Podkład i korektor dla ekstremalnych bladziochów - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-09-11, 15:40   #1
agnefis
Przyczajenie

Podkład i korektor dla ekstremalnych bladziochów

Jak widać po tytule, jestem naprawdę ekstremalnym przykładem bladej cery. Do tego moja cera ma MOCNO żółte tony.

Oglądałam wiele filmików, czytałam dużo wpisów o jasnych podkładach, ale wszystko to, co tam polecają ludzie, jest najzwyczajniej na świecie za ciemne dla mnie lub ma zły odcień. Tym bardziej boję się zamówić coś z internetu, czego nie będę mogła obejrzeć na żywo - bo na zdjęciach każdy podkład wydaje się idealny, super jasny, a w sklepie okazuje się, że jest dobrych kilka tonów za ciemny...

Zaczynałam od Rimmel Match Perfection w najjaśniejszym odcieniu. O ile myślę, że "jasnością" mi odpowiadał, to tony miał różowe i po jego nałożeniu wyglądałam jak świnka
Potem czas na Revlon Colorstay, odcienie 110 i 150. Pierwszy był zbyt różowy i do tego chyba za ciemny, odznaczał się bardzo mocno. Drugi, też często polecany dla bladych ludzi, był sporo za ciemny.
Potem przyszedł czas na L'Oreal True Match w najjaśniejszym odcieniu. Ten też był za ciemny, ale nie odznaczał się tak bardzo.
Kolejny i obecnie ostatni jest Bourjois Healthy Mix 51 Light Vanilla, niestety jest dużo ciemniejszy od podkładu z L'Oreal, ale poza odcieniem bardzo go lubię ze względu na to, jak zachowuje się na mojej skórze.
Podkłady z L'Oreal i Bourjois rozjaśniam za pomocą Makeup Revolution The One Foundation w kolorze białym. Niby działa, bo faktycznie rozjaśnia odcień podkładu. Niestety jest też bardzo wodnisty i mało kryjący, więc po rozjaśnieniu nim podkładu tracę krycie i muszę nałożyć go więcej. Sam podkład robi się też bardzo wodnisty, przez co więcej go"zjada" gąbka lub pędzel. Poza tym po rozjaśnieniu widzę, że zarówno L'Oreal i Bourjois nie są wystarczająco żółte dla mojej cery, widać ten beżowy ton i nawet po rozjaśnieniu się to odcina...

Tak samo sprawa się ma z korektorami. Każde polecane dla bladziochów dla mnie i tak są za ciemne. Teraz mam korektor pod oczy z Inglota, który kolorem mi odpowiada, ale z kolei praktycznie nic nie kryje Poza tym posiadam też korektor L'Oreal True Match w kolorze Ivory, ten niestety nie nadaje się pod oczy, bo po pierwsze jest trochę za ciemny, a po drugie wchodzi mi w każdą możliwą zmarszczkę. Używam go na jakieś drobne niedoskonałości, bo krycie jakieś tam już ma.
Oglądałam też kamuflaże z Catrice, a potem te płynne korektory od nich, ale z obydwoma przypadkami to istna masakra, wszystko dobre kilka odcieni za ciemne.

Co polecicie dla takiego ekstremalnego przypadku jak ja?
agnefis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 18:12   #2
martaakow
Zakorzenienie

Dot.: Podkład i korektor dla ekstremalnych bladziochów

Cytat:
Napisane przez agnefis Pokaż wiadomość
Jak widać po tytule, jestem naprawdę ekstremalnym przykładem bladej cery. Do tego moja cera ma MOCNO żółte tony.

Oglądałam wiele filmików, czytałam dużo wpisów o jasnych podkładach, ale wszystko to, co tam polecają ludzie, jest najzwyczajniej na świecie za ciemne dla mnie lub ma zły odcień. Tym bardziej boję się zamówić coś z internetu, czego nie będę mogła obejrzeć na żywo - bo na zdjęciach każdy podkład wydaje się idealny, super jasny, a w sklepie okazuje się, że jest dobrych kilka tonów za ciemny...

Zaczynałam od Rimmel Match Perfection w najjaśniejszym odcieniu. O ile myślę, że "jasnością" mi odpowiadał, to tony miał różowe i po jego nałożeniu wyglądałam jak świnka
Potem czas na Revlon Colorstay, odcienie 110 i 150. Pierwszy był zbyt różowy i do tego chyba za ciemny, odznaczał się bardzo mocno. Drugi, też często polecany dla bladych ludzi, był sporo za ciemny.
Potem przyszedł czas na L'Oreal True Match w najjaśniejszym odcieniu. Ten też był za ciemny, ale nie odznaczał się tak bardzo.
Kolejny i obecnie ostatni jest Bourjois Healthy Mix 51 Light Vanilla, niestety jest dużo ciemniejszy od podkładu z L'Oreal, ale poza odcieniem bardzo go lubię ze względu na to, jak zachowuje się na mojej skórze.
Podkłady z L'Oreal i Bourjois rozjaśniam za pomocą Makeup Revolution The One Foundation w kolorze białym. Niby działa, bo faktycznie rozjaśnia odcień podkładu. Niestety jest też bardzo wodnisty i mało kryjący, więc po rozjaśnieniu nim podkładu tracę krycie i muszę nałożyć go więcej. Sam podkład robi się też bardzo wodnisty, przez co więcej go"zjada" gąbka lub pędzel. Poza tym po rozjaśnieniu widzę, że zarówno L'Oreal i Bourjois nie są wystarczająco żółte dla mojej cery, widać ten beżowy ton i nawet po rozjaśnieniu się to odcina...

Tak samo sprawa się ma z korektorami. Każde polecane dla bladziochów dla mnie i tak są za ciemne. Teraz mam korektor pod oczy z Inglota, który kolorem mi odpowiada, ale z kolei praktycznie nic nie kryje Poza tym posiadam też korektor L'Oreal True Match w kolorze Ivory, ten niestety nie nadaje się pod oczy, bo po pierwsze jest trochę za ciemny, a po drugie wchodzi mi w każdą możliwą zmarszczkę. Używam go na jakieś drobne niedoskonałości, bo krycie jakieś tam już ma.
Oglądałam też kamuflaże z Catrice, a potem te płynne korektory od nich, ale z obydwoma przypadkami to istna masakra, wszystko dobre kilka odcieni za ciemne.

Co polecicie dla takiego ekstremalnego przypadku jak ja?
Myślę, że możemy mieć zbliżoną karnację, choć moja nie jest ekstremalnie żółta. Ale też mam problem z tym, że wszystkie podkłady są na mnie za ciemne.
Aktualnie używam Eveline Ideal Cover Full HD 201 Ivory i jest w porządku, ale jestem lekko opalona po lecie. Wiosną, nim się opaliłam, też niestety był dla mnie za ciemny.
Ale ból znam, bo używałam wszystkich podkładów, o których piszesz, i też były dla mnie za ciemne.
Napisz w wątku o jasnych podkładach, być może ktoś coś doradzi.

Aha, jest też coś takiego jak kropelki rozjaśniające z The Body Shop i ponoć nie zmieniają zbyt mocno konsystencji i krycia podkładu, bo są bardzo mocno napigmentowane i bardzo mało ich potrzeba do rozjaśnienia podkładu. Ale nie wiem, czy przypadkiem nie wpadają delikatnie w różowe tony...

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-09-11 o 19:34
martaakow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 23:09   #3
Freya666
Rozeznanie

Ingrid Ideal Face w kolorze 10
Freya666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 10:17   #4
Hani_a
Przyczajenie

Mam ten sam problem, drogeryjne podkłady nie są dostępne w tak jasnych odcieniach jak tego potrzebuję. Powinnaś poszukać na wyższej półce. Make Up For Ever Ultra HD jest w Polsce dostępny w bardzo jasnych odcieniach, ja próbowałam y215 i dla mnie jest idealny, a dodam, że mają jeszcze jeden w jaśniejszej tonacji - y205. Podkład nie ciemnieje, co również ważne. Lancome też może Ci zaoferować bardzo jasny podkład Teint Miracle - 005 lub 010. Dla mnie 005 był nawet za jasny. Teraz używam kremu CC Chanel w kolorze 20 Beige, sprawia wrażenie ciemnego, ale po nałożeniu na twarz się z nią stapia i nie odznacza. Ma spf 50, więc nie trzeba już się dodatkowo zabezpieczać kremem z filtrem. Z tego co wiem to Nars również jest dostępny w jasnych kolorach, ale jego jeszcze nie próbowałam, więc nie mogę za niego ręczyć.

Jeśli chodzi o korektor to z niższej półki polecam Maybelline Dream Lumi Touch odcień 01, jest naprawdę jasny i dobrej jakości. Z wyższej półki Helena Rubinstein Magic Concealer, również kolor 01 - dla mnie latem okazał się nawet za jasny, ale zimą jest idealny. W dodatku bardzo wydajny, spokojnie wystarczy na rok.

Sugerowałabym jeszcze wziąć pod uwagę typ skóry i udać się np. do Sephory czy Duoglasa po próbkę, albo nawet poprosić o umalowanie i pochodzić kilka godzin z danym produktem na twarzy. W końcu polecone przeze mnie produkty trochę kosztuję, więc warto je najpierw wypróbować.

Edytowane przez Hani_a
Czas edycji: 2016-09-12 o 10:20
Hani_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 21:06   #5
Selfish Girl
Life is a drink ...

Miałam bardzo jasną cere i również miałam problem z podkładami. W Oriflame porcelanowy jest jasniejszy niż najjasniejszy podkład dostępny powiedzmy w Rossmannie. Sprawdz jeszcze w Drogerii Natura jest nowa marka kosmetyczna Prestige tam podkłady też mają bardzo jasne.
Selfish Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 16:03   #6
klaudia_stefa
Raczkowanie

Ja mam bladą cerę i używam podkładu Bourjois healthy mix, on jest fajny dla jasnej cery bo dopasowuje się do koloru skóry. Nie kryje może jakoś super ale mi wystarcza. Na to nakładam puder mineralny też Bourjois, on ma naturalny kolor i na to rozświetlacz z golden rose Higlighter Stick. Nie zostawia błyszczących drobinek, a ładnie rozświetla buzię
klaudia_stefa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości