Czy można wygrac walkę z łupieżem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-27, 08:15   #1
marghot
Raczkowanie

GG do marghot

Czy można wygrac walkę z łupieżem?

wydaje mi się, że chodzi o suchy łupież, gdyż mąż ma także przesuszoną skórę twarzy, jak i całego ciała. Nie mogę go zmobilizować do picia dużej ilości wody, a smaruje się kremami jedynie na wyraźne przypomnienie....

ale wracając do łupieży, macie może jakieś sprawdzone szampony faktycznie
pomagające pozbyć się łupieżu?

Pisałam na forum Dermatologia, ale tam poruszane są bardziej skomplikowane sprawy.
marghot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 08:21   #2
shiral
Zadomowienie

Dot.: Czy można wygrac walkę z łupieżem?

jest taki szampon bardzo dobry czasem go reklamują tylko zapomniałam jak sie nazywa(inne dziewczyny pewnie powiedzą nazwe...kurcze ta moja skleroza) ale łupiez można zwalczyć jeszcze tym żeby płukac włosy po umyciu zimną woda ale dokładnie...
shiral jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 08:32   #3
justyna:)
Raczkowanie

A czy to nie na forum fryzjerskim powinien być ten post? (nieważne)

Znam parę osób używających nizoral i mówią że naprawdę im pomógł. Ja również mam czasami łupież ale zwykły szampon przeciwłupieżowy (Head&schoulders) rozwiązuje wszystkie moje problemy
justyna:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 08:40   #4
marcelina73
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marghot
wydaje mi się, że chodzi o suchy łupież, gdyż mąż ma także przesuszoną skórę twarzy, jak i całego ciała. Nie mogę go zmobilizować do picia dużej ilości wody, a smaruje się kremami jedynie na wyraźne przypomnienie....

Pisałam na forum Dermatologia, ale tam poruszane są bardziej skomplikowane sprawy.

"Suchy" łupież świetnie likwiduje Nizoral - do nabycia w aptece. Jest dość drogi, ale wystarczy kupić ze 2 saszetki i po kilku myciach problem z głowy - dosłownie. Ale niestety łupież ma to do siebie, że lubi wracać - przynajmniej ja tak mam. Dlatego profilaktycznie używam stale szamponów przeciwłupieżowych - takich zwykłaych z drogerii, np, Nivea lub Elseve przeciwłupieżowy do włosów suchych.
marcelina73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 08:55   #5
Olinda
Raczkowanie

Moim skromnym zdaniem bardzo dobry jest Head&shoulders (ha nie wiem jak to się pisze ) Ja po każdym innym szamponie mam łupież, a jak umyję główkę tym to po około 2 myciach łupież znika. Powodzenia w walce
Olinda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 13:15   #6
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

mi bardzo pomogl szampon przeciwlupiezowy z Joanny seria Rzepa pare umyc i nic juz nie mam !!!
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 14:16   #7
Contax
Zakorzenienie

Skuteczny jest Nizoral. Tylko trzeba go używać zgodnie z poleceniami na opakowaniu. Na początku włosy mogą wyglądać, jakby bardziej się przetłuszczały.

Bardzo dobry jest szampon Fitomedu do tłustych włosów. Pisało o nim wiele Dziewczyn. Oczywiście dobrze. Ja wyleczyłam nim łupież (przesuszenie skóry głowy) po szamponie E. Perma. Wypróbowałam jeszcze wiele innych tzw. szamponów profesjonalnych, po których miałam większy lub mniejszy łupież, i dopiero Fitomed mi pomógł.
Kupiłam następne opakowanie (ok. 10,00) i pewnie długo zostanę mu wierna.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 16:20   #8
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Thumbs up Dot.: Czy można wygrac walkę z łupieżem?

Cytat:
Napisane przez marghot

Ja wygrałam walkę z łupieżem. Nabawiłam się go sanatorium od tamtejszej kosszmarnej wody i w ogóle beznadziejnie tam było. Ale do rzeczy:

W aptece kupisz szampon firmy Stiefel. Jego nazwa to Polytar AF. Szampon bardzo śmierdzi dziegciem podczas mycia, ale pomumyciu, po około godzinie, a czasem nawet szybciej zapach ten znika. Zalecam przy nim stosowanie odżywki, żeby nawilżyć skórę głowy i włosy.

Polytar AF firmy Stiefel kosztuje od 22 zł (tyle za niego płaciłam) do 25 zł. Jest go 150 ml, i jest on bardzo wydajny.

Pozdrawiam
Stary 2010-04-27, 20:52   #9
blondyneczka230
Przyczajenie

bbbbbbbbbbbbbbbb
blondyneczka230 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości