typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-14, 23:54   #511
kkknnn
BAN stały

Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Czekaliśmy ale warto było, bo wiem, że mam słowiańską- no...pół słowiańską urodę
Co do urody męskiej i typów nie mogę się wypowiadać chyba bo odkąd zobaczyłam TŻ znaczenie słowa uroda zaczęło równać się On. Nie wiem jaki to typ ale ma dłuuugie rzęsy, delikatne rysy, i jak mówią dziewczęcą urodę.
Dość powiedzieć, że jest dużo ładniejszy odemnie Słowianka idzie spać bo jutro wyjazdowy dzień.
kkknnn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 07:41   #512
Delave
Raczkowanie

Ha, a myślałam że nie jestem słowiańska. U mężczyzn lubię słowiańską urodę, (o ile potrafię ją rozpoznać) chłopak powinien mieć jasne oczy, najlepiej niebieskie jak mój Tż. Ale jeśli chodzi o kobiety raczej "oglądam się" za tymi bardziej egzotycznymi . Myślę, że Twoja religia Y Men potrafi wzbudzić przerażenie u co wrażliwszych . Ja się trochę interesuje "słowiańszczyzną", w tym semestrze miałam świetny wykład "etnografia Słowian" i metodologię folklorystyczną, wielu niezwykłych rzeczy można się dowiedzieć, tak naprawdę tyle elementów naszego sposobu widzenia świata ukształtowało się poprzez dawne wierzenia. Trochę czytałam o magii w czasach mojej fascynacji ezoteryką. Ale to już chyba nie ma bezpośredniego związki coś takiego jak wicca , magia sympatyczna itd

Edytowane przez Delave
Czas edycji: 2009-07-15 o 07:47
Delave jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:06   #513
vogelek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Ja też lubię folk-metal ale bardziej siedzę w temacie w inny sposób.Kiedyś też myślałem że to wszystko bzdury i zacofanie.Długo się z tym gryzłem.Jednak moja ścieżka zaprowadziła mnie tu gdzie jestem.Jestem świadomym Poganinem, kilka lat temu zostałem postrzyżony i nadano mi imię Tworzysław , po 2 kolejnych latach zostałem Żercą.Nikt mnie do tej wiary nie namawiał to moja osobista ścieżka i decyzja.Czuje się szczęśliwy w niej i co najważniejsze czuje się wolny to coś pięknego - nigdy wcześniej się tak nie czułem. Teraz czuje się jak zielony liść na wielkim drzewie Słowiańszczyzny a nie jak uschły badyl ! Apeluję do Was - Nasza kultura umiera - szczególnie w Polsce ! Nie dajcie jej skonać , nasz odrębność kulturowa to wielka wartość , wszystkie Polskie tradycje wywodzą się z dawnych Pogańskich zwyczajów.Nie namawiam nikogo do wracania do Wiary Ojców , ale proszę żebyście jak tylko możecie próbowali ocalić naszą wspólną kulturę od zagłady !
Kupiłeś mnie całą tym postem ;P Mam nadzieje, że na archeo podobni ludzie będą. Całkowicie się z Tobą zgadzam. Trzeba pielęgnować naszą odrębność gdyż to ona wyznacza kim naprawdę jesteśmy. A poganizm nie jest taki straszny -co prawda mnie do niego ciągnie, więc być może jestem wyjątkiem.
Stary 2009-07-15, 11:47   #514
ManY?
Raczkowanie

Vogelek - Rodzima Wiara Słowiańska nie jest straszna wcale, bo jako jedna z nielicznych opiera się w całości tylko i wyłącznie na szacunku i zrozumieniu Sił Przyrody i umiłowaniu Tradycji i Słowiańskiej Ziemi. O ile w wierzeniach innych ludów Bóstwa są synonimami zjawisk róznego typu a nawet zupełnie "magicznych" postaci, to w 99% Bóstwa Słowiańskie to tylko i wyłącznie wyobrażenia Żywiołów Ziemi, tak więc Rodzimowierstwo Słowiańskie jest czystym Panteizmem -Naturalizmem. Dla każdego świadomego Słowianina Las jest świętością. W przyrodzie kryje się wiele
pozytywnej energii , chociażby w drzewach ! Jednak korzystanie z nich
wymaga pewnego wyciszenia , pewnej zgody z Naturą , i zrozumienia roli pojedynczego Człowieka w świecie, dlatego wielu ludzi puka się w czoło gdy mówię im , że z drzewa potrafi popłynąć energia która aż "przykleja" ręce do niego ! Tyle że typowy wygodnicki "mieszczuch" którego noga w lesie nigdy na dłużej nie postała tego nie odczuje i nie zrozumie. Rodzimowierstwo to czysta Prawda Dobroć i Światło !Nie ma w Pogaństwie miejsca na fałsz tak jak w naturze nie ma na niego miejsca! Nie ma miejsca na fałszywych proroków i samozwańczych kapłanów którzy twierdzą że sami jedynie mogą obcować z sacrum na pewnym poziomie.Ważne jest zrozumienie mechanizmów świata który Cię otacza , ważny jest bliźni potrzebujący czasem pomocy i wsparcia
ważna jest Ziemia Rodzinna z której ciała powstał każdy z nas, i kultura która spowodowała że jesteśmy tacy a nie inni.

Sława Dziadom ! Sława Tradycji !
ManY? jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 11:56   #515
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Vogelek - Rodzima Wiara Słowiańska nie jest straszna wcale, bo jako jedna z nielicznych opiera się w całości tylko i wyłącznie na szacunku i zrozumieniu Sił Przyrody i umiłowaniu Tradycji i Słowiańskiej Ziemi. O ile w wierzeniach innych ludów Bóstwa są synonimami zjawisk róznego typu a nawet zupełnie "magicznych" postaci, to w 99% Bóstwa Słowiańskie to tylko i wyłącznie wyobrażenia Żywiołów Ziemi, tak więc Rodzimowierstwo Słowiańskie jest czystym Panteizmem -Naturalizmem. Dla każdego świadomego Słowianina Las jest świętością. W przyrodzie kryje się wiele
pozytywnej energii , chociażby w drzewach ! Jednak korzystanie z nich
wymaga pewnego wyciszenia , pewnej zgody z Naturą , i zrozumienia roli pojedynczego Człowieka w świecie, dlatego wielu ludzi puka się w czoło gdy mówię im , że z drzewa potrafi popłynąć energia która aż "przykleja" ręce do niego ! Tyle że typowy wygodnicki "mieszczuch" którego noga w lesie nigdy na dłużej nie postała tego nie odczuje i nie zrozumie. Rodzimowierstwo to czysta Prawda Dobroć i Światło !Nie ma w Pogaństwie miejsca na fałsz tak jak w naturze nie ma na niego miejsca! Nie ma miejsca na fałszywych proroków i samozwańczych kapłanów którzy twierdzą że sami jedynie mogą obcować z sacrum na pewnym poziomie.Ważne jest zrozumienie mechanizmów świata który Cię otacza , ważny jest bliźni potrzebujący czasem pomocy i wsparcia
ważna jest Ziemia Rodzinna z której ciała powstał każdy z nas, i kultura która spowodowała że jesteśmy tacy a nie inni.

Sława Dziadom ! Sława Tradycji !

To co z drzewem mowisz to prawda Ja jestem chrzescijanka, ponadto zadnej jednosci z przyroda nie odczuwam, ale drzewo daje taka energie, pavera odrazu samoopoczucie lepsze
(bo o tym pisales?)

Co do urody to ja jestem słowianką typową

edit: chociaz...po przecztaniu tego watku moj stereotyp słowianki podupadł...

To ciemna blondynka (wsumie ja uważam że włosy mam brązowe ale mówią o mnie blondynka) z szaro-niebiesko-zielonymi oczami to kto...? Moja rodzina pochodzi tylko i wylacznie z Polski także bardzo mnie dziwi że nie jestem slowianka

(158, 44kg)

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-07-15 o 12:11
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:07   #516
Yukiri
Raczkowanie

GG do Yukiri

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Yukiri na drugim zdjęciu oczy i nos masz podobny do mnie
Jaki masz kolor tęczówek?
Mam piwne oczy z przebłyskami zielonego, zależy jak słońce pada

Czyli jednak typ Słowiański, też Tatarski... Muszę o tym więcej poczytać. Zainteresował mnie ten temat
Znajomi często mi mówili, że jest we mnie coś azjatyckiego a ja tego nigdy nie mogłam dostrzec. Gdy byłam kiedyś na obozie i nasz zastęp miał przebrać się za Chinki to zastępowe stwierdziły, że leciutka czarna kreska wydłużająca mi oko i już jestem Chinką. U innych nie było tego widać.
W każdym razie mi moje oczy się nie podobają, są zbyt zwykłe...
Yukiri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:27   #517
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Ps.Jaką urodę lubicie u facetów ?? Ja przyznam się że nie mam zbytniego powodzenia , Słowiański typ urody widocznie nie ma
wzięcia jeszcze dodając moje zamiłowanie do folkloru i mój Poganizm
i niestety to myslę że powoduje że nie mam lekko pod tym względem
Szkoda że nie urodziłem się 1000 lat temu
To zależy od mężczyzny
A pasja to zawsze ogromny plus
Ja akurat zawsze myślałam, że lubię chuderlawych i eterycznych Francuzików, a mój TŻ to wybitnie inny typ Zresztą, załączam zdjęcie (ilez mi zajęło uzyskanie pozwolenia na taki krok ) i sam osądź- ja stawiam na jakieś Tatarskie korzenie. A może też jest typem dynarskim?

Cytat:
Fajnie to słyszeć Może kiedys wstawię swoje fotki w stroju obrzędowym ciekaw jestem jak ludziska zareagują. Ciekaw jestem co sądzicie o Słowiańskiej religii Etnicznej .Ja jestem tzw. Żercą czyli kapłanem Pogańskim
Chętnie obejrzymy

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Czekaliśmy ale warto było, bo wiem, że mam słowiańską- no...pół słowiańską urodę
Co do urody męskiej i typów nie mogę się wypowiadać chyba bo odkąd zobaczyłam TŻ znaczenie słowa uroda zaczęło równać się On. Nie wiem jaki to typ ale ma dłuuugie rzęsy, delikatne rysy, i jak mówią dziewczęcą urodę.
Dość powiedzieć, że jest dużo ładniejszy odemnie Słowianka idzie spać bo jutro wyjazdowy dzień.
O matko, kkknnn, nie wierzę, że jest ładniejszy od Ciebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tż.jpg (32,9 KB, 117 załadowań)

Edytowane przez Voodia
Czas edycji: 2009-07-15 o 12:28
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:02   #518
ManY?
Raczkowanie

Voodia - Twój partner to taka mieszanka Słowiańskiej urody z typem Kaukaskim jednak typowo orientalnych czy mongolskich cech nie ma prędzej jakieś Tatarskie cechy - uroda taka jest popularna wśród Łemków i Bojków - czyli Górali pochodzenia Rusińskiego zamieszkujących kiedyś masowo na terenach Galicji i zakarpacia oraz częściowo w dzisiejszej północnej Słowacji.
Stary 2009-07-15, 13:06   #519
Jutte
Wtajemniczenie

Cytat:

Jutte to typ Alpejski z ew. domieszką halsztacko-nordyckiego

Ps.Jaką urodę lubicie u facetów ?? Ja przyznam się że nie mam zbytniego powodzenia , Słowiański typ urody widocznie nie ma
wzięcia jeszcze dodając moje zamiłowanie do folkloru i mój Poganizm
i niestety to myslę że powoduje że nie mam lekko pod tym względem
Szkoda że nie urodziłem się 1000 lat temu

hym troszkę sobie na ten temat w internecie poczytałam i powiem ze jest to dość ciekawe
a skąd u Ciebie ManY taka znajomość tych typów itd? zainteresowanie czy studiujesz cus takiego ?

co do upodobań wiele kobiet potwierdza ze preferuje urodę hym.. latynoską, południową u mężczyzn .. natomiast.. myśle ze u wielu to taki szlak utarty :P hmy.. uroda północy typu hym.. Norwegowie czy Finowie też jest bardzo czarująca i urzekająca a noo

heh oj też marzę żeby cofnąć się w czasie.. tak do hym.. 1750 - 1800 roku :P ajj ..:P

Cytat:
Mnie też się kojarzysz z Hiszpanką
Możliwe, że przez ciemne oczy i stosunkowo ciemną cerę.
u la laa :P nie no nie wierze :P myslałam to z wygladu to ja typowa wschodnia uroda :P a tu tak;p heh moja cera raczej jasna jest :P wszystkie podkłady jak zawsze kupuje to zazwyczaj jasne :P i ciezko mi go dobrac bo wszystkie za ciemne i wygladam dziwnie :P
cieszę się życiem!
Jutte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:13   #520
kkknnn
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
To zależy od mężczyzny
A pasja to zawsze ogromny plus
Ja akurat zawsze myślałam, że lubię chuderlawych i eterycznych Francuzików, a mój TŻ to wybitnie inny typ Zresztą, załączam zdjęcie (ilez mi zajęło uzyskanie pozwolenia na taki krok ) i sam osądź- ja stawiam na jakieś Tatarskie korzenie. A może też jest typem dynarskim?

O matko, kkknnn, nie wierzę, że jest ładniejszy od Ciebie
Voodia masz przystojnego TŻI bardzo pasujecie do siebie, taka piękna para.
kkknnn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:24   #521
Caramella
Wtajemniczenie

Voodia, Twój TŻ wygląda identycznie jak brat mojego TŻ strasznie podobny
ManY a moja siostra?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dzagoda1.jpg (34,8 KB, 115 załadowań)
who we wish we could be
who we want to be with

63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:58   #522
ManY?
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Caramella Pokaż wiadomość
Voodia, Twój TŻ wygląda identycznie jak brat mojego TŻ strasznie podobny
ManY a moja siostra?
A Twoja siostra jest niemal atlasowym przykładem Słowiańskiej urody
Stary 2009-07-15, 14:04   #523
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
To ciemna blondynka (wsumie ja uważam że włosy mam brązowe ale mówią o mnie blondynka) z szaro-niebiesko-zielonymi oczami to kto...? Moja rodzina pochodzi tylko i wylacznie z Polski także bardzo mnie dziwi że nie jestem slowianka
Wiesz po samym kolorze włosów i oczów mało można powiedzieć.
ManY wspomniał kilka stron wcześniej, że wbrew stereotypowi Słowianka, to nie jasna blondynka o niebieskich oczach, lecz tzw. "mysia-blondynka" czyli ciemniejsza o oczach szarych, szaroniebieskich.

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
Mam piwne oczy z przebłyskami zielonego, zależy jak słońce pada

Czyli jednak typ Słowiański, też Tatarski... Muszę o tym więcej poczytać. Zainteresował mnie ten temat
Znajomi często mi mówili, że jest we mnie coś azjatyckiego a ja tego nigdy nie mogłam dostrzec. Gdy byłam kiedyś na obozie i nasz zastęp miał przebrać się za Chinki to zastępowe stwierdziły, że leciutka czarna kreska wydłużająca mi oko i już jestem Chinką. U innych nie było tego widać.
W każdym razie mi moje oczy się nie podobają, są zbyt zwykłe...
Ja akurat jestem wyczulona na ten typ urody, bo sama posiadam podobny.
Na drugim zdjęciu wydawało mi się, że masz dość płaski i szerszy nos na końcu, no i oczy z fałdką. Niestety zdjęcia nie są na tyle wyraźne, ale ja też zauważyłam u Ciebie coś orientalnego.

PS: ManY koniecznie wrzuć zdjęcia w strojach obrzędowych!
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-07-15 o 14:12
Kira87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 16:08   #524
Mmargarita007
Raczkowanie

Cytat:

PS: ManY koniecznie wrzuć zdjęcia w strojach obrzędowych!
Przyłączam się do prośby! Poczytałam trochę o pogaństwie. To całkiem ciekawe. Do tej pory cała moja wiedza na ten temat ograniczała się do postrzyżyn Ziemowita Fajnie, że w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze to kontynuuje i nie wstydzi się swoich korzeni.

"Weź swój los w swoje ręce, a ręce daj w górę. Złota rybka? Zapomnij! Poszła na emeryturę"
Łona

Edytowane przez Mmargarita007
Czas edycji: 2009-07-15 o 19:02 Powód: Żeby nie denerwować ManY ;)
Mmargarita007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:42   #525
ManY?
Raczkowanie

Nie Poganiźmie tylko o Pogaństwie to raz ! Poza tym Pogaństwo to szerokie pojęcie ! Precyzyjniejszym określeniem jest Rodzimowierstwo !
gdyż jest to Wiara Rodzima ludów z których większość nas Polaków się wywodzi.Nie trzeba chyba tłumaczyć iż Polska powstała ze zjednoczonych Plemion Zachodniosłowiańskich samą zaś nazwę zawdzięcza jednemu z plemion - mowa o Polanach !

Moje fotki w stroju obrzędowym będą niebawem.Martwi mnie, że wśród Rodzimowierców przeważają mężczyźni - na ostatniej kupalnocce było niemal 3 razy więcej facetów niż kobiet
Stary 2009-07-15, 18:04   #526
Delave
Raczkowanie

Man Y, mógłbyś polecić jakąś lekturę? Ciekawe linki czy ebooki może? Chętnie bym poczytała na ten temat, warto znać swoją historię.

Polecam przeczytanie książki pani Marii Janion "Niesamowita słowiańszczyzna" w której badaczka twierdzi, że przez silną( i krwawą) ekspansję chrześcijaństwa na naszych terenach zostały nam zabrane, jakby to powiedzieć,korzenie, nasza własna legenda i duma, co do dziś ma skutek w naszej niepewności, nie mamy silnej tożsamości. Trochę ciekawostek tam jest

Czekam ze zniecierpliwieniem na fotki w stroju obrzędowym.
Stary 2009-07-15, 18:07   #527
S1oneczko
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez czekoladka Pokaż wiadomość
A Jagna nie miala czarnych włosów???

Slowiański typ urody kojarzy mi sie z delikatna, eteryczną blondynką, taki delikatny typ urody - blond wlosy i niebieskie oczy, jasne brwi i rzęsy... Ale tak naprawdę to nie wiem... To takie skojarzenia tylko
Cytat:
Napisane przez czekoladka Pokaż wiadomość
Kurcze, a ja normalnie sobie zawsze ubzduram, ze Jagna miala czarne włosy... Normalnie nie wiem, dlaczego , jakoś tak mi bardziej do niej pasują, ale miala jasne, fakt

Bravo czekoladko, to miłe, że niektórzy czytają lektury. W książce jagna była opisana jako czarnowłosa, natomiast w filmie zagrała blondynka.
S1oneczko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 18:13   #528
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
Man Y, mógłbyś polecić jakąś lekturę? Ciekawe linki czy ebooki może? Chętnie bym poczytała na ten temat, warto znać swoją historię.
Ja polecam "Kolebkę Siemowita" - Janusz Roszko.
Książka zawiera sporo informacji, a jednocześnie jest napisana lekkim, dowcipnym językiem. Nie jest sucha i nużąca jak np. niektóre pozycje akademickie.

Cytat:
Polecam przeczytanie książki pani Marii Janion "Niesamowita słowiańszczyzna" w której badaczka twierdzi, że przez silną( i krwawą) ekspansję chrześcijaństwa na naszych terenach zostały nam zabrane, jakby to powiedzieć,korzenie, nasza własna legenda i duma, co do dziś ma skutek w naszej niepewności, nie mamy silnej tożsamości. Trochę ciekawostek tam jest
O! W takim razie z chęcią sięgnę po tą pozycję.

Cytat:
Czekam ze zniecierpliwieniem na fotki w stroju obrzędowym.
I ja również!
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
Stary 2009-07-15, 18:27   #529
ManY?
Raczkowanie

Polecam Książki Jana Stachniuka-Stoigniewa ideologa przedwojennej organizacji "Zadruga".Szkoda że dzisiejsza zreaktywowana Zadruga
jest pseudo-Słowiańską faszyzującą organizacją za którą można się jedynie wstydzić.

Maria Janion w tej książce napisała szczerą prawdę - niestety ciężką do
przełknięcia dla zagorzałego Katolika ! Ale prawda zawsze była ciężka do przełknięcia dla kłamców. Katolicyzm prawie nic nie wniósł do naszej kultury a wręcz zabrał nam wiele wspaniałych zwyczajów i mieczem wyciął wszystko czego nie rozumiał.Ludzi znających się na ziołolecznictwie
palono na stosach bo wg. nich jeśli przygłupawy kler nie był w stanie kogoś wyleczyć to ów "znachor" na pewno miał pakt z szatanem Niejeden z naszych przodków spłonąl na stosie lub nadziany na pal albo został rozerwany końmi za to, że był do końca wierny Swej Rodzimej wierze i Tradycji.Wielu ludzi nie jest świadomych tego wszystkiego stąd
dziwi ich oburzenie takich osób jak ja ! Ale prawda jest taka że K.Katolicki nigdy nie przeprosił Słowian za to jaką krzywdę im wyrządził
Gdyby nie upór ludzi i przywiązanie do Zwyczajów to dziś nie mielibyśmy czym się pochwalić.Wszystko co znamy dzis jest kultywowane od ponad tysiąca lat ! Niemal wszystkie Polskie święta katolickie to przerobione święta Pogańskie , również większość obyczai
świeckich wywodzi się z tego okresu.Warto wspomnieć że np. Wampir
który zrobił wielką furorę w hollywood był znany przez plemiona SŁowiańskie jako Wąpierz znacznie wcześniej niż Rumuni wymyślili
swoją legendę o Draculi. Postać wiedźmy mieszkającej w leśnych ostępach w małym domku latającej na miotle lub moździerzu
i wabiącej ludzi żeby ich zkonsumować czyli Słynna Baba Jaga to
również jeden z Demonów Słowiańszczyzny ! Wszystkie lokalne
czarty,biesy mieszkające w dziupli wierzby w korzeniach drzew
to również Słowiańskie demony.Sam wizerunek diabła jako kosmatej istoty z rogami jest również charakterystyczny dla Słowian.
To samo swastyka kojarzona dziś jednoznacznie jest najstarszym symbolem solarnym znanym przez indoeuropejczyków - czyli Aryjczyków a przez Słowian była szczególnie czczona, niestety hitler zbezcześcił ten prastary symbol jak również wykzywił pojęcie pra-rasy Aryjskiej !

Mamy my - Słowianie wyjątkowo bogatą kulturę i tradycje które niestety idą coraz bardziej w zapomnienie.Jedynie ludy Skandynawskie mogą się równać co do ilości ciekawych zwyczajów.

Sława Tym co wytrwali w starej Ojcowskiej wierze !
Stary 2009-07-15, 18:29   #530
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez S1oneczko Pokaż wiadomość
Bravo czekoladko, to miłe, że niektórzy czytają lektury. W książce jagna była opisana jako czarnowłosa, natomiast w filmie zagrała blondynka.
to może przeczytaj jeszcze raz
Stary 2009-07-15, 18:34   #531
ManY?
Raczkowanie

W filmach i książkach też się wiele przekręca.Np. ekranizacja starej baśni jest stosem kłamstw nie dość że sama książka mija się z prawdą historyczną to film jest w 100% upoprawniony politycznie ! Bitwa która jest w filmie nie była toczona z Wikingami lecz z Germanami !! Słowianie nie bili się zbyt często z Wikingami i generalnie starali się nie wchodzić sobie w drogę w niektórych częsciach pomorza żyły ale rzadko nawet społeczności mieszane stąd w Polsce sporo blondynek o delikatnej urodzie

Poza tym Wikingowie to nie jest żaden konkretny Lud ! Co prawda większość Wikingów było Nordytami -czyli pochodzili ze Skandynawii , ale Słowianie też mieli swoich Wikingów nazywano
ich Chąśnikami !!

Edytowane przez ManY?
Czas edycji: 2009-07-15 o 18:55
Stary 2009-07-15, 19:01   #532
Kira87
Wtajemniczenie

A propos świąt słowiańskich - mnie od zawsze interesowała Noc Kupały. Wydaje mi się bardzo mistyczna i na pewno bardzo przyjemnie jest coś takiego przeżyć.
Stary 2009-07-15, 19:28   #533
Delave
Raczkowanie

Szkoda, że tradycja słowiańska jest tak pomijana... krew mnie zalewa na myśl o Halloween, jakbyśmy nie mieli bardzo bogatej tradycji związanej z kultem zmarłych.
Dawny przepis na słowiański "lifting", młode dziewczęta w księżycową noc szły tańczyć półnago po polankach, aby piersi były krągłe jak księżyc a skóra nabrała srebrzystego blasku, prawdopodobnie stąd wzięły się późniejsze wyobrażenia o nagich czarownicach odprawiających swoje groźne obrzędy przy świetle księżyca
tak w ogóle to strasznie offtopujemy
Stary 2009-07-15, 19:36   #534
ManY?
Raczkowanie

Wszystkie obrzędy Słowiańskie są obdarzone pewnym mistycyzmem, nie tylko kupalnocka. Dziady zaś czyli Słowiańskie święto zmarłych ma w sobie nawet elementy uznawane za okultystyczne , np. sypanie kręgu z soli przyzywanie do kręgu zmarłych przodków .Na kresach Dziady były chętnie i masowo odprawiane jeszcze przed 2 wojną tyle że przewodził temu nie jak kiedyś Żerca lub Wołchw a Guślarz. W ogóle na ziemiach wschodnich ostało się więcej zwyczajów bo Prawosławie było bardziej tolerancyjne niż Katolicyzm i zamiast odbierać ludziom tradycje i zakazywać nadawano im tylko inny charakter lecz same obrzędy pozostały niemal nietknięte.

Ps.Zróbcie sobie taki Słowiański lifting to przyjdę popatrzeć

Chętnych zapraszam na obrzędy !
Stary 2009-07-15, 19:56   #535
S1oneczko
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
to może przeczytaj jeszcze raz
Na pewno jeszcze raz kiedys przeczytam. Jeżeli piszesz złośliwe posty, przynajmniej je uargumentuj np. jakims cytatem. Nie zostało napisane wprost jaki ma kolor włosów, jednak po opisach mozna jasno stwierdzic, że nie była blondynką. Fajnie, że zamiast czytać książki oglądasz ich ekranizacje i streszczenia, które zawierają charakterystyki postaci, które tworzono w oparciu o film Prosty przykład większośc źródeł w internecie podaje opis wyglądu Jagny według cytatów :" A bo tez urodę ma, to ma; wypasiona kiej jałowica, biała na gębie, a ślepie to ma rychtyk jak te lnowe kwiatki... a mocna, ze i niejeden chłop jej nie uradzi... "
Po czym po tych cytatach , w których nie ma nawet słowa opisującego jej kolor włosów jako jasne pisza takie brednie tylko dlatego, że własnie takim obrazem zasłynęła filmowa postać i nie umieją przetłumaczyc co to znaczy rychtyk i odróżnić, że lnowe kwiatki mają zupełnie inny kolor - kolor oczu, od lnianego koloru włosów:/ Przynajmniej u mnie na lekcjach w liceum dokonywalismy charakterystyki wyglądu postaci i omawialismy różnice pomiędzy filmem a książką. Przykre, że po 1 na pewno nie czytałaś lektury, po 2 bazujesz na filmie 3. jesteś na tyle zarozumiała, żeby odsyłac kogos do ksiązki bez odpowiedniego uzasadnienia swojego posta

Edytowane przez S1oneczko
Czas edycji: 2009-07-15 o 19:58
S1oneczko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 20:04   #536
NAtasha44
Raczkowanie

Cytat:
как ты имеешь что-то общего с росйа то
конечно писать и читать ты умеешь и
кириллицы ты знаешь
Cytat:
Я это понимаю.
Я тоже

Cytat:
A tak z ciekawości spytam: jakiej narodowości jest owa ślicznotka?
Nie mam pojęcia A z Azjatek to bardzo ładną urodę ma Yuko Kavaguchi (łyżwiarka, z pochodzenia Japonka ale ma już obywatelstwo rosyjskie i razem z Aleksandrem Smirnovem jezdżą za Rosję)
NAtasha44 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 20:52   #537
ManY?
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez NAtasha44 Pokaż wiadomość
Я тоже

Nie mam pojęcia A z Azjatek to bardzo ładną urodę ma Yuko Kavaguchi (łyżwiarka, z pochodzenia Japonka ale ma już obywatelstwo rosyjskie i razem z Aleksandrem Smirnovem jezdżą za Rosję)
Jak dla mnie paskudna jest

Mognolska albo Tatarska uroda może być ale Japonki czy Chinki to rzadko są ładne .

http://www.dziennik.pl/files/archive..._Kh_21523l.jpg

ta dziewucha fajna jest

Ale w sumie to Słowianki najładniejsze są
Stary 2009-07-15, 20:59   #538
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
Jak dla mnie paskudna jest
Panie drogi tak o kobietach się mówić nie powinno.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
Ale w sumie to Słowianki najładniejsze są
Z tym się zgodzę - Słowiańska uroda jest fantastyczna!
Stary 2009-07-15, 21:18   #539
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez S1oneczko Pokaż wiadomość
Na pewno jeszcze raz kiedys przeczytam. Jeżeli piszesz złośliwe posty, przynajmniej je uargumentuj np. jakims cytatem. Nie zostało napisane wprost jaki ma kolor włosów, jednak po opisach mozna jasno stwierdzic, że nie była blondynką. Fajnie, że zamiast czytać książki oglądasz ich ekranizacje i streszczenia, które zawierają charakterystyki postaci, które tworzono w oparciu o film Prosty przykład większośc źródeł w internecie podaje opis wyglądu Jagny według cytatów :" A bo tez urodę ma, to ma; wypasiona kiej jałowica, biała na gębie, a ślepie to ma rychtyk jak te lnowe kwiatki... a mocna, ze i niejeden chłop jej nie uradzi... "
Po czym po tych cytatach , w których nie ma nawet słowa opisującego jej kolor włosów jako jasne pisza takie brednie tylko dlatego, że własnie takim obrazem zasłynęła filmowa postać i nie umieją przetłumaczyc co to znaczy rychtyk i odróżnić, że lnowe kwiatki mają zupełnie inny kolor - kolor oczu, od lnianego koloru włosów:/ Przynajmniej u mnie na lekcjach w liceum dokonywalismy charakterystyki wyglądu postaci i omawialismy różnice pomiędzy filmem a książką. Przykre, że po 1 na pewno nie czytałaś lektury, po 2 bazujesz na filmie 3. jesteś na tyle zarozumiała, żeby odsyłac kogos do ksiązki bez odpowiedniego uzasadnienia swojego posta
Hm, a cóż w tym jednym zdaniu jest złośliwego
ależ zostało napisane i to dość wyraźnie
może jeszcze część, rozdział i nr strony podać?
Cytat:
...jakoby zorze namotała na swoich lnianych włosach; a one modre oczy tak rozgorzały z radości, aż fiołkowy cień padał od nich na twarz pokraśniałą; uśmiechała się do siebie, aż ludzie poglądali na nią, taka była urodna i taka młodość i zdrowie biło od niej...
w czasach kiedy ja to czytałam i przerabiałam netu jeszcze nie było, więc daruj sobie kąśliwe uwagi, bo są bezpodstawne
poniżej zdjęcie lnu - boś chyba jeszcze w życiu go nie widziała

Edit: może parę skanów Ci wstawić z książki, bo wyobraź sobie ją posiadam - i to już było złośliwe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 250px-BreakingFlax.jpg (19,7 KB, 79 załadowań)

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2009-07-15 o 21:31
IlonaP jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 21:28   #540
ManY?
Raczkowanie

Lniane włosy to taki dość ciemny mysi-blond .Wystarczy sobie obejrzeć pakuły - takie jak kiedyś uszczelniało się rury żeby sobie to uzmysłowić
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości