Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-16, 21:12   #1
konrad77
Przyczajenie

nadwrazliwosc penisa

Mam 28 lat. W marcu minie rok jak cierpie na nadwrazliwosc zoledzi i skory ukrytej pod napletkiem. Po raz pierwszy objawilo sie to w trakcie stosunku z moja stala wowczas partnerka. W rezultacie zszedl mi czesciowo naskorek z zoledzi. Zgonilismy to na zel pod prysznic, ktorym wtedy sie mylem (ale nie pierwszy raz) oraz na odrastajace wloski na sromie dziewczyny.
Los chcial, ze akurat sie rozstalem z partnerka i nie zwracalem uwagi za bardzo na kondycje mojego czlonka. Wydawalo mi sie, ze sie po prostu wygoil. 3 m-ce pozniej (w czerwcu), odbylem jeden stosunek z nowa partnerka, ktory skonczyl sie nieoczekiwanie szybko i bolesnie. Od tamtego czasu unikam kontaktow.
Oprocz ogromnej nadwrazliwosci (np. bol podczas higieny), czuje takze uczucie zmeczenia mojego penisa podczas wzwodu, mimo ze jest wogole "nie uzywany". Kolnierz zoledzia rozni sie kolorem od reszty - jest siny, kiedys byl zawsze rozowy. Jest to zreszta miejsce, ktore najbardziej boli. Oprocz tego mam powiekszona zyle pod napletkiem.
Od czerwca szukam pomocy. Najpierw rad udzielal mi lekarz rodzinny. Na moja prosbe dostalem skierowanie do urologa, ktory powiedzial mi, ze jestem zdrowy. Obecnie lecze sie prywatnie u dermatologa. Zazylem 200 tabletek witaminy A oraz zazywalem DIPHERGAN na "uspienie" nocnych wzwodow. Na pomniejszenie zyly otrzymalem lek, ktorego nazwy niestety nie pamietam, ale jest on ponoc najlepszy z dostepnych w Polsce lekow na leczenie zylakow. Wczesniej uzywalem takich masci i lekow, jak: PIMAFUCORT (w kremie i zawiesinie), TORMENTIOL, CLOTRIMAZOLUM, VITA-MERFEN, ELMA (mam na ta masc uczulenie w postaci czerwonych plam) oraz VITAMINA A, B2, B6 a takze sam od siebie pije czasem wapno i magnez.
W tej chwili jestem po 4-tym zabiegu zamrazania tkanki skornej cieklym azotem (-192 stopnie C). Bolesne i drogie zabiegi nie przynosza jednak skutku, na dodatek zaobserwowalem powiekszenie sie zyl (sa bardziej wypukle i bardziej przeswituja przez skore) oraz krwinki na tej zylce pod napletkiem. Boje sie, ze choruje na cos powaznego. Psychicznie czuje sie co raz gorzej, nie wiem co dalej ze mna bedzie. Przez 27 lat bylo wszystko w porzadku.
Prosze o nie zlekcewazenie mojego problemu i o zainteresowanie. Wydaje pieniadze i marnuje czas na nic nie pomagajace mi wizyty u lekarzy. Za trafna porade, przepisanie odpowiedniego leku, skierowanie na dobra droge w walce z choroba, cokolwiek co moglo by mi skutecznie wyzdrowiec bede niezmiernie wdzieczny. Jestem bliski depresji.
konrad77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 11:19   #2
ewelina27
Raczkowanie

Dot.: nadwrazliwosc penisa

"mam powiekszona zyle pod napletkiem." Jeśli o to chodzi to do lekarza chirurga. Może on coś ci poradzi. Dodatkowo bym spróbowała zamiast do dermatologa to do urologa. Prywatnie!! I to w dobrej klinice!! Jeśli jesteś z wrocławia to moge ci kilka polecić. I nie załamuj się napewno znajdziesz lekarza który pomoże ci zwalczyć twoje dolegliwości. Nasza służba zdrowia i profesjonalni lekarze to temat rzeka :-( Ale są jeszcze tacy co poważnie podchodzą do swojego zawodu. I mam nadzieje że trafisz do jednego z nich. Życzę wytrwałości w leczeniu choroby. Pozdrawiam.
ewelina27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 16:38   #3
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

A moze powinienes isc do ginekologa takiego dla mezczyzn(ciagla zapominam jak sie ten lekarz nazywa). Moja maz tez ma wrazliwy penis, ale u niego to kwestia innej budowy(nasz synek odziedziczyl wade po tatusiu), do tego ma alergie na cukier, kroa przejawia sie silnym swiezbem w intymnych miejscach, do tego skora jest jeszcze wrazliwsza i zaczyna schodzic. Moja maz ma bardzo delikatny napletek, bo i skore w tym miejscu ma cienka. Jak ta skora zaczela mu schodzic, to odkrywala sie swiza jakby niezagojona. Maz tez na poczatku sie zbyt nie przejal i doszlo nawet do lekkiego zrosniecia. Zawsze dobrze dba o higiene i chodz zwracal na to uwage w trakcie mycia jednak skorka sie przykleila. W jednym miejscu udalo sie bolesnie ja oderwac w innym juz nie. Maz czesto smaruje skore pod napletkiem kremem nivea, zeby zachowac odrobine wilgoci. Moze ty tez sprobuj. A nie wyplywa ci z penisa jakis plyn? Moj maz wlasnie z ta alergia na cukier, wyplywal mu jaiis plyn z ceewki moczowej. Po badaniach wyszla alergia na cukier. Zyle tez ma powiekszona, ale sie tym nie pzrjmuje. No i db abardzo o higiene. Wiem, wiem , pewnie zaraz ktos na mnie naskoczy, ze to normalka, ale ja znam panow ktorzy nie dbaja o higiene, myja sie na odczep sie i maja pod napletkiem to co maja, a ta substancja jak pozostaje moze nawet doprowadzic do roznych stanow zapalnych. Moze to tez jest przyczyna? Obejrzyj sie dokladnie, w trakcie mycia zwracaj uwage na wszystkie zaglabienia, a potem posmaruj to miejsce , jesli jest takei wrazliwe i moze suche kremem. Ogolem postawilabym na lekarza do spraw intymnych, odpowiednika damskiego ginekologa. ten lekarz powinnien sie lepiej znac niu urolog.
MonikaPogrzeba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 16:42   #4
Astra
Rozeznanie

Ten lekarz to UROLOG<-ale gapa ze mnie niedoczytalam ze to nie o tego lekarza chodzi
Astra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 17:03   #5
konrad77
Przyczajenie

Do ewelina27: dziekuje za slowa otuchy, niestety nie jestem z okolic Wroclawia. Co do udania sie do chirurga, to mysle ze jest to calkowicie zbyteczne, bo raczej zyly bym nie dal sobie skrocic poprzez ciecie. Skoro sie wydluzyla, to musi byc jakis powod Mysle, ze nadwrazliwosc i wlasnie wyolbrzymienie tych zyl (szczegolnie tej jednej, jest juz gruba cala, na trzcionie ) sa spowodowane jedna choroba, tylko jaka? Problem jest taki, ze zaden lekarz nie wie na co jestem chory i jak to zbadac. A moze mam jakas bakterie, czy co? Nie mam zadnych wyciekow! A jezeli jest to jakas nowa choroba, to ciekawe gdzie mam sie zglosic aby mnie przebadano? Jak na razie to tylko spotykam sie z lekcewazeniem lekarzy. Mysla, ze sobie wymyslam chorobe .
Do MonikaPogrzeba: nie za bardzo rozumiem problemu Twojego meza, ale brzmi to gorzej niz moj problem, wiec goraco wspolczuje. Ale on ma chociaz Ciebie, a ja nie mam komu sie wyzalic. Poprostu sie tak zniechecilem, ze nie szukam dziewczyny. Bo jak sie zakocham, a ona pozniej mnie zostawi?? Wiem, troche przesadzam. Jedno jest dobre w tej chorobie - ze zyje w czystosci
Ja tez sobie smaruje kremem Nivea i to soft w dodatku. Fakt, ze lagodzi, ale nie leczy. Moje najblizsze zamiary to przerwanie kuracji pryskania zoledzi cieklym azotem i zmiana lekarza Tylko nie wiem czy wybrac urologa, ktory bardziej powinien pomoc mi na te zyly, czy dermatologa. Jak na razie nie pomogl mi ani ten ani ten. Poprzez internet tez nikt mi nie pomogl skutecznie. Czuje sie wyalienowany w swoim przypadku
Bardzo dziekuje za slowa otuchy, a jeszcze chcialem sie zapytac, jesli meski ginekolog to nie urolog, to kto? Moze on by mi pomogl.
Stary 2006-01-23, 20:01   #6
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Brzmi moze gorzej, ale nie jest, poprostu moj maz nie moze obrzerac sie slodyczami, a niestety to robi. Przy kontaktach seksualnych nie ma problemu, nic go nie boli, no moze gdybym chciala kontakt, ze tak ujme doustmy to moglby cierpiec, wiec pozostaje zwykly seks. Maz smaruje sie nivejka ale ta zwykla chodz i soft tez jest ok. Widze ze u ciebie problem jest naprawde powazniejszy , skoro smarowanie kremem jednak nie pomaga i sie skorka sama nie zalecza.
Kurcze nie powiem ci jak sie ten meski ginekolog nazywa. Kiedys obudzona w srodku nocy powiedzialabym odrazu nazwe, a teraz nie moge sobie przypomniec. Moze idz do kobiecego lekarza i albo tam ci pomoga, albo odesla do specjalisty od meskich narzadow plciowych. Chcialabym pomoc ale lekarzem nie jestem. A juz najbardziej to mnie wkurza, ze ci lekarze u ktorych byles tak sobie sprawe olali. Powinni cie porzadnie przebadac, skoro nic nie dziala. przyjrzec sie twojej meskosci z lupa w reku, pomacac, pogrzebac w kazdej mozliwej dziurze. No przeciez musi byc jakis sposob, bo jak tak dalej pojdzie to zostaniesz impotentem.
Stary 2006-01-24, 17:17   #7
konrad77
Przyczajenie

Nie no, impotentem? Raczej nie ma o tym mowy! W sumie teraz by mi sie przydalo nim byc, ale w tej sprawie jestem zdrowy, az za nadto i to wlasnie mi przeszkadza. Bo jak juz dojdzie do wzwodu, to trudno zeby krew odplynela. Jak wiadomo, jak sie nie uprawia seksu i nie onanizuje to... po prostu jest twardy jak stal A nic nie moge zrobic
Co do seksu oralnego, ktorego przyjemnosci nie moze zaznac Twoj maz (od Ciebie, bo wierze, ze na odwrot jest ok ) no to pewnie czeka mnie ten sam los A jest to jedno z najlepszych doznan, jak wiemy (jesli kobieta umie to robic ). Dobrze, ze chociaz mam jezyk sprawny, to choc w tym bede dobry (no teraz to posmutnialem juz naprawde )
A mam pytanko: jesli cos dolega penisowi, to jak zrobic badania na co jestem uczulony? I czy maz od dziecka byl uczulony na cukier?
Stary 2006-01-24, 17:31   #8
znieczulica
Przyczajenie

sZCZERZE??mI TO WYGLONDA NA STULEJKE!!! POWINIENEś BARDZO SZYBKO ISć DO LEKARZA!! TO JEST DOSCY GROźNE. w TAKICH WYPADKAć TRZEBA ALBO CAłKOWICIE USUNAC NAPLETEK ALBO GO TYLKO ROZDZIAC(TO JUZ ZALEZY OD ZAAWANSOWANIA) !!

jAK NAJSZYBCIEJ DO UROLOGA PROSZE Iść ALE TAKIEGO DOBREGO

Stulejka (łac. phimosis) to męskie schorzenie wrodzone lub nabyte polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia (stulejka całkowita) lub utrudnia (stulejka częściowa) ściąganie napletka (w wzwodzie i/lub w stanie spoczynku penisa). Za stulejkę uważa się również taki stan, w którym napletek pozwala się odprowadzić do rowka zażołędnego, ale w trakcie erekcji powoduje ucisk i ból.
W początkowym stadium stulejka może być leczona poprzez naciąganie, np. rozgrzanego w gorącej kąpieli napletka. Jednakże najczęściej leczona jest chirurgicznie poprzez usunięcie części albo całości napletka. W łagodnych przypadkach stosuje się zabieg plastyczny poszerzający ujście napletka. Zazwyczaj operacja przeprowadzana jest przy znieczuleniu miejscowym. Rehabilitacja trwa niewiele ponad dwa tygodnie.
znieczulica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 17:40   #9
znieczulica
Przyczajenie

Komplikacje zdrowotne

Stulejka może być przyczyną następujących komplikacji zdrowotnych:
  1. W większości przypadków osoby ze stulejką nie mogą prowadzić prawidłowego życia seksualnego. Niemożność odprowadzenia napletka lub jakiekolwiek utrudnienia z jego ściągnięciem powodują dużą bolesność przy każdej próbie podjęcia współżycia.
  2. Próba współżycia lub ściągnięcia napletka na siłę może doprowadzić do jego uwięźnięcia w rowku zażołędnym (bez możliwości powrotu), czyli do powstania załupka (paraphimosis). Stan taki wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej, gdyż grozi martwicą prącia.
  3. Stulejka całkowita uniemożliwia utrzymanie prawidłowej higieny intymnej. Niewymywanie podczas codziennej toalety spod napletka jego wydzieliny, czyli mastki (snegma), oraz złogów rozkładającego się moczu powoduje częste stany zapalne cewki moczowej, dróg moczowo-płciowych i prostaty. Udowodniono, że częste stany zapalne dróg moczowych są bezpośrednią przyczyną raka prącia u mężczyzn oraz raka szyjki macicy u partnerek seksualnych mężczyzn ze stulejką lub nieposiadających prawidłowych nawyków higienicznych.
  4. Stulejka częściowa lub całkowita ma zazwyczaj tendencje do powiększania się, tzn. w wyniku prób ściągnięcia napletka lub napięcia w trakcie erekcji dochodzi do powstawania mikropęknięć na powierzchni napletka (często niewidocznych gołym okiem), które bliznowacieją i powodują coraz mocniejsze zwężanie ujścia napletka. W skrajnych przypadkach spotyka się osoby ze stulejką uniemożliwiającą oddawanie moczu lub powodującą powstawanie "efektu balonika" przy próbie oddawania moczu.
  5. Istotne są również problemy psychologiczne. Nastolatkowie w okresie dojrzewania i młodzi mężczyźni w sposób szczególnie wrażliwy traktują wszystkie sprawy związane z narządami płciowymi. "Inność", "patologia" - stwierdzane u siebie przez dojrzewającego chłopca są źródłem różnych zahamowań i problemów natury emocjonalnej. Dlatego ważną rolę odgrywa w tym zakresie właściwa edukacja rodziców oraz opieka pediatryczna i położnicza w okresie wczesnodziecięcym.

Profilaktyka i wczesne rozpoznanie

W wielu krajach i kulturach praktykuje się obrzezanie (usunięcie części napletka) niemowląt płci męskiej. Przykładowo, w Stanach Zjednoczonych, w poprzednich dziesięcioleciach, praktykowano ten zabieg u wszystkich chłopców, bez względu na opinię i zgodę rodziców. Obecnie ponad 60% rodziców chłopców w tym kraju dalej decyduje się na wykonanie tego zabiegu w kilka dni po urodzeniu. Zabieg jest łatwy i - ze względu na niewielkie jeszcze unerwienie napletka u noworodków - praktycznie niebolesny. Usunięcie napletka w kilka dni po urodzeniu gwarantuje, że problem stulejki w przyszłości się nie pojawi. Pielęgnacja obrzezanego chłopca jest prosta i nie wymaga szczególnego omówienia. W Europie obrzezanie dzieci jest jednak zabiegiem rzadko stosowanym, wywołuje nawet opory światopoglądowe. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłową pielęgnację chłopców w pierwszych latach życia.
W przypadku niemowląt i małych dzieci do ukończenia 3 roku życia niemożliwość odsunięcia napletka do rowka zażołędnego uważa się za stan fizjologicznie prawidłowy, zazwyczaj niespowodowany stulejką. Noworodki płci męskiej w większości przypadków przychodzą na świat z napletkiem mocno sklejonym mastką z żołędzią prącia. W żadnym przypadku nie wolno na siłę odsuwać napletka. Często rodzice, położne, a nawet lekarze pierwszego kontaktu próbują niemowlakom ściągnąć napletek. Prowadzi to do poważnych komplikacji - popękania napletka, naderwania wędzidełka, uszkodzenia powierzchni żołędzi - i jest bardzo bolesne dla dziecka. Tego typu działania są bezpośrednim powodem powstania właściwej stulejki, gdyż pęknięty napletek bliznowacieje i ulega zwężeniu. Działanie takie jest absolutnie nieprawidłowe z medycznego i pielęgnacyjnego punktu widzenia.
Uwzględniając wiele różnych opinii na ten temat, należy zaproponować rodzicom poniższy algorytm postępowania w zakresie pielęgnacji chłopców:
  1. Do ukończenia pierwszego roku życia chłopca w żadnym przypadku nie próbujemy odsuwać napletka. Przez pierwsze miesiące lub nawet lata życia chłopca mastka sklejająca napletek z żołędzią powinna ulegać powoli samoistnemu wymywaniu i rozpuszczaniu. Zabiegi higieniczne ograniczamy do codziennej kąpieli, obmywania prącia z zewnątrz (bez ściągania napletka) i dbania o to, aby nie doszło do zakażenia napletka lub cewki moczowej resztkami kału.
  2. Po ukończeniu 1 roku życia co dwa, trzy miesiące próbujemy w czasie kąpieli ściągnąć chłopcu napletek. Uważamy, żeby czynność tę wykonywać bardzo delikatnie i nie sprawiać dziecku bólu. Jeżeli ściągnięcie napletka powiedzie się, żołądź wymywamy dokładnie z resztek mastki.
  3. Jeżeli do ukończenia 3 roku życia nie uda się zsunąć chłopcu napletka, powinno się zasięgnąć porady urologa lub chirurga dziecięcego. Wyłącznie specjalista może ocenić, co jest powodem zaistniałego stanu - sklejenie napletka z żołędzią czy stulejka. W pierwszym przypadku lekarz dokona odklejenia napletka, a w drugim prawdopodobnie zaproponuje leczenie chirurgiczne. Oba zabiegi wykonuje się u dzieci w znieczuleniu, zabieg usunięcia stulejki - bezwzględnie w znieczuleniu ogólnym. W niewielkim procencie przypadków lekarz może zadecydować o próbie podjęcia leczenia stulejki sterydami (podawanymi w maści). Leczenie takie jest możliwe wyłącznie u małych dzieci (odpowiednia podatność skóry na leki hormonalne) i tylko z lekką stulejką (niewielkim zwężeniem ujścia napletka). Mimo, że pozwala uniknąć stresującego dla dziecka zabiegu chirurgicznego, nie daje jednak gwarancji pełnego wyleczenia i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tej patologii w późniejszym wieku. Pamiętajmy, że im wcześniej poddamy dziecko zabiegowi, tym będzie on dla niego mniej stresujący i bolesny.
  4. Bez względu na wiek chłopca powinniśmy natychmiast udać się do urologa lub chirurga dziecięcego w przypadku wystąpienia stanu zapalnego (opuchnięcie prącia, zaczerwienienie). Lekarz prawdopodobnie dokona odklejenia napletka i zleci dalsze leczenie antybiotykiem w maści.
Bardzo ważne w profilaktyce stulejki są właściwe nawyki higieniczne. Po odklejeniu napletka (samoczynnym lub przez lekarza) pamiętamy, aby codziennie przy każdej kąpieli odsuwać dziecku napletek i wymywać żołądź z resztek mastki i moczu. Chłopca uczącego się samodzielnie załatwiać, instruujemy, że przy każdorazowym oddawaniu moczu należy odsłonić żołądź. Nawyk ten dodatkowo zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych narządów płciowych, odkładaniu się nadmiaru mastki i ponownemu sklejeniu napletka z żołędzią. Starsze dzieci, samodzielnie myjące się, instruujemy o konieczności codziennego ściągania napletka i wymywania żołędzi.
Często u chłopców i mężczyzn, którzy nie odciągają napletka przy oddawaniu moczu i nie wymywają żołędzi podczas codziennej kąpieli, dochodzi do powstawania stanów zapalnych, spowodowanych odkładającą się mastką, wymieszaną ze złogami rozkładającego się moczu. Są one bezpośrednią przyczyną bliznowacenia napletka i powstawania stulejki wtórnej. Mastka i złogi rozkładającego się moczu są idealną pożywką dla bakterii. Mężczyźni tacy w sposób szczególny są narażeni na wystąpienie raka prącia, a ich partnerki seksualne - raka szyjki macicy.

Leczenie operacyjne

Leczenie stulejki polega na przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego, który można wykonać zarówno w warunkach szpitalnych, jak i ambulatoryjnych. Najczęściej proponowanym przez lekarzy jest znieczulenie miejscowe. Jednak ze względu na mocne unerwienie penisa, zabieg w znieczuleniu miejscowym może okazać się bardzo bolesny dla mężczyzn z niskim progiem odczuwania bólu. Decyzję o rodzaju znieczulenia powinien podjąć lekarz w porozumieniu z pacjentem lub zgodnie z jego życzeniem. Wielu pacjentów świadomie decyduje się na znieczulenie ogólne, które zapewnia bezbolesne przeprowadzenie operacji i w zasadzie nie ma skutków ubocznych (krótki czas trwania zabiegu). Znieczulenie ogólne jest również absolutnie zalecane w przypadku zabiegu u dzieci.
Przed wykonaniem zabiegu pacjent (lub rodzice dziecka) i lekarz ustalają również sposób wykonania korekcji stulejki. Wszystkie istniejące metody można podzielić na dwie grupy: plastyka napletka lub obrzezanie.
Zabieg plastyczny polega na takim poszerzeniu ujścia napletka, aby zachować jego pełną funkcjonalność po operacji. Napletek po wykonaniu korekcji przykrywa żołądź w całości i wygląd penisa pacjenta niczym się nie różni od wyglądu penisa zdrowego, nieoperowanego mężczyzny. Istnieją różne modyfikacje tej metody, ale podstawowa idea zabiegu polega na wykonaniu niewielkich nacięć wzdłuż osi prącia i ich poprzecznym zszyciu. Zalecana jest w przypadkach, gdy zwężenie napletka nie jest duże. Istnieje wiele odmian zabiegów plastycznych preferowanych przez różnych lekarzy.
Niestety, wykonanie plastyki często nie rozwiązuje do końca problemu, gdyż okazuje się, że wykonane poszerzenie jest za małe albo powstałe w wyniku cięcia blizny powodują po pewnym czasie ponowne zwężenie napletka. Dlatego coraz częściej jako metodę dającą gwarancję całkowitego wyleczenia ze stulejki stosuje się obrzezanie. Polega ono na wycięciu pierścienia zwężającego wraz z częścią lub całością napletka. Po wykonaniu takiego zabiegu żołądź jest całkowicie lub częściowo odsłonięta - zarówno w stanie spoczynku jak i w stanie wzwodu. Obrzezanie łączone jest zazwyczaj z usunięciem lub wydłużeniem wędzidełka.
W zależności od tego, ile napletka jest usuwane i od tego, czy usuwa się bardziej wewnętrzną czy zewnętrzną jego blaszkę, amerykańscy urolodzy wyróżnili cztery podstawowe rodzaje obrzezania, określane kombinacją dwóch słów - high albo low oraz tight albo loose:
  1. Jeśli usunie się więcej zewnętrznej blaszki napletka niż wewnętrznej, mamy do czynienia z obrzezaniem typu high.
  2. Jeśli usunie się więcej wewnętrznej blaszki napletka niż zewnętrznej, mamy do czynienia z obrzezaniem typu low.
  3. Jeśli usunie się dużą część napletka, mamy do czynienia z obrzezaniem typu tight (potocznie określane obrzezaniem całkowitym).
  4. Jeśli usunie się niewielką część napletka, mamy do czynienia z obrzezaniem typu loose (potocznie określane obrzezaniem częściowym).
W rezultacie istnieją cztery możliwe kombinacje obrzezania:
  1. Typu high and tight (całkowicie usunięty napletek, żołądź całkowicie odsłonięta, blizna po zabiegu jest oddalona od żołędzi).
  2. Typu high and loose (blizna widoczna na napletku przykrywającym częściowo żołądź).
  3. Typu low and tight (blizna usytuowana jest blisko rowka zażołędnego, tworząc często - jako niepożądany efekt uboczny - niezbyt estetyczną fałdkę pod żołędzią).
  4. Typu low and loose (w stanie spoczynku większa część żołędzi jest przykryta napletkiem, a blizna znajduje się na wewnętrznej części napletka).
Pacjenci, którzy chcą zachować w miarę maksymalną funkcjonalność napletka, preferują metodę low and lose. Najpopularniejsza zaś w Stanach Zjednoczonych metoda high and tight jest wybierana przez osoby, które w całości chcą usunąć napletek. Pozostałe dwie metody, mimo przywrócenia pełnej funkcjonalności penisa, nie gwarantują dobrego efektu estetycznego i raczej nie powinny być stosowane.
Ważne jest, aby przed wykonaniem zabiegu lekarz omówił dokładnie z pacjentem technikę korekcji. W przypadku niektórych stanów chorobowych może okazać się, że wykonanie zabiegu plastycznego jest niemożliwe i konieczne jest obrzezanie. Wielu pacjentów może mieć pewne opory związane z taką koniecznością. Zwróćmy jednak uwagę, że w skali całego świata około 35-40% mężczyzn jest obrzezanych (łącznie - z powodów religijnych, estetycznych czy zdrowotnych). W Europie odsetek ten jest mniejszy (około 20%), ale z roku na rok rośnie. Bycie obrzezanym w dzisiejszym świecie absolutnie nie świadczy o wyznawanej religii czy jakimkolwiek światopoglądzie. Obrzezanie jest zabiegiem leczniczym i w przypadku osób mających stulejkę jest często absolutnie koniecznym rozwiązaniem.
znieczulica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 21:08   #10
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez konrad77
Nie no, impotentem? Raczej nie ma o tym mowy! W sumie teraz by mi sie przydalo nim byc, ale w tej sprawie jestem zdrowy, az za nadto i to wlasnie mi przeszkadza. Bo jak juz dojdzie do wzwodu, to trudno zeby krew odplynela. Jak wiadomo, jak sie nie uprawia seksu i nie onanizuje to... po prostu jest twardy jak stal A nic nie moge zrobic
Co do seksu oralnego, ktorego przyjemnosci nie moze zaznac Twoj maz (od Ciebie, bo wierze, ze na odwrot jest ok ) no to pewnie czeka mnie ten sam los A jest to jedno z najlepszych doznan, jak wiemy (jesli kobieta umie to robic ). Dobrze, ze chociaz mam jezyk sprawny, to choc w tym bede dobry (no teraz to posmutnialem juz naprawde )
A mam pytanko: jesli cos dolega penisowi, to jak zrobic badania na co jestem uczulony? I czy maz od dziecka byl uczulony na cukier?
Nie maz nie mial uczulenia od dziecka nabawil sie jej w doroslym zyciu, mial cos kolo 28 lat. maz wlasnie mi mowi, zebys dal sie zbadac czy nie masz alergii. U niego badanie wygladalo w ten sposob ze asystentka dermatologa dala mu tak wacik jak do czyszczenia uszu i kazala wsadzic sobie w cewke moczowa, potem zrobili testy i wyszla alergia na cukier. Maz wlasnie mi mowi, ze potrzebna jest mac wysuszajaca i to sie bardzo pomalu goi.

Przeczytalam twojego pierwszego posta mezowi i on sie pyta jak ta skora ci zchodzila. Czy luszczyla sie jak suchy naskorek czy to bylo wrazenie zluszczajacej sie mokrej skory? jesli to drugie to mozesz miec tez alergie jak on. Po zrobieniu badania i wykrciu alergii lekaz przepisal mezowi masc z 1g kortyzonu, to byla jakas masc chlodzaco-wysuszajaca z kortyzonem i dostal liste co moze jesc a czego nie. Jedyne rzeczy z cukrem co zabijaja cukier to mleko i frytki. To moze jesc tonami, bo cukier z mleka i frytek zabija ten cukier np ze slodyczy. Moja maz wogole jest zdziwiony, ze nie zbadali cie na alergie.
Z drugiej strony jakby to byla stulejka, to chyba lekarz by to odrazu zauwazyl.
Stary 2006-01-24, 22:42   #11
konrad77
Przyczajenie

Jesli chodzi o stulejke to oczywiscie nie posiadam czegos takiego. Osoba o nicku Znieczulica zle zrozumiala moj problem, mimo to dziekuje za dlugasny artykul. Napletek sciagam calkowicie mimo ze nie jestem obrzezany. Nie mialem nigdy z tym problemu, ani z odkladaniem sie mastki, tzn. zawsze dbalem o higiene, bo wlasnie pod napletkiem gromadzi sie najwiecej tych "nieapetycznych" rzeczy.
Jesli chodzi o masz wysuszajaca, to ja nie wiem, bo ja raczej potrzebuje nawilzac. A wacik w cewke.... brrrrr! Jak trzeba to wloze, ale mi nic nie wycieka z tamtad oprocz moczu i nasienia
W piatek mam ostatni zabieg tlenkiem azotu. Wiem, ze nic nie pomoze, ale pani doktor powiedziala, ze przepisze mi jakies leki wlasnie na uczulenia. No i mowi, ze to moze byc od stresu i zlego odzywiania sie. Tylko ze ja zyje caly czas tak samo i nagle sie tak narobilo. Boze, jak ja bym chcial jakos to cofnac! (mam swieczki w oczach).....
Stary 2006-01-25, 07:19   #12
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

[
Jesli chodzi o masz wysuszajaca, to ja nie wiem, bo ja raczej potrzebuje nawilzac. A wacik w cewke.... brrrrr! Jak trzeba to wloze, ale mi nic nie wycieka z tamtad oprocz moczu i nasienia
W piatek mam ostatni zabieg tlenkiem azotu. Wiem, ze nic nie pomoze, ale pani doktor powiedziala, ze przepisze mi jakies leki wlasnie na uczulenia. No i mowi, ze to moze byc od stresu i zlego odzywiania sie. Tylko ze ja zyje caly czas tak samo i nagle sie tak narobilo. Boze, jak ja bym chcial jakos to cofnac! (mam swieczki w oczach).....[/QUOTE]

MOj maz tez zyl caly czas tak samo, lubil slodycze i ich sobie nie odmawial i nadal nie odmawia, a chudzinka nadal z niego, nic na moim wikcie nie przytyl. Jak czuje, ze zaczyna sie cos dziac to ogranicza slodycze i wszystko wraca do normy.
Mam nadzieje, ze twoj lekarz naprawde zbada cie na alergie i okaze sie ze to jest przyczyna twoich problemow. Zmienisz diete i bedzie wszystko ok. Kurcze, ze tez odrazu cie na alergie nie zbadali. Chodz maz mowil mi , ze to wmiare nowe badania sa ze alergia moze sie w tych delikatnych miejscach pojawiac i wiele lakarzy nawet o tym nie pomysli. Oby to bylo to, dostaniesz inne laki i dietke i bedzie ok. Daj znac co wyszlo na badaniu, bom bardzo ciekawa.
Stary 2006-01-25, 15:52   #13
Mo_niczka
Raczkowanie

hej!!!
"męski" ginekolog to androlog
Stary 2006-01-25, 23:09   #14
konrad77
Przyczajenie

Bardzo dziekuje Mo_niczce
Mysle, ze zrezygnuje juz z wizyty u dermatologa i udam sie wlasnie do androloga!! Przeciez taki specjalista MUSI wiedziec co mi jest!!
Stary 2006-01-26, 15:01   #15
Mo_niczka
Raczkowanie

Konrad,myśle, ze to dobra decyzja. Wiesz co?musze ci powiedziec , ze podziwiam cie za wytrwałośc i za to, że w ogóle szukasz pomocy tam gdzie trzeba. Bo chyba większosc facetów na twoim miejscu zamknęłaby sie w domu z tym problemem przed wszystkimi i wstydziliby sie mowic na ten temat. Ale to nie prawdziwi męzczyzni...a ty tak!!! Na pewno będzie lepiej!!! Napisz czy sie udało...pozdrawiam goraco
Stary 2006-01-28, 18:54   #16
konrad77
Przyczajenie

Wiec zadzwonilem do prywatnej przychodni w sprawie wizyty u androloga. Pani w rejestracji powiedziala mi, ze androlog leczy bezplodnosc u mezczyzn, a z moimi objawami to do urologa jednak trzeba.
Z przykroscia musze stwierdzic, ze edukacja mezczyzn pod tym wzgledem jest w naszym kraju skandaliczna. Bo jak sie cos dzieje kobiecie z narzadami plciowymi to oczywiste jest aby udac sie do ginekologa. Wiedza o tym juz male dzieci. Natomiast chlop, wyglada na to ze musi nadal pasc tego swojego chorego konia na polu (i jeszcze nim orac).
Lekarze w Polsce sa absolutnie nie przygotowani do swojej roboty. A zadaja co raz wiecej pieniedzy. Za co?
A jezeli moja choroba jest choroba nowa? To gdzie mam to zglosic? A jezeli jestem nosicielem wirusa HIV? Dlaczego nikt nie proponuje zadnych badan?
Po za tym wydaje mi sie, ze jak mezczyznie sie cos dzieje to jest to troszke smieszne dla lekarzy. Nie mowiac juz o skandalicznym przypadku, o ktorym napisal pewien forumowicz: postanowil, ze wraz ze swoja narzeczona zbadaja sie dokladnie. Zwrocil sie o skierowanie do androloga (skierowania do takich lekarzy to tez temat rzeka ) lekarki pierwszej pomocy. Kobieta zaczela sie smiac i stwierdzila, ze on tego nie potrzebuje i ze ona moze go przebadac. Coz, musial sie zgodzic. Obnazyl genitalia, wtedy weszla pielegniarka niosaca karty pacjentow, zostawila otwarte drzwi na korytarz, reszty nie musze pisac, ale wszyscy chyba wiemy, ze jest to historia na 100% z zycia wzieta.
Stary 2006-01-28, 20:19   #17
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Kurcze czekalam na twojego posta i myslalam ze cos pokrzepiajacego napiszesz , a tu masz babo placek. No wkurzylam sie. Jak to androlog leczy bezplodnosc, a choroby weneryczne u mezczyzn? Mialam kiedys kolege, zdradzil swoja dziewczyne (teraz juz zone) z jakas przypadkowa panienka z dyskoteki, a na drugi dzien lecial z opuchnietym , bolacym czerwonym penisem do meskiego ginekologa . Miasto w ktorym wtedy miaszkalam nie jest duze i lekarze sa jacy sa, ale jednak ten lekarz robil cos wiecej niz leczenie bezplodnosci. Upeiraj sie przy swoim, ze chcesz do tego lekarza, a jak lekarz okaze sie taki jak pani w rejestracji to ja juz nie wiem co ci polecic. MOze nakierowac dermatologa na ta alergie niech cie zbadaja. Moj maz byla wlasnie u dermatologa.
Stary 2006-01-30, 09:01   #18
Mo_niczka
Raczkowanie

Pani z rejestracji tak powiedziała???...a czytała to?znalazłam to w wikipedii,bo sama taka mądra nie jestem
"andrologia-dział medycyny zajmujący sie fizjologia i patologia męskich narządów płciowych, zagadnieniami schorzeń mężczyzn dotyczących ich sfery płciowej. Zajmuje sie diagnostyką,leczeniem wad rozwojowych,zapaleń,ogran iczonej płodności,nowotworow i zaburzen funkcji ukł. płciowego w aspekcie endokrynologicznym,naczyn iowym i operacyjnym".....tyle....

Edytowane przez Mo_niczka
Czas edycji: 2006-01-31 o 13:26
Mo_niczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 11:24   #19
annLee
Zakorzenienie

Poszukaj innej kliniki i umów się do androloga.Widocznie tamten leczył tylko bezpłodność wiesz,tylu fachowców mamy w tym kraju...
Albo może wenerolog?Zajmuje się chorobami narządów rodnych chyba a takie to chyba nie tylko kobiety posiadają no i przeważnie wenerolog jest też dermatologiem,więc dodatkowy plus.
No i dobra klinika alergologiczna.
A może powiedz jakie miasto by ci odpowiadało to coś ci polecimy
Choć my-kobiety-nie posiadamy penisów to lekarzy lubimy różnych odwiedzać
annLee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 00:03   #20
konrad77
Przyczajenie

Katowice. A narzady rodne to raczej maja tylko panie
W piatek ide na ostatnia wizyte chyba do dermatologa. Napisze jak wroce co sie wydarzylo, ale jesli mozecie dziewczyny polecic mi tego dobrego androloga to bardzo prosze.
Analizujac przypadlosc meza Moniki, zaprzestalem spozywac cukier. Mysle, ze jest lepiej, a przynajmniej nie gorzej, ale juz nie raz tak myslalem.
Stary 2006-02-01, 18:19   #21
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

o widzisz, moj maz nawet mi powiedzial, zebym ci napiala o tym cukrze, zebys go odstawil na 2-3 tygodnie i pil duzo mleka(cukier z mleka zabija ten zwykly cukier, na ktory reaguje sie alergia), bo moze ty masz poprostu alergie jak on. To jego slowa. Jak po tym okresie sie nie polepszy, to trzeba sie udac do lekarza i domagac sie badan na alergie i co tam jeszcze mozliwe. W Pl duzo lekarzy jeszcze nie wie, ze alergia moje sie w takich delikatnych moejscach objawiac. Daj Boze, zeby to byla ta alergia, mialbys probelm z glowy.
Stary 2006-02-06, 18:19   #22
konrad77
Przyczajenie

No to mleczko ide sobie do szklaneczki nalac
Cukru nie spozywam od ponad tygodnia. Wcale za nim nie tesknie i raczej do niego nie wroce, ale nie oto chodzi...
Wydaje mi sie, ze stan sie wcale nie poprawia, jedynie zatrzymal sie w miejscu. Skora pod napletkiem jest nadal zaczerwieniona i wrazliwa na dotyk, tak jak i zoladz Oprocz tego nadal mam uczucie zmeczenia penisa przy wzwodzie.
Pani doktor stwierdzila, ze nie mam alergii, gdyz mialem podane 2 leki na alergie, w tym 1 silny i dolegliwosci nie ustapily. Obecnie mam przepisane konskie dawki witamin: B2, PP i C. Pani dermatolog jest specjlistka od zywienia i podpowiada mi ze byc moze moj organizm manifestuje tym moj sposob odzywiania sie. Byc moze pomoglo by mi zmienienie diety na ta, ktora by mi polecila (specjalne wizyty). Mysle, ze to dot. diety Kwasniewskiego. Boje sie na to zdecydowac, gdyz mysle ze nie dam rady sie tak zorganizowac, aby miec zawsze odpowiedni posilek. Jestem czlowiekiem zapracowanym i nie mam czasu gotowac, najczesciej jem jakies parowki, konserwy itp. byle szybko. A jak jestem glodny to sie trzese (moja siostra tez tak ma) i jest mi niedobrze, jestem slaby
A jesli i ta dieta by nie pomogla na moje problemy z genitaliami? To wtedy co znow mialbym robic? I ile mam czekac az wyzdrowieje? Juz prawie rok cierpie. Zaczelo sie tak nagle, a skonczyc sie nie moze
Moniko, czy Twoj maz ma takze uczucie zmeczenia? (lekki bol czlonka, jakby byl ciezki lub wzwod trwal juz od dluzszego czasu).
Stary 2006-02-07, 07:42   #23
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez konrad77
Moniko, czy Twoj maz ma takze uczucie zmeczenia? (lekki bol czlonka, jakby byl ciezki lub wzwod trwal juz od dluzszego czasu).
musisz dluzej z tym unikaniem cukru poczekac, to tak szybko nie przejdzie. Moze tak byc ze to rzeczywiscie nie alergia.
Ale do rzeczy, czy moj maz ma bol czlonka? czasami cos mowi, ze odczuwa cos w rodzaju bolu i moge zapomniec ze cos intymnego miedzy nami bedzie. Ale czy ciezkosc odczuwa? Musze sie go dokladnie wypytac, jakie to uczucia czasami mu towarzysza? Ze wzwodami to u niego ciezko, bo od kiedy ma coraz wiecej pracy to i nasze pozycie zmalalo, a nawet przez 1,5 roku nic nie bylo. teraz zaczynamy sie soba cieszyc na wzajem, ale tez to slabo idzie i powoli, bo ja po tak dlugim okresie poprostu stalam sie zimna, oziebla, nie mam ochoty, juz mi sie nie chce. Teraz nie tylko on sie musi starac, ale i ja zeby znow rozbudzic swoje potrzeby. Do tego male dziecko, ktoré budzi sie nie w tym momencie co powinno, wiec sam rozumiesz, juz na sama mysl, ze maly przerwie nasza bliskosc, to sie nic nie chce robic, brakuje romantycznosci, spontanicznosci. Ciezko mi okresili co i jak, Wypytam sie jego jakie mu towarzysza uczucia i dam znac, czy tez taki sam bol jak u ciebie, czy uczucie ciezkosci tez jest.
Stary 2006-02-07, 20:01   #24
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

konrad77 moja maz sie upiera ze to jest jednak alergia od jedzienia, czyli twoja lekarka moze miec racje, ze nalezy sie dobrze idzywiac, ale moj maz stawia jednak na cukier. wypytalam sie go dokladnie co i jak. Musisz dluzej poczekac niz tylko tydzien, jesli chodzi o ogranicznie spozywania cukru. Duzo frytek mozesz jesc bo podobno one tez niweluja cukier w organizmie. Musisz ograniczyc spozywanie ciasta i ogolem slodyczy. Przydala by sie jakas masc na penisa, jesli ta skorka jest podrazniona, tak zeby z jednej strony wysuszyc rane, a z drugiej storny nawilzyc. Maz mowi, zebys poprosil lekarke o masc robiona z kortyzonem. Nie moge podac dokladnie jaka bo resztki bymy juz dawno przeterminowane i wywalilam je do kosza, wiec nie moge podac dokladnie o jaka masc chodzi.
Ogolem prawidlowe odzywiane to moze byc klucz twojej choroby z mocnym naciskiem na unikanie duzych ilosci cukru, wliczajac ´w to nie tylko sklodycze, ale i cukier z owocow. Poobserwuj dluzej swoje cialo. Maz mowi, ze dopiero gdzies po miesiacu bedziesz mogle powiedziec, czy przyczyna wlasnie nie byl cukier.
Stary 2006-02-07, 20:27   #25
konrad77
Przyczajenie

Ok! Zatem tak zrobie, moze nawet poczekam (jesli wczesniej nie minie) do wakacji, pojade nad morze i sie poopalam. Jod i promienie sloneczne moze dobrze mi zrobia. Ale i tak raz na jakis czas bede zagladal na to forum, wiec jesli ktos zna przyczyne, ma znajomego z podobnym problemem i moglby jakkolwiek pomoc to prosze pisac. Bede niezmiernie wdzieczny.
Pozdrawiam i zycze ZDROWIA! I duzo przyjemnosci z zycia, takze seksualnego!!
Stary 2006-02-08, 10:29   #26
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

to wpadaj i dawaj znac czy sie poprawia, bo ciekawa jestem czy rzeczywiscie problem to odzywianie i odstawienie cukru moze pomoze. Odezwij sie za pare tygodni i napisz czy brak spozywania cukru pomogl.
Stary 2007-12-06, 10:59   #27
Santio
Przyczajenie

Ja mam ten sam problem Tylko Wy... tzn konrad77 i maz pani moniki macie juz sporo lat... z tego co Tu czytalem Konrad Ty masz 28.. no teraz juz pewnie wiecej... A ja ? :/ ja mam 15!!!!!!! =(
Santio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 17:40   #28
chojnos89
Przyczajenie

.

Edytowane przez chojnos89
Czas edycji: 2009-07-18 o 13:38
chojnos89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 11:04   #29
konrad77
Przyczajenie

Witam wszystkich ponownie po paru latach nieobecnosci.
Ze wzgledu na wiele PW do mnie w tej sprawie, postanowilem odnalezc haslo, login itp. i kontynuowac jakze wazny watek.
SZANOWNI LEKARZE! CO RAZ WIECEJ MEZCZYZN I CHLOPCOW CIERPI NA NADWRAZLIWOSC PENISA. Objawami jest bol zoledzi przy jego ocieraniu nawet o bielizne. Przykro mowic, ale zeby dojsc do tego co jest grane, trzeba odwiedzic sztab Panstwa gabinetow, i najczesciej bierzecie tylko bezwstydnie grube pieniadze (np. 90zl za nic nie warta porade), nie rzadko szkodzac pacjentowi!! Olewanie tak waznej choroby (powodujacej stres a nawet brak checi do zycia czyli klopoty psychiczne), proby leczenia na "a moze sie uda, mimo ze nie wiem co to jest" - wszystko to swiadczy o Waszej amatorszczyznie i o nie wychodzeniu po za swoje wieloletnie praktyki.
Do rzeczy. Panowie, nie pomoze Wam raczej lekarz androlog ani urolog, ktorzy to wlasnie powinni byc wyedukowani w tych sprawach. Pomoc moze Wam dermatolog. Ale uwaga, nie byle jaki. Bez wyobrazni moze Was skaleczyc, jak np. zabiegami z cieklego azotu i jeszcze sporo za to zaplacicie. Dlatego wskazowka: jechac do dermatologa, powiedziec swoja historie i prosic o wymaz z czlonka (robiony wacikiem pod napletkiem, w Waszym stanie troszke nieprzyjemna czynnosc). Wyniki z laboratorium stwierdza prawdopodobnie jaka bakterie macie i na co ten szczep jest odporny. Wtedy doktor przepisze odpowiedni lek. Ja mam gronkowca skornego i leczylem go juz 3 lekami, ostatnio prawie sie udalo. Wkrotce jade na kolejny wymaz.
Nie poddawajcie sie, gronkowca ma kazdy na skorze tylko my jestesmy mniej odporni, a jak sie ujawni to trudno go sie pozbyc. I nie zaraza sie nim, mozna uprawiac seks bez prezerwatywy, jesli tylko jestescie zdolni
Badzcie aktywni na forum, czekam na posty.
Stary 2009-08-11, 19:46   #30
Konradd1978
Przyczajenie

No dobrze powiedziane. Ale co - zmniejszyła ci się ta nadwrażliwość? Dermatolog powiedział ci że to właśnie od gronkowca masz wrażliwą żołędź?
Konradd1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości