Wiosna, jesień czy coś jeszcze innego? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-10, 20:43   #121
elimaj
Raczkowanie

GG do elimaj
Re: Wiosna, jesień czy coś jeszcze innego?

No cóż, jeśli chodzi o mój odcień opalenizny, to dla mnie jest brudny, zdecydowanie mniej złoty od koloru moich kumpelek.Ale być może ktoś inny określiłby go inaczej. Męża nie będę pytała, bo i tak nic się nie dowiem, Mama nieobiektywna.Przejrzę jeszcze chyba fotki z dzieciństwa i wczesnej młodości, może coś wydedukuję. Co do tego co widać na zdjątkach: ja je pstrykałam jedno po drugim , jednym aparatem i tylko te szmatki zmieniałam. Ja po prostu różnie w różnych kolorkach wyglądam, w realu też.
Naczynka to moja zmora! A już ze 3 miesiące jem Rutinoscorbin 4tabl/dzień i kremy mam albo do cery naczynkowej, albo z witaminami (zwłaszcza C, też ponoć dobre).No i tak jest z grubsza cały rok! Ja chcę na analizę do P.Agaty! Buuu! A nie mam za co!
Czy jest coś co wszystkie wykluczyłyście? Jesień? Ja kocham jesienne kolorki, ale ponoć Jesień się nie opala!A ja owszem. I nie rumieni! Tylko czy ja bym się rumieniła, gdyby nie naczynka? Zgłupiałam do reszty. Help!
elimaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 21:09   #122
alraune
Zadomowienie

GG do alraune

"Brudną" opaleniznę może mieć też jesień - szczególnie to widać po mojej rodzicielce - ale tu bardziej chodzi o nierównomiernie rozłożony pigment tzn. takie opalanie sie w piegi na piegach.... Ja w sumie też w podobny sposób łapię slońce tylko w minimalnym stopniu - mam taki maczek na skórze z pomarańczowo-zlotych i rdzawych kropeczek.... Ale opalenizna jesieni jest raczej taka rdzawo-pomaranczowa nie wpada w oliwkę, w każdym razie zazwyczaj....
Stary 2005-01-10, 21:39   #123
asinek
Raczkowanie

Elimaj, moim skromnym zdaniem jestes ciemnym latem. Bardzo ladnie wygladasz w jasnych niebieskich i w tym rozowym!!! Granat jest dla Ciebie za ciemny (a moze to czern?! moj monitor troche zmienia kolory)
Ta ruda bluzeczka wyglada hmmm srednio na Tobie, a to typowy jesienny kolor wiec jesionka raczej odpada.
asinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 23:02   #124
elimaj
Raczkowanie

GG do elimaj

No to ja już nic nie wiem.Z artykułu p.Agaty na Wizażu:
"Osoby w typie jesieni, zwykle bardzo ciężko się opalają. Zazwyczaj po opalaniu skóra zostaje jedynie pokryta dodatkowymi znamionami lub piegami. Rzadko kiedy jesień może zatrzymać na dłużej opaleniznę, która najczęściej jest czerwona. To cecha wyraźnie odróżniająca Panią jesień od typu wiosennego."
No więc jeśli Ty i Twoja Mama opalacie się "w piegi" to rzeczywiście możecie być jesieniami, ale ja, mimo licznych znamion i tego,że owszem z każdym rokiem ich jednak przybywa, opalam się jednak dość równo.Chodzi tylko o ten szarawy, jak mi się wydaje, odcień opalenizny, a nie taki śliczny złotawy, jak u niektórych. Jedno co pasuje do tego cytatu to to,że mimo ciemnej opalenizny czasem uzyskiwanej na koniec lata schodzi ona szybko, jakby się ten "brud" zmywał.
Zimy jednak nie popieram, bo na prawdę nie za dobrze mi w czerni.Zostają wiosna (byłabym b.b.b.bardzo ciemną wiosną) albo lato (też ciemne?)?
Jutro zrobię jeszcze trochę fotek w czerwieniach różnych, zobaczycie co z tego wyniknie. Dzięki za wszystkie opinie. Każdy nowy wpis jest dla mnie cenny.
Stary 2005-01-10, 23:26   #125
elimaj
Raczkowanie

GG do elimaj

dzięki za komplemencik, problem w tym,że ja za różem całkiem nie przepadam. Więc nawet jeśli stanie na letnim typie, to w różu chodzić nie będę.No, może kiedyś się przekonam do drobiazgów. Jeszcze raz wszystko przeczytałam, tu na Wizażu, i może rzeczywiście najbardziej jestem letnia? No i wreszcie byłoby jakieś Lato, wśród tych Wiosenek i Jesieni... A podobno Lata najwięcej w naszym pięknym kraju. Ciekawe, gdzie ono sie pochowało?
Szkoda,że brzydko w mojej pomarańczowej bluzeczce, ale i tak mi sie dziurka zrobiła,więc może kupię jakiś ładny wrzosik?
Pozdrowionka dla wszystkich!
Stary 2005-01-11, 00:40   #126
Ania_D
Raczkowanie

Jesteś napewno wiosna albo latem - napewno nie jesienia - chocby z opisu.. Zima raczej tez nie - zima mało kiedy jest rumiana... Poza tym w jakiejs zimowej szmince wczesniej niezbyt ci było ładnie...
Jesień tez wykluczają oczy - to nie jest raczej jesienny kolor teczówki...

Brudną opaleniznę daja ci naczynka - niesttey mam to samo - tu typ kolorystyczny naprawde nic nie ma do rzeczy... Powiedz - jak sie trzyma twoja oplenizna? Szybko schodzi?
Ania_D jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 08:51   #127
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

Elimaj piszesz, że dobrze się opalasz, opalenizna jest "brudna" - szarawa, masz sporo znamion i pojawiają się ciągle nowe po ekspozycji na słońcu (też szarawe), pod koniec lata możesz uzyskać mocną opaleniznę, która jednak dość szybko schodzi (widzisz, ja o ile naprawdę jestem wiosną mam do dzisiaj ślady opalenizny i skóra taka ciepła w odcieniu jest, a i piegi i znamiona ja mam złotawe, rudawe) więc wiosną raczej nie jesteś.

Ja dalej upieram się i stawiam na lato (być może właśnie mocne lato)

Przesłałam Ci coś na maila
Stary 2005-01-11, 09:19   #128
Ania_D
Raczkowanie

ja robiłam sobie próbki z kolorkami i jednak tez mi lato wychodzi - napewno nie zima.. a lato własnie moim zdaniem delikatne, pastelowe - ładnie w niebieskich, rózowych, wrzosie.. delikatnych brązach... Co do tej bluzeczki ecru - z tymi "nieczystymi" bielami jest tak że różne pory roku moga je nosić zamiennie i w sumie nic się nie dzieje.. przyłóż sobie do buzi bluzeczkę ecru i jakąś bardziej białą - jeśli nie zauwazysz wiekszej róznicy na buzi w kolorycie to sobie mozesz to ecru nosic.. ale ciepłych bezy nie noś - zdecydowanie lato ma sliczne beże chłodne - moze te ci będą pasowały? Pati ma rację - je.sli twoja opalenizna szybko schodzi to jest to typowa cecha lata (tak mi mówiła pania Agata M. która tez jest latem ja jestem wiosna i opaenizne np na ramionach czy na czole mam do tej pory...
Stary 2005-01-11, 09:32   #129
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

aa no właśnie ja też zapomniałam dodać, że podobasz mi się w tych niebieskich kolorkach, ładnie ci też w tym popielatym/szarym na zdjęciu na dole, a tylko lato dobrze wygląda w takim, zresztą wszystkie te zdjęcia masz na tle szarości i bardzo ładnie wyglądasz, o ile nie masz rdzawych, ciepłych kolorków na sobie
Stary 2005-01-11, 11:48   #130
elimaj
Raczkowanie

GG do elimaj

Hej! Dzięki Pati za maila, do części tych rzeczy udało mi się dotrzeć w trakcie moich poszukiwań,ale było też kilka nowych tekstów.Wszystko cenne. Jedno zdjęcie pochodzi nawet z książki, którą mam od 18-tego roku życia (ale to było dawno )!
Ja juz o tym chyba gdzieś pisałam, z tą opalenizną jest właśnie tak,że szybko ze mnie schodzi (do ślubu na październik musiałm iść do solarium, bo już byłam całkiem blada, choć przyznaję,że w tym roku nie byłam zbyt opalona latem). Więc jednak Lato? No dobra, będę musiała niezłe przemeblowanie w szafie zrobić i jakiś szary cień do powiek sobie zafundować...
Załączam jeszcze kilka fotek z dziś, m.in. w makijażu chłodniejszym i cieplejszym.Może mało to będzie wyraźne, bo mam mało kosmetyków "zimnych".I znów w różnych kolorkach. Jeśli którychś z tych rzeczy zdecydowanie nie powinnam nosić dajcie znać!
Przyznaję,że z tym ecru to bardziej miłość niż rewelacyjny wyglą, mam bielszą bluzeczkę, z lekko odbijającego światło materiału i lepiej w niej wyglądam, ale czego się nie robi dla uczucia
Co do beżów, czy wystarczy,żeby były lekko perłowe? Bo mam tego co nieco. I jeszcze jedno, czy Lato może używać balsamów brązujących do ciała? Takich ze złotymi drobinkami? No i jeszcze turkus - on jest zinmy czy ciepły? Czy bywa i taki i taki?
Prawdę mówiąc to nawet się cieszę,że mi to Lato wychodzi, pomijając te róże nieszczęsne letnie kolory są bardzo ładne i dość eleganckie, a przy tym prawie wszystko do siebie pasuje.
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy wskazówek.
Stary 2005-01-11, 12:14   #131
Ania_D
Raczkowanie

w pierszej bluzeczce słodko typowy dla lata wzorek Jakoś nie bardzo mi te zielenie się podobają - są za ciepłe.. w szarości ładnie, w czerownym.. Kolor szminki powinnas miec własnie zblizony do tej czerwonej bluzeczki obok niebieskiego.. nie za różowy.. raczej malina, malwa.. takie odcienie..
Stary 2005-01-11, 12:38   #132
Ania_D
Raczkowanie

a co do balsamów z drobinkami - nieby lepsze t ze srebrnymi ale najlepiej jaknyś wypróbowała sobie. co do turkusu - akurat ten odcień wg moich ksiazek jest ciepły - jasniejszy dla wiosny, cieny dla jesieni.. Niebieski lata jest przygaszony - albo rozbielony albo jakby z szArym.. Zobacz fotki - na 1 zdjeciu sa kolorki dla wiosny na 2 i wszystkich nasteonych dla lata.. na ostatnim zdjeciu chusta nie jestruda tylko taka malinowa - aparat mi kolory przekłamał trochę...
Stary 2005-01-11, 12:41   #133
Ania_D
Raczkowanie

te czerwienie też mają więcej niebieskiego - te ciemniejsze kolorki to takie bordo w brąz przechodzące..
Stary 2005-01-11, 14:36   #134
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

pierwsze 6 super,siódme, może być,8, 9 - nie. 10 nie bardzo, 11, 12 - nie. Dalej niebieski nawet ,ładnie, choć , nie jestem przekonana, czy jest on zimny, następna czerwień zbyt ciepła! Żółty - nie, dwa następne super, brąz nie, kramowy, może być, ostatnie ładne. A szminka podoba mi się np. ta na przedostatnim zdjęciu, taki fajny róż, choć przy tej bluzce trochę ciepły się wydaje, mógłby być chłodniejszy, a na zdjęciu poniżej troszkę za blado.
Stary 2005-01-11, 15:19   #135
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

te zdjęcia to jeszcze jeden dowód, że zdjęcia baaardzo oszukują kolory...

wydawałoby się, że wszystkie są wykonane w tych samych warunkach, w tym samym oświetleniu i tym samym aparatem...

a jednak tło za każdym razem ma inny odcień...

dlatego właśnie nie lubię określać typów kolorystycznych na podstawie zdjęć...
nawet jeśli potwierdzają one wcześniejsze oceny

pozdrawiam
Stary 2005-01-11, 15:37   #136
sarenka
Zakorzenienie

Re: Wiosna, jesień czy coś jeszcze innego? - do Tomka G

Ja trochę zejdę z tematu

Bardzo ładnie nauczyłeś malować mojego kolegę-fotografa Marcina

Pewnie uczeń pojętny, ale i nauczyciel dobry Widziałam jego zdjęcia - nie do wiary

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 15:38   #137
Ania_D
Raczkowanie

no co do tego - zdecydowanie sie zgadzam - mimo ze podobne warunki oweitleniowe itd twarz na kazdym zdjecoiu wyglada inaczej.. i tło równiez.. dlatego ja wole się bawic kolorami na jednym wybranym zdjeciu niz porównywac kilka róznych.. choć czasem to zdaje egzamin
Stary 2005-01-11, 16:00   #138
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

sarenka napisał(a):
> Ja trochę zejdę z tematu
> Bardzo ładnie nauczyłeś malować mojego kolegę-fotografa Marcina
> Pewnie uczeń pojętny, ale i nauczyciel dobry Widziałam jego zdjęcia - nie do wiary

dziękuję za komplementy, ale w przypadku Marcina to nie do mnie je należy kierować z przyczyn ode mnie niezależnych szkolonko się nie odbyło...
pozdrawiam
Stary 2005-01-11, 16:03   #139
sarenka
Zakorzenienie

A to już było jakiś czas temu.. I Marcin mówi, że Ty uczyłeś go malować [może myślisz o innym Marcinie ]

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2005-01-11, 16:08   #140
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

tylko jeden fotograf chciał się uczyć makijażu przynajmniej u mnie... więc to chyba ten sam

jeśli samouk to tym bardziej pogratulować umiejętności
Stary 2005-01-11, 16:16   #141
sarenka
Zakorzenienie

TomekG napisał(a):
> tylko jeden fotograf chciał się uczyć makijażu przynajmniej u mnie... więc to chyba ten sam

To widocznie nie chciał wdawać się w szczegóły jak go zapytałam.. I wyciągnęłam błędne wnioski [bo, że miałeś go uczyć to wiem - sama znalazłam namiar na Ciebie na Wizażu pisałeś, że udzielasz lekcji].

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2005-01-11, 16:28   #142
elimaj
Raczkowanie

GG do elimaj

Też zauważyłam te różne odcienie tła, a przecież to ciągle ta sama firanka No ale skoro zabrnęłam tak daleko to kontynuuję. Jedno dobre , co wynika z takiej pseudoanalizy jaką tu robimy to to,że ja w ogóle spróbowałam zimnych kolorków. A tak mogłabym jeszcze długo omijać je szerokim łukiem. Zresztą jak widać w tytule wątku byłam dotąd ślepa.
Rzęso, na przedostatnim zdjęciu jest szminka o nazwie kasztan oszroniony, moim zdaniem ciepła. Zimnej ciemniejszej na razie nie mam do testów.
Powiedzcie jeszcze, co pasuje do zimnych brązów i czym ewentualnie te ciepłe schładzać, bo mam nową wiosenno-jesienną kurteczkę z flauszu (dzieło rąk własnych zresztą), w brązie, mam problem czy ciepłym czy chłodnym i nie wiem jaki szalik/apaszka do niej. Pomóżcie!
Czekam też na opinie pozostałych czytających!
Stary 2005-01-11, 16:32   #143
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

teraz przynajmniej wiem, komu zawdzięczam ten kontakt
Stary 2005-01-11, 16:35   #144
elimaj
Raczkowanie

GG do elimaj

I jeszcze jedno, jeśli nie macie mnie dość, oczywiście. Jaką fryzurkę byście mi poradziły, bo ta mi zbrzydła okrutnie. Koloru nie zmienię, loki muszą zostać, bo mąż się ze mną rozwiedzie, jak zacznę prostować, zresztą loki są własne i lubię je, a uszy wolę chować, bo mi jedno troszkę odstaje
Proszę pomóżcie
Stary 2005-01-11, 20:19   #145
asinek
Raczkowanie

jakiz jest braze tej kurteczki flauszowej? ciemny? jasny? z calym spokojem polecam niebieskie apaszki/szaliki, generalnie brazy dobrez sie dogaduja z niebieskim, diabel oczywiscie tkwi w szczegole czyli w odcieniu
czekolada np. ladnie gra z chlodnym, szarawym blekitem oraz z kobaltowa gleboka niebieskoscia (kobalt to taki niebieski z kropelka fioletu)
gorzej z piaskowymi brazami, tutaj troszke sie gubie, bo turkusowy ktory pasuje nie jest kolorem chlodnym ...a loczkow to Ci zazdroszcze!
asinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 20:59   #146
elimaj
Raczkowanie

GG do elimaj

Dzięki Asinek za podpowiedź. Brąz jest średniociemny i taki nie mocno głęboki, ale czy zdecydowanie ciepły czy zimny nie umiem powiedzieć. Ale rzeczywiście niebieski będzie niezły do tego niego. Jeszcze raz dziękuję.
A co do loczków, ja też chyba mogę mieć coś ładnego?
Pozdrawiam!
Stary 2005-01-12, 09:37   #147
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

Witajcie!
Elimaj pobawiłam się w virtualną zmianę Twojej fryzurki
mnie najbardziej podobasz się w takich włoskach trochę bardziej odsuniętych od głowy (czesanych wiatrem) również w kręconych, czyli takich jakie masz oraz w falowanych, choć dobrze też Ci jest w prostych, ale naturalne ładniejsze Ja na Twoim miejscu troszkę bym zapuściła włoski, bo najbardziej podobasz mi się w dłuższych, no i różnie upinać byś mogła

co do brązów, ja myślę, że fajnym dodatkiem do Twojej brązowej kurteczki byłaby chłodna, cytrynowa, jednak rozbielona żółć (np szaliczek), również zielenie ładnie komponują się z brązem

a oto efekty:
Stary 2005-01-12, 09:44   #148
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

no i tu najbardziej podobasz mi się w I rzędzie:
fryz 2,3,5 - trochę szaleństwa 6,7 - w prostych tej długości też ładnie
i w II rzędzie: fryz 1,2,3,4,5,6,7 - heh czyli wszystkie są ok
Stary 2005-01-12, 10:08   #149
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

no a zdjęcie z jakiego to zrobiłam to:
Stary 2005-01-12, 12:49   #150
elimaj
Raczkowanie

GG do elimaj

Dzięki Pati, za fryzurki. Dla mnie wszystkie są szalone ! Jak pisałam wcześniej proste włosy odpadają, bo ja nie mam chęci psuć moich loczków marnując przy tym czas. A poza tym mąż by mnie z domu wygonił Większość grzywek też niestety jest bez sensu, bo z kręconych włosów wyglądają fatalnie.
Co do "czesania wiatrem" jestem za! Ogólnie nie lubię sztywnych "kasków". Myślałam,żeby trochę je zapuścić, tak do ramion i dać im się wyrównać, czesać z przecziałkiem z boku, a żeby za bardzo nie spadały na pyszczek jeden kosmyk brać za ucho. Nie wiem czy się jasno wyraziłam Dobrze by było?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości