Przydatność kremów Sylveco - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-07-24, 11:15   #1
Hellobeuty
Przyczajenie

Exclamation

Przydatność kremów Sylveco

Witam

Szukałam odpowiedzi na swoje pytanie w wielu wątkach, ale niestety nie znalazłam :< Jeśli niepotrzebnie spamię nowym tematem to z góry przepraszam.

Otóż dzisiaj w aptece kupiłam przeceniony krem Sylveco z nagietkiem i brzozą. Niestety, po dokładnym przyjrzeniu się opakowaniu okazało się, że został mi niecały miesiąc użytkowania, gdyż data ważności jest przeznaczona do końca sierpnia. Jestem niemal w stu procentach pewna, że nie dam rady go zużyć w takim krótkim czasie, a nie chcę, aby kosmetyk się zmarnował... Wiem, że w przypadku chemicznych kremów użytkować można na spokojnie po upływie terminu, ale czy tak samo jest w przypadku tych naturalnych? Czy korzystanie z kremu Sylveco po dacie ważności nie spowoduje więcej szkody niż pożytku?
Bardzo dziękuję za wszystkie przydatne informacje
Hellobeuty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 12:48   #2
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Przydatność kremów Sylveco

Cytat:
Napisane przez Hellobeuty Pokaż wiadomość
Witam

Szukałam odpowiedzi na swoje pytanie w wielu wątkach, ale niestety nie znalazłam :< Jeśli niepotrzebnie spamię nowym tematem to z góry przepraszam.

Otóż dzisiaj w aptece kupiłam przeceniony krem Sylveco z nagietkiem i brzozą. Niestety, po dokładnym przyjrzeniu się opakowaniu okazało się, że został mi niecały miesiąc użytkowania, gdyż data ważności jest przeznaczona do końca sierpnia. Jestem niemal w stu procentach pewna, że nie dam rady go zużyć w takim krótkim czasie, a nie chcę, aby kosmetyk się zmarnował... Wiem, że w przypadku chemicznych kremów użytkować można na spokojnie po upływie terminu, ale czy tak samo jest w przypadku tych naturalnych? Czy korzystanie z kremu Sylveco po dacie ważności nie spowoduje więcej szkody niż pożytku?
Bardzo dziękuję za wszystkie przydatne informacje
Ja bym żadnych kosmetyków w formie emulsji (czyli zawierających wodę) nie używała po terminie. Ani zwykłych, ani tym bardziej eko.
Dostałam kiedyś wysypki po żelu do twarzy przeterminowanym o miesiąc. Z samego Sylveco miałam krem do rąk, który pomimo, że był jeszcze wg daty dobry, to miał konsystencję maślanki z grudami, a po użyciu swędziała mnie po nim skóra. To nie jedyny zresztą kosmetyk z półki eko, z którym mi się takie coś zdarzyło. Takie minusy nagonki na konserwanty.

Kolorówki po dacie ważności używałam bez obaw i nigdy się nic nie stało. Ale w cieniach czy pudrze nie ma wody, więc nie ma się tam co za bardzo zepsuć.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 12:59   #3
roberouge
Raczkowanie

Nie ryzykowałabym.
Stary 2016-07-24, 19:18   #4
Hellobeuty
Przyczajenie

Dziękuję za odpowiedzi Postaram się zużyć kremik do końca sierpnia, podzielę się z rodziną, jakoś zejdzie po opakowanie nie jest zbyt wydajne :p
Hellobeuty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 22:45   #5
dagsonik
Raczkowanie

ja wtedy takie kremy ktore sa przeznaczone do twarzy uzywam np. do stop
dagsonik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:48   #6
Agnieszka_02
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dagsonik Pokaż wiadomość
ja wtedy takie kremy ktore sa przeznaczone do twarzy uzywam np. do stop
Też tak czasami robię, ale kremy Sylveco mają bardzo naturalny skład i nawet jak są jeszcze w dacie ważności mają dziwna konsystencję i zapach, więc chyba nie ryzykowałabym ani na nogi, ani do twarzy po upływie terminu na opakowaniu.
Agnieszka_02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 10:57   #7
ramona28
BAN stały

Uwielbiam te kremy ale po terminie na pewno bym tego nie stosowała.
ramona28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 13:59   #8
sophka
Przyczajenie

zgadzam się z poprzedniczkami, również bym go już nie stosowała.
sophka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 10:43   #9
kamikadze3
Przyczajenie

Z tego co wiem to terminy ważności zawsze dużo przybliżone. Ale jednak twarz to twarz , ja bym po terminie użyła do reszty ciała
kamikadze3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 12:48   #10
malinis
Raczkowanie

Z eko kosmetykami jest właśnie trochę inaczej. Zależy też jak był w sklepie przechowywany. Tak jak dziewczyny piszą, z uwagi na brak konserwantów data ważności faktycznie może być graniczna.
malinis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 14:35   #11
kasiatoya
Rozeznanie

Dużo zależy od przechowywania bo jak grzał się pod lampami na półce w sklepie to i przed terminem może się zepsuć.
Takie kremy nie są upakowane konserwantami więc lepiej przestrzegać terminu ważności.

Zawsze jestem w szoku jak grzebię w kosmetykach na podświetlanych półkach (np. niektóra kolorówka w rossmanie) i to jak bardzo one się tam grzeją, nie ogarniam dlaczego nikt z tym nic nie robi.
kasiatoya jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
sylveco, termin ważności

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości