Solarium - bezpieczne opalanie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-03, 18:58   #91
wampirek6
Raczkowanie

Dot.: Solarium - co i jak...

Dzięki

wampirek6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 17:54   #92
karolinka-3
Przyczajenie

witam,

jestem zupełnie zielona w kwestii solarium i mam dwa ważne dla mnie pytanka, na które chciałabym, żeby ktoś mi odpowiedział.

pierwsze brzmi tak: jaka jest różnica pomiędzy solarium zwykłym a brązującym? byłam dopiero raz i kiedy się zapisywałam, pani spytała mnie na jakie chcę iść. wzięłam brązujące, ale dalej nie wiem do końca jaka jest w ogóle różnica.

druga sprawa to lampy na twarz. poniżej zamieszczam link do fotki jednego solarium i mam pytanie: czy ta zaznaczona część to właśnie te lampy na twarz? i czy po uruchomieniu tych zwykłych lamp, te również się jakoś zapalają czy trzeba to samemu ustawić? ja nie byłam pewna o co w tym chodzi, a zależało mi na opaleniu twarzy, więc opalałam się tylko pod tymi zwykłymi lampami (wzrost mi na to pozwala), ale wydaje mi się, że nie powinnam tego robić (oczy..). powiedzcie mi, czy one się jakoś świecą czy pozostają cały czas tak samo ciemne jak kiedy są wyłączone? jak to poznać? i czy są silniejsze/słabsze od tych zwyczajnych?
http://fotozrzut.pl/zdjecia/2861ffdcc2.jpg

wiem, że niektórym pytania mogą się wydać głupie, ale wolę zapytać niż później powtarzać błąd. proszę o odpowiedzi na te dwa pytanka, bardzo mi zależy.

pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
karolinka-3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 18:22   #93
kaja_1985r
Rozeznanie

Co do filtrów na solarium:
używać mozna ale nie ma to większego sensu. Działanie filtrów polega na ograniczaniu działania promieniowania UV na naszą skórę. Czyli używając ich opalamy się mniej. Na to samo wychodzi jeśli ograniczy się liczbę minut spędzonych na opalaniu. Opalając się na solarium lepiej uzywać preparatów specjalnie do tego przeznaczonych. Przyspieszają one proces powstawania opalenizny, dzięki czemu można zmiejszyć ilośc czasu spędzonego na solarium, a wiadomo, że im dłużej będziemy się opalać, tym bardziej będzie to szkodliwe dla skóry.
Jeśli chodzi o stwierdzenie, że "po filtrach opalenizna trzyma się dłużej" to wynika to z tego, że skóra otrzymuje mniejszą dawke promieniowania UV, przez co skóra ulega mniejszym uszkodzeniom , nie pojawia się zaczerwienienie, więc skóra nie będzie schodzić, jak to ma miejsce przy poparzeniu. Oczywiście naskórek będzie się łuszczył tak jak zazwyczaj, ale skóra nie będzie schodzić płatami. Czyli wniosek jes ten sam - lepiej skórcic czas opalania, niż smarować się kremem z filtrem.
Poza tym większość kremów z filtrem chroni (niestety) tylko przed UVB, a na solarium emitowane jest tylko UVA, a wtedy smarowanie się tymi kremami jest zupełnie pozbawione sensu.
Zgadzam się z którąś z poprzedniczek, że lepiej używać suplementów z beta-karotenem dla ochrony skóry przed wolnymi rodnikami, generowanymi podczas opalania.
Poza tym zastanówcie się poważnie zanim pójdziecie na solarium - więcej zrobicie sobie szkody niż pożytku.
kaja_1985r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 19:18   #94
Marta_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karolinka-3 Pokaż wiadomość
witam,

jestem zupełnie zielona w kwestii solarium i mam dwa ważne dla mnie pytanka, na które chciałabym, żeby ktoś mi odpowiedział.

pierwsze brzmi tak: jaka jest różnica pomiędzy solarium zwykłym a brązującym? byłam dopiero raz i kiedy się zapisywałam, pani spytała mnie na jakie chcę iść. wzięłam brązujące, ale dalej nie wiem do końca jaka jest w ogóle różnica.

druga sprawa to lampy na twarz. poniżej zamieszczam link do fotki jednego solarium i mam pytanie: czy ta zaznaczona część to właśnie te lampy na twarz? i czy po uruchomieniu tych zwykłych lamp, te również się jakoś zapalają czy trzeba to samemu ustawić? ja nie byłam pewna o co w tym chodzi, a zależało mi na opaleniu twarzy, więc opalałam się tylko pod tymi zwykłymi lampami (wzrost mi na to pozwala), ale wydaje mi się, że nie powinnam tego robić (oczy..). powiedzcie mi, czy one się jakoś świecą czy pozostają cały czas tak samo ciemne jak kiedy są wyłączone? jak to poznać? i czy są silniejsze/słabsze od tych zwyczajnych?
http://fotozrzut.pl/zdjecia/2861ffdcc2.jpg

wiem, że niektórym pytania mogą się wydać głupie, ale wolę zapytać niż później powtarzać błąd. proszę o odpowiedzi na te dwa pytanka, bardzo mi zależy.

pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
co do drugiego pytania to zaznaczone lampy to sa do opalania twarzy i sa mocniejsze niz te nizej do calego ciala
Stary 2007-09-22, 12:18   #95
karolinka-3
Przyczajenie

up

dzięki za odpowiedź, Marta.

proszę jeszcze o odpowiedzi na pozostałe pytania.
pozdrawiam.
Stary 2007-09-22, 23:09   #96
gianbuffon
Przyczajenie

prosze o pomoc!
1. co zrobic, aby szybciej sie opalic? moze to byc oliwka lub jakies kremy. jak tak to jakie?
2. po opalaniu bardzo luszczy mi sie skora na twarzy. pewnie dlatego, ze nie stosowalem zadnych kremow przez ostatnie kilka dni. jakim kremem sie smarowac po opalaniu i czy w ogole mozna?
3. czy macie problem z opalaniem dloni i lokci? dlonie to podejrzewam, ze od mycia rak itd, a lokcie bo sa wysuszone, tylko, ze kiedys przed solarium je nawilzalem oliwka i dalej byly bialutkie...
4. jak utrwalic opalenizne?

moze niektore pytania byly, ale bardzo prosze o odpowiedz
gianbuffon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 18:02   #97
karolinka-3
Przyczajenie

podbijam
Stary 2007-09-26, 10:18   #98
abaco
Raczkowanie

Dziewczyny jeśli chodzi o solaria to są daw typy solariów, pierwszy to łóżka, czyli solaria leżące, drugi to tuby czyli solaria stojącce. Jesli chcecie uzyskać równomierną opaleniznę to zdecydowanie polecam tuby - zadnych smug, bialych miejsc nie ma. Jesli idziecie na solarium sie zrelaksowac to łóżka sa wygodniejsze. Wazne by przed pojsciem na solarium zrobic wywiad czy : lampy są nowe (nowe=silniejsze) jaka maja moc i ile ich jest. Oczywiscie im wiecej lamp, im maja wieksza sile tym krocej sie opalamy. Kolejna wazna sprawa opalacze twarzy. Oczywiscie sa one silniejsze, najczesciej sa to lampy, ktore jeszcze odbija lusto wiec siła dzialania na twarz jest duza. I tu zalezy od typu solariów: jesli opalacz twarzy mozna wyłączyć lub w trakcie opalania lub przed opalaniem to dobrze i mozna isc na wiecej minut, jesli nie mozna wylaczyc nalezy dostosowac czas opalaia tak aby buzia nie ucierpiala - najczesciej takie opalacze mozna wyłaczac i personel solariów ma obowiazek poinstruowac Was przed sesja opalającą jak to zrobić. Kolejna rzecz, a mianowicie czas opalania. Jasna cera, lub osoby nie opalajace sie czesto powinny nie przekraczac 4 min - na silnych lampach i 5, 6 na słabych lampach. Maksimum opalania to powinno byc 10 min, dla cer ciemnych i osowjonych ze słońcem. Lepiej chodzic czesciej i na krocej niz isc raz na parenascie minut a pozniej patrzec jak skóra odchodzi płatami. Zreszta personel solarium powinien sam najpierw zaproponowac ilosc minut - tak sie podobno rozpoznaje profesjonalistów

Balsamy do opalania to podstawa. Po to sa do kupienia w solarium dlatego ze wlasnie do takiego opalania sa przystosowane. Większość balszmów nie ma filtrów, ale skład przystosowany jest tak zeby nie zrobic szkody, w zaleznosci od rodzaju cery mozna wybrac taki ktory nawilza, brazuje, zwieksza naczynia krwionosne wspomagajac opalanie itp. Warto przed wejsciem na solarium posmarowac sie takimi balsamami, naprawde komfort po opalaniu jest większy. No i skóra nie ucierpi. Wybór jest spory, nawet kosmetyki z feromonami się znajdą, czy z witaminą c zapobiegajaca starzenu sie skóry.
Utrwalac opalenizna mozna roznie - sa tabletki capivit zdaje sie ktore przyjmowane regularnie zapobiegaja zmywaniu sie opalaniezny, mozna pic odziennie szklanke soku z marchwi, no i oczywicie w regularnych odstępach czasowych na krotko opalac sie w solarium, Warto tez codziennie odpowiednio nawilzac skore, najlepiej zaraz po kapieli nasmarowac sie balsamem lekko brazujacym.
Uff ale sie rozpisalam, mam nadzieje ze pomoglam.
abaco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 21:40   #99
kasia1111275
Raczkowanie

Dot.: Solarium - Prosze o pomoc

Chodze na solarium już od bardzo dawna i niestety mam ten problem że za każdym razem schodzi mi skóra najpierw robi się lekko biała tak jakby się łuszczyła a później schodzi mi ;/ co mam zrobić żeby mi nie schodziła?
kasia1111275 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 21:27   #100
niezwykla22
Zakorzenienie

Solarium a biżuteria

Szukam podobnego tematu na forum, ale chcialabym uzyskac jednoznaczna odpowiedz:
czy konieczne jest sciaganie bizuterii w solarium i dlaczego?- w zasadzie chodzi mi o jeden pierscionek, ktory baaaaardzo ciezko schodzi mi z paluszka
Stary 2007-11-15, 22:17   #101
honey_20
Raczkowanie

Dot.: Solarium a biżuteria

PODCZAS KAZDEJ WIZYTY W SOLARIUM KONIECZNE JEST SCIAGNIECIE JAKIEJKOLWIEK BIZUTERI.. WIADOMO ZE PODCZAS OPALANIA CIALO SIE NAGRZEWA..I METAL TAKZE....-WNIOSEK- POPARZENIE
honey_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 23:11   #102
malawinka
Raczkowanie

Kochane Dziewczyny odświeżam wątek i mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź Chyba nie było wcześniej takiego pytania. Wybieram się jutro na solarium - to będzie mój pierwszy raz. Mój fototyp jest najbardziej zbliżony do nr 2, jednak moja skóra jest dość jasna (bardziej "żółta" niż "lekko śniada"). Problem w tym, że potrzebuję dość widocznej opalenizny na SOBOTĘ... Myślałam, że uda mi się uzyskać zadowalający efekt poprzez balsam brązujący (używam Garniera), ale niestety ciągle nie jestem wystarczająco opalona. Czy jest sens iść jutro i np. pojutrze albo tylko jutro? Czy po jednej wizycie i dalszej pomocy balsamu mam szansę na jako-taką opaleniznę? Czy 7 minut na początek będzie dobrym rozwiązaniem?
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc
malawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 23:35   #103
niuniaaa86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez malawinka Pokaż wiadomość
Kochane Dziewczyny odświeżam wątek i mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź Chyba nie było wcześniej takiego pytania. Wybieram się jutro na solarium - to będzie mój pierwszy raz. Mój fototyp jest najbardziej zbliżony do nr 2, jednak moja skóra jest dość jasna (bardziej "żółta" niż "lekko śniada"). Problem w tym, że potrzebuję dość widocznej opalenizny na SOBOTĘ... Myślałam, że uda mi się uzyskać zadowalający efekt poprzez balsam brązujący (używam Garniera), ale niestety ciągle nie jestem wystarczająco opalona. Czy jest sens iść jutro i np. pojutrze albo tylko jutro? Czy po jednej wizycie i dalszej pomocy balsamu mam szansę na jako-taką opaleniznę? Czy 7 minut na początek będzie dobrym rozwiązaniem?
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc
do soboty zostalo 5 dni wiec mozesz wybrac sie na solarium, ale zdecydowanie nie zaczynalabym od 7 min tylko np od 4 min, lepiej stopniowo tworzyc ladna opalenizne niz sie spalic i wygladac jak "idz stad i nie wracaj"

w watku bylo juz napisane zeby miedzy opalaniami robic minimum 72h przerwy, wiec pojscie dzien po dniu nie jest dobrym pomyslem

a moze airbrush(opalanie natryskowe), jesli zastosowalabys go na sama twarz i dekolt wcale nie kosztowaloby duzo wiecej niz solarium a efekt jest bardzo fajny
niuniaaa86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 07:10   #104
malawinka
Raczkowanie

Dzięki za odpowiedź. Pójdę najprawdopodobniej 1 raz, z airbrushem byłby ten problem, że potrzebuję opalenizny na całe ciało... Zastanowię się jeszcze jak to rozwiązać. Pozdrawiam
malawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 21:19   #105
_Anecia
Raczkowanie

Ja też mam do Was pytanie Drogie Wizażanki :
a jak to jest z kolczykiem w wardze ? lepiej odczekac jakis czas czy nie ma to w ogole związku z opalaniem? i jeżeli odkręciłabym kuleczke i zostawiła tylko sztange, to czy istnieje mozliwosc ze coś może sie stac?
_Anecia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości