Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-22, 10:25   #1
monik-a
Przyczajenie

szukając swojego zapachu możesz złapać chorobę!

Chciałam wszystkie babki ostrzec. Można złapać niezłe przeziębienie wąchając perfumy w perfumeriach i wychodząc za chwilę na mróz. Wąchając bloterki i inne próbki chwilę po psiknięciu wwchąchujemy, moje dorogie, przede wszystkim spirytus, który wysusza nam momentalnie śluzówkę w noskach, zabezpieczjącą nas przed bakteriami. Takie ,,gołe'' wychodzimy na mrozik i ....zaziębienie murowane. Zorientowałam się za 3 razem , kiedy w taki sposób wylądowałam z kaszlem i katarem w łóżku jeszcze tego samego wieczora. Uważajcie! Może nie od razu wychodźcie z tej perfumerii, może zmieńcie sklep na 10 minut .
monik-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 10:45   #2
obca
Zadomowienie

Smile Dot.: szukając swojego zapachu możesz złapać chorobę!

ciekawe spostrzeżenie 0

ale z drugiej strony niektóre perfumy niesamowicie zimą rozgrzewają

jak zobaczyłam ten temat myślałam że chodzi o jakieś zarazki w perfumach
obca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 13:40   #3
alraune
Zadomowienie

GG do alraune
Dot.: szukając swojego zapachu możesz złapać chorobę!

Ja zawsze odczekuje, aż blotter wyschnie- bo na początku i tak najbardziej czuć sam spirytus...
alraune jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 14:02   #4
ropuszka
Zakorzenienie

Dobrze to wiedziec I tak najbardziej lubie biegac po centrach handlowych, wiec po takim wachaniu bezposrednio na mroz nie wychodze
ropuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 22:26   #5
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

Spirytus swoją drogą, ale kiedy "bombarduję" śluzówkę różnymi inwazyjnymi niekoniecznie lekkimi zapachami to również ją podrażniam. Nieraz czułam się jak tuż przed przeziębieniem, kiedy dużo zapachów testowałam.. Ale słuszna uwaga Monik-a! W taaaaki mróz najlepiej w ogóle nigdzie nie wychodzić Na moim termometrze ponad -20 stopni!!!!

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post68212696
olcia7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 00:58   #6
o000agus
Zadomowienie

slyszalam kiedys od sprzedawczyni w perfumerii nie nalezy "wyprobowywac" wiecej niz 3 zapachy dziennie. receptory z nosie juz po 30 sekundach wąchania "uodparniają" się na dany zapach i przestajemy go czuć. w związku z tym w kolejnych wąchanych perfumach nie wyczujemy już nuty, ktora wystąpiła też w poprzednim zapachu, a którą byśmy poczuły, gdyby nasze receptory się nie zmęczyły. przed powachaniem perfum mozna tez powachac mielona kawe ktora spowoduje ze zapach bedziemy lepiej czuc. dobrze jest tez wachac wyschniete blottery - a najlepiej wypróbowywać zapach na własnej skórze. inaczej pachnie na papierku a inaczej na skórze. zapachy wchodzą w reakcje z naszymi zapachami i może powstać nieciekawy zapach mimo, że na papierku tak ladnie pachnial. dlatego ja robie tak. jednego dnia wypróbowuje jedynie 2 zapachy - psikajac na 2 nadgarstki. po ich wyschnieciu wącham obydwa (niuchając w przerwie kawkę ) - pierwszy wyczuty zapach to nuta głowy. po jakims czasie wącham 2 raz obydwa - znow z kawą - juz wiem jak zapach rozwija sie na mnie i moge porownac nuty serca. koncowy zapach wącham późnym wieczorem przed kąpielą. znam juz wszytskie nuty zapachowe. znam też trwałość perfum. a jak żadna mi się nie spodoba to następnego dnia upewniając sie ze nadgarstki juz nie pachna ide na dalsze polowanie wąchając za dużo perfum mozna sie nabawic niezlych mdłości, zawrotów głowy a nawet migreny. w tym także perfumy są niebezpieczne
o000agus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 08:14   #7
obca
Zadomowienie

ja ostatnio staram się robić podobnie jak opisałaś o000agus

tylko że dla osoby która dopiero zaczyna poznawać wiele zapachów jest to poważne przedsięwzięcie
wystarczy sobie podzielić przybliżoną ilośc perfum w np. Sephorze przez 2..i wychodzi nam ile dni trzeba spędzić na testowaniu jeśli chce się powąchać chociaż te bardziej znane
a jeśli doda się do tego że czasami chce się spróbować dany zapach jeszcze raz.to śmiało można testować dobry rok
obca jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości