Co z młodymi utalentowanymi?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-28, 17:55   #1
Młoda pasjonatka
Przyczajenie

Co z młodymi utalentowanymi??

Chodzi mi o kursy.... Jest tego w trzy i troche no ale... zazwyczaj trzeba mieć ukończone 18 lat. Ja mam 16 lat i bardzo interesuje się kosmetyką.... A zwłaszcza zdobieniem paznokci. Tak sie składa ze z moim temperamentem nie wystarcza Chciałabym robić to "profesjonalnie" tak sama dla siebie. Wogóle swoją przyszłość wiążę właśnie z tym. Łatwiej byłoby mi gdybym mogła już teraz zrobic sobie taki kurs... Błagam o info!! Jeśli znacie jakieś kursy w których nie ważne jest ile ma się lat napiszcie. o najlepiej gdyby były na terenie śląska: Mysłowice, katowice, Sosnowiec
Młoda pasjonatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 18:32   #2
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk
Dot.: Co z młodymi utalentowanymi??

Mysle ,że póki co jak najbardziej mozesz się wyzywać arystycznie poprzez malowanie pazurkow sobie, kolazankom i generalnie komu popadnie. Bo robić kurs zdobienia paznokci za 400 zł to chyba wywalenie pieniędzy w błoto...Lepiej kupić pare lakierów i poszaleć, zdobiąc sztuczne paznokcie badz tipsy.
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 18:38   #3
Młoda pasjonatka
Przyczajenie

Z tym ze mnie już nudzi malowanie paznokci kumpelą i sobie.... Chciałabym robic tipsy żelowe i akrylowe... Z tym że tego trzeba się nauczyć robić... I tu jest problem
Stary 2006-01-28, 18:44   #4
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Aaaa no trzeba, nie da sie ukryc . Musisz liczyć sie też ze sporym wydatkiem ( kursy na obie metody,ze zdobieniami +sprzet ...moze w 3 tyś sie zmiescisz ).
Ale jesli ciagnie Cie do kosmetologii to ucz sie póki co pilnie biologii i chemii i po maturze wybierz dobrą szkołę. Tam często oferują kursy przedluzania paznokci w dosc okazyjnych cenach ( jakość srednia no ale nie mozna miec wszystkiego )
Stary 2006-01-28, 19:36   #5
tiara
Zadomowienie

GG do tiara

Mysle ze jak rodzice podpisza Ci zgode to nie powinno byc problemow

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 19:37   #6
Młoda pasjonatka
Przyczajenie

No ok.... Tyle że dalej nie uzyskałam odpowiedzi dotyczącej kursów poza szkołą... Kurs stylizacji paznokci dla młodych... Jest coś takiego?? Kurde... małolata ma ambicje i nic z tym zrobic nie moze grrrrr
Stary 2006-01-28, 19:41   #7
tiara
Zadomowienie

GG do tiara

A skad jestes mloda? moze wtedy cos wiecej poradzimy?

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 19:44   #8
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

No ale nie rozumiem w czym problem. Wchodzisz w google, piszesz "katowice, kurs, tipsy" i masz wszystko jak byk napisane.
Stary 2006-01-28, 19:45   #9
*wisienka*
Rozeznanie

ja mam ten sam problem.
mam 15 latek (od jutra ) chciałabym nauczyc się robić zele itd...
*wisienka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 19:50   #10
Młoda pasjonatka
Przyczajenie

juz próbowałam z googlami... Kapa. Nie ma nic A jak jest to studium po liceum itp. A ja dopiero w trzeciej klasie gimnazjum jestem!! Miło, że nie tylko ja sie chce dokształcac
Stary 2006-01-28, 19:53   #11
Młoda pasjonatka
Przyczajenie

No a jestem z Mysłowic
Stary 2006-01-28, 20:20   #12
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

To chyba mamy jakies inne google bo ja znalazlam sporo ofert - active, eurofashion, SPN, Bass..

I może jakas inna forumka sie jeszcze wypowie, ale ja osobiscie uważam ,że 15 latka robiąca tipsy to lekka przesada...
Stary 2006-01-28, 20:27   #13
Młoda pasjonatka
Przyczajenie

Moze nie pomyslałaś o tym ze ta 15-latka moze mieć o wiele więcej pomysłów i większą wyobraźnię niż starsza osoba Zresztą z takim kursem byłoby mi łatwiej później Po szkole i w trakcie edukacji robiac kursy łatwiej znalazlabym prace... Zreszta robienie paznokci to moje hobby.. W tym momencie mogę sobie tylko wymyslać wzory i malować paznokcie koleżankom znajomym rodziców i znajomym pannom młodym No ale chciałabym poszezyc swoją wiedze i umiejętności... Chciałabym mieć mozliwosć robienia tego tak jak kosmetyczki... No ale widzę ze taki zapał spotyka się tu z dużą niechęcią
Stary 2006-01-28, 21:01   #14
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

To nie jest kwestia niechęci. Stylizacja paznokci to ciut poważniejsza sprawa niż malowanie wzorków. Wyobraznia i pomysły to za ciut mało bo mysle tu akurat o odpowiedzialnosci za to co sie robi. Ty podchodzisz do tego jako do swoistej zabawy a szkody jakie mozesz komuś wyrządzić są naprawde ogromne.
Stary 2006-01-28, 21:28   #15
Młoda pasjonatka
Przyczajenie

Rozumiem... Z tym że po to się tego uczy.... Żeby błędów nie popełniać. Ale jak tu sie uczyc jak ktoś z góry zakłada ze mając 16 lat poprostu sie do tego nie nadajesz.
Stary 2006-01-28, 21:56   #16
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Odpowiedzialnosci i poważnego podejscia do sprawy nie sposob sie nauczyc...ale jest to tylko moja opinia. Moze jeszcze ktoś się w tej kwestii wypowie, bo narazie nie jestem przekonana co to tego,ze jest to zajęcie dla 15 latki. Zresztą , wybacz o Twoim podejsciu moze swiadczyć fakt,że nie pofatygowałas sie nawet by poszukać jakichś kursów-chcesz wszystko jak na tacy..Jak dla mnie troszke niedojrzale podejscie. Ale juz moze sie nie bede na ten temat wypowiadac
Stary 2006-01-28, 22:49   #17
nutka85
Wtajemniczenie

paulakrk Zgadzam się ... nie wątpię tutaj w talent akutorki tego wpisu... Ale 15 lat to nie jest dobry wiek, na branie na siebie odpowiedzialności za czyjeś "zdrowie" ... W końcu po coś jest ten przepis, że na kurs mogą się zapisywać osoby powyzej 18 roku zycia. nie jest to ot taki sobie wymysł ... gdzies musi być ta wiekowa granica...
masz ambicje-i bardzo dobrze, tak trzymać. Możesz ćwiczyć malowanie, zdobienie itd. na pewno przyda się to w przyszłości...
nutka85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 23:35   #18
NieWskaZaNa
Zadomowienie

Poza tym jeżeli teraz (przed kursem) opanujesz malowanie, zdobienie do perfekcji to na i po kursie będziesz miała zadanie o wiele ułatwione . Bo same żele i akryle to nie wszystko, liczy się także kwestia ozdobienia właśnie tych żeli i akryli. I nie chodzi o średniackie wzorki bo jeżeli chcesz się tym profesjonalnie zajmować musisz być świadoma, że twoje przyszłe klientki będą oczekiwały właśnie perfekcji od Ciebie.

Wydaje mi się też, że to nie jest kwestia naszej niechęci. Zgodzę się tu ze zdaniem paulikrk . Poza tym skoro mając 16 lat znudziło Ci się malowanie, zdobienie paznokci itp. to zastanów się czy twój zapał do robienia żeli czy akryli nie wygaśnie tak szybko jak samo zdobienie paznokci . A nawet jak byś założyła tipsy koleżankom to je też wypadałoby ozdobić.

Pozdrawiam

nie przysyłajcie próśb o retusz zdjęć
NieWskaZaNa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 12:09   #19
Dariannaa
Raczkowanie

GG do Dariannaa

Ja nie widzę przeciwwskazań w udziale nastolatki w szkoleniu z modelowania i stylizacji,o ile jest to sprawa przemyślana wspólnie z rodzicami(i na pewno wymagałabym aby tak młoda kursantka pojawiła się z którymś z rodziców aby omówic wszelkie za i przeciw,oraz prosiłabym o pisemną zgodę).
Musicie mieć na uwadze,że samo szkolenie to jedno,później należy sporo trenować,zatem posiadać materiały,które także kosztują.
Jeśli zapadnie wspólna decyzja,kursantka i rodzice będą mieć świadomosć poniesionych kosztów,oraz tego jak to zainteresowanie rozwinie się w przyszłości(czy to po prostu nie jest słomiany zapał),to oczywiscie,szkolenie takowe można spokojnie przeprowadzić.
Dariannaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 15:46   #20
Albertyna
Zakorzenienie

Darianna dobrze gada! Mamy kolezanke, która chyba w wieku 16 lat zrobiła kurs i teraz mając 18 lat jest niezła, stylistka.
Jednak trzeba pamietac, ze między malowaniem kolezankom paznokci, a profesjonalna ich stylizacja jest WIEEELKA róznica!
Stary 2006-01-29, 16:04   #21
ineek
Raczkowanie

GG do ineek

Cóż... ja też myślę, że to jednak za wcześnie :/ Też mam 15 lat, i bardzo lubię malować paznokcie sobie, znajomym.
I też myślałam nad jakimś kursem, ale nie teraz :/ Teraz, to może lepiej zajmijmy się nauką co? Skończ szkołę, może i studia i dopiero pomyśl nad takowym kursem.
ineek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:22   #22
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Moja siostra ma prawie 15 lat więc jestem zorientowana w temacie ...Akurat to bardzo mądre i poukładane dziecko ale patrzac na zdecydowaną większosć jej kolezanek...Nie wyobrażam sobie po prostu, badz co bądz dziecka ( ok, bedzie krzyk - nastolatki) wykonującego tak odpowiedzialne zajecie. Bo burzymy się na pseudostylistki bez kursów a tutaj przyzwalamy na coś takiego..Oczywiscie nastolatka nastolatce nierówna, to kwestii nie ulega ale 15 lat to moim zdaniem dobry wiek na eksperymenty z błyszczykiem i tuszem do rzęs, a nie pilnikiem i srodkami mogącymi wyrzadzić sporą krzywdę. Wyobrażacie sobie spotkanie 15 latek, z ktorych zdecydowana większosc ma w glowie fiu bzdziu, "na robienie tipsów"...? Te śmichy chichy , wrzaski, okładanie się pilnikami i inne radosne (jakże typowe i normalne w tym wieku!!!) zachowania..? ( A to wszystko przy uzyciu primera, odtłuszczacza i cążek...? )
Albertyna chyba wiem o kim mowisz ( i masz tu rację) - ale zwróc uwagę ,że autorka postu nawet nie probowala sama zorientować się w temacie. Zero odpowiedzialnosci czy dojrzałosci - "podajcie mi jakies kursy, mam przeciez nie gorsza wyobraznie niż niejedna starsza stylistka". Zero orientacji w zagadnieniu...
Stary 2006-01-29, 18:41   #23
Albertyna
Zakorzenienie

Paula, masz 100% racji, to jest ZAWÓD, a nie zabawa!
Potrzeba dojrzałości, a nie radosnie pisac-
Cytat:
"podajcie mi jakies kursy, mam przeciez nie gorsza wyobraznie niż niejedna starsza stylistka"
Sama nie oddałabym sie w ręce nastolatki i sadzę, ze wiekszośc moich klietek- dojrzałych pan, tez nie...
Stary 2006-01-29, 20:01   #24
primavera
Zakorzenienie

Drogie nastolatki-popieram, że macie swoją pasję i chcecie ją doskonalić Rozumiem także waszą chęć do doszkolenia umiejętności- aczkolwiek nie posiadam żadnych wiadomości odnosnie kursów.
Przyszła mi do głowy jedna sprawa - zrobicie szkolenie i co? Zgodnie z prawem nie możecie pracować ani założyć własnej działalności. Od 16 rż można dorabiać, jednak nie orientuję się, w jakim wymiarze. Więc te pieniądze wydane na szkolenie nie zwróciłyby wam się tak szybko, bą wątpię, czy dużo klientek przychodziłoby na robienie paznokci do nastolatki robiącej to w domu "na czarno" - bo kto wedy poniesie odpowiedzialnośc w razie czego?
primavera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 20:05   #25
ineek
Raczkowanie

GG do ineek

Nooo.. a Mloda_pasjonatka wygląda na to, że dowiedziała sie co się twierdzi na temat jej pomysłu i... uciekła?..
ineek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 20:53   #26
*wisienka*
Rozeznanie

Albertyno - tylko mi nie chodzi o to aby po tym kursie pracować. ja chciałabym zrobić ten kurs dla siebie, a nie dla pieniędzy.

ale musze przyznac, ze narazie odciągnełyscie mnie od tego pomyslu
*wisienka* jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości