krem idealny i ogólna pielęgnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-21, 23:16   #1
mala-czarna
Rozeznanie

GG do mala-czarna
Unhappy

krem idealny i ogólna pielęgnacja

Dziewczyny, może Wy pomożecie mi dobrać krem odpowiedni dla mojej cery, bo panie w perfumeriach na każde pytanie odpowiadają zachwalając nowości, pomału zaczynam odnosić wrażenie, że w ogóle nie znają się na innych specyfikach i nawet osobie z tłustą cerą zalecają najnowszy krem do cery bardzo suchej.

To może po kolei.
Mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków (niestety ), z rozszerzonymi naczynkami i porami (ale to ostatni z moich problemów, pory nie są bardzo mocno rozszerzone) i z szarawym odcieniem.
Co stosuję - do oczyszczania żel peelingujący, bo po zwykłym żelu czy jakimś innym zmywaczu czuję, że skóra nie jest dość czysta, że miejscami zalega na niej martwy naskórek. Nawet makijaż mi wtedy kiepsko wychodzi.
Po umyciu woda termalna i tonik - jakiś łagodzący do cery naczynkowej lub effaclar LRP - w zalezności od aktualnej potrzeby skóry.
Najczęsciej 1-2 razy w tygodniu stosuję maseczkę. W zależności od kondycji skóry - oczyszczającą, kojącą lub nawilżającą. Bardzo lubię glinki (zielona, czerwona i biała) i algi, bo chłodzą mi skórę i mam wrażenie, że uspokajają naczynka.
Na noc serum z witaminą C wymiennie z kremem Effaclar LRP (baaardzo mi słuzy ) i serum nawilżającym - tu też decyduje aktualny stan skóry.
Na dzień - no właśnie, tu pojawia się mój probelm, bo chciałabym dobrać krem a najlepiej fluid (tzn. coś o lekkiej konsystencji) z filtrami oraz witaminą A i E. Idealnie byłoby, gdyby w dodatku matował cerę , ale nie bądźmy drobiazgowi.
Pod oczami mam sińce a wokół oczu pierwsze drobne zmarszczki - używam Anti-Gravity Clinique, od czasu do czasu Advanced Night Repair EL, ale niestety, nawet te kremy mi nie pomagają. Wcześniej próbowałam także aptecznych marek, ale właściwie kompletnie bez rezultatów.

Czy możecie mi polecić jakieś sprawdzone kremy-fluidy, które byłyby dla mnie odpowiednie?
I co sądzicie o całej pielęgnacji? Może być?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za cenne uwagi.

Edytowane przez mala-czarna
Czas edycji: 2006-01-23 o 20:23
mala-czarna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 01:13   #2
Aneta???
Zakorzenienie

GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: krem idealny i ogólna pielęgnacja

Na dzien polecam Vichy ultra fluid 60 matujacy,leciutki,pod niego klade albo olejek Dr.Hauschka albo krem irysowy Welede.A osobiscie przezucilam sie z kosmetykow perfumeryjnych (pielegnacja) na apteczne i naturalne i o wiele lepiej mi sluza,lepiej dzialaja i przede wszystkim szybciej.

Edytowane przez Aneta???
Czas edycji: 2006-01-22 o 01:45
Aneta??? jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 13:51   #3
jessy
Zakorzenienie

Może wypróbuj serię Anti - Imperfections (seledynową) z YR. Słyszałam od koleżanki, że jest zadowolona. Ale to tylko jej opinia - osobiście nie testowałam. Mi kiedyś pomogła emulsja matująco - nawilżająca, także z YR.
Stary 2006-01-22, 14:06   #4
mala-czarna
Rozeznanie

GG do mala-czarna

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Na dzien polecam Vichy ultra fluid 60 matujacy,leciutki,pod niego klade albo olejek Dr.Hauschka albo krem irysowy Welede.A osobiscie przezucilam sie z kosmetykow perfumeryjnych (pielegnacja) na apteczne i naturalne i o wiele lepiej mi sluza,lepiej dzialaja i przede wszystkim szybciej.
No w sumieee... Mogłabym zrezygnować z tych witaminek, gdybym na noc na serum czy pod nie nakładała krem z wit. A i E. Tylko który zawiera obydwie te witaminy? Używacie czegos takiego?
A na dzień wtedy tylko filterek i jakiś mat na górę.
Stary 2006-01-22, 20:16   #5
Aneta???
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mala-czarna
No w sumieee... Mogłabym zrezygnować z tych witaminek, gdybym na noc na serum czy pod nie nakładała krem z wit. A i E. Tylko który zawiera obydwie te witaminy? Używacie czegos takiego?
A na dzień wtedy tylko filterek i jakiś mat na górę.

Szczerze powiem,witaminki takie to ja sobie lykam,nie zawsze jest tak,ze witaminy zawarte w kremie lepiej dzialaja o ile wogole dzialaja.
Stary 2006-01-22, 22:41   #6
mala-czarna
Rozeznanie

GG do mala-czarna

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Szczerze powiem,witaminki takie to ja sobie lykam,nie zawsze jest tak,ze witaminy zawarte w kremie lepiej dzialaja o ile wogole dzialaja.
No ale to wystarczy? Chyba lepiej i od wewnątrz i od zewnątrz?
Stary 2006-01-23, 01:05   #7
Aneta???
Zakorzenienie

[quote=mala-czarna]No ale to wystarczy? Chyba lepiej i od wewnątrz i od zewnątrz? [/quote

Mozna wewnatrz i od zewnatrz.Przeciez witaminy zawarte w kremach nie przenikaja do organizmu,dzialaja tylko na skore.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości