moja przysz這嗆 zwi您ana z zawodem kosmetyczki - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj mo瞠sz zada pytanie kosmetyczce, wymieni si do鈍iadczeniem, opowiedzie o swojej piel璕nacji.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-01-16, 14:38   #1
natina2
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 072
GG do natina2
Smile

moja przysz這嗆 zwi您ana z zawodem kosmetyczki

Witam szanowne Wiza瘸nki! postanowi豉m spyta o porade. Jestem w II klasie LO na profilu biol-chem. W przysz這軼i chcia豉bym studiowa kosmetologi w Krakowie. Od kiedy si璕am pami璚i chcia豉m zosta kosmetyczk ale i nie tylko. Interesuj mnie wszystkie dziedziny tego zawodu pocz患szy od stylizacji wygl康u, wiza簑, manikiuru do zawodu kosmetologa. Z pewno軼i wiele z Was jest ju do鈍iadczonymi kosmetyczkami dlatego prosz Was o porade z czego zda matur, czy ju zapisywa sie na kursy lub szkolenia przygotowuj帷e do zawodu, na co zwr鏂i szczeg鏊n uwage, jakie s plusy i minusy tego zawodu. itp

mam nadzieje 瞠 dobrze trafi豉m na forum, je郵i co bedzie nie tak to prosz szanownych moderator闚 o przeniesienie tego w徠ku

KA浴A SUGESTIA JEST DLA MNIE BARDZO WA烤A!

dzi瘯i i czekam na odp
Stary 2006-01-16, 20:45   #2
Maripossa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 883
Dot.: moja przysz這嗆 zwi您ana z zawodem kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez natina2
Witam szanowne Wiza瘸nki! postanowi豉m spyta o porade. Jestem w II klasie LO na profilu biol-chem. W przysz這軼i chcia豉bym studiowa kosmetologi w Krakowie. Od kiedy si璕am pami璚i chcia豉m zosta kosmetyczk ale i nie tylko. Interesuj mnie wszystkie dziedziny tego zawodu pocz患szy od stylizacji wygl康u, wiza簑, manikiuru do zawodu kosmetologa. Z pewno軼i wiele z Was jest ju do鈍iadczonymi kosmetyczkami dlatego prosz Was o porade z czego zda matur, czy ju zapisywa sie na kursy lub szkolenia przygotowuj帷e do zawodu, na co zwr鏂i szczeg鏊n uwage, jakie s plusy i minusy tego zawodu. itp

mam nadzieje 瞠 dobrze trafi豉m na forum, je郵i co bedzie nie tak to prosz szanownych moderator闚 o przeniesienie tego w徠ku

KA浴A SUGESTIA JEST DLA MNIE BARDZO WA烤A!

dzi瘯i i czekam na odp
Jesli chcesz isc na Kosmetologie do Krakowa, to przypuszczam ze do platnej szkoly (np. tej co moja, MWSZ) tak wiec nie musisz zdawac na maturze nic konkretnego azeby sie tam dostac (do tej MWSZ albo do tej KSWPZ czy jakos tak). Natomiast zeby ci bylo latwiej, zebys wiecej rozumiala na wykladach, to najlepiej jak bedziesz cos juz kumala z biologii (anatomia czlowieka przede wszystkim) i chemii. Ja zdawalam na maturze biologie, chemii nie cierpialam i nadal jej nie lubie ale jakos ja zcierpie do konca i przelkne te pigule
no i jesli chcesz cos szerzej wiedziec na ten temat to zapraszam do poczytania watku (oraz udzialu) "Pytanie o KOSMETOLOGIE"
pozdrawiam
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-01-16, 21:10   #3
kate6o
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 924

w tym roku zdaj maturk z chemii a biologi na uczelniChc dosta sie na 郵aska akademie medyczna na kosmetologie pozdrawiam
kate6o jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-01-16, 22:05   #4
paliziomka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 077
GG do paliziomka

Kurde ja te wiem, 瞠 chemia i biologia s bardzo wa積e .Biologa to jeszcze lajt, za to chemia kompletne Zero (przez du瞠 Z i dzwi璚zne O) w moim przypadku

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-01-16, 22:39   #5
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paliziomka
Kurde ja te wiem, 瞠 chemia i biologia s bardzo wa積e .Biologa to jeszcze lajt, za to chemia kompletne Zero (przez du瞠 Z i dzwi璚zne O) w moim przypadku
Ze mna jest TAK SAMO biologie bardzo lubie, anatomie i pochodzne ale chemii NIECIERPIE! Ale nie poddalam sie i daze do celu w srode mam zaliczenie z chemii biomedycznej, czarna magia nic ine kapuje, robie zaraz sciagi (gosc nam zadania dal, powiedzial ze dane pozmienia itd. ale w zeszlym roku dziewczynom nic nie zmienial, byly takie same ), wiec trzymajcie kciuki zebym zdala
Stary 2006-01-16, 22:48   #6
kate6o
Zadomowienie

no to ja mam odwrotnie bardziej lubie chemi ni biol
Stary 2006-01-30, 18:59   #7
natina2
Zakorzenienie

GG do natina2

hehehe kate6o mamy tak samo ja zdaje chyba na maturze chemie podstawow
Stary 2006-01-30, 19:42   #8
Kajeczka
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 069
Smile Dot.: moja przysz這嗆 zwi您ana z zawodem kosmetyczki

No ja te mam zamiar startowa na kosmetologi Ale wol chemi, bo biologia to niestety nie tylko cz這wiek,ale jeszcze paskudne ro郵inki:P
Kajeczka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-01-31, 00:31   #9
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajeczka
No ja te mam zamiar startowa na kosmetologi Ale wol chemi, bo biologia to niestety nie tylko cz這wiek,ale jeszcze paskudne ro郵inki:P
Tez nie lubie roslinekale na kosmetologii nie uczymy sie o roslinkach na szczescie...jest TYLKO czlowiek a roslinki to moze i sa, ale na surowcach kosmetycznych (przedmiot), tzn. sa one w takim sensie, ze rosliny sa wykozystywane w ziololecznictwie i kosmetyce i trzeba znac ich wlasciwosci itp. ale ogolnie jakiejs budowy, rozmnazania itd. nie ma
pozdrawiam
Stary 2006-01-31, 09:14   #10
Kajeczka
Wtajemniczenie

Ale mi chodzi這 o matur z biologii,bo tam ju b璠 ro郵inki :P No, ale mo瞠 wytrwam w postanowieniu i po鈍i璚 si瞝 imi kosmetologii :P
Stary 2006-01-31, 16:57   #11
natina2
Zakorzenienie

GG do natina2

NIE PRZYPOMINAJCIE MI O RO印INKACH hehehe zdawa豉m to cholerstwo 5x i do dzi nie zda豉m... by豉m tak za豉mana 瞠 stwierdzi豉m 瞠 wyrw wszystko co zielone w moim ogrodzie... i to WxSNIE przez nie, nie bede zdawa biologii na maturze NEVER. Kajeczka w Ty w kt鏎ej jestes klasie? Biol bedziesz rozszerzony zdawa豉??
Stary 2006-01-31, 17:18   #12
Kajeczka
Wtajemniczenie

Ja pewnie si zapedz na rozszerzon biologi, chocia ciemno to widz...
Stary 2006-01-31, 17:19   #13
Kajeczka
Wtajemniczenie

Ja pewnie si zapedz na rozszerzon biologi, chocia ciemno to widz... A i 2 klasa - biol-chem
Stary 2006-01-31, 17:23   #14
natina2
Zakorzenienie

GG do natina2

Cytat:
Napisane przez Kajeczka
Ja pewnie si zapedz na rozszerzon biologi, chocia ciemno to widz... A i 2 klasa - biol-chem
no to mamy wiele wsp鏊nego... hehehe apropos czy wiesz 瞠 jestem od Ciebie o 5 dni starsza?? :P Baranki jeste鄉y
Stary 2006-01-31, 20:00   #15
Kajeczka
Wtajemniczenie

Talking Dot.: moja przysz這嗆 zwi您ana z zawodem kosmetyczki

Hehe Baranki s na najlepsze A gdzie chcesz studiowa Natina?
Stary 2006-01-31, 21:21   #16
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajeczka
Ale mi chodzi這 o matur z biologii,bo tam ju b璠 ro郵inki :P No, ale mo瞠 wytrwam w postanowieniu i po鈍i璚 si瞝 imi kosmetologii :P
Hmm, ja pisalam mature z biologii i nic o roslinkach nie pisalam poniewaz pisalam podstawow a na PODSTAWOWEJ jest: cz這wiek (anatomia...), genetyka i elementy ekologii a na ROZSZRZEZONEJ to co na podst.+ROSLINY. noo, chyba ze w tym roku cos sie wam zmienilo, ale takie rozpozadzenie bylo z ta biologia (z innymi przedmiotami tez cos bylo), pamietam bo czytalam o tym na str.CKE a na te studia co ja jestem nie musisz miec rozszerzonej zdanej, wystarczy ze wogole masz zdana mature....
Stary 2006-02-01, 12:23   #17
Kajeczka
Wtajemniczenie

Zastanawiam si te nad Katowicami,bo tam chyba na pa雟twowej uczelni jest kosmetologia... Tak mi kto m闚i No,ale jak narazie biologia to dla mnie og鏊nie horror...
Stary 2006-02-01, 14:03   #18
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajeczka
Zastanawiam si te nad Katowicami,bo tam chyba na pa雟twowej uczelni jest kosmetologia... Tak mi kto m闚i No,ale jak narazie biologia to dla mnie og鏊nie horror...
Owszem, w Sosnowcu jest oddzial Akademii Medycznej w Katowicach i jest tam kierunek kosmetologia. ALE wiem tez, ze tam ucza farmacji a kosmetologia to tylko specjalnosc i tak naprawde jest jest bardzo malo....
Stary 2006-02-01, 15:43   #19
kate6o
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kajeczka
ja si tam wybieram

"B鏬 rozkaza
swoim anio這m

瞠by Ci strzeg造
na wszystkich Twoich 軼ie磬ach"
Ps 90,11
Stary 2006-02-01, 15:52   #20
natina2
Zakorzenienie

GG do natina2

Cytat:
Napisane przez Kajeczka
Hehe Baranki s na najlepsze A gdzie chcesz studiowa Natina?
Kajeczko! marzy mi sie Krak闚... najlepiej chyba MWSZ bo s造sza豉m wiele dobrych opini o tej szkole... z tego co wiem na pa雟twowych uczelniach g堯wnie skupiaj sie na teorii, zreszt do υdzi czy Katowic mam troch daleko...A Krak闚 to chyba jest najpi瘯niejsze miasto w Polsce do ,,studiowania" i jako ci庵nie mnie tam... pozdrawiam WSZYSTKIE Baranki :P
Stary 2006-02-01, 18:46   #21
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natina2
Kajeczko! marzy mi sie Krak闚... najlepiej chyba MWSZ bo s造sza豉m wiele dobrych opini o tej szkole... z tego co wiem na pa雟twowych uczelniach g堯wnie skupiaj sie na teorii, zreszt do υdzi czy Katowic mam troch daleko...A Krak闚 to chyba jest najpi瘯niejsze miasto w Polsce do ,,studiowania" i jako ci庵nie mnie tam... pozdrawiam WSZYSTKIE Baranki :P
MWSZ skad ja to znam...
Stary 2006-02-01, 19:54   #22
Kajeczka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natina2
Kochanie, mnie ci庵nie tym bardziej, bo tam studiuje m鎩 T A do Krakowa mam 120 km... Ale zawsze marzy豉m o studiowaniu tam
Stary 2006-02-02, 15:54   #23
natina2
Zakorzenienie

GG do natina2

fajnie ... to mo瞠 sie kiedy spotkamy na tej uczelni fajnie b璠zie mam nadzieje ... Maripossa a Tobie sie to fajnie tam?? og鏊nie jak oceniasz t szko貫... chodzisz dziennie czy zaocznie?
Stary 2006-02-02, 20:11   #24
Kajeczka
Wtajemniczenie

Talking Dot.: moja przysz這嗆 zwi您ana z zawodem kosmetyczki

Heh no fajnie by by這 A o MWSZ jest troszk w徠k闚
Stary 2006-02-03, 00:02   #25
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natina2
fajnie ... to mo瞠 sie kiedy spotkamy na tej uczelni fajnie b璠zie mam nadzieje ... Maripossa a Tobie sie to fajnie tam?? og鏊nie jak oceniasz t szko貫... chodzisz dziennie czy zaocznie?
Szkole oceniam jako fajna mnie sie tam bardzo podoba, sa tez minusy (niedomowienia ze strony wladz szkoly, problemy z PANIAMI z dziekanatu-ale to ponoc wszedzie sa- i inne rzeczy...). Ogolnie przedmioty podobaja mi sie bardzo, kadra rowniez jest ok (mamy profesorow z Collegium Medicum UJ) a i do tego mam fajne kolezanki Szkola (z wygladu) zadbana (nawet bardzo) noo...poza tym ze maja teraz jakos robic modernizacje komputerow, bo chodza tak wolno, ze zanim jakis plik czy strone otworzysz to kawe bys zdarzyla wypic no ale skoro to maja poprawiac to im sie chwali...Moim zdaniem zrobili jeden minus, orzyjmujac tak duzo osob (na dziennych jest ok.120 a na zaocznych prawie 2 razy tyle...) no ale szczegol...w koncu to platna szkola, wiec na kasie im zalezy jak chyba wszystkim...
Ja jestem na dziennych Podsumowujac: NIE ZAMIENILABYM TEJ SZKOLY I KIERUNKU NA ZADNA/ZADEN INNY
Aha...jesli chcecie cos wiecej o szkole poczytac to najwiecej znajdziecie w watku "Pytanie o KOSMETOLOGIE" ktory zalozylam chyba jeszcze we wrzesniu lub sierpniu tamtego roku
Stary 2006-02-05, 12:51   #26
natina2
Zakorzenienie

GG do natina2

strasznie duuu瞠 te grupy Maripossa... :/ idzie sie w takich grupach czego nauczy?? wybieram sie na zaoczne... a egazminy jak wygladaj? tyle os鏏 idzie normalnie w jednym terminie?? zdajecie wszyscy w jednej du瞠j auli??!! to przecie mozna nie幢e 軼iaga?? u鈍iadom prosze AHA! patrzy豉m ostatnio w mape i zauwazy豉m ze to strasznie daleko od rynku jest,...
Stary 2006-02-05, 13:29   #27
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natina2
strasznie duuu瞠 te grupy Maripossa... :/ idzie sie w takich grupach czego nauczy?? wybieram sie na zaoczne... a egazminy jak wygladaj? tyle os鏏 idzie normalnie w jednym terminie?? zdajecie wszyscy w jednej du瞠j auli??!! to przecie mozna nie幢e 軼iaga?? u鈍iadom prosze AHA! patrzy豉m ostatnio w mape i zauwazy豉m ze to strasznie daleko od rynku jest,...
Hmm....my nie mamy wszystkich zajec razem na pracowni kosmetycznej jest nas ok.25, moze teraz troche mniej, nie liczylam ostatnio, ale kilka dziewczyn odeszlo (z roznych powodow). Co do auli: w auli jest nas niecale 90 osob, bo tyle jest mniej wiecej na niej miesc. Druga grupa (ok.30 osobowa) ma zajecia w innej mniejszej sali na pietrze i tak podczas gdy jedna grupa ma np. anatomie to druga ma zywienie a pozniej zmiana - my mamy zywienie a oni anatomiei tak mamy wszystkie wyklady. Na grupy tez jestesmy podzieleni na jezyki obce, informatyke i w-f na grupy ok.20 osobowe. Mnie tam nic nie przeszkadza Natomiast podczas emgzaminow i zaliczen 120 osob jest podzielone na rowne 2 grupy po 60 osob, sa rozsadzone po calej auli i tak piszemy owszem sciagnac sie da jak na to profesor "pozwala", tzn. nie pilnuje tylko siedzi za biurkiem i cos robi, ale w innym wypadku nie ma jak sciagac... Jak jestesmy na tych egz. podzieleni na 2 grupy to jedna pisze np. o 14 a druga o 15 i jest ok. I tak, idzie sie nauczyc tylko trzeba siasc wzglednie z przodu, bo z tylu raczej nic nie slychac mimo iz profesor mowi przez mikrofon, bo laski z tylu gadaja zazwyczaj ale ja tak nie nazekam, jak sie chcesz czegos nauczyc to sie nauczysz, naprawde ja zawsze robie notatki i cos z nich wiem poza tym: nie wszystkie egzaminy i zaliczenia masz pisemne, niektore sa uste. W tym polroczu mialam ustny z surowcow, odpytywal kazdego po kolei u siebie przy biurku i nie bylo zadnej mozliwoscio podpowiadania, i kurcze zdalam na 4+
Tak wiec reasumujac nie jest tak zle z tymi grupami i zaliczeniami no chyba ze na zaocznych jest gorzej (o czym czasem sie slyszy ze maja gorzej bo nie raz sie nie moga pomiescic....), ale u nas na dziennych jest ok, kazdy zawsze ma miejsce siedzace.
Stary 2006-02-07, 16:01   #28
natina2
Zakorzenienie

GG do natina2

dzi瘯i wielkie za odp ale mnie zmartwi豉s tymi zaocznymi troche. bo raczej na zaoczne bym posz豉...a masz jakies znajome z zaocznych s逝膨ce pomoc w doradztwie ???
Stary 2006-02-07, 18:09   #29
slicznotKaS
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 83

Hej, dziewczynki. Mo瞠 troch odbiegn od Waszego tematu ale mam pytanie odnosnie kosmetologii bo te mam na ni ch皻ke Gdzie mo積a szukac pracy po tych studiach opr鏂z wszelkich salonow kosmetycznych itp. Z pewno軼i zastanawia造軼ie sie nad tym i wiecie gdzie jeszcze ubiega si o prac. B璠e wdzi璚zna za odpowiedzi i opinie. PS Pozdrawiam studentki kosmetologi (te przysz貫 tez )
slicznotKaS jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-02-07, 18:37   #30
natina2
Zakorzenienie

GG do natina2

z tego co sie orientuje bo du穎 na ten temat czytam mo瞠sz pracowa potem r闚nie w salonie doradztwa kolorystycznego, sanatorium, gabinecie odnowy biologicznej, jako podolog (gabinet pielegnacji st鏕), w klinice dermatologicznej, przemy郵e kosmetycznym, gabinecie lekarskim (dermatologia, chirurgia plastyczna), jako nauczyciel przedmiotu w policealnych studiach kosmet. (oczywiscie po zdobyciu odp kwalifikacji), mo瞠sz te pracowa w drogerii przy w豉snym stoisku z kosmetykami jako wiza篡stka ... i chyba mo積a wymienia w niesko鎍zono嗆. Dlatego w豉snie my郵e o tym zawodzie gdy daje mi wielkie pole manewru i nie bede sie nudzi Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.