Czym czyscic dozowniki do kosmetyków? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-31, 11:16   #1
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Czym czyscic dozowniki do kosmetyków?

Witam,
mam w domu kilka uniwersalnych dozownikow na kosmetyki min. mleczka kosmetyczne, kremy. Czym powinno się oczyszczac/dezynfekowac takie pojemniki od pozostalosci "starego" kosmetyku np. mleczka kosmetyczego? Są jakieś specjalne płyny do tego? Widziałam płyny do czyszczenia pędzelkow do makijaży, ale to nie to.
Słyszałam ze niektorzy wybierają ku temu alkohol/spirytus, lecz czy po uzupelnieniu takiego dozownika wyczyszczonego alkoholem, kosmetyk moglby stracic swoje wlasnosci ? Czy nawet się po jakims czasie zepsuc,czy zwarzyc ?
Macie jakies domowe sposoby na to?
Moze ktos w was posiada wyksztalcenie w strone farmaceutyki i potrafi odpowiedziec na to pytanie ?

bede bardzo wdzięczna

pozdrawiam
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 12:56   #2
młodaa
Wtajemniczenie

Dot.: Czym czyscic dozowniki do kosmetyków?

Ja nie mam zdecydowanie wyksztalcenia farmaceutycznego, ale swoje pojemini czyszcze w cxieplej wodzie z mydlem, a raz na jakis czas po prostu wlewam goraca wode z czajnika, plucze i wylewam, poza tym raczej wszelkie zele do twarzy itp kosmetyki uzywam w opakowaniach, w ktorych sa juz kupione, apozniej wyrzucam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 14:51   #3
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez młodaa
Ja nie mam zdecydowanie wyksztalcenia farmaceutycznego, ale swoje pojemini czyszcze w cxieplej wodzie z mydlem, a raz na jakis czas po prostu wlewam goraca wode z czajnika, plucze i wylewam, poza tym raczej wszelkie zele do twarzy itp kosmetyki uzywam w opakowaniach, w ktorych sa juz kupione, apozniej wyrzucam
Mi wlasnie wygodniej emulsje przelewac do dozownika, nie lubie tubek..
Zasatanawia mnie i sama woda, poniewaz calkiem wolna od zanieczyszczen ona nie jest a nie chce by mi cos w kremie zakwitlo
Używam kremów faberlic'a..a te sie leją z tych tubek jak woda... brr
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 15:02   #4
młodaa
Wtajemniczenie

To moze po prostu wymyj mineralna z wydelkiem, a na koniec przeplucz goraca woda z czajnika, dla mnie osobiscie, tubki sa b higieniczne (na pewno bardziej niz pudeleczka z kremami),
mi z tubki wrecz wylewa sie bloker, ale nakladam krople na palec, nanosze na czolo, pozniej nastepna krople na palec i na nos, pozniej policzki, broda, wiec moze zmien sam sposob aplikacji?
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 15:36   #5
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Smile Dot.: Czym czyscic dozowniki do kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez młodaa
mi z tubki wrecz wylewa sie bloker, ale nakladam krople na palec, nanosze na czolo, pozniej nastepna krople na palec i na nos, pozniej policzki, broda, wiec moze zmien sam sposob aplikacji?
Młodaa, a jakiego blokera używasz? Ja włąśnie szukam jakiegoś dla siebie. Szukam takich, co nie świecą się aż tak strasznie na twarzy.
Pozdrawiam

PS. Sorki, że zeszłam z tematu.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości