BU-zakupy i pielęgnacja, pomoc dla laika - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-09-05, 22:32   #1
fiikcja
Przyczajenie

Question

BU-zakupy i pielęgnacja, pomoc dla laika

Dzień dobry, laik biochemiczny gorąco prosi o pomoc

Od roku zaczęłam stosować mydło z aleppo, wodę różaną, korund i tym podobne specyfiki, aż przyszedł czas na próbę całkowitego przestawienia się na naturalną pielęgnację. Od miesiąca wczytuję się w blogi i fora, dzięki czemu udało mi się skompletować [mam nadzieję] w miarę dobry zestaw na BU. Proszę jednak doświadczone biochemiczki o poradę, czy mój plan będzie odpowiedni dla 21 latki o bardzo bogatej historii trądzikowej [aktualnie zostały przebarwienia, czasem wypryski i podskórne grudki na policzkach].

Mój aktualny koszyk wygląda tak:
-tonik z kwasami AHA 10%
-olejek myjący- pomarańczowy
-hydrolat z kwiatu kocanki
-serum regulujące LEMON
-olej z pestek malin
-olej tamanu

Plan pielęgnacji to:
-mycie twarzy najpierw olejkiem pomarańczowym, potem mydłem z aleppo
-tonik AHA stosowany wieczorem/co drugi wieczór
-hydrolat jako wsparcie wieczorne i poranne przemywanie twarzy
-po oczyszczeniu skóry stosowanie oleju z malin/przy większych problemach skórnych użyję tamanu [zamiast kremów na noc]
-nakładanie serum LEMON 2 razy w tygodniu

Myślicie, że taki plan pozwoli mi na uspokojenie cery i stopniowe pozbycie się przebarwień i wyprysków? Oprócz tego przestawiam się na kosmetyki mineralne i puder bambusowy, więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem Będę wdzięczna za wskazówki
fiikcja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 10:17   #2
chimay
Zakorzenienie

Dot.: BU-zakupy i pielęgnacja, pomoc dla laika

Cytat:
Napisane przez fiikcja Pokaż wiadomość

Od roku zaczęłam stosować mydło z aleppo, wodę różaną, korund i tym podobne specyfiki, aż przyszedł czas na próbę całkowitego przestawienia się na naturalną pielęgnację. Od miesiąca wczytuję się w blogi i fora, dzięki czemu udało mi się skompletować [mam nadzieję] w miarę dobry zestaw na BU. Proszę jednak doświadczone biochemiczki o poradę, czy mój plan będzie odpowiedni dla 21 latki o bardzo bogatej historii trądzikowej [aktualnie zostały przebarwienia, czasem wypryski i podskórne grudki na policzkach].

-tonik z kwasami AHA 10%
-serum regulujące LEMON
-olej z pestek malin
-olej tamanu

Plan pielęgnacji to:
-po oczyszczeniu skóry stosowanie oleju z malin/przy większych problemach skórnych użyję tamanu [zamiast kremów na noc]

Myślicie, że taki plan pozwoli mi na uspokojenie cery i stopniowe pozbycie się przebarwień i wyprysków? Oprócz tego przestawiam się na kosmetyki mineralne i puder bambusowy, więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem Będę wdzięczna za wskazówki
Nie da się tego ocenić, musisz sama spróbować. Są osoby, którym produkty z BU w ogóle nie pasują, są cery nie lubiące się z olejami, nie znoszące Aleppo.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 15:04   #3
CoreMia
Przyczajenie

Zgadzam się w 100%. Nie ma takiego zestawu, który pasowałby każdemu. Dla jednej cery będzie super i dla innej do bani, nawet jeśli został dobrze dobrany do jej typu. Tak samo jak za szamponem do włosów czy czymkolwiek innym. Ten sam u jednego będzie powodował, że włosy są super, a ktoś inny dostanie łupieżu. Ja bym zaczęła stopniowo - produkt po produkcie aby nie było za dużo tych nowości na raz, bo jak coś nie podpasuje to nie będzie wiadomo co.
CoreMia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 01:09   #4
Margo123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fiikcja Pokaż wiadomość

-tonik z kwasami AHA 10%
-serum regulujące LEMON
-olej z pestek malin
-olej tamanu

Plan pielęgnacji to:

Hydrolat z kocanki lubi przesuszać skórę,jeśli masz wrażliwą,to uważaj.U mnie przykładowo każde jego zastosowanie powoduje niesamowite ściągnięcie i buraka,nie wiem,czy to wina samego hydrolatu czy może użytych konserwantów.Oleje zamiast kremów to chyba niezbyt dobry pomysł,bo oleje raczej nie nawilżają,chyba że połączysz je np. z kwasem hialuronowym i stworzysz taki dwufazowy nawilżacz.Olej tamanu u mnie wogóle nic nie robił,bardzo byłam nim zawiedziona bo czytałam wszędzie o jego niesamowitych gojących właściwościach.No cóż.Zamiast serum lemon,proponuję serum azelo-oliwkowe.
Ale tak jak dziewczyny piszą,nie przekonasz się czy Ci coś pasuje ,dopóki sama na własnej skórze nie sprawdzisz

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2016-09-07 o 01:13
Margo123 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
biochemia urody, naturalna pielęgnacja

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości