~~najmodniejszy Manicure-tendencje 2006~~ - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-29, 16:04   #61
taaleeloo
Raczkowanie

Dot.: ~~najmodniejszy Manicure-tendencje 2006~~

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Madlaine, ja z moim TŻem tez lubimy od czasu pokomentowac sobie niektore takie "obiekty". i mina mojego TŻa wcale nie wyraza zachwytu, raczej politowanie...
przykre jest to, że oboje oceniacie taką dziewczynę tylko na podstawie wygladu zewnetrznego, jak rozumiem dzewczyna nosząca mini bo dobrze sie w tym czuje, mająca kolorowe tipsy, i nie daj Boże rozmiar stanika wiekszy niz 75b z założenia musi być skończoną idiotką, która lubi,,malować paznokcie i drinki z palemką''?? Musicie mieć naprawde nudne życie skoro lubicie sobie ,,pokomentować takie obiekty'', może to sprawia iż zwiększa sie wasze poczucie własnej wartości?
,,Niechaj Bóg ma w swojej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, psotna, okrutna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków''
taaleeloo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:19   #62
kiciulka1985
Zakorzenienie

taaleeloo :brawo:
nigdzie Chomiczko nie napisalas tego wprost ale z pewnoscia nie tylko ja Twoje wypowiedzi w ten sposob odczytuje...
Stary 2006-01-29, 16:39   #63
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Zgadzam się z poprzedniczkami w 100%.
Twoje wypowiedzi jednoznacznie wskazują na sposob postrzegania przez Ciebie kobiet noszących tipsy. NIe chce mi się szukac ale nie raz zostało napisane ,że " te stereotypy są w większosci przypadków prawdziwe". A muszę Cie zmartwic bo nie masz za grosz racji. Srednio, na 20 klientek trafia mie sie jedna "pusta blondyna, z banknotami zamiast szarych komórek". Reszta to absolutnie normalne dziewczyny , zazwyczaj studentki, które nie maja najmniejszej ochoty inwestowac w odżywki a wolą przyjsc raz na 3 tygodnie, zrobic ladne paznokcie i miec swiety spokój. I ich swietym prawem jest mozliwosc wyboru czy zdecyduja sie na zwyczajny french czy w karnawale postanowia zaszaleć i odmienić coś w swoim wyglądzie. Powtorze po raz kolejny - nosze tipsy ozdobione na tyle na ile pozwala mi inwencja twórcza, od czasu do czasu wskoczę w skórzaną kieckę i buty za kolano a ocena 4.5 w indeksie jest dla mnie zyciową porażką.Srednia długość trwania moich zwiazków wynosi ponad 3 lata( więc pitolenie tu o preferencjach facetów jest absurdlane- daj mi swojego TZ na tydzien, wtedy pogadamy). I świadczy tylko i wyłącznie o Tobie, że widzac mnie na ulicy zakwalifikowalabyś mnie w taki a nie inny sposób. Jednym słowem - ciasnota umysłowa to straszna rzecz. Bez obrazy dziewczyny, ale takie własnie ograniczenia prezentujecie.
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:51   #64
Sylwiasta
Zadomowienie

W takim razie, ja odczytuje, z calym szacunkiem, w jednoznaczny sposob wypowiedzi posiadaczek przedluzonych paznokci, ze to np. ja, to niby te zakompleksiona szara myszka, bo nie zrobie sobie tipsow z cyrkoniami i uwazam, ze albo mini, albo dekolt - nigdy oba razem, bo co za duzo, to... moze przyciagnac nie tego , co trzeba

Wracajac do Mandaryny i powyzszych "personalnych wycieczek" odnosnie meskich preferencji, to kiedy sie zastanawialam na pierwszej stronie tego watku o tym co na tendencje tipsowe kobiet mieli by do powiedzenia badacze spolecznych zachowan (co niektore z pan odczytaly jakobym je odsylala od razu do specjalisty - nic bardziej mylnego!), to wlasnie myslalam o tym zakonczeniu artykulu w ktoryms z ubieglych Glamour. Dobrze, ze podano konkretny cytat

Oczywiscie, kazda z nas ma inny gust ale niech mi ktos wreszcie wyjasni, jak to jest - stylisci oficjalnie swoje a kobiety swoje
Czy to tylko dlatego, ze negujemy z punktu, wszystkie narzucane nam trendy? Czy preferujemy tylko wygode? Czy wrecz przeciwnie - zrobimy wszystko, byle nas postrzegano tak a nie inaczej. Chcac nie chcac wiec, wpisujemy sie w pewne stereotypy.

Jakie jest Wasze zdanie Wizazanki - czy wierzyc ustalanym, odgornie trendom czy dac sie poniesc fantazji i uwolnic osobowosc?
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:59   #65
Sylwiasta
Zadomowienie

Widze Paulo, ze pisalysmy w tym samym momencie >

I mam pytanie do Ciebie jako do fachowca, zyjacego (jak zrozumialam) z (okreslajac w duzym skrocie) paznokci - jak doradzasz, czy klientki przychodza do Ciebie od razu zdecydowane, z czym chca wyjsc na paznokciach, czy pokazujesz jakie sa obecnie trendy?
Podsuwasz klientkom pewne rozwiazania, jak fryzjer, bazujac na ich wygladzie i osobowosci, czy masz podejscie rodzaju : "klient nasz pan"?
Rozumiem, ze bronisz swojego punktu widzenia - bo zajmujesz sie paznokciami zawodowo ale spodziewalam sie bardziej konstruktywnej wymiany zdan, niz chwyty typy "daj mi swojego TZ na tydzien"
Stary 2006-01-29, 17:08   #66
taaleeloo
Raczkowanie

[quote=Sylwiasta]W takim razie, ja odczytuje, z calym szacunkiem, w jednoznaczny sposob wypowiedzi posiadaczek przedluzonych paznokci, ze to np. ja, to niby te zakompleksiona szara myszka, bo nie zrobie sobie tipsow z cyrkoniami i uwazam, ze albo mini, albo dekolt - nigdy oba razem, bo co za duzo, to... moze przyciagnac nie tego , co trzeba

Widze ze preferujesz subiektywny sposób wykładni. Ale musz Cię rozczarować ze nie trafiłaś. Sama nie jestem posiadaczką tipsów ALE mimo to nie traktuje dziewczyn posiadających fantazyje pazurki(i nie daj Bóg zestaw mini+dekolt) jak obiekty na widok których można sie z politowaniem uśmiechnąc (jak robi to Twój mąż) ORAZ nie myśle ze każda dziwczyna nie mająca tipsów, chodząca w spodniach (bo mini jest sztańskim pomiotem ktory przystoi tylko pustym lalkom z tipsami) to szara myszka, każdy powinien ubierać się tak jak chce , jak lubi, według własnego kaprysu. Nic i nikt nie daje nam przyzwolenia aby osądzać ludzi na podstawie, ubioru, koloru włosów czy tego jakie paznokcie preferuje.
,,Niechaj Bóg ma w swojej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, psotna, okrutna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków''
Stary 2006-01-29, 17:10   #67
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

NIe moja droga- w przypadku osoby nie przedłużającej sobie paznokci np dlatego ,że nie lubi ( patrz kiciulka ) nie ma najmniejszego powodu by sie jej przyczepić. Ale jezeli ktoś z uporem maniaka powtarza,że tipsy są bee, laski je noszące to plastikowe idiotki, faceci tipsów nie lubią (haha - przy tym się usmiałam najbardziej) a jedynym zasługującym na pochwałę zdobieniem jest naturalny beż ,to przepraszam ale nie da się tego inaczej zrozumieć... I ten komentarz dotyczacy podsmiechiwania się z dziewczyn na ulicy... Co jak co, ale zachowaniem pełnym klasy tego nazwać nie można.
Zresztą jednego niesmaczy to, innego tamto - kogoś niesmaczą cyrkonie a mnie niesmaczy opis, pełen kolorowych literek, z uroczym infantylnym hasełkiem " koffam mojego pysia".....

Absolutnie dać się poniesć fantazji i uwolnić osobowość. Trendy na nas wpływają tak czy tak - producent wprowadzi cyrkonie więc je kupujemy i stosujemy w zdobieniu ( ale na SWOJ sposob). Producent wprowadzi waskie czuby to kupujemy eleganckie kozaki w tym stylu, ale na codzien wskakujemy w adidaski itp itd. " Znaj proporcje mocium panie" !! Problem w tym,że owa "proporcja" nigdy i w zadnej dziedzinie nie będzie jedyną obowiązującą. Bo jak już mowiłam, ale powtórzę do znudzenia -w kwestii stylizacji paznokci Mediolan i Paryż nie są głównymi decydentami.
A odchodzac już od samej stylizacji...czy aż tak dziwnym jest wszelkiego rodzaju prowokacja i zabawa konwencjami..?? Czy nie przechodzilismy tego wielokrotnie w sztuce ( Dali i jego ubranie poplamione ekskrementami), muzyce ( bulwersujacy rock and roll), ubiorze ( spodnie dla kobiet??!! W życiu!!! )...Czy aż tak dziwi nas wszelka odmienność i chęć wyróznienia sie z szarego tłumu ,że kazdą innowację nazywamy brakiem gustu....?

A teraz przepraszam szanowne rozmowczynie - idę tworzyć pozbawione wszelkiego gustu i dobrego smaku ozdoby, przeznaczone na idiotyczny i nie mający nic wspólnego z pełną klasy atmosferą Paryża, konkurs zdobienia paznokci.
Stary 2006-01-29, 17:19   #68
Angelika
Rozeznanie

to jakas bzdura. Nie wierzę w żadne raporty, ze niby kto wymyślił że cyrkonie nie będą modne??
Kto lubie ekiny, cyrkonie, kolory raczej z nich nie zrezygnuje. Kto lubi zwykłe frenche też je będzie nosił - i nie sądze by ktos się przejmował jakimś głupim zmyślonym raportem
Stary 2006-01-29, 17:23   #69
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

No ok, konkurs może poczekać Stylizacją nie zajmuję się stricte zawodowo. Jest to przede wszystkim moja pasja, hobby i sposób na dorobienie sobie do stypendium. Ale odpowiadając na Twoje pytanie - najpierw pytam "co robimy?". Chcę wiedzieć czy mam do czynienia z amatorką frenczyka ( i broń boze zeby sie cos błyszczało) czy osobą ktora chce ciut zaszaleć. I wtedy ustalamy-
  • jesli french to pytam jakiej dlugosci pazurki, jak duży sam french, jaka smile line, jaki kształt paznokci ( czy popularny prostokąt czy modny podobno migdał). Czy ewnetualnie jakies drobne zdobienie ( zazwyczaj na serdecznym), jesli tak to o jakim charakterze ( czy kształt geometryczny, czy jakis element "botaniczny"- kwaitki, motylki czy ewentualnie coś na czasie - cyrkonia, logo Dior)
  • jesli coś bardziej szalonego to ustalamy czy wariujemy na maksa i idziemy za tym co naprawde modne np- ostatnio french z cyrkonii, wybieramy kolorystykę, natęzenie ozdób, długosc, myslimy nad wkomonowaniem paznokci w strój ( np sylwester, studniówka).
Dobieramy też wygląd paznokci do charakteru pracy i ogolnie temperamentu klientki - długie szpony dla roztrzepanej sportsmenki to nienajlepszy pomysł..i wiele wiele innych...
Stary 2006-01-29, 17:37   #70
Tifa
Raczkowanie

Kurcze, że też temat paznokci wywołuje takie emocje
A całą dyskusję mogłaby uciąć zwięzła i jakże trafna (łacina wiecznie żywa : P ) maksyma: " De gustibus non est disputandum".
Rozumiem, że już nie tylko o te nieszczęsne cyrkonie sie rozchodzi ale też o mini, dekolty itp. Ale każdy lubi, to co lubi (bardzo to odkrywcze wiem).
A KAŻDY człowiek, który ma w głowie odrobinę oleju, tudzież szarych komórek, wie że WSZELKIE sterotypy są z założenia BŁĘDNE. Szkoda nerwów na spieranie się, czy wszystkie blondynki w mini są puste, czy dziewczyny z krótkimi pazurkami to szare myszki itd. Ludzie nie są egzemplarzami jakiegoś określonego gatunku, przedstawicielami takiej czy innej grupy. Nie można ich zklasyfikować na podstawie długości paznokci czy koloru włosów. A jeśli ktoś stara się na podstawie wyglądu zewnętrznego wyprowadzić jakieś ogólne sądy i stwierdzenia to świadczy to tylko o o nim. I nie jest to bynajmniej sąd pozytywny
Tifa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 17:37   #71
syla-78
Rozeznanie

Chomiczko nie rozumiem skąd Twoja niechęć do tipsów? Przecież nikt Ci nie sugeruje żebyś je sobie zrobiła, ciągle tylko czytam, że są bee,że naturalne górą.
Sama mam tipsy, mimo, że mam swoją długą i wąską płytkę, ale niestety z tendencją do rozdwajania się. Jakiś czas temu zrobiłam sobie tipsy i jestem b. zadowolona.Nikt nigdy mi nie powiedział "ale masz ładne tipsy, tylko "jakie masz ładne paznokcie", i nawet jak usłyszy ode mnie, że to tipsy to mówi, że chyba też sobie zrobi, bo wyglądają super. Co do dziewczyn w mini i w dekoldach. Nigdy się tak nie ubierasz?To może spróbuj. Mnie się czasem zdarza, i wierz mi żaden facet nie spojrzy na mnie z politowaniem, przeciwnie...Jest różnica, kiedy dziewczyna wygląda delikatnie mówiąc wulgarnie, a seksownie i ładnie.Sama nie raz widziałam 15 latki prawie z gołym tyłkiem, wymalowane i z dekoldami. Fakt, że wyglądają wyzywająco, ale to nie moja sprawa. Żal mi tylko ich nerek i jajników, bo chodzic z gołym tyłkiem przy -10 st. to niezbyt mądre. Co do beżowego koloru na pazurach, nie uważasz, ze byłoby to bardzo nudne gdyby wszystkie dziewczyny miały taki kolor na paznokciach.A tak w ogóle, to uważam, że jak się ma co pokazać ( bez przesady oczywiście) to się nawet powinno, póki się jest ładnych i młodym. Nie ma nic seksowniejszego niż długa noga w szpilce i miniówa do połowy uda. Ubierajmy się póki nam na to nasz wygląd pozwala, na klasykę i beże na paznokciach mamy resztę życia. Pozdrawiam Was wszystkie
syla-78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 17:48   #72
syla-78
Rozeznanie

I jeszcze jedno. Nigdy bym nie pomyślała, że to, że mam tipsiki i czasem lubię się ubrać jak kobieta może znaczyć, że jakaś pusta jestem. No i na cholerę ja studia konczyłam? Sama widzę jaką minę ma mąż jak idę gdzieś w spodniach, a jak zakładam krótką spódnice ( nie szerszy pasek od spodni).
syla-78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 17:53   #73
Cytryna01
Rozeznanie

Zgadzam sie z sylą-78 w 100% Bo przecież jeden dodatek niemoże przesądzić o tym jakim sie jest Długie pazurki nieoznaczają pustego człowieka... Czasem kobiety robią sobie tipsy bo niemoga już dłużej oglądać swojej krótkiej lub wg nich brzydkiej płytki, zazdroszczą przy tym swoim koleżankom z pięknymi paznokciami.
Cytryna01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 18:09   #74
yedanna
Zakorzenienie

1. Pierwszy raz spotykam się z opinią, że mężczyźni preferują naturalne paznokcie... Wiekszość w ogóle nie rozpoznaje dobrze wykonanych tipsów/akryli od naturalnych i zachwyca się po prostu zadbaną damską dłonią Oczywiście znam kilku wielbicieli naturalnego piękna ale oni wściekają się nawet wtedy, gdy dziewczyny pomalują rzęsy
Mogę się tylko domyślać, że ta opinia odnosi się do dłuuugich pazurków, które mogłyby im zrobić krzywdę

2. Są piękne i mądre kobiety z naturalnymi pazurkami i takie same ze sztucznymi. Nie wysuwajmy teorii, że przez samo założenie tipsów/akryli lub spódniczki mini i dekoltu ktoś traci rozum...

3. Wyśmiewanie się na ulicy z kogoś ubranego wyzywająco lub niedbale, świadczy źle tylko o samym wyśmiewającym. Strój nie przesądza o ludzkiej inteligencji!

4. Większość osób z nienaturalnymi paznokciami, które znam, to studentki i kobiety prowadzące aktywne życie zawodowe,w ciągłym kontakcie z klientami, kontrahetami.

5. Jakieś sto lat temu kobietę, która pokazałaby się publicznie z odsłoniętymi nogami, uznano by za wariatkę. Moda się zmienia, zmienia się ocena tego co stosowne a co nie - pod tym względem trzeba iść z duchem czasu i tolerować każdy styl - i szaromyszkowaty i wyzywający i wiele innych pomiędzy

6. Moja kosmetyczka jeszcze nigdy nie mówiła, co jest modne na paznokciach Myślę, że dlatego, że w większości przypadków klientki same wiedzą czego chcą, mają swój styl i dopasowują paznokcie do siebie a nie do Glamour
Stary 2006-01-29, 18:32   #75
Albertyna
Zakorzenienie

Thumbs down Dot.: ~~najmodniejszy Manicure-tendencje 2006~~

Jeżeli ktos ma ochote nosic bez na paznokietach, jego wola, na szczęście ja nie musze! Mam własny styl, moda sie jedynie inspiruje, a sądzę, ze jestem jej znawczynia.

Nienawidze stereotypów!!!!

Dlaczego tylko dlatego że, ze mam bardzo kolorowe tipsy i tym zajmuje się zawodowo, mam byc zaraz głupia, prózna i łatwa?!
Otóz, jak juz napisała Paula, wcale tak nie musi byc, sama jestem magistrem filozofii (z UW), mam dyplom plastyka, mówię płynnie po angielsku, tłumacze spokojnie teksty z rosyjskiegio, rozumiem po niemiecku i francusku, znam podstawy HTML, mam uprawnienia do pracy w banku jako skarbnik (a to w banku bardzo wazna osoba odpowiedzialna za stan skarbca, czyli sejfu bankoweg), z moim Połówkiem jestem ponad 4 lata, z poprzednim byłam 3, nigdy w życiu bym nie zdradziła..... coś jeszcze? bo wymieniac moge długo!
Pomimo długich paznokci wszystko w domu robię normalnie- piore, prasuje, sprzatam, pisze na komputerze (co widac ).
Żadnej z moich klientek nie narzucam swojego zdania- proponuje, i pytam sie o zdobienia, jezeli jest zainteresowana- pokazuje , jezeli nie-sprawa zamknieta.

Polki rzeczywiście lubią sie ladnie i ciekawie ubierac, malowac i mieć zadbane kolorowe, zobione paznokcie. Zgadzam sie, że podobno (!!!) mode dyktuje nam Paryz, Barcelona i Mediolan, tylko dlaczego to Polki sa uważane za najpiekniejsze kobiety?

Fajnie jest pisac o tym co jest modne i to jest jak najbardziej ok, gorzej jest twierdzic, ze to co modne jest dobre, a to co nie jest złe, bo moda, ma to do siebie, że sie zmienia....
Stary 2006-01-29, 19:22   #76
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Jejku Albertyna powaliłaś mnie na kolana
I w sumie cieszę się ,że ktoś podziela moją opinię bo już prawie zaczynałam wątpić we własny rozsądek
Stary 2006-01-29, 20:10   #77
Albertyna
Zakorzenienie

Spoko Paula, Twój rozsadek jest na miejscu
Stary 2006-01-30, 00:43   #78
elly2
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Madlaine
mojego męża tandeta nie rusza, więc się nie musze martwić
EOT
a kto jest ta tandeta? Czy ja juz sie do niej zaliczam? Bo dzis pomalowalam paznokcie (akrylowe) i przykleilam krysztalki...wprawdzie nie chodze w mini...ale lubie obcisle jeansy...czy jestem tandeta?

elly2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 00:43   #79
Sylwiasta
Zadomowienie

[QUOTE=taaleeloo]
Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
W takim razie, ja odczytuje, z calym szacunkiem, w jednoznaczny sposob wypowiedzi posiadaczek przedluzonych paznokci, ze to np. ja, to niby te zakompleksiona szara myszka, bo nie zrobie sobie tipsow z cyrkoniami i uwazam, ze albo mini, albo dekolt - nigdy oba razem, bo co za duzo, to... moze przyciagnac nie tego , co trzeba

Widze ze preferujesz subiektywny sposób wykładni. Ale musz Cię rozczarować ze nie trafiłaś. Sama nie jestem posiadaczką tipsów ALE mimo to nie traktuje dziewczyn posiadających fantazyje pazurki(i nie daj Bóg zestaw mini+dekolt) jak obiekty na widok których można sie z politowaniem uśmiechnąc (jak robi to Twój mąż) ORAZ nie myśle ze każda dziwczyna nie mająca tipsów, chodząca w spodniach (bo mini jest sztańskim pomiotem ktory przystoi tylko pustym lalkom z tipsami) to szara myszka, każdy powinien ubierać się tak jak chce , jak lubi, według własnego kaprysu. Nic i nikt nie daje nam przyzwolenia aby osądzać ludzi na podstawie, ubioru, koloru włosów czy tego jakie paznokcie preferuje.
Cos Ci sie pomylilo - ja NIE mam MEZA.
I nadinterpretujesz piszac, ze usmiecham sie nad kims , kto ma inny gust od mojego, z politowaniem. Widac, wszystkie zwolenniczki mniejszego rzucania sie w oczy, czyli jak sadzisz, takie, ktore nie turlaja sie w cyrkoniach, wsadzilas juz do jednego wora z haslem "szara myszka nieuznajaca mini i dekoltow"

Nie licytujemy sie tez w tym watku, ktora z nas potrafi dluzej utrzymac przy sobie TZta (w tipsach, czy bez) dlatego dziekuje Pauli za odpowiedz, trzymajaca sie tematu mojego pytania. Nigdy nie mialam zamiaru watpic w Twoj rozsadek, bo nie o nim tu dyskutujemy.

Co do dyktowania mody, to niestety nadal nie zgodze sie z twierdzeniem, ze Polska ustala "tryndy" - zwykle dochodza do nas z dwuletnim opoznieniem (Dobrze, ze przynajmniej filmy wchodza w tym samym czasie do naszych kin co w reszcie Europy. No dobrze, mniej wiecej w tym samym czasie.) - jesli juz, to prosze o bardziej merytoryczna argumentacje, niz to, ze Polki sa najpiekniejsze Przykro mi Was rozczarowac - zle moze nie jestesmy, ale dawno przegonily nas Ukrainki i Rosjanki. Anna Jagodzinska jeszcze wiosny nie czyni.

Skoro ultradlugie paznokcie we wszystkich kolorach teczy sa tak modne, to dlaczego nie ma ich ani jedna modelka w Vogue, Elle, W, Allure, In Style, Bibie, Jalouse, I-D i dlugo by jeszcze wymieniac (mowie, o kilku ostatnich rocznikach tych pism)?
Tylko, prosze wysilic sie na wiecej niz "bo w Vogue sie widocznie nie znaja"

W miedzy czasie zadalam sobie trud i skontaktowalam sie z kilkoma "samcami" (profil badanych: wyksztalcenie wyzsze, zawody wolne, dochod wyzszy niz srednia krajowa, wiekszosc w stalym zwiazku) - WSZYSCY odpowiedzieli, ze rozpoznaliby sztuczne paznokcie u swojej dziewczyny/zony/siostry/znajomej z pracy (oczywiscie, zawsze mozna zalozyc, ze nie chcieli sie przyznac do braku spostrzegawczosci - ale wierze, ze nie wszyscy mezczyzni daja soba kierowac przez jechanie na ich najbardziej podstawowych instynktach).
Jesli juz zas paznokcie ozdabiac, to gustuja w raczej krotkich i pomalowanych na czerwono
Stary 2006-01-30, 01:11   #80
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
]

W miedzy czasie zadalam sobie trud i skontaktowalam sie z kilkoma "samcami" (profil badanych: wyksztalcenie wyzsze, zawody wolne, dochod wyzszy niz srednia krajowa, wiekszosc w stalym zwiazku) - WSZYSCY odpowiedzieli, ze rozpoznaliby sztuczne paznokcie u swojej dziewczyny/zony/siostry/znajomej z pracy (oczywiscie, zawsze mozna zalozyc, ze nie chcieli sie przyznac do braku spostrzegawczosci - ale wierze, ze nie wszyscy mezczyzni daja soba kierowac przez jechanie na ich najbardziej podstawowych instynktach).
Jesli juz zas paznokcie ozdabiac, to gustuja w raczej krotkich i pomalowanych na czerwono
Skomentuje tylko ten fragment, bo wnosi coś w miarę nowego... Chyba w innym kraju żyjemy bo wsród 'moich' samców, w wieku rozpłodowym , po studiach oczywiscie, z zarobkami trudnymi do okreslania ( ale dobre auto i fajne mieszkanie są obowiązkowe) może 3-ech na dziesięciu orientuje się w temacie tipsów (wiedzą ,że sie uzupełnia , wiedza ze są zelowe i akrylowe...bo sami zazwyczaj za nie płacili!! ). Reszta natomiast, nie rozpoznała by tipsa nawet gdyby wyskoczył na nich zza krzaka i kopnął ich w tyłek...A nad moimi wzorkami , na niejednej imprezie czy spotkaniu siedziała grupka facetów i zawzięcie dykutowała na temat kompozycji i sposobu wykonania. I nie raz robiło mi się głupio gdy mąż do żony ( np. pani dyrektor ) wyskakiwał z tekstem - "Kotku zrobiłabyś sobie takie, zamiast tych twoich łopatek"... I nikt mi nie wmówi,ze tak proste istoty jakimi sa faceci, nie lecą ( wybaczcie kolokwializm) na proste triki typu - obcas , mini, trzepot rzęs i długie sexi paznokcie.
Stary 2006-01-30, 02:35   #81
charlott
Raczkowanie

GG do charlott Wyślij wiadomość przez MSN do charlott

Faceci sa tylko facetami.. ;-)
Powolywać się na ich inteligencje i spostrzegawczosc w niektorych sytuacjach to glupota...
Tak jak otwarcie generalizować i wrzucac do jednego worka;-)

Od 2 tyg.mam żele (zrobione przez Paule zreszta ) Nie jestem głupia bynajmniej.. nie wygladam jak lalka barbi (chociaz zazdrosze figury..)
Cieszę się, że je mam bo ja SAMA czuję się lepiej...
charlott jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 02:40   #82
charlott
Raczkowanie

GG do charlott Wyślij wiadomość przez MSN do charlott

W Polakach zawsze wkurzała mnie ta stereotypowość i brak tolerancji.
Jeśli ktoś ma ochote mieć tipsy to niech je ma... to jego sprawa.
Jeśli czuje się lepiej... W Anglii np tipsy (i uzupelnianie) sa bardzo drogie.. wiele dziewczyn nie chce wydawac polowe swojej pensji na takie bajery, ale te ktore stac mają je. Victoria Beckham w wywiadzie powiedziała kiedyś, że czuje się bardziej seksi mając ładne paznokcie... i to jest najważniejsze-Aby czuć się dobrze, z samym sobą!
charlott jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 09:33   #83
zgredek
Raczkowanie

Wypraszam sobie określanie mojej osoby TANDETĄ tylko dlatego że lubie długie paznokcie i ozdobione w zależności od mojego nastroju. Uwielbiam stonowany makijaż i stroje i wcale nie uważam aby przez fakt jakie mam paznokcie zadufane w sobie lalunie okreslały mnie mianem tandety. Paznokcie świadczą o tym że nie jestem osobą bezbarwna i jedyne o czym marzę to przypodobać się facetom, którzy nie akceptują paznokci żelowych.
Stary 2006-01-30, 10:38   #84
taaleeloo
Raczkowanie

[quote=Sylwiasta][quote=taaleeloo]

Cos Ci sie pomylilo - ja NIE mam MEZA.
I nadinterpretujesz piszac, ze usmiecham sie nad kims , kto ma inny gust od mojego, z politowaniem. Widac, wszystkie zwolenniczki mniejszego rzucania sie w oczy, czyli jak sadzisz, takie, ktore nie turlaja sie w cyrkoniach, wsadzilas juz do jednego wora z haslem "szara myszka nieuznajaca mini i dekoltow"
Gdybyś czytała z większym zrozumieniem, zwróciłabys uwage na to iż napisalam (powtórzę raz jeszcze);nie traktuje dziewczyn posiadających fantazyje pazurki(i nie daj Bóg zestaw mini+dekolt) jak obiekty na widok których można sie z politowaniem uśmiechnąc ORAZ nie myśle ze każda dziwczyna nie mająca tipsów, chodząca w spodniach (bo mini jest sztańskim pomiotem ktory przystoi tylko pustym lalkom z tipsami) to szara myszka. Nie uważam aby moaj wypowiedź sugerowała że każdą przeciwniczkę bogato zdobionych paznokci uważam za szarą mysz
Stary 2006-01-30, 11:06   #85
Angelika
Rozeznanie

ja podpisuje się pod wypowiedziami Pauli i Albertyny.

Nie rozumiem po co w temat Tipsów wciągać facetów?? Kto powiedział, że paznokcie robimy żeby ich przyciągać? Ja mam tipsy (równiez uwielbiam świecidełka, kolory) i nigdy nie zrobiłabym ich, żeby spodobać się facetowi. Mój chłopak akceptuje moje paznokcie, zawsze z zainteresowaniem oglada moje nowe wzorki.
Zgadzam się, że facetom ciężko poznać jest czy paznokcie sa naturalne czy sztuczne.Zazwyczaj, jak dowiadują się, że paznokcie są nie naturalne, to sie dziwią.
Temat sztucznych paznokci wywołał taka burzę.... tak sobie myślę, co by było jakbysmy pisały o silikonowym biuście, powiekszonych ustach??

Wszystko jest dla ludzi, jestesmy młode, nam to pasuje i wypada. Na szarości, czernie przyjdzie kiedyś czas.

ps. bardziej prymitywnie od dziewczyny z (błyszczącymi, kolorowymi - ładnymi) tipsami, wygląda dziewczyna z papierosem.
Stary 2006-01-30, 12:59   #86
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Reszta to absolutnie normalne dziewczyny , zazwyczaj studentki, które nie maja najmniejszej ochoty inwestowac w odżywki a wolą przyjsc raz na 3 tygodnie, zrobic ladne paznokcie i miec swiety spokój.
Absolutnie nie chce sie wtracac w tą kłotnie i stawac po tej czy po tej stronie.
Mam tylko jedno pytanie: Czy ja o czyms nie wiem czy odzywki sa drozsze od sztucznych paznokci?
Moj nail tek kosztuje 45 zł i starcza na jakies 2 miesiace, a sztuczne paznokcie, ktore bez uzupełniania wygladaja ladnie przez gora 3 tygodnie, kosztują conajmniej 100 zł
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 13:56   #87
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Tak się składa,że zanim zalożyłam tipsy, równiez miałam fioła na punkcie malowanych i bogato zdobionych szponow. Tyle tylko, że 2 mm poza opuszek to było juz dla moich paznokic zbyt wiele i łamały się notorycznie. I nie pomagały zadne cud odżywki, łącznie z jakimis super preparatami z salonu. W dodatku co drugi dzień musiałam sie bawic w poprawki - lakier odpryskiwał praktycznie tego samego dnia gdy go nałożyłam, co chwila cos sie ukruszyło, trzeba bylo podpilowywać by wszystko jako tako wyglądało. Skórki to była makabra, bo trzeba je bylo odsuwac/wycinac umiarkowanie bo inaczej wyglądały karykaturalnie dobrze w porownaniudo paznokcia. No i nie zapominajmy o tej gimnastyce przy nadawaniu kształtu brzydkiej i szerokiej pytce paznokcia...nie każdy lubi łopaty. Do tego dochodziły próby wybielania paznokci, ktore na skutek malowania żółkły.
Reasumujac - roboty było przy tym wszytkim cholernie dużo a efekt mizerny.
A tak raz na 3 tygodnie ( a zreszta duzo dizewczyn przychodzi do mnie po 4-5 tygodniach i wszystko wyglada jak na poczatku) idziesz do stylistki, poswiecasz 3 godziny, paznokcie masz takie jak chcesz, mozliwosc zdobien nieograniczona i jedyne co musisz robić to posmarować sie od czasu do czasu oliwka.
Sory ale półsrodków w kwestii wygody i wyglądu nie uznaję.
Stary 2006-01-30, 14:03   #88
catherinne24
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ash
Absolutnie nie chce sie wtracac w tą kłotnie i stawac po tej czy po tej stronie.
Mam tylko jedno pytanie: Czy ja o czyms nie wiem czy odzywki sa drozsze od sztucznych paznokci?
Moj nail tek kosztuje 45 zł i starcza na jakies 2 miesiace, a sztuczne paznokcie, ktore bez uzupełniania wygladaja ladnie przez gora 3 tygodnie, kosztują conajmniej 100 zł
No uzupełnianie kosztuje troche mniej-tak od 60zł-ale i tak musisz uzupełniać max co miesiąc, natomiast odżywka starczy na dłużej
Więc o wiele taniej wychodzą naturalne paznokietki!!!
Stary 2006-01-30, 15:19   #89
młodaa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez paulakrk
(...) Skórki to była makabra, bo trzeba je bylo odsuwac/wycinac umiarkowanie bo inaczej wyglądały karykaturalnie dobrze w porownaniudo paznokcia.(...)
A przy tipsach nie nalezy dbac o skorki? Tzn. nie trzeba odsuwac/wycinac? Nie wiem za wiele o sztucznych paznokciach, ale zdziwilo mnie to, chyba ze cos zle zinterpretowalam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 16:47   #90
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez paulakrk
i jedyne co musisz robić to posmarować sie od czasu do czasu oliwka.
Jest jak byk napisane.
Przy regularnym odsuwaniu i zmiekczaniu skórek jakie wykonuje stylistka nie ma potrzeby nic w domu z nimi robić (chyba ze masz wybitnie przesuszone lub powygryzane skorki ). Wystarczy nawilżac paznokcie i skórki.

Dziewczyny!!!!
Specjalnie kupiłam ów Glamour, choc takich gazet nie czytuje i wiecie czego się dowiedziałam z tego artykułu.....? Otóż, prócz zdobień na paznokciach, nie modne ( passe) są także -
  • Maciej Zakościelny(mamy kochac Blooma bo gra teraz w az6 filmach)
  • kolorowe mascary (kupujemy te z odżywką)
  • solarium (kupujemy spraye!! Ah co za wygoda!)
  • laureaci idola wszystkich edycji (wybieramy Igora Pudło )
  • thrillery ( przetsawiamy sie na filmy historyczne)
  • pakiety all inclusive, szczególnie w Egipcie i Tunezji (ma być SPA !!!)
  • zbyt romantyczne meble ( króluje minimalizm)
  • przekombinowane potrawy ( jemy surowe warzywa.....)
  • spodnie z niską talią ( modele z lat 80!! Do ciucholandu marsz!)
  • składanki rodzimych artystów ( słuchamy opery)
  • wakacje na Ibizie ( lecimy do Grecji..po raz 6ty )
  • świece w zwykłych kolorach ( metka znanego projektanta musi byc!)
  • auta zbyt stare jak na XXI wiek ( autorka zaleca kupno Lexusa)
  • zakupy w supermarketach ( specjalistyczne sklepy sa na topie)
  • szybkie randki i numerki ( klasyczne narzeczenstwo jest trendy)
Wybaczcie, nie bede komentować tego rzetelnego i poważnego artykułu Ciekawe czy znajdzie sie tu choć jedna taka, która wg autorki tych wypocin nie bedzie passe...............
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości