Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness

Notka

Fitness Na tym forum możesz dowiedzieć się wszystkiego o fitness! czyli jak wyczarować wymarzoną sylwetkę.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-25, 19:35   #1
Joanna22
Zadomowienie

GG do Joanna22
Zerwane/nadwyrężone (?) ścięgno

Dziewczyny/chlopacy, potrzebuje waszej pomocy...

Otoz,przecenilam swoje mozliwosci i pierwszy raz w zyciu zerwalam/nadwyrezylam sobie sciegno "udowe" (nie boli przy chodzeniu tylko przy sklonach,rozciaganiu, a o zrobieniu szpagatu moge zapomniec).

Zupelnie nie wiem co robic,bo z jednej strony nie chce rezygnowac ze sportu (min yogi), a z drugiej strony chcialabym zeby przeszla mi ta okropna przypadlosc

Czy ktos z was przeszedl przez ta "chorobe" lub moze wie jak sobie z tym fachowo poradzic?
Prosze o rady i z gory dziekuje za pomoc.

Joanna22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 20:30   #2
giha
Raczkowanie

GG do giha
Dot.: Zerwane/nadwyrężone (?) ścięgno

tego typu "urazy" ani nie zostana zdiagnozowane ani wyleczone na odległość, choćbyśmy nie wiem jak tego chciały. udaj się do specjalisty, który będzie mógł przeprowadzić badanie.
giha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 22:10   #3
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie

Joasiu, szybko do lekarza jak radzi Giha Przeraża mnie coś takiego, odkad się naczytałam o ściegnach - bałabym się cokolwiek robić z naderwanym. I napisz co Ci poradził
Stary 2006-01-26, 10:31   #4
Joanna22
Zadomowienie

GG do Joanna22

Cytat:
Napisane przez grudniowa-szatynka
Joasiu, szybko do lekarza jak radzi Giha Przeraża mnie coś takiego, odkad się naczytałam o ściegnach - bałabym się cokolwiek robić z naderwanym. I napisz co Ci poradził

Ehh wydaje mi sie,ze nie jest to az tak powazne
Ale skoro tak radzicie,pojde do lekarza.
Pozdrawiam

Stary 2006-01-26, 15:04   #5
giha
Raczkowanie

GG do giha

rzecz nie musi byc powazna. po prostu ktos to musi zobaczyc, zeby ocenic. na odleglosc sie po prostu nie da zycze powodzenia!
giha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 19:23   #6
Kachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Joanna22
Ehh wydaje mi sie,ze nie jest to az tak powazne
Ale skoro tak radzicie,pojde do lekarza.
Pozdrawiam
Joasiu, i co? Byłaś? Ja własnie przechodze przez to samo. Poszłabym do lekarza, ale mam teraz wyjazd i nie zdąże....

A może ktoś inny przez to przechodizł, był u lekarza

Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa

Kachulec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 22:08   #7
Joanna22
Zadomowienie

GG do Joanna22

Tak wiec, nie bylam u lekarza ( ), jednak tak sie stalo, ze zrobilam przymusowy urlop od cwiczen .

Jednakze, jak nieraz rozciagam sie po cwiczeniach w domu, to niestety przyznaje,ze nadal czuje ten bol -tak bylo przynajmniej miesiac temu.
Tak wiec radze Ci szczerze, wybierz sie do lekarza jak tylko bedziesz mogla.

Kiedys mialam kontuzje kolana i z tym bylam u lekarza.Wtedy tez dowiedzialam sie, ze przy wszystkich kontuzjach i dolegliwosciach zwiazanych ze sportem, powinno sie stosowac masci rozgrzewajace/lecznicze - mi kazal uzywac Naproxen- oraz najwazniejsze, trzeba zrobic sobie wolne od sportu, zeby cialo/miesnie mialy czas na regeneracje.

Od jutra zaczynam intensywniej cwiczyc-sprawilam sobie prezent w postaci spalacza , ale to odrebny temat; wiec napewno bede sie tez rozciagac.Napisze wtedy co z tym moim sciegnem sie dzieje.

Buziaki

Stary 2006-07-19, 13:15   #8
Oleńka =)
Rozeznanie

czesc
niecale 2 miesiace temu naciagnelam sobie mocno sciegno podczas biegania, ale to bylo sciegno Achillesa. Nie poszlam niestety do lekarza, bo myslalam ze szybko przejdzie...Tym sposobem nie bylam w stanie podskoczyc na skakance ani razu, nie mowiac juz o przebiegnieciu 10metrow. teraz na szczescie juz je wyleczylam, smarujac noge masciami dla sportowcow . Od 4 dni dopiero biegam, wiec chyba jednak lepiej odwiedzic lekarza.
Oleńka =) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 10:55   #9
Kachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Joanna22
Tak wiec, nie bylam u lekarza ( ), jednak tak sie stalo, ze zrobilam przymusowy urlop od cwiczen .

Jednakze, jak nieraz rozciagam sie po cwiczeniach w domu, to niestety przyznaje,ze nadal czuje ten bol -tak bylo przynajmniej miesiac temu.
Tak wiec radze Ci szczerze, wybierz sie do lekarza jak tylko bedziesz mogla.

Kiedys mialam kontuzje kolana i z tym bylam u lekarza.Wtedy tez dowiedzialam sie, ze przy wszystkich kontuzjach i dolegliwosciach zwiazanych ze sportem, powinno sie stosowac masci rozgrzewajace/lecznicze - mi kazal uzywac Naproxen- oraz najwazniejsze, trzeba zrobic sobie wolne od sportu, zeby cialo/miesnie mialy czas na regeneracje.

Od jutra zaczynam intensywniej cwiczyc-sprawilam sobie prezent w postaci spalacza , ale to odrebny temat; wiec napewno bede sie tez rozciagac.Napisze wtedy co z tym moim sciegnem sie dzieje.

Buziaki
Dziękuję za odp Tobie Oleńka także

No cóż, ja wcześniej jak miałam tą samą kontuzję też nie poszłam do lekarza, wciąz uprawiałam sport ale troszkę sobie odpuściłam rozciąganie. I pomogło. Ale jak widac bez lekarza się nie odejdzie bo długo trwa odnawianie ścięgien etc. A później i tak szybko moga sie odnowić kontuzje.
Mój trener mi wczoraj poardził bym poszła do lekarza jak tylko wróce bo on miał nie ćwiczyć 1,5 miesiąca(zalecenie lekarza)ale nie usiedział i zaczął ćwiczyć po 2 tygodniach i teraz musi uważać bo ma z tym mięśniem problemy.

Stary 2006-07-20, 15:13   #10
dottta
Zakorzenienie

Kilka lat temu trenowałam gimnastykę artystyczną i balet i niestety miałam zerwane ścięgno udowe, więc wierz mi że gdybyś je naprawdę zerwała to o chodzeniu mogłabyś zapomnieć na jakiś czas Prawdopodobnie je naciągnęłaś! Pozwól mu się w spokoju zregenerować a wszystko będzie ok
dottta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 15:36   #11
suzana
Zakorzenienie

GG do suzana

Cytat:
Napisane przez dottta
Kilka lat temu trenowałam gimnastykę artystyczną i balet i niestety miałam zerwane ścięgno udowe, więc wierz mi że gdybyś je naprawdę zerwała to o chodzeniu mogłabyś zapomnieć na jakiś czas Prawdopodobnie je naciągnęłaś! Pozwól mu się w spokoju zregenerować a wszystko będzie ok
Mój wujek opowiadał mi ostatnio historię swojego kolegi, który miał problem ze ścięgnem jednej z nóg. Był akurat w Anglii i tam przepisano mu maść twierdząc, że ból powinien szybko minąć. Ale chłopak męczył się z nim bardzo długo i kiedy przyleciał do Polski (nie mógł już wówczas chodzić) okazało się, że ścięgno "zwinęło się" już pod samo udo.

Ja kiedyś regenerowałam ścięgno (w okolicach barku) ponad 3 tygodnie - lekarz zabronił mi wówczas jakiegokolwiek ruchu. To był koszmar.

suzana

Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

suzana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 21:53   #12
Kachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dottta
J nie twierdzę,że moje ścięgno jest zerwane. Na tyle się orientuje,że wtedy nie mogłabym chodzić Ja przypuszczam,że mam nadciągnięte,albo naderwane. Wcześniej miałam podobnie. Teraz dałam mu spokój i czekam, a po powrocie wybieram się do lekarza

Stary 2008-02-16, 21:14   #13
VirusHunter
Przyczajenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do VirusHunter

mam do Was pytanko -w kwietniu u.r zerwalam sciegno achillesa teraz juz jest coraz lepiej ale duzo od tego czasu przytylam ich chce to teraz zrzucic,wiec bylam raz na aerobiku ale odczuwalam lekki bol i teraz boje sie ze znow cos nabroje.moze ktos z Was mi doradzi jak zaczac ze sportem, jaki jest odpowiedni. z gory dziekuje i pozdrawiam
Stary 2008-02-16, 23:32   #14
anna87
Zadomowienie

Naciągnięte ścięgno miałam dwa razy, nie byłam z tym u lekarza, pożyczyłam kule i tak śmigałam. Do dziś kolano mi się trochę kolebie na boki. Na pewno odradzam wszelkie próby rozciągania, trzeba poczekać aż się dojdzie do siebie. U mnie to trwało dość długo, pewnie gdybym poszła do lekarza byłoby szybciej, nie wiem? W każdym razie teraz nie szaleje, bardzo uważam bo nie chce tego przeżywać 3 raz
anna87 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości