Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klasą > Poczekalnia

Notka

Poczekalnia Forum dla przyszłych mam i tatusiów.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-27, 15:47   #1
wenezja
Rozeznanie

Antybiotyki w ciąży (Duomox)

Dziewczyny, ale mam stracha. Sama nie wiem co ze sobą zrobić. Dopadło mnie zapalenie tchawicy w 9 tygodniu ciąży Trwa to już jakieś dwa tygodnie. Byłam już u laryngologa i 3 razy u ogólnego. Na początku miałam stosować domowe sposoby- zero skutku. W końcu dostałam Bioparox- aerozol do psikania. Małą ulgę przyniósł. Mam stosować go 4 dni i jak się nie poprawi, to Duomox. Panicznie boję się antybiotyku. Dzwoniłam do swojego gina no i guzik nadal wiem. Usłyszałam, że jest przeciwnikiem jakichkolwiek leków w ciąży, ale jak muszę to ok. Do tego lekarz ogólny pokręcił głową na moje pytanie, czy to wszystko zagraża dziecku i walnął, że może dochodzić do uszkodzenia płodu! Wiecie co... Aż mnie zatkało. Płuca i oskrzela są czyste. Temperaturę mam 37,3 ale to tak już od początku ciąży. Sama nie wiem co począć. Czy któraś z Was brała antybiotyk w ciąży?
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 16:46   #2
balbinka27
Raczkowanie

GG do balbinka27
Dot.: Antybiotyki w ciąży (Duomox)

bardzo mi przykro że takie coś Cię spotyka. Ale co dziwne teraz coraz częsciej słyszę o tym że kobiety w ciązy dostają antybiotyki moja kuzynka brała a także koleżanka i nic im ani dzieciątkom nie jest. ja osobiście też chorowalam ale nie brałam antybiotyku nie dałam się poprostu leżałam w łóżku i domowymi sposobami się kurowałam. Życzę Ci powodznia
balbinka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 16:49   #3
balbinka27
Raczkowanie

GG do balbinka27

ach jeszcze jedno znam wiele przypadków że nie moga brać duomoxu sa uczuleni ja osobiście tęż i dzieci i dorośli Może jak już trza będzie to niech da Ci coś innego
balbinka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 16:51   #4
Alien
Wtajemniczenie

Wenezja ja niestety też musiałam brać antybiotyk w ciąży. Było to pod koniec ciązy w 8 miesiącu, dostałam zapalenie gardła zarazona jako ostatnia przez całą rodzinę
Domowe sposoby nie pomogły i okazało się, że nie ma wyjścia na wyleczenie jak brać antybiotyk (Duracef i Ospomax).
Bardzo się bałam, lekarka powiedziała mi, że jak się jest w ciąży to oczywiście najlepiej nie brać żadnego lekarstwa i tabletek, ale jest też grupa takich co można brać w ciąży pomimo tego, że pisze, że mogą powodować szkode dla płodu. Czasami lepiej jest wziąsc tabletki niż ich nie brać, bo w moim przypadku lekarka powiedziała, że branie antybiotyku jest większą korzyścią dla mojego zdrowia i dla dziecka.
Dla pocieszenia moge ci powiedzieć, że dzidzia urodziła się zdrowiutka, wiec leki na nią nie wpłyneły.
Może poradz się jeszcze jednego lekarza zamin wezmniesz antybiotyk?
Życze powrotu do zdrowia

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 18:23   #5
ania-2005
Raczkowanie

Witam, ja brałam ten anybiotyk w ciąży. Na początku też się bałam, moja pani doktor niedawno także była w ciąży i mówiła, zażywała go bez rzadnych skutków ubocznych. Wiesz co mi powiedziała " gorsze skutki wywołuje nieleczona grypa, niz ten lek" i to mnie uspokoił. Każdy inaczej reaguje na leki, w moim przypadku Julka urodziła się z lekko popękaną skórą. Pani pediatra stwierdziła, że to przez ten lek, ale wypisała maść i było po kłopocie. A tak w ogóle później okazało się, że moje dziecko jest alergikiem. Prosz się sie nie obawiać i zażyć jeśli jest taka konieczność.
Stary 2006-01-27, 18:26   #6
madzia7
Raczkowanie

GG do madzia7

Wenezja ja też zachorowałam w 7 tygodniu ciąży najpierw na tchawice i krtań i zażywałam BIOPAROX ale niestety nic nie pomogło i doszło do zapalenia oskrzeli wiec musiałam przejść na DUOMOX. W sumie chorowałam aż 4 tygodnie i też panicznie się bałam o zdrowie dzidziusia ale i lekarz ogólny jak i ginekolog powiedzieli że ten lek jest dość bezpieczny i mówili abym niczego się nie obawiała.
Więc głowa do góry bo wszystko bedzie dobrze, ważne jest to abys ty myślała pozytynie i jak wspomniała Alien czasem jest to korzystniejsze bo gdy ty bądziesz zdrowa i uśmiechnieta to twoja dzidzia również.
Teraz zaczełam 4 miesiąc i dzidzia rozwija i ma się dobrze
Więc uśmiechnij sie i nie zamartwiaj bo wszystko będzie dobrze zobaczysz!
madzia7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 18:31   #7
wenezja
Rozeznanie

Mój mąż przywlekł coś do domu tydzień przed świętami. Dostał już trzeci antybiotyk i nic. Musiałam od niego podłapać, choć też długo się nie dawałam. Co ciekawe, ze mną jest jednego dnia lepiej, drugiego gorzej. Już myślę, że przechodzi, a tu bum! Leżałam jak byk cały tydzień wygrzewająć się, pijąc mleko z czosnkiem, soki i całą resztę. Na nic to się zdało Już mnie zaczyna to wszystko denerwować. Sama nie wiem co robić. Trzech lekarzy, a zachowują się jakby bali się kobiety w ciąży i nie wiedzieli co z nią najlepszego począć. Wrrr...
Stary 2006-01-27, 18:39   #8
madzia7
Raczkowanie

GG do madzia7

Cytat:
Napisane przez wenezja
Mój mąż przywlekł coś do domu tydzień przed świętami. Dostał już trzeci antybiotyk i nic. Musiałam od niego podłapać, choć też długo się nie dawałam. Co ciekawe, ze mną jest jednego dnia lepiej, drugiego gorzej. Już myślę, że przechodzi, a tu bum! Leżałam jak byk cały tydzień wygrzewająć się, pijąc mleko z czosnkiem, soki i całą resztę. Na nic to się zdało Już mnie zaczyna to wszystko denerwować. Sama nie wiem co robić. Trzech lekarzy, a zachowują się jakby bali się kobiety w ciąży i nie wiedzieli co z nią najlepszego począć. Wrrr...
Kochanie ja bite 4 tygodnie nie wychodziłam z łóżka i też na początku leczyłam się domowymi sposobami i nic.
Wiem co czujesz bo ja już 2 razy chorowałam i też się denerwuje z tego powodu.
Ale napeno będzie dobrze tylko trzeba uzbroić sie w cierpliwość.
Acha jak boli cie gardełko to spróbuj płukać 2 razy dziennie szałwią mi bardzo pomaga.
buziaki
madzia7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 19:05   #9
Lisiczqa
Przyczajenie

Hmm w 7-12 tygodniu zycia rozwijaja sie najwazniejsze narzady naszego dzidziusia...ja chyba staralabym sie jakos przeciagnac na naturalnych metodach do 2 trymestru...ale tzreba wciaz trzymac reke na pulsie, bo jak juz ktos tu wspomnial od zapalenia tchawicy do zapalenia oskrzeli jest niedaleko a wtedy juz sprawa wyglada gorzej

Inna sprawa ze z tego co sie orientuje Duomox jest penicylina polsyntetyczna a penicyliny sa dosc bezpiecznymi antybiotykami jezeli chodzi zarowno o dzieci narodzone jak i te nienarodzone jeszcze-tutaj dochodzi jeszcze kwestia przenikania leku przez lozysko, bo nie wszystkie leki przechodza w takim samym stopniu

do czosnku, mleka z maslem i miodem dorzuc inhalacje i solidnie sie wygrzewaj pod kolderka...i pamietaj ze grunt to pozytywne myslenie
Lisiczqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 19:06   #10
Helena
Zadomowienie

Witaj,
Musiałam brać w 4 mcu Keflex na infekcję pęcherza moczowego. Nie miałam wyjścia, bo jaka jest alteranatywa? Samo przejdzie? Zapalenie pęcherza to wprawdzie nie to samo co zapalenie dróg oddechowych, nieleczone może grozić nawet utratą ciąży, więc za bardzo nie miałam wyjścia, lecz wolałabym na Twoim miejscu wyleczyć infekcję gardła niż się z tym wozić do wiosny. Czosnek można jeść, najlepiej z karkówką, ale tak pomaga na ciężkie infekcje, jak pajęczyna z chlebem na gangrenę.
Kiedy teraz złapałam przeziębienie, nawet nie próbowałam malin, cytryn, miodu i innego ludowego rzemiosła, tylko łykałam leki, oczywiście takie, które pozwolił lekarz: rutinoscorbin, gripex (pozwolił, o dziwo), Xylometazolin do nosa, panadol na gorączkę.
Nie wiem, z jakiego powodu moje dziecko miałoby dostawać te wszytskie wirusy, które po mnie łaziły Łożysko też od czegoś jest, nie tylko od tego, żeby je lekarz co miesiąc oglądał na ultrasonografie.
Bez paniki i bez paranoi. Wylecz się kobieto, do tego duomoxu zażywaj jakiśtrilac lub coś podobnego, bo Ci inaczej zmasakruje żołądek.
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 19:13   #11
kasiulka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja tez bralam Keflex, ale juz w 7 miesiacu. W 1 trymestrze byłam chora, zapalenie krtani, gorączka, jakos przebiedowałam na citrosepcie i naturalnych medykamentach. Moja ginka stanowczo odradzała antybiotyki na tym etapie ciazy. Może jednak obeszłoby sie bez nich? Lekarze czasem dosc pochopnie je przepisują....

Oliwka
kasiulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 19:13   #12
ma-li-na
Zadomowienie

ja roowniez bałabym sie brac antybiotyki na poczatku ciąży !z tego co wiem to kobieta nie powinna brac zadnych lekoow przynajmniej do 16tc ale moge sie mylic

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 20:13   #13
płatek1
Zakorzenienie

GG do płatek1

Ja chyba bym nie ryzykowała, Malina ma racje, na początku ciąży nie powinnać brać żadnych leków. Mój ginekolog jest przeciwko brania antybiotyków w czasie ciąży, nieważne który miesiąc. Wenezjo sprawdź to dokładnie, poszukaj fachowej porady. Trzymaj się
płatek1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 21:06   #14
Joasiaa
Wtajemniczenie

GG do Joasiaa

Widze że lutowo-marcowe mamy mówią jednym głosem
Ja też raczej bym nie brała. Jak nie ma wysokiej gorączki i idzie wytrzymać to lepiej nie. Mnie dopadła w ciąży kamica nerkowa i przy silnym bólu wzięłam tylko raz scopolan. Później nawet jak troche bolało to starałam się wytrzymać. Wiadomo że każdy lek to ryzyko. Ja nie ufam lekarzom w 100%. Ale jak nie ma wyjścia to trudno.
Joasiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 21:17   #15
marcelina73
Wtajemniczenie

Niestety nikt z lekarzy nie zagwarantuje Ci, że możesz brać antybiotyk zupełnie bezpiecznie w pierwszym trymestrze ciąży. Póżniej tak, ale nie w pierwszych 3 miesiącach. Nigdy nie ma takiej 100% pewności w takim przypadku, niestety. A jak się czujesz? Jak w miarę, to lecz sie bezpiecznymi sposobami.
W sumie to dobry lekarz powinien Ci powiedzieć co niesie większe ryzyko - leki czy nieleczona choroba.
marcelina73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 10:08   #16
wenezja
Rozeznanie

Kochane, wczoraj już nie mogłam wytrzymać i wzięłam ten antybiotyk. Zaczęlo mnie tak boleć, ze mało nie zwariowałam. Ginka powiedziała mi, żebym- jak już muszę- to spróbowała z tym antybiotykiem przez wekeend i odstawiła. Tak też zrobię, bo faktycznie boję się, że na oskrzela przejdzie i dopiero będzie katastrofa. Męczyłam się z tym wszystkim dwa tygodnie i naprawdę nic nie pomaga. Sama nie jestem zwolenniczką brania jakichkolwiek leków w ciąży. Ginka powiedziała mi, że Duomox jest często przepisywany przez środowisko lekarzy kobietom ciężarnym. Do tego biorę Vibovit Bobas by trochę wzmocnić organizm. Aha, podobno antybiotyki wypłukują kwas foliowy i warto brać dwie tabletki zamiast jednej. Ale czy tak jest naprawdę?
Stary 2006-01-28, 10:33   #17
asia_s
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wenezja
Kochane, wczoraj już nie mogłam wytrzymać i wzięłam ten antybiotyk. Zaczęlo mnie tak boleć, ze mało nie zwariowałam. Ginka powiedziała mi, żebym- jak już muszę- to spróbowała z tym antybiotykiem przez wekeend i odstawiła. Tak też zrobię, bo faktycznie boję się, że na oskrzela przejdzie i dopiero będzie katastrofa. Męczyłam się z tym wszystkim dwa tygodnie i naprawdę nic nie pomaga. Sama nie jestem zwolenniczką brania jakichkolwiek leków w ciąży. Ginka powiedziała mi, że Duomox jest często przepisywany przez środowisko lekarzy kobietom ciężarnym. Do tego biorę Vibovit Bobas by trochę wzmocnić organizm. Aha, podobno antybiotyki wypłukują kwas foliowy i warto brać dwie tabletki zamiast jednej. Ale czy tak jest naprawdę?
wiesz, ja nie wiem czy branie dwa dni antybiotyku ma jakikolwiek sens Niezdąży zadziałać, jak brać to chyba całą minimalna serię. tak mi się wydaje, lekarze zawsze przestrzegaja by nie przerywac kuracji na własną rękę. Ja rozumiem Twoje rozterki, a z drugiej strony nie mogę zrozumieć dlaczego lekarze maja tak różne zdania
zdrówka Ci życzę
asia_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 10:46   #18
kasiulka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez wenezja
Wenezjo kup koniecznie lakcid albo jakis inny osłonowy specyfik do tego antybiotyku (można spokojnie brac w ciazy), co do folika to nie wiem - może zadzwon do ginki. Trzymam kciuki zeby Ci szybciutko przeszło - dużo zdrowka dla Ciebie i dzidziusia
PS. ja tez dzis wstałam i zle sie czuje - gardło boli jak diabli, katar, kaszel... ech ta pogoda, a cieżarówki niestety sa bardziej narażone na rozne infekcje

Oliwka
kasiulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 11:45   #19
Yolla
Rozeznanie

Hej
Też brałam antybiotyk w ciąży i też Duomox - miałam zapalenie krtani. Przepisał mi go lekarz rodzinny i też się bałam zażyć, ale zanim wzięłam pierwszą dawkę zadzwoniłam do swego ginekologa i potwierdził, że oczywiście mogę, chociaż jeszcze wtedy nie bardzo to do mnie dotarło Siedziałam i zastanawiałam się wziąć, czy nie i zadzwoniłam jeszcze na dyżur położniczo-ginekologiczny, podany w "Twoim dziecku" Rozmawiałam wówczas z prof. Fijałkowskim i dopiero jak on mnie zapewnił, że bez obaw mogę wziać ten antybiotyk i że "dzieciątku nic się nie stanie" ( do dziś pamiętam te słowa i ten ciepły uspakajający ton ) - byłam naprawdę uspokojona
A branie antybiotyku przez dwa dni - uważam, ze to bez sensu, nie wydaje mi sie, zeby to cokolwiek w ogóle pomogło.
Zyczę Ci szybkiego powrotu do zdrowia
Yolla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 15:15   #20
wenezja
Rozeznanie

No ja też mam obawy co do skuteczności antybiotyku, który się tak krótko bierze. Kurcze, lekarka nawet mi nie powiedziała ile mam go dni brać! No i nie dała mi osłonki! Muszę wysłać męża po ten lakcid do apteki
Yollu, dzięki za tego posta. Trochę mnie uspokoiłaś
Stary 2006-01-28, 17:58   #21
Yolla
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wenezja
No ja też mam obawy co do skuteczności antybiotyku, który się tak krótko bierze. Kurcze, lekarka nawet mi nie powiedziała ile mam go dni brać! No i nie dała mi osłonki! Muszę wysłać męża po ten lakcid do apteki
Yollu, dzięki za tego posta. Trochę mnie uspokoiłaś
Jeszcze radziłabym Ci skontaktować się z jakimś porządnym lekarzem, bo widzę, że nawet dawkowania dobrze nie znasz. Tak w ogóle, to pewnie, ze lepiej w każdej sytuacji obyć się bez antybiotyku, ale tu już jest najwyższy czas wybrać sposób leczenia, a nie gdybać i mówić, że jak już musisz, to weź ten antybiotyk... ech.
Przejrzałam trochę forum eDziecko i znalazłam taki wątek http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...470085&v=2&s=0 ,
trochę długi, ale warto przeczytać
I naprawdę, wybierz sie do jakiegoś porzadnego lekarza
Trzymaj się
Yolla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:21   #22
wenezja
Rozeznanie

Red face Dot.: Antybiotyki w ciąży (Duomox)

Yollu, dzięki za linkę. Poczytałam sobie i doszłam do wniosku, że prawda leży po środku. Połowa za, połowa przeciw. Gdybym I trymestr miała za sobą, to pewnie moje obawy byłyby mniejsze. Wszyscy mnie pocieszają i uważają, że dobrze zrobiłam biorąc ten antybiotyk. Mąż twierdzi, że wyjścia nie było, a przecież to nie moja wina, że coś się przyplątało. Dobrze, że podtrzymuje mie na duchu
Stary 2009-01-28, 20:13   #23
agmina
Przyczajenie

Witam Was, ja tez ma problem, jestem w ósmym tygodniu ciąży, rok temu pierwszą ciąże poroniłam, teraz wszystko jest oki, poza tym, że mam złe wyniki cytologii, lekarz mi przeepisał antybiotyk Klimicin....Wiecie może cos na ten temat, bo nie wiem czy mogę go bezpiecznie stosować
agmina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:01   #24
cashmeree
Zakorzenienie

GG do cashmeree

Czy antybiotyk przepisał ci ginekolog czy lekarz rodzinny? bałabym się stosować klindamycynę w 8 tc ale jeśli przepisał ci to gin. powinien wiedzieć co robi i najwyrazniej jest to zdecydowana konieczność . nie wiem czy wykupiłaś już ten antybiotyk czy dopiero masz zamiar ? bynajmniej w opisie jaki mam jest wspomniane że klindamycyna przenika przez barierę łożyska i do mleka matki. Jeżeli nie ma wyjścia i faktycznie masz na tyle złe wyniki że musisz brać antyboityk nie zapomnij o osłonie w postaci probiotylu i nie mówię tu o lakcid`zie gdyż jest on słaby bardziej proponuje Trilac lub Lactoral które mają więcej probiotyków i prebiotyków. I pamiętaj że czasem lepiej wziąć jest antybiotyk niż abyś miała jakieś powikłania przez złe wyniki trzymam kciuki aby wszystko było dobrze
cashmeree jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 10:53   #25
eklerka
Zakorzenienie

Duomox jest okropny. Strasznie źle go wspominam. Brałam go tez na noc i miałam wrażenie, że wszystko z żołądka mi wraca i osiada na zębach (jako skutek uboczny podawali żółkniecie zębów). Nie byłam w ciżay, kiedy go brałam, ale naprawdę go nir polecam. Bleeee...

eklerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 16:48   #26
KERA
Raczkowanie

ja jestem w 6 tygodniu i mam anginę, wysoką gorączkę, ból gardła i ogólnie czuję się fatalnie. lekarz też przepisał mi Duomox i mam nadzieję że mi nie zaszkodzi oczywiście lepiej by było gdybym nie musiała brać ale słyszałam że jest bezpieczny pozostaje mi mieć nadzieję że wszystko będzie dobrze i wszystkim chorym mamą też tego życzę
KERA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 08:23   #27
kolanosia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez KERA Pokaż wiadomość
ja jestem w 6 tygodniu i mam anginę, wysoką gorączkę, ból gardła i ogólnie czuję się fatalnie. lekarz też przepisał mi Duomox i mam nadzieję że mi nie zaszkodzi oczywiście lepiej by było gdybym nie musiała brać ale słyszałam że jest bezpieczny pozostaje mi mieć nadzieję że wszystko będzie dobrze i wszystkim chorym mamą też tego życzę
Wiadomo najlepiej nie chorować i nie brac żadnych leków, ale nikt nie robi tego specjalnie i dla zabaway. więc jeśli domowe sposoby nie pomagają a ojawy sie nasilają lepiej przyjąć nawet antybiotyk. Infekcja, gorączka naprawdę moga wyrządzić więcej szkody. Amoxyciklina należy do bezbiecznych antybiotyków dla płodu (zawiera to Duomox) więc jest żle to trzeba go wziąć i tyle, Podobnie jest z antybiotykim na drogi moczowe Monural, również ciężarna może go zastosować(jest to dawka jednorazowa, jedno podanie ale uwalnia sie dłużej). Pozdrawiam!
Stary 2009-05-18, 17:28   #28
zmarzenka
Raczkowanie

Jestem w 13 tc. W piątek obudziłam się z bolącym karkiem. Usztywniło mnie tak że nie mogłam kręcić głową. Poszłam do pracy bo myślałam że po prostu źle spałam. Niestety ból nie przeszedł i zaczeło mnie boleć gardło i uszy. Przeleżałam weekend smarując się kamforą. Dzisiaj internistka przepisała mi Duomox, ale boję się go brać. Dziewczyny napiszcie czy pomógł Wam ten antybiotyk i czy nie miałyście jakiś problemów związanych z jego braniem.
Brak poczucia cudzego humoru.
zmarzenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 05:56   #29
Foka29
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zmarzenka Pokaż wiadomość
Jestem w 13 tc. W piątek obudziłam się z bolącym karkiem. Usztywniło mnie tak że nie mogłam kręcić głową. Poszłam do pracy bo myślałam że po prostu źle spałam. Niestety ból nie przeszedł i zaczeło mnie boleć gardło i uszy. Przeleżałam weekend smarując się kamforą. Dzisiaj internistka przepisała mi Duomox, ale boję się go brać. Dziewczyny napiszcie czy pomógł Wam ten antybiotyk i czy nie miałyście jakiś problemów związanych z jego braniem.
Spokojnie bierz antybiotyk.
Duomox miałam przepisanyw dawce 2x 1000mg na dobę przez 10 dni. Byłam wtedy w 14 tc i chorowałam na ropne zapalenie gardła.
Wiedziałam, że antybiotyk uchodzi za bezpieczny (pochodna penicyliny), ale przeraziła mnie dawka, więc skonsultowałam ją z ginekologiem i kazał brac.
Antybiotyk zadziałał - po 3 dniach czułam się dużo lepiej. Oczywiście dalej brałam antybiotyk jeszcze przez 7 dni- tak jak lekarz przykazał
Dziś jestem w 23 tc i dziecko ma się dobrze, prawidłowo się rozwija.
Lekarze mówią, że groźniejsza dla dziecka jest nieleczona infekcja.
Pozdrawiam!
Foka29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 13:22   #30
zmarzenka
Raczkowanie

Właśnie dodzwoniłam się do gin. ale nie mógł rozmawiać bo przyjmował pacjętki. Pięlęgniareczka najpierw ochrzaniła mnie, że ona mnie nie zna i nie wie że jestem w ciąży, ale nie dała mi dojść do głosu, żebym jej opisała sytuację.
Miałam zadzwonić za chwilę żeby porozmawiać z lekarzem ale niestety ciągle ona odbierała. Lekarz za pośrednictwem tego babsztyla kazał mi brać ten antybiotyk. To biorę, trzymajcie kciuki i same nie chorujcie.

Foka29 dziękuję za Twój głos. Pozdrawiam Ciebie i maleństwo - trzymajcie się zdrowo.
Brak poczucia cudzego humoru.

Edytowane przez zmarzenka
Czas edycji: 2009-05-19 o 13:24 Powód: dopisek
zmarzenka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości