Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-08-02, 19:08   #1
whitish
whitish

tołpa - co sądzicie o tej marce?

Witam.
Mam cerę trądzikową,nastoletnią, okropną w strefie T.
Staram się dbać o cerę najlepiej jak potrafię, ale z umiarkowanymi wydatkami. |
Zważywszy na to, że zarówno niedługo skończy mi się żel do mycia z Under Twenty jak i tonik z Barwy Siarkowej, chciałabym zainwestować w trochę lepsze kosmetyki i kupić wszystkie z tej samej serii. Ostatnio strasznie kusi mnie Tołpa, choć w KWC nie ma za dobrych opinii. Mam tu na myśli serię Sebio (szczególnie żel do mycia, tonik i krem). Każde z powyższych kosztuje jednak ok. 30 zł, co łącznie daje spory wydatek. Ktoś używał i poleca? A może używałyście kosmetyków innej marki i były one strzałem w dziesiątkę? Bardzo proszę o opinie. Pozdrawiam.
whitish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:40   #2
smutny99
Przyczajenie

Dot.: tołpa - co sądzicie o tej marce?

Nie kupuj nic z tych rzeczy!!! Jest w nich mnóstwo składników! Do oczyszczania twarzy kup sobie na allegro mydło aleppo jest to specjalne mydło wyrabiania bardzo długo. mydło jest ogromne więc możesz sobie je podzielić na 4 części,na allegro oryginalne mydło kosztuje od 20zł do 30zł.te mydło jest bardzo i to bardzo polecane na trądzik przeczytaj sobie na wizaz.Ocena tego mydła na wizaz wynosi 4.5. więc jeśli chcesz się pozbyć trączka albo go bardzo i to bardzo zminimalizować to kup teraz mydło na allegro. Mydła są w różnych stężeniach najbardziej polecane jest mydło 40% Laurie więc kup

Nie będziesz żałował,te mydło jest w 100%naturalne z oliwy z oliwek i bardzo i to bardzo dobrego oleju laurowego na tradzik

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Soraaa za błędy ale mam coś z klawiaturą

Under twenty bardzo niszczy skórę mam te kosmetyki i miałem wysyp pryszczy i kosteczek.Chciałbym

NAPRAWDE KUP SOBIE TO MYDŁO I BEDZIESZ BARDZO SZCZESLIWA
smutny99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 11:17   #3
DwadziesciakilkaLat
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Ja kiedyś uwielbiałam Tołpę, bo byłam przekonana, że to "zdrowe, naturalne" kosmetyki z borowiną. Ale potem przeczytałam ich składy i byłam w szoku, że są bardzo podobne do wszystkich innych kosmetyków w drogerii. Po prostu Tołpa zawsze kojarzyła mi się z polską tradycją farmacji, kosmetyków i sanatoriów. A to marka kosmetyczna jak każda inna.

Autorko, ja ze swojej strony serdecznie Ci polecam do mycia twarzy żel Avene Cleanance. W aptekach internetowych kupisz go za ok. 25 zł (30 zł z przesyłką, maksymalnie!), a to jest jednak produkt wyjątkowej jakości, znakomicie działa na skórę.
Możesz też kupić żel do mycia z firmy La Roche Possay, o nazwie Effaclar (ok. 40 zł za 400 ml, ale są też mniejsze opakowania za ok. 20 zł na promocji w Superpharm, warto je wtedy kupić). On trochę bardziej wysusza niż Avene i jest od niego ciut droższy, ale powiem szczerze, że po nim przestałam mieć trądzik.

Myślę, że żel z Tołpy jest po prostu nieopłacalny, bo te dwa wymienione wyżej są "renomowane", istnieją na rynku od wielu, wielu, wielu lat, pomogły wielu ludziom uporać się z trądzikiem. I na promocjach albo właśnie w aptekach internetowych po prostu się opłacają.

Co do toników: myślę, że tu każda firma będzie fajna Tylko nie Ziaja, bo to mi zniszczyło twarz :P Także z Tołpy możesz być bardzo zadowolona

A co do kremów: tu po prostu zdecydowanie odradzam Ci Under 20. Krem z tej firmy był jedną z przyczyn moich wyprysków, to straszny produkt!
DwadziesciakilkaLat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 12:34   #4
whitish
whitish

Bardzo dziękuję za rady. @smutny99 To mydło zapiszę sobie nawet na kartce, ażeby o nim nie zapomnieć. W otchłani internetu natchnęłam się też na wzmiankę o tym, że cery, szczególnie trądzikowej, nie powinno się myc mydłem. Staram się tego unikać, ale od czasu do czasu myję twarz zwykłym szarym mydłem.

Aktualnie używam tego toniku i mam co do niego mieszane uczucia. Niby coś robi, a jednak nie. W sumie to z cichą nadzieją czekam kiedy mi się skończy.
Myślałam o zakupie tego toniku marki Tołpa: klik!

Wygląda ok, pomimo alkoholu w składzie, ale czytałam jedną opinię na KWC (pozwolę sobie zacytować):
,,Piszecie że wysusza, że jest wysyp krostek, wulkanów itd. Już piszę dlaczego. Tonik zawiera kwas salicylowy który rozpuszcza się w alkoholu najlepiej w 95% dlatego jest w składzie i stąd ten zapach, rozpuszcza się także w tłuszczach ale jeśli jest go za dużo potrafi się wytrącić. Kwas salicylowy jest pozyskiwany z kory wierzby. Przez to że kwas jest rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu oprócz właściwości złuszczających, ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb skóry. Dociera w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu niedoskonałości, do odblokowania porów, zapobiega tworzeniu się wyprysków oraz pomaga oczyścić skórę z zaskórników. ale na początku jest właśnie wysyp co trzeba przetrzymać i stosować dalej Tonik posiada także kwas mlekowy po który uelastycznia skórę, spłyca zmarszczki, rozjaśniania przebarwienia, zwęża pory ale lekko może powodować zaczerwienienie.
Także jak najbardziej polecam, jest to jeden z niewielu toników z kwasem salicylowym dostępnych w sklepach .''

Myślę więc, że alkohol jest tu celowo. Nie mam jakoś bardzo wrażliwej twarzy, więc myślę, żeby zaryzykować. Jedyne co mnie od niego odsuwa to powalająca cena (27,99zł!). Jak myślicie, z czego to może wynikać?

A wracając do tematu. Żelu do mycia twarzy używam tego i jestem z niego zadowolona, bo rzeczywiście oczyszcza, ale chciałabym wypróbować czegoś nowego.
Padło oczywiście na Tołpę, celem kupna wszystkiego z tej samej serii.
Pianka do mycia Dermo Sebio
jest z tej samej serii co tonik.
Moją uwagę przykuła też jeszcze jedna tym razem z serii strefa T
. Obie maja działanie przeciwtrądzikowe i tak samo wysokie ceny, ale bardzo mi przypadły do gustu. Może ktoś używał, choć jednej z w/w? Albo po prostu pianki do mycia? (używałam jedynie żeli, nie miałam nigdy do czynienia z piankami, możecie więc podzielić się swoją refleksją)

Dopełnieniem mojej pielęgnacji byłby krem. @DwadziesciakilkaLat o ironio, właśnie jestem w trakcie używania kremu z Under 20, o własnie tego. Chwalę go sobie, ale brakuje mu tego czegoś. A, że niedługo mi się kończy z chęcią wypróbuję coś innego. Jeśli chodzi o tołpowe kremy to nie mogę się zdecydować, bo każdy mnie strasznie zachęca. Tutaj jest cały spis odpowiedni dla osób w moim wieku i moimi problemami z cerą. Nie mogę się zdecydować, jednak jak coś to postawiłabym na wersję na dzień np. ten lub ten. Na wieczór używam oleju z pestek malin(dopiero parę dni, więc jak narazie rezultatów brak), więc krem na noc jest zbyteczny. Może ktoś używał któregoś z kremów Tołpy i poleca?

I jeszcze jedno. Przeglądając ich ofertę natchnęłam się na żel peelingujący w wersji mini i korci mnie żeby go wypróbować. Cena 7.98 zł za 50ml jest do przemilczenia. Ktoś poleca?

Co to tym sądzicie? Inwestować, czy nie? Tak czy siak czekam na jakąś promocję, bo nie uśmiecha mi się dawać tyle kasy (marne kieszonkowe). Pozdrawiam.
Stary 2016-08-05, 12:50   #5
smutny99
Przyczajenie

@whitish
Chodziło im o nie mycie twarzy zwykłym mydłem bo jest pełne chemi.barwników i innych paskudztw a mydło aleppo jest to mydło specjalistyczne dla każdej cery różne stężenia
W mydle są tylko 2-3 składniki
Olej laurowy.oliwa z oliwek i specjalna sól
Najbardziej polecam ci kupić mydło na allegro 40%

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Każde stężenie jest dla jakiejś cery a dla cery trądzikowej to 40% najbardziej polecane

Stary 2016-08-05, 12:52   #6
whitish
whitish

Dziękuję za sugestię.Nie orientujesz się gdzie można je kupić stacjonarnie?
Stary 2016-08-05, 12:56   #7
smutny99
Przyczajenie

Można je kupić w różnych mydlarniach np u Franciszka lub w sklepach
Organique

Stary 2016-08-05, 12:59   #8
whitish
whitish

I naprawdę działa? A oprócz mydła co jeszcze używasz do pielęgnacji?
Stary 2016-08-05, 13:03   #9
smutny99
Przyczajenie

Po umyciu twarzy mydłem czasami tonik z octu jabłkowego (przepis znajdziesz w internecie)

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Jest to domowy naturalny tonik

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

I raz na 2-3dni warto zrobić peeling żeby zetrzeć martwy naskórek

Stary 2016-08-05, 13:25   #10
blue3
dead & alive

Nie mam problemów z trądzikiem, więc napiszę Ci ogólne wrażenia o marce.
Obecnie większość mojej pielęgnacji to kosmetyki Tołpy, są gęste i bardzo wydajne. Zaczęłam właśnie od ich miniaturek, żeby zobaczyć czy będą mi odpowiadać, żeby nie skończyło się tak, że kupię żel za 30 zł, użyję dwa razy i wyrzucę.
Szampon Tołpy jest tak gęsty, że wystarczy mi kropla wielkości ziarna fasoli, żeby umyć naolejowane długie włosy, dla porównania żeby umyć te same włosy Biovaxem musiałam zalać nim całą rękę Miniaturkę kremu mam już drugi miesiąc i jestem mniej więcej w połowie, dlatego też proponuję Ci, żebyś zaczęła od mniejszych opakowań (są dostępne nawet w Rossmanie) i zobaczyła czy Ci odpowiadają.
blue3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 13:45   #11
whitish
whitish

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Nie mam problemów z trądzikiem, więc napiszę Ci ogólne wrażenia o marce.
Obecnie większość mojej pielęgnacji to kosmetyki Tołpy, są gęste i bardzo wydajne. Zaczęłam właśnie od ich miniaturek, żeby zobaczyć czy będą mi odpowiadać, żeby nie skończyło się tak, że kupię żel za 30 zł, użyję dwa razy i wyrzucę.
Szampon Tołpy jest tak gęsty, że wystarczy mi kropla wielkości ziarna fasoli, żeby umyć naolejowane długie włosy, dla porównania żeby umyć te same włosy Biovaxem musiałam zalać nim całą rękę Miniaturkę kremu mam już drugi miesiąc i jestem mniej więcej w połowie, dlatego też proponuję Ci, żebyś zaczęła od mniejszych opakowań (są dostępne nawet w Rossmanie) i zobaczyła czy Ci odpowiadają.
Dzięki, chyba właśnie tak zrobię. Jak spodoba mi się i co najważniejsze, będą skuteczne, to chyba kupię przez stronę producenta.
Stary 2016-08-05, 13:56   #12
blue3
dead & alive

Cytat:
Napisane przez whitish Pokaż wiadomość
Dzięki, chyba właśnie tak zrobię. Jak spodoba mi się i co najważniejsze, będą skuteczne, to chyba kupię przez stronę producenta.
Nie polecam kupować przez stronę producenta. Wbrew pozorom mają wyższe ceny niż inne miejsca Ja często kupuję w aptece Gemini (jeżeli masz blisko), w Rossmanie (niestety nie mają pełnego asortymentu), raz zamawiałam ze strony empiku, bo mieli akurat promocję i też wszystko było ok. Po prostu rozejrzyj się gdzie aktualnie jest promocja, bo strona producenta wbrew pozorom nie jest najtańsza
blue3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 19:02   #13
whitish
whitish

Muszę w takim razie czekać na promocję. W poniedziałek pójdę do Rossmanna i zobaczę czy mają te wersję mini. @blue3 a co sądzisz o ich kemach do cery trądzikowej?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości