Okropny problem z cerą - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-08-31, 19:20   #1
asia19944
Przyczajenie

Okropny problem z cerą

Witajcie Może któraś z was może mi jakoś pomóc. Od zawsze miałam problemy z cerą. Pierwszy raz jak wybrałam się do dermatologa, dostałam do smarowania maść Epiduo, która bardzo dobrze mi pomagała i przez pewien czas miałam spokójz wypryskami, stosowałam ją dosyć długo, aż moja cera chyba się przyzwyczaiła i maść przestała działać Od roku problem z wypryskami znacznie się powiększył, mam pełno zaskórników na całej twarzy - na policzkach i czole widoczna tzw. kaszka, której nie sposób zwalczyć. Byłam u jednego dermatologa, który przepisał mi antybiotyk i maść - pomogły trochę, choć nieznacznie, bo już po dwóch miesiącach problem powrócił. Poszłam do innego dermatologa, powiedział mi, że to trądzik kosmetyczny, kazał mi odstawić całkowicie podkład i dostałam maści antybakteryjne, nie takie typowe na trądzik. I szczerze powiedziawszy może trochę pomogło, ale nadal mam mnóstwo zaskórników. Co jakiś czas wieczorem obczyszczam trochę z nich twarz i wyciskam, ale wtedy na drugi dzien moja twarz też wygląda tragicznie. Nie wiem, co mogę jeszcze zrobić?Czy jakieś zabiegi oczyszczające u kosmetyczki by pomogły ? Nie wiem czy jest sens znowu wybierać się do dermatologa...
asia19944 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 19:30   #2
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Okropny problem z cerą

Cytat:
Napisane przez asia19944 Pokaż wiadomość
Witajcie Może któraś z was może mi jakoś pomóc. Od zawsze miałam problemy z cerą. Pierwszy raz jak wybrałam się do dermatologa, dostałam do smarowania maść Epiduo, która bardzo dobrze mi pomagała i przez pewien czas miałam spokójz wypryskami, stosowałam ją dosyć długo, aż moja cera chyba się przyzwyczaiła i maść przestała działać Od roku problem z wypryskami znacznie się powiększył, mam pełno zaskórników na całej twarzy - na policzkach i czole widoczna tzw. kaszka, której nie sposób zwalczyć. Byłam u jednego dermatologa, który przepisał mi antybiotyk i maść - pomogły trochę, choć nieznacznie, bo już po dwóch miesiącach problem powrócił. Poszłam do innego dermatologa, powiedział mi, że to trądzik kosmetyczny, kazał mi odstawić całkowicie podkład i dostałam maści antybakteryjne, nie takie typowe na trądzik. I szczerze powiedziawszy może trochę pomogło, ale nadal mam mnóstwo zaskórników. Co jakiś czas wieczorem obczyszczam trochę z nich twarz i wyciskam, ale wtedy na drugi dzien moja twarz też wygląda tragicznie. Nie wiem, co mogę jeszcze zrobić?Czy jakieś zabiegi oczyszczające u kosmetyczki by pomogły ? Nie wiem czy jest sens znowu wybierać się do dermatologa...
To wszystko są krótkoterminowe rozwiązania. Żaden z dermatologów nie wspomniał nic o podłożu hormonalnym i ewentualnych badaniach w tym kierunku? Bo to jest bardzo często przyczyna trądziku w różnych postaciach.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 19:34   #3
asia19944
Przyczajenie

Dostałam skierowanie na badanie tarczycy i prolaktyny. Tarczyca jest w porządku, prolaktynę miałam dwukrotnie przekroczoną, pani dermatolog kazała mi pójść z tymi wynikami do endokrynologa. Poszłam prywatnie, a endokrynolog powiedział mi, że samego podwyższenia prolaktyny się nie leczy, że gdybym miała problemy z okresem, to wtedy tak, ale jeśli nic się nie dzieje, to tego się nie leczy. I bądź tu mądry...
Stary 2016-08-31, 19:43   #4
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Dostałam skierowanie na badanie tarczycy i prolaktyny. Tarczyca jest w porządku, prolaktynę miałam dwukrotnie przekroczoną, pani dermatolog kazała mi pójść z tymi wynikami do endokrynologa. Poszłam prywatnie, a endokrynolog powiedział mi, że samego podwyższenia prolaktyny się nie leczy, że gdybym miała problemy z okresem, to wtedy tak, ale jeśli nic się nie dzieje, to tego się nie leczy. I bądź tu mądry...
Ja mam idealnie regularne okresy, zawsze dobre USG u gina, a wyniki badań hormonalnych skopane po całości i wstępną diagnozę nieklasycznego przerostu nadnerczy albo PCOS. Trądzik zaskórnikowy i łojotok od wielu lat. Też nie robiłam badań, bo mi się zdawało, że ginekologicznie wszystko jest ok. Także trafiłaś do niekompetentnej endokrynolog.
Hiperpolaktynemię też mam i jak najbardziej się to leczy.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2016-08-31, 19:52   #5
asia19944
Przyczajenie

Więc powinnam się wybrać jeszcze do jakiegoś endokrynologa z tymi wynikami tak? Masz też dużo podwyższoną prolaktynę? Bo u mnie był to podwójnie przekroczony poziom. I w jaki sposób masz to leczone?

Edytowane przez asia19944
Czas edycji: 2016-08-31 o 19:53
Stary 2016-08-31, 20:43   #6
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Więc powinnam się wybrać jeszcze do jakiegoś endokrynologa z tymi wynikami tak? Masz też dużo podwyższoną prolaktynę? Bo u mnie był to podwójnie przekroczony poziom. I w jaki sposób masz to leczone?
79 przy normie dla fazy lutealnej 1,2 -15,9. To akurat najmniejszy problem u mnie, endo złożyła to na karb stresu. Generalnie mam hiperandrogenizm i to on jest przyczyną łojotoku i trądziku (przez ostatnie lata głównie zaskórnikowego, ale bywało gorzej).
Oczywiście hormony nie muszą stać za każdym trądzikiem, ale często stoją i moim zdaniem warto najpierw zbadać to pod tym kątem (przy okazji mamy wgląd na nasze zdrowie ogólne i ewentualne plany prokreacyjne). Ja zrobiłam odwrotnie i najpierw bawiłam się latami w retinoidy, kwasy oraz masę innych kuracji zewnętrznych, z których nie zadziałał właściwie żadna. To był błąd, nabawiłam się tylko nadwrażliwości cery.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-08-31 o 20:44
Stary 2016-08-31, 21:33   #7
asia19944
Przyczajenie

A jakie leki dostałaś ? Ja też dostałam od endokrynologa jakieś tabletki na hiperandrogenizm (ale nawet nie zrobił mi żadnych badań), ale ich nie brałam. To były jakieś tabletki na cukrzycę, nadciśnienie, a niby drugie ich działanie to własnie obniżanie hormonów męskich. Jednak zdziwiłam się, że bez badań na te hormony przepisał mi takie tabletki i dlatego ich nie brałam. A czy teraz Twoje problemy z cerą się zmniejszyły?
Stary 2016-08-31, 22:17   #8
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
A jakie leki dostałaś ? Ja też dostałam od endokrynologa jakieś tabletki na hiperandrogenizm (ale nawet nie zrobił mi żadnych badań), ale ich nie brałam. To były jakieś tabletki na cukrzycę, nadciśnienie, a niby drugie ich działanie to własnie obniżanie hormonów męskich. Jednak zdziwiłam się, że bez badań na te hormony przepisał mi takie tabletki i dlatego ich nie brałam. A czy teraz Twoje problemy z cerą się zmniejszyły?
Metformina. Naprawdę na dziwnych lekarzy trafiasz. Przepisywać bez badań w ciemno leki na obniżenie androgenów nie wiedząc, czy w ogóle trzeba je obniżać?
Ja mam tabletki anty + sterydy. Moje problemy ze skórą właściwie zniknęły, jeszcze nigdy nie miałam tak ładnej cery, chociaż zaskórniki na nosie dalej mam, ale one są bardzo trudne, a nawet wręcz niemożliwe do całkowitego zlikwidowania. Tyle że teraz są dużo mniejsze i wolniej powstają. Warto jednak pamiętać, że głównym celem leczenia jest przywrócenie prawidłowego poziomu hormonów, a nie ładna cera, to akurat dzieje się przy okazji.

Stary 2016-09-01, 19:01   #9
dagsonik
Raczkowanie

mi epiduo pomoglo tez, ale w pewnym momencie tez przestalo dzialac. kolejny krok to byl unidox+seria mikrodermabrazji u kosmetyczki. a potem odstawilam unidox i wszystko wrocilo :/ wiec bylam na izoteku i mam spokoj. moze zle oczyszczasz skore? bo ja tez czasem mam jakies krostki jak zle zmyje makijaz ( teraz mam plyn micelarny expert czystej skory i od miesiaca bez wypryskow )
dagsonik jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości