Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-08-26, 08:25   #1
Barberlady
Przyczajenie

Odbudowa włosów po dość trudnych przeprawach.

Witam, to mój pierwszy post na tym forum!
Od razu zwracam się do Was z prośbą o pomoc w moim problemie.
Powiem też, że czytałam dużo o tego typu przypadkach, jednak nie znalazłam satysfakcjonujących mnie odpowiedzi.
Zacznę od tego, że chodzi o moje przerzedzone włosy. Nigdy nie miałam ich jakoś specjalnie grubych, czy gęstych ale były w znacznie lepszej kondycji, było ich dużo, dobrze się układały, ogólnie byłam z nich bardzo zadowolona.
Wszystko zaczęło się od tego, że zaczęłam się źle z nimi obchodzić, zaczęły mi one wypadać podczas mycia, ale ogółem nie było tragedii.
Zaczęłam też je ciasno wiązać (kucyk, kok), ponieważ było to wskazane w mojej pracy.
Przyczyną, która bezpośrednio wpłynęła na stan moich włosów była niewłaściwa dieta, miałam duże kompleksy odnośnie swojej wagi, dlatego też jadłam bardzo mało, trwało to jakieś 4 miesiące. Przez ten czas włosy przerzedziły mi się na czubku głowy, ale też trochę na zakolach.
I tutaj moje pytania:
- Czy włosy, które wypadły z powodu niewłaściwej diety mają szansę odrosnąć?
- Jak poprawić stan swoich włosów? Co stosować, żeby przyspieszyć ich wzrost oraz żeby rosły nowe włosy?
- Czy konieczna jest wizyta u dermatologa czy trychologa?
Dziękuję z góry na wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez Barberlady
Czas edycji: 2016-08-26 o 08:31
Barberlady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 11:10   #2
Faxu
Rozeznanie

Dot.: Odbudowa włosów po dość trudnych przeprawach.

Po pierwsze to wyeliminuj te rzeczy, które im zaszkodziły, czyli nie wiąż ich ciasno, lepiej się z nimi obchodź, dobrze się odżywiaj itp. Zrób sobie podstawowe badania żeby zobaczyć w jakim stanie jest obecnie twój organizm bo to ma duży wpływ na jakość włosów.
Szansa, że odrosną jest, możesz im pomóc stosując wcierki, robiąc masaże skóry głowy, biorąc jakieś suplementy (ale najpierw i tak musisz zadbać o swoją dietę bo inaczej to bez sensu).
Faxu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 13:06   #3
Barberlady
Przyczajenie

Wszystkie te przyczyny staram się wyeliminować. Zaczęłam jeść zdrowo, stosuję wcierki i nie wiążę mocno włosów. Czy myślicie, że uda się je przywrócić do stanu wyjściowego?
Barberlady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 18:00   #4
Malwiniakar
BAN stały

na porost włosów używałam kiedyś wcierki jantar całkiem fajnie się sprawowała - miałam wtedy dosyć dużo stresów, złą dietę i leciały mi garściami... teraz jest lepiej ale są zniszczone codziennymi fryzurami - suszarka, prostownica, lokówka - mi pomogły kosmetyki z organicznewlosy.pl z linii do zniszczonych włosów i szampon nawilżający. musisz regularnie o nie zacząć dbać, ściąć rozdwojone końcówki. jest też linia na wypadające włosy ale ja z niej nie korzystałam więc nie wiem jak się sprawdza, jeżeli jest tak dobra jak te co mam, to myślę, że warto spróbować
Malwiniakar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 12:40   #5
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Może się udać, a może nie. Ja, np przed hormonalnymi zawirowaniam wieku dojrzewania miałam włosy określane przez otoczenie jako grube i gęste, teraz już są średnie, trochę ich odratowałam, ale nie dużo.

Przede wszystkim tu potrzebna jest cierpliwość. Odrastanie włosów to bardzo długotrwały proces. Efekty możesz zobaczyć szybko w postaci babyhair, ale zanim one urosną na długości...

Możesz się oczywiście przejść do trychologa, jak dla mnie taka wizyta to tylko w celu zobaczenia na kamerce jak mają się aktualnie te bezwłose mieszki włosowe, czy jest szansa, że coś z nich jeszcze wyrośnie.

A tak to rób to co już robisz: zdrowe odżywianie od wewnątrz, wcierki, balsamy przeznaczone do skalpu od zewnątrz.
Stary 2016-09-05, 16:20   #6
Maniak_Wlosow
Przyczajenie

Smile Dot.: Odbudowa włosów po dość trudnych przeprawach.

Właściwa codzienna pielęgnacja i włosy zaczną rosnąć. Odpowiedni do rodzaju włosów szampon i odżywka, najlepiej takie, które będą zawierać kreatynę i D-pantenol (stanowią główny budulec włosów). Raz w tygodniu nałożyć maską odżywczą, najlepiej na noc. Warto zmieniać produkty, bo włosy szybko się przyzwyczajają. Nie myć codziennie włosów, regularnie podcinać i odpuścić korzystanie z urządzeń do stylizaji (np. prostownica). Najlepiej sięgnąć po profesjonalne kosmetyki bo są bardziej skoncentrowane oraz zawierają więcej składników aktywnych niż kosmetyki drogeryjne.
Całość można poprzedzić zabiegiem „keratynowej regeneracji włosów” (w salonach fryzjerskich).
Maniak_Wlosow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 11:28   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie

1. Podciąć.
2. Terapia uderzeniowa Revalidem- na ulotce opisane dawkowanie. Do tego można dorzucić Biotebal. Byle nie na raz. Np. 1 dzień jedno, drugi drugie. Albo 3 miesiące jedno, potem 3 miesiące drugie. Po 3-6 miesięcznej suplementacji 1 miesiąc przerwy.
Po revalidzie może być wysyp na skórze jak po wszelkich preparatach na bazie krzemu. Trzeba to przeczekać, przejdzie.
3. Maskę L'biotica z serii Biovax do słabych i wypadających polecam
4. Delikatne szampony- np. rosyjskie Natura Siberica, babuszka agafia, z tanich Ziaja do farbowanych ze słonecznikiem, z drogich mogą być fryzjerskie bez sulfatów
5. Odżywki dwufazowe z olejkami lub z keratyną.
6.Olejowanie włosów. jak chcesz gotowy olej to Yves Rocher ma taki ok albo Nacomi- odżywka 7 olejów. Wystarczy 1 raz w tygodniu, w weekend np. przed myciem włosów. Do zmycia oleju potrzebujesz szamponu z SLS. Np. wszystkie nivea czy schauma dadzą radę. Ziołowe i delikatne mogą być za łagodne.

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Maniak_Wlosow Pokaż wiadomość
Właściwa codzienna pielęgnacja i włosy zaczną rosnąć. Odpowiedni do rodzaju włosów szampon i odżywka, najlepiej takie, które będą zawierać kreatynę i D-pantenol (stanowią główny budulec włosów). Raz w tygodniu nałożyć maską odżywczą, najlepiej na noc. Warto zmieniać produkty, bo włosy szybko się przyzwyczajają. Nie myć codziennie włosów, regularnie podcinać i odpuścić korzystanie z urządzeń do stylizaji (np. prostownica). Najlepiej sięgnąć po profesjonalne kosmetyki bo są bardziej skoncentrowane oraz zawierają więcej składników aktywnych niż kosmetyki drogeryjne.
Całość można poprzedzić zabiegiem „keratynowej regeneracji włosów” (w salonach fryzjerskich).
No niekoniecznie. Często kosmetyki fryzjerskie to bomby silikonowe bo mają dać efekt spektakularny, ale na krótko- po wyjściu z salonu do pierwszego umycia.
Owszem markę mają wyrobioną, bo sporo wydaje się na ich marketing, tanie nie są, ale nie wszystkie są warte swojej ceny. Regularne olejowanie czy regularne stosowanie dobrych masek np. ekologicznych może dać lepsze efekty niż kosmetyki profesjonalne. Co do zabiegów- tzw. botoks na włosy czy zabieg Kerabond owszem są warte polecenia. Ale zestaw do Kerabond można już kupić do domowej pielęgnacji, choć jest drogi. Natomiast długie olejowanie i tuningowanie masek m.in. keratyną i innymi dodatkami z Biochemiaurody czy Zróbsobiekrem daje podobne efekty jak botoks na włosy.Poza tym podobny efekt daje laminowanie włosów żelatyną czy maski z glutka z siemienia lnianego. Jak ktoś nie chce się babrać to są już maski na bazie lnu- Sylveco, O'herbal.
Fryzjer może nam zapewnić dobre cięcie, ale jeden zabieg u fryzjera nie zastąpi miesięcy regularnej, porządnej pielęgnacji.

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Z dobrych profesjonalnych jest seria Macadamia Oil, ale jak na polskie warunki strasznie droga. A można też znaleźć ten olej w innych produktach- solo albo jako domieszkę do innych olei, więc po co przepłacać. Ale jeśli ktoś chce kupić profesjonalne to Macadamia Oil warte uwagi.
Stary 2016-09-15, 14:46   #8
Maniak_Wlosow
Przyczajenie

Warto czytać skład kosmetyków. Zarówno profesjonale, jak drogeryjne mogą zawierać w swoim składzie silikon. Jednakże, niezaprzeczalnym faktem jest, że kosmetyki profesjonalne mają większe stężenie substancji aktywnych i są wydajniejsze. Dlatego taki kosmetyk starcza na dłużej a efekty ich stosowania są długotrwałe. „Spektakularny efekt” u fryzjera osiąga się właśnie dlatego, że kosmetyki, których stosują są bardziej skoncentrowane. Dobry fryzjer, który chce aby Klientka do niego wróciła, nie będzie stosował dających krótkotrwały efekt, produktów, których głównym składnikiem jest silikon. Warto wiedzieć, że po wyjściu od fryzjera nasze włosy nie są zaczarowane - dlatego żeby utrzymać efekt należy codziennie o nie dbać stosując właściwe do włosów kosmetyki. Większe firmy kosmetyczne jak np. L’Oréal czy Wella wprowadziły na rynek dwie linie kosmetyków: takie, które są powszechnie dostępne w drogeriach i kosmetyki profesjonalne posiadające wyższe stężenie składników obecnych w linii drogeryjnej. Dzięki temu fryzjerskie efekty możemy łatwo podtrzymywać w domu.
Maniak_Wlosow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 08:10   #9
Andrii
Przyczajenie

Też miałam niedawno taki problem. Po pierwsze zmieniłam dietę. Zaczęłam jeść regularnie i zdrowo. Wprowadziłam do swojej diety dużo owoców i warzyw. Robiłam sobie też zupy krem np. z dyni czy papryki. Szybka i zdrowa opcja. Zaczęłam stosować suplement diety - Vitapil. Stosowałam również wcierki z oleju rycynowego. Ale co mi najbardziej pomogło ?
Picie drożdży smak i zapach okropny, ale po miesiącu picia dzień w dzień przestały mi wypadać włosy i zaczęły wyrastać nowe włoski w zakolach. ! kostka starczała mi na około 4 dni. Zalewałam 10/4 drożdzy wrzątkiem, mieszałam i czekałam do wystygnięcia. Można pomyśleć, że to coś pysznego. Wtedy z łatwością wypijemy cały napar

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-13 o 11:27 Powód: Link.
Andrii jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości