~~najmodniejszy Manicure-tendencje 2006~~ - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-28, 23:24   #31
Sylwiasta
Zadomowienie

Dot.: ~~najmodniejszy Manicure-tendencje 2006~~

Cytat:
Napisane przez paulakrk
zaledwie 5 proc. przywiązuje wagę do mody.
Aha, to przejdz sie na spacer po Le Marais zwlaszcza w czasie przecen!

Z reszta co my tu o Francuzkach (mimo, ze je uwielbiam bo sa takie naturalnie piekne), tyle lasek co w Szwecji to dawno nie widzialam ale w Polsce tez przeciez nie jest najgorzej

Zastanawia mnie tylko potrzeba takiego ozdabiania siebie - tak samo jak w przypadku piercingu i tatuazy - ale to moze jakas socjolozka/psycholozka z tipsami/lub bez powinna sie wypowiedziec.
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 23:29   #32
Madlaine
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Posmialabym sie ale w swietle ostatnich wydarzen to wcale smieszne nie jest...

Mam w Paryzu/Londynie/NY/Strasbourgu/Zurichu etc. rozne znajome, jedne maja galerie, inne sklep, inne pracuja w powaznych instytucjach unijnych i bije sie w piersi, nigdzie nie spotkalam sie z tipsami ozdobionymi cyrkoniami!
Nie widzialam ich u zadnych modelek na wybiegach (ok, jest Dior Haute Couture, ale to jest teatr a nie trend przekladajacy sie na ulice).

Ale co do Japonii sie zgodze
Widywalam w Paryzu panie na 10 centymetrowych koturnach i w charakterystycznych spodnicach-kuperkach od Vivienne Westwood, a wszystko to noszone tym cudownym kroczkiem ze stopami kaczuszki ustawionymi do srodka...tylko Japonki moga sobie pozwolic, zeby w czyms takim wystapic!
W Bon Marche tez ostatnio widzialam niesamowicie zrobiona skosnooka pania (mikromini, ciemnopomaranczowe rozprasowane wlosy do pasa, boty Jimmi Choo za udo, zjawisko, sledzilysmy ja z przyjaciolka po calym sklepie!), kupujaca najnowsza torbe Balenciagi, ktora chwytala wlasnie takimi niesamowicie dlugimi i wymalowanymi na rozne kolory teczy szponami.

Ale nic na to nie poradze - moze zdobienie paznokci to sztuka, faktycznie, artysci zdarzaja sie w kazdym fachu - ale takie tipsy wywoluja u mnie tylko grymas zmarszczonej brwi!
Jak sie funkcjonuje z takim dodatkiem? Jak wlozyc szklo kontaktowe do oka, jak pisac na klawiaturze komputera? Jak wlozyc cd do odtwarzacza?
Czulabym sie identycznie jak ci chinscy urzednicy sprzed tysiaclecia, ktorych oznaka prestizu byly paznokcie tak dlugie, ze az zawijajace sie wielokrotnie: musialabym miec kogos do pomocy.

Przez wiele lat serial Sex and the City ustalal nurty w modzie & urodzie, promowal pewne rozwiazania (wielkie szyfonowe kwiaty, ktore Carrie dopinala do wszystkiego, torebki w ksztalcie glowki konia, "manole") - zadna z bohaterek nigdy nie miala tipsow! W sezonie szostym pojawia sie dziewczyna Steve'a (ex chlopaka rudej Mirandy) i wywoluje tylko "tsykajacy" komentarz, ze "She had plastic shoes as equally as toenails..."

Ale ale, ja sie tu rozpisalam a znowu mnie podsumuja brutalnie "d*** salata"
Sylwiasta cudnie napisane, sama mam podobne zdanie
Madlaine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 23:44   #33
svenja
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Przez wiele lat serial Sex and the City ustalal nurty w modzie & urodzie, promowal pewne rozwiazania (wielkie szyfonowe kwiaty, ktore Carrie dopinala do wszystkiego, torebki w ksztalcie glowki konia, "manole")
Chodzi Ci o diorowskie "siodla"? Bo nie jestem pewna, czy dobrze kombinuje, wiem, że Carrie nosila takowe, glowki konia nie pamiętam.
Stary 2006-01-28, 23:45   #34
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Tak , tak !! niech socjolog wypowie się też na temat makijażu, farbowania włosów, diet odchudzających i wszelkich rodzajów dbania o wyglad zawnętrzny!!! Nie ma co, swietne porównanie... Bo potrzeba 'ozdabiania sie' kobiet jest czymś iście niezwykłym i niespotykanym, swiadczacym ani chybi, o ich głębokich kompleksach i niskim poczuciu własnej wartości... !!!

I póki co na spacer się nie wybieram... Na chwilę obecną zawierzę Le Figaro.

Z reszta co my tu o Francuzkach (mimo, ze je uwielbiam bo sa takie naturalnie piekne), ........
No przepraszam ale tego typu gadanie ,że Francuzki sa eleganckie, Niemki grube, Japonki noszą koturny a Ukrainki sie nie myją uwazam za totaną bzdurę i absolutny szczyt uogólnienia i rozpowszechniania stereotypów.
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 00:36   #35
Sylwiasta
Zadomowienie

Alez nie unos sie tak - robi sie to powoli buzliwa dyskusja i niestety powykrzyknikowane argumenty nie trafia do mnie, tylko dlatego, ze maja na koncu eksklamacje.
Opinii socjologa/psychologa spodziewalam sie raczej nie w kwestii ogolnej kobiecej pielegnacji, tylko pielegnacji posunietej do ekstremum - a takim sa dla mnie przesadnie dlugie, sztuczne, naklejane paznokcie oraz inne przyozdobienia ciala, ktore wymienilam wczesniej.

Jestem doprawdy ostatnia osoba, ktora opieralaby sie w swoich wypowidziach na stereotypach, chociaz przyznam sie, ze panie z tipsami, moga( lecz oczywiscie nie musza) podpadac pod przynajmniej niektore.
Ciekawe, czy Twoj sondaz Le Figaro (z reszta rownie wiarygodnego co nasza Wyborcza) wspomina tez o tym, ze Francuzi sa narodem, ktory zuzywa najmniej mydla w Europie?
Stary 2006-01-29, 00:44   #36
Sylwiasta
Zadomowienie

Od razu podkresle, zanim moja glowa zostanie urwana i zjedzona - kazdy niech robi co chce, rowniez tipsy albo ktorkie bezowe paznokcie - ciekawi mnie tylko SAM MECHANIZM - czy poddawac sie modzie ulicy, czy sledzic tendencje a tu widze, ze dyskusja potoczyla sie niekoniecznie w strone, ktra mnie interesowala.

Krotkie i wypolerowane paznokcie nie koniecznie sa symbolem "szarej myszki"
Stary 2006-01-29, 03:54   #37
yedanna
Zakorzenienie

EEEE tam jeśli chodzi o paznokcie, to jestem zaskoczona, że w ogóle dyskutuje się, co jest modne na paznokciu... Zawsze modne były piękne, zadbane dłonie (włączając w to pazurki) i tyle. Czy będą naturalne, czy nie, czy z cekinami czy bez, czy w kolorze beżowym czy jasnego różu (to ostatnie mnie najbardziej rozśmieszyło, niedługo będą pisać, jaki kolor ma mieć podeszwa butów ), to już jest mało istotne.

Wiadomo, że niektórzy preferują mocno ozdobione paznokcie, inni naturalne, bez dodatków - rzecz gustu i przy tym pozostańmy

Sylwiasta - dla mnie odpowiedź jest prosta - nie poddawać się modzie! Dlaczego? A jeśli w przyszłym sezonie będą modne 5centymetrowe szpony we wszystkich kolorach tęczy??? Poza tym pielęgnujmy indywidualność w modzie, świat byłby straaasznie szary, gdyby każdy zmierzał w tym kierunku, który wskazują projektanci...
Stary 2006-01-29, 11:21   #38
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Hehehe...nooo ja ewidentnie podpadam pod stereotyp pani z tipsami..najlepsza studentka na swoich kierunkach, swiadectwa z paskiem, kilka rodzajów pracy zarobkowej, wolontariat, obrzydzenie do imprez, chlania i puszczania..yyy głosnej muzyki . Cóz co pole popisu dla psychologa!!

Ale już spieszę wyjasnić Tobie na czym rzecz polega i czemu dyskusja stała się burzliwa. Gdybyś założyla wątek i napisała w nim " sluchajcie będą na topie takie a takie paznokcie, moda idzie w takim a takim kierunku, bardzo mi sie to podoba bo preferuje naturalizm i ascetyzm" - OK, wszystko byłoby w najlepszym porzą dku. Ale użycie sformuowań typu "po prostu cieszy mnie, ze to ze te wszystkie paznokciowe ozdobki (ktore wg mnie rzadko sa de facto ozdoba) sa passe" jest śmieszne...Bo po pierwsze co Ciebie obchodzi co inni noszą na paznokciach i czemu pewne trendy maja Ciebie cieszyć? Jak z mody wyjdą mini to też powiesz ,że sie cieszysz? Pewnie tak, ale nie bedzie chyba osoby która by wtedy nie pomyslała " no pewnie ,że sie cieszy, sama ma krzywe nogi wiec mini nie założy. Typowa zazdrosna i zawistna baba".
Ja osobiscie preferuje bogato zdobione paznokcie ( od dziś będą one pełniły również funkcję kontestacyjną) ale w zyciu nie przyszłoby mi do głowy, pisać na forum -" ooo jak dobrze, modne są teraz zdobienia, bo bezowe paznokcie są fuuu i bleee". Bo kazdy zdrowomyslący człowiek przyzna,że takie paznokcie jak widać na obrazku, są również ładne.

I pozostaje kwestią upodobań na jakie zdobienie się zdecydujemy i w zaden sposób nie będzie to świadczyło o klasie i guście człowieka. Tym bardziej,że akurat Paryż i Mediolan w kwestii paznokci mają guzik do powiedzenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM1285.JPG (19,0 KB, 202 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM1346.JPG (28,1 KB, 188 załadowań)
Stary 2006-01-29, 11:51   #39
Cytryna01
Rozeznanie

Mi się wydaje że pazurki to osobista sprawa każdej z nas Jednej się podabają naturalne kolorki, innej długie tipsy, inna znowu dobiera kolor pazurków do szpilek Każdy ma swój gust Nie podążam za modą i osobiście preferuje dłuższe pazurki w róznych kolorkach...
Cytryna01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 12:27   #40
Sylwiasta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez yedanna
Sylwiasta - dla mnie odpowiedź jest prosta - nie poddawać się modzie! Dlaczego? A jeśli w przyszłym sezonie będą modne 5centymetrowe szpony we wszystkich kolorach tęczy??? Poza tym pielęgnujmy indywidualność w modzie, świat byłby straaasznie szary, gdyby każdy zmierzał w tym kierunku, który wskazują projektanci...
Ladnie podsumowane, Yedanna trzeba wybieracz mody to, co nam pasuje do osobowosci i z czym siedobrze czujemy.
I wolalabym zakonczyc dyskusje z mojej strony na tym stwierdzeniu, bo wiedze, ze niedlugo pojdzie tu na paznokcie a wtedy ze swoimi krotkimi, pomalowanymi chanelowskim rouge noir moglabym przegrac sromotnie.

Paulo, chetnie zakwestionowalabym kilka Twoich wypowiedzi ale...patrz powyzsze zdanie
Stary 2006-01-29, 12:41   #41
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka
Smile Dot.: ~~najmodniejszy Manicure-tendencje 2006~~

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Bardzo proszę - fragment sonażu "Le Figaro" -

To jeszcze jedna cecha potwierdzająca wizerunek kobiety wolnej, niezależnej, pewnej siebie. Tym Francuzka zasłynęła na świecie i dlatego nie przestaje być obiektem westchnień mieszkańców innych krajów. Przylgnęły do niej takie określenia, jak: piękna, elegancka, uwodzicielska, wykształcona, wydajna w pracy, swobodna w relacjach z mężczyznami, dobra matka, fantastyczna kucharka i wspaniała pani domu. To tylko mit, ale nikt oprócz samych kobiet nie ma ochoty go obalić.
Sondaż dobitnie pokazuje, jakie różne od obiegowych opinii jest zdanie samych zainteresowanych. Tylko 40 proc. Francuzek uważa się za piękne, zaledwie 5 proc. przywiązuje wagę do mody. 76 proc. deklaruje zaś potrzebę zrównania praw kobiet i mężczyzn.

A tsykające komentarze w 99 % są przejawem tylko i wylącznie babskiej zazdrosci- bo jesli przychodzę na zajęcia w butach za 450zł( prosto z Rzymu, nie Japonii) to od szarych myszy dowiaduję się ,że " sa zbyt ekstrawaganckie a wrecz kur.....e".
Jesli mialybysmy slepo ufac sondazom, a juz w szczegolnosci tym z Le Figaro, to nie wiem jak bardzo mylne mialybysmy pojecie o Francuzkach...

Chomiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 12:44   #42
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Fakt, lepiej ślepo ufać Glamour'owi....i stereotypom.
Stary 2006-01-29, 12:46   #43
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Tak , tak !! niech socjolog wypowie się też na temat makijażu, farbowania włosów, diet odchudzających i wszelkich rodzajów dbania o wyglad zawnętrzny!!! Nie ma co, swietne porównanie... Bo potrzeba 'ozdabiania sie' kobiet jest czymś iście niezwykłym i niespotykanym, swiadczacym ani chybi, o ich głębokich kompleksach i niskim poczuciu własnej wartości... !!!

I póki co na spacer się nie wybieram... Na chwilę obecną zawierzę Le Figaro.

Z reszta co my tu o Francuzkach (mimo, ze je uwielbiam bo sa takie naturalnie piekne), ........
No przepraszam ale tego typu gadanie ,że Francuzki sa eleganckie, Niemki grube, Japonki noszą koturny a Ukrainki sie nie myją uwazam za totaną bzdurę i absolutny szczyt uogólnienia i rozpowszechniania stereotypów.
Dla mnie rowniez Francuzki sa symbolem elegancji, przy czym pozostaja mimo wszystko naturalne i nie zamierzam swego zdania zmieniac poza tym nie sadze, ze to stwierdzenie jest stereotypowe

Stary 2006-01-29, 13:03   #44
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Fakt, lepiej ślepo ufać Glamour'owi....i stereotypom.
Alez kto tu komu kaze slepo podazac za tym co jest modne?
Ja tylko chcialam podzielic sie tym, co znalazlam w miesieczniku. Napisalam, ze cieszy mnie to, ze wszystkie paznokciowe "ozdoby" sa passe (gdyz sama jakos nigdy nie bylam ich zwolenniczka), majac nadzieje, ze moze Polki wreszcie postawia na naturalnosc (jesli chodzi o paznockie; mialam na mysli o zadbanie o wlasne naturalne)-choc jednak patrzac na ostatnie trendy u nas w tej dziedzinie, nikle sa szanse...
Przeciez jesli wszystkie slepo podazalybysmy za tym, co aktualnie dyktuje moda, stalybysmy sie takimi karykaturalnymi fashion victims.

Stary 2006-01-29, 13:10   #45
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Jestem doprawdy ostatnia osoba, ktora opieralaby sie w swoich wypowidziach na stereotypach, chociaz przyznam sie, ze panie z tipsami, moga( lecz oczywiscie nie musza) podpadac pod przynajmniej niektore.
No i tu rowniez musze sie zgodzic z Sylwia.
Jakos w moim otoczeniu o paniach z tipsami panuje w pewnym stopniu podobna opinia ... Choc przyznam, zdarzaja sie (nieliczne) wyjatki.
Znalazlam cos w necie odnosnie tipsow- koncowka wywiadu z Mandaryna:
Kiedy jeszcze przed spotkaniem z Martą delikatnie dawaliśmy do zrozumienia różnym osobom odpowiedzialnym za jej wizerunek, że nie chcielibyśmy, żeby do naszych zdjęć miała tipsy, dowiedzieliśmy się, że to jest niemożliwe. Marta uwielbia tipsy i zatrudnia chyba mistrzynię świata w robieniu tipsów. Ja osobiście tipsów nie znoszę, nie lubi ich też nikt z mojego otoczenia. Zapytałam moją manikiurzystkę, czy zna facetów, którzy lubią tipsy. "Ależ oczywiście - odpowiedziała pani Małgosia - ale nie jest to materiał na stały związek. To są faceci, którzy wszystko muszą mieć idealne, kobietę też. No i ta kobieta nie powinna przeszkadzać im w życiu, najlepiej jakby była tak z doskoku." Marta, może przemyślisz te tipsy?

Stary 2006-01-29, 14:12   #46
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Powalający tok rozumowania. Równie mądry i prawdziwy jak opis "kobiety piękne nie są wierne".
Ponawiam pytanie - czy zdjęcia paznokci jakie tu załączyłam Wam odpowiadają i czy możemy sie zgodzić ,że takie delikatne i naturalne paznokcie są ok?

A już włączanie w tę dyskusję opinii FACETÓW (sic! co oni mają do mojego wyglądu!?) to groteska. Tym większa ,że 90% oglądnie się za atrakcyjną laską na wysokim obcasie, z pięknymi karminowymi paznokciami - i o takiej lasce będzie marzyć po nocach , tulac się do swojej "kochanej" szarej myszy. Choć nie idze powodu dla ktorego kobieta nie może być zarówno piekielnie zdolna i inteligentna jak i piękna i swiadomaswojej sexualnosci czego przejawem są wlasnie m.in długie paznokcie i upodobanie do czerwonego koloru.
I wymarzoną partnerką dla wiekszosci facetów bedzie kobieta atrakcyjna, zadbana, lekko prowokująca a jednoczesnie inteligentna i potrafiaca dbac o tradycyjne "ognisko domowe". A skoro wg Was takie polaczenie jest niemozliwe , to wspolczuje, i tyle.
Bo zdanie dziewczyn niepewnych swych wdzięków i kobiecosci zawsze bedzie takie a nie inne-długie paznokcie bee, krotka spodniczka bee, prowokujący dekolt bee, wysoki kozak na obcasie bee.
Stary 2006-01-29, 14:18   #47
Cytryna01
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Bo zdanie dziewczyn niepewnych swych wdzięków i kobiecosci zawsze bedzie takie a nie inne-długie paznokcie bee, krotka spodniczka bee, prowokujący dekolt bee, wysoki kozak na obcasie bee.
Święta racja Czasem trzeba poszaleć dziewczynki
Stary 2006-01-29, 14:26   #48
Madlaine
Zakorzenienie

raczej super stereotyp

ja tam swych wdzięków jestem pewna, w czym utwierdza mnie mój mąz, który zreszta na widok mini w połaczeniu z długimi upstrzonymi tipsami smieje się tylko i z politowaniem wskazuje mi taki obiekt.

wysokie obcasy noszę, a jak, mini nie, bo lubię komfort, dekolty równiez czasem bardzo duże, a paznokcie nawet gdy miałam utwardzane sztucznie, to były średniej długości i zdecydowanie w jednym kolorze lakieru, bez zbędnej moim zdaniem brokacizny.

A fakt jest taki, że nigdzie więcej na świecie nie widziałam tylu kobiet z nieestetycznymi zdobieniami co u nas (fakt w Japonii nie byłam, więc może dlatego długie paznokcie sa dla mnie OK, ale nie monstrualnie długie i nie we wszystkich kolorach tęczy plus jakies kwiatki, dzety, cekiny i inne takie

Ale oczywiście wolna wola, wolny wybór, mnie to jedynie smieszy.
Stary 2006-01-29, 14:30   #49
Cytryna01
Rozeznanie

Racja Madlaine, wszystko jest dobre ale bez przesady. Pisząc u góry że trzeba poszaleć nie miałam na myśli robienia z siebie monstrum! Ale jakiś fajny dekoldzik nigdy nie zaszkodzi,żeby podkreślić figure Ja sama natomiast uwielbiam wysokie obcasy i czuje się w nich o niebo lepiej niż w adidasach
Stary 2006-01-29, 14:41   #50
taaleeloo
Raczkowanie

A moze zamiast rozwodzić się nad wyższością frencha/ zdobień lepiej poświęcić czas na cos pożytecznego. Prywatne preferencje osob robiących tipsy chyba nie mają wpływu na to co chcą mieć na paznokciu ich kilentki? Więc osoby chcące być na czasie w najbliższym sezonie beda miec french i paznokcie bez cyrkonii itp a fanki błyszczących ozdóbek będą w ten sposób ozdabiać swe rączki. Swoją drogą ślepe podążąnie za trendami ,,bo tak piszą w gazetach'' nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
,,Niechaj Bóg ma w swojej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, psotna, okrutna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków''
taaleeloo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 14:51   #51
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez Madlaine

ja tam swych wdzięków jestem pewna, w czym utwierdza mnie mój mąz, który zreszta na widok mini w połaczeniu z długimi upstrzonymi tipsami smieje się tylko i z politowaniem wskazuje mi taki obiekt.
Mhm...znam co najmniej 8 takich męzów którzy "smiali sie z politowaniem" a teraz płacą alimenty, bo panna z tipsami okazała się całkiem milutka. Ale to tylko taka dygresja.... Bo dyskusja i tak odbiegła juz znacznie od tematu.
Stary 2006-01-29, 14:59   #52
Madlaine
Zakorzenienie

I co z tego wynika ? bo chyba nie bardzo łapię, mam się pilnowac panienek w mini i tipsiorach, bo mi faceta odbiją ?

jesli chciałas mi dogryźć, bo widzę, że lubisz personalne wycieczki, to się nie udało, mojego męża tandeta nie rusza, więc się nie musze martwić

EOT
Stary 2006-01-29, 15:03   #53
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Powalający tok rozumowania. Równie mądry i prawdziwy jak opis "kobiety piękne nie są wierne".
Ponawiam pytanie - czy zdjęcia paznokci jakie tu załączyłam Wam odpowiadają i czy możemy sie zgodzić ,że takie delikatne i naturalne paznokcie są ok?

A już włączanie w tę dyskusję opinii FACETÓW (sic! co oni mają do mojego wyglądu!?) to groteska. Tym większa ,że 90% oglądnie się za atrakcyjną laską na wysokim obcasie, z pięknymi karminowymi paznokciami - i o takiej lasce będzie marzyć po nocach , tulac się do swojej "kochanej" szarej myszy. Choć nie idze powodu dla ktorego kobieta nie może być zarówno piekielnie zdolna i inteligentna jak i piękna i swiadomaswojej sexualnosci czego przejawem są wlasnie m.in długie paznokcie i upodobanie do czerwonego koloru.
I wymarzoną partnerką dla wiekszosci facetów bedzie kobieta atrakcyjna, zadbana, lekko prowokująca a jednoczesnie inteligentna i potrafiaca dbac o tradycyjne "ognisko domowe". A skoro wg Was takie polaczenie jest niemozliwe , to wspolczuje, i tyle.
Oj Paula, ale Ty nadal nie do konca rozumiesz o co mi chodzi?
Tak sie sklada, ze ostatnio wsrod moich znajomych, kumpli rozgorzala dyskusja na temat kobiet. W skrocie wniosek byl taki, iz owszem 90% facetow podobaja sie "atrakcyjne laski na wysokim obcasie, z pieknymi karminowymi paznokciami" - i co z tego? wiekszosc tych facetow raczej nie chcialoby byc / nie jest na dluzsza mete z taka "laska", koniec koncow i tak wybieraja inne kobiety (przynajmniej w wiekszosci), na tej samej zasadzeie co mezczyzni ogladajacy sex-strony www, nie sa na stale z kobietami, ktore oferuja na wyzej wymienionych stronach swoje uslugi...
a kogo uwazasz za "szara myszke"? Bo ja np nia nigdy nie bylam i nie jestem - mimo iz nie posiadam tipsow. Wydaje mi sie, ze istnieje jednak roznica pomiedzy typowa szara myszka ,a kobieta elegancka, umiejaca sie ubrac i umalowac stosownie do okazji... Ja osobiscie czuje sie kobieta atrakcyjna i zadbana i owszem lubie czasami wlozyc wysokie obcasy (sa szalenie kobiece), potrafie prowokowac i zaskakiwac mojego TŻ. I bynajmniej nie nosze spodnic do kostki i bluzek zapietych pod szyje To ze kobieta ma krotkie (ale nie za bardzo), ladnie opilowane, wypolerowane lub pomalowane lakierem paznokcie wcale nie znaczy, ze jest "szara myszka"

Stary 2006-01-29, 15:03   #54
Cytryna01
Rozeznanie

Ale dlaczego od razu tandeta? Spodnie mogą być równie tandetne jak mini - bo to też ciuch
Stary 2006-01-29, 15:05   #55
kiciulka1985
Zakorzenienie

Hmm wiec tak co do pazurkow moda mi wisi i powiewa
chociaz musze przyznac ze jesli chodzi o facetow to tym bardziej do gustu przypada frencz z jakims malym zdobionkiem (obserwacje wlasne).
a co do tego stwierdzenia ze zalezy kto z jakej dzielnicy pochodzi... ohh... w/g mnie glupiutkie to bylo ze niby dobry gust = duzo kasy?? bo na to wychodzi z wypowiedzi... no comment dowodow ze kasa i gust nie ida ze soba w parze z gustem nalezy poszukiwac na forum o modzie w watku "wpadki ubraniowe gwiazd" - usmiac sie mozna po pachy
Stary 2006-01-29, 15:12   #56
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez Madlaine
raczej super stereotyp

Madlaine, ja z moim TŻem tez lubimy od czasu pokomentowac sobie niektore takie "obiekty". i mina mojego TŻa wcale nie wyraza zachwytu, raczej politowanie...

Stary 2006-01-29, 15:13   #57
Cytryna01
Rozeznanie

Heh, ale to niechodzi o to że ktoś ma kupe kasy i sie dobrze ubiera. Ale raczej o to że mini niekoniecznie jest wyznacznikiem braku gustu! Bo spodnie też można kupić baznadziejne,ale za to fajną mini. Mówiąc mini- mam na myśli krótszą kecke a nie lateks wielkości bandaża
Stary 2006-01-29, 15:18   #58
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Mhm...znam co najmniej 8 takich męzów którzy "smiali sie z politowaniem" a teraz płacą alimenty, bo panna z tipsami okazała się całkiem milutka. Ale to tylko taka dygresja.... Bo dyskusja i tak odbiegła juz znacznie od tematu.
Ojej, to moze faktycznie powinnam zaczac sie bac czy mi przypadkiem taka "calkiem milutka panna z tipsami" nie odbije mojego ukochanego...

Stary 2006-01-29, 15:31   #59
kiciulka1985
Zakorzenienie

heh o znaczy ze jak jakas panna ma tipsy to jest skonczona kur...ą?
hehe sama jestem przeciwniczka tipsow i innym doczepianych codow majacych nasladowac nauralne ale do takiego myslenia jest mi bardzooo daleko
Stary 2006-01-29, 15:38   #60
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
heh o znaczy ze jak jakas panna ma tipsy to jest skonczona kur...ą?
A kto tak powiedzial?

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości