbomb( z próbki) Pielęgniarki pytaly co to tak pięknie pachnie, czym pani tak pięknie pachnie a mama promieniala.

Teraz podrzucam Jej wszystko, caly mój perfumiarski świat

Pozdrawiam
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 07:11   #11
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Prawie wszystkie zapachy, które miałam zanim zaczęłam bywać na Wizażu były dla mnie czymś, co przywoływało miłe chwile.
Teraz jest ich zbyt wiele by każdy mógł się odznaczyć tą szczególnością a jednak :

1. Słonik - Kenzo ( którego nie mam ) przypomina mi czasy mojego wczesnego małżeństwa - były pierwszymi perfumami, które dostałam od swojego męża.
2. Classique - JPG - również prezent od męża- na pierwszą rocznicę ślubu - używane na szczególne okazje - z nimi się kojarzy i jeszcze troszkę mam z 7 ml buteleczki extraktu - oszczędzam, oszczędzam
3. Brit - Burrberry - kupiłam sobie sama - przypomina mi Boże Narodzenie - pewnie za sprawą cynamonu
4. HP-Dior i Gucci Rush - przypomina mi moją pracę. I to tylko te miłe chwile - komlementy i uśmiechy itepe.
5. Green Tea E.Arden - przypomina mi beztroskie chwile na plaży w Jastarni, wakacje i całą otoczkę urlopu

z nowszych zapachów -

Un Jardin sur le Nil - przypomina mi ostatnią Wielkanoc - koszyczek ze święconką, wiosenny wiatr od morza, kwitnące drzewa - to wtedy ich najwięcej uzywałam - byłam szczęśliwa - więc tak mi się kojarzą.
To samo dotyczy Violetty Penhaligonsa.
The Parfum - które nota bene posłałam w świat ( bardzo żałuję )- kojarzy mi się z wakacjami tegorocznymi - z upałem, sexem i wszystkim co najlepsze ... chyba będzie trzeba o nim pomyśleć na przyszłe wakacje - niech tak zostanie, że to mój wakacyjny zapach

więcej nie pamiętam - jak sobie przypomnem to dopiszę
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-17, 11:37   #12
Vishnja
Zadomowienie
 
Avatar Vishnja
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 222
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Tak mnie wzięło na wspomnienia dzisiaj i akurat weszłam na perfumy i zobaczyłam ten wątek...
Moje najpiękniejsze zapachowe wspomnienie - Chanel Platinum Egoist - kojarzy mi się z moją największą miłością.... niezapomnianą fascynacją, przygodą, szaleństwem, rozkoszą, z Jego ciepłem, dotykiem, smakiem, głosem, oddechem, wzrokiem... ehhh
Dziwne to mineło juz ponad 2 lata, jestem szczęśliwa - nie z Nim, ale o Nim chyba nigdy nie potrafię zapomnieć i czasami jeszcze wciąż boli...
Platinum Egoist nadal nie mogę wąchać i nie chcę go czuć na nikim innym.
Vishnja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 09:26   #13
Princessin_H.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kuweit
Wiadomości: 102
Dot.: Najpiękniejsze zapachowe wspomnienie...

Ja mam wiele zapachowch wspomnien-skojarzen.Te najtwalsze to:

-Oui-non Kokai oraz Excalamtion Coty zapachy mojego liceum,kojarza mi sie z dyskotekami,pierwszym tanim winem wypitym w krzakach,pierwszym skretem wypalonym w piwnicy na urodzinach kolezanki,szalonymi biwakami,zielonymi szkolami itd....

-Aspen i Adidas adventure-moja pierwsza powazna milosc uzywala tych pachnidel,przywodza mi na mysl pierwszy seks,wspolne sluchanie depeche mode;

-Desire Woman Dunhill i Versace Woman-moja milosc z okresu studiow,czas pelen uniesien,zwariowanego zycia,nieoczekiwanych zdarzen,ale rowniez zawiedzione oczekiwania i tesknota za ukochanym,ktory wyjechal za ocean;

-Allure Chanel,Dolce Vita Dior-studia,ja jako singielka,poszukiwanie przygod,one night standy,slowem famme fatale;

-Obession Night!CK oraz Emprorio Armani zlote-wyjscia na imprezy,clubbing w stolicy,powrot do okresu studiow z ta roznica,ze kieszen pelniejsza a przy tym komfort zabawy o wiele wiekszy;

-Coco Madeimoseille Chanel-prezent od meza,ktory sprawil tyle radosci bo nigdy wczesniej nie bylo mnie stac na taki zakup.Kojarza mi sie z cieplem,miloscia,udanym seksem swiadomej kobiety,moim mezem,ostoja,domem,wieczo rnymi wyjsciami,podrozami po Bliskim Wschodzie.Mam juz 3 butle 100 ml i czuje,ze jeszcze wiele ich bedzie.
Princessin_H. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.