Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness

Notka

Fitness Na tym forum możesz dowiedzieć się wszystkiego o fitness! czyli jak wyczarować wymarzoną sylwetkę.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-01, 17:02   #1
jaszmurka
Zakorzenienie

Red face Co można jeść wieczorem (lub na noc)??

Witajcie dziewczyny

Długo nie mogłam się przełamać żeby cokolwiek tutaj napisać Na pewno większość z Was mnie nie kojarzy- bo tu nie zaglądam może jakieś 5 razy .
I mam takie pytanie a w zasadzie prośbę - jeżeli już takowe było to mnie nakierujcie ok? I nie bijcie.

Chciałabym żebyście tutaj pisały CO MOŻNA, CO "POWINNO" się jeść w godzinach wieczornych??
Chodzi mi oto że czasem ma się po prostu ochotę coś pochrupać np. przed komputerem, przed książką czy przy filmie. I nie zawsze jest to rozsądna godzina .
Nie jestem gruba ale chuda też nie jestem taka raczej normalna- ale chciałabym coś w sobie zmienić- te wstrętne przyzwyczajenia do nocnych przekąsek . Zawsze jadłam jakiś jogurt... a tutaj ostatnio wyczytałam,że właśnie na noc nie powinno się jeść jogurtów I dlatego kieruję się do Was- napiszcie co jest dozwolone? Tak po 22 wiem,że zapewne nic- ale może jednak "coś" się znajdzie?

POMOCY!!!!

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Pozdrawiam Jaszmurka

wyloguj
jaszmurka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 17:09   #2
candibar
Zakorzenienie

Dot.: Co można jeść wieczorem (lub na noc)??

Ze 'zdrowożywieniowego' punktu widzenia to ja za bardzo nie wiem, ale napiszę jak to jest ze mną. Jako, że jestem na ciągłej diecie (całe życie!) to na noc, albo nie jem nic, albo z wielkim smakiem moją ulubioną surówkę z czerwonej gotowanej kapusty, z jabłkiem, oliwą, cytryną i cebulą. Jest pyszna, zapełniająca i mało tusząca. Aha i zdrowa.
candibar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 17:12   #3
mirynka
Wtajemniczenie

ja wieczorem najczesciej jem jablko lub wlasnie jogurt- a dlaczego jogurtu nie powinno sie jesc wieczorem??

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post16332141

Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 17:14   #4
jaszmurka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mirynka
ja wieczorem najczesciej jem jablko lub wlasnie jogurt- a dlaczego jogurtu nie powinno sie jesc wieczorem??
Z tym jogurtem to wyczytałam właśnie tutaj ale nie pamiętam czyja to była wypowiedź (nie wiem czy przypadkiem nie którejś Pani moderator )

candibar ta surówka mnie zaciekawiła może spróbuję

Dziękuję za odzew

wyloguj
Stary 2006-02-01, 17:46   #5
Femininity
Rozeznanie

Na wieczór(kolacja) powinno sie jesc produkty bogate w białko, a upogie w weglowodanym, a co za tym idzie w cukier.

Jogurty mają duzo białka ale i tez dużo cuktu...czyli duzo węgli(no chyba, że takie naturalne bez cukru- to sa dozwolone).

na wieczór mozna zjesc tez jaja, twaróg, mieso(nie ma zadnych weglowodanów)- ale lepiej jakieś chude miesko, żeby już brzuszka za bardzo nie meczyc czyli drób- filety, piersi itp.

Owoce, pieczywo...itp. odpadaja bo maja duzo weglowodanów, a na wieczór energia nam nie potrzebna

Mam nadzieje, że jakos pomogłam
Femininity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 18:09   #6
jaszmurka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Femininity
Owoce, pieczywo...itp. odpadaja bo maja duzo weglowodanów, a na wieczór energia nam nie potrzebna
Oj szkoda- bo ja właśnie lubię sobie tak wieczorem zjeść mandarynki, pomarańcze

Pewnie tyle błędów popełniam o których nie mam w ogóle pojęcia A wydaje się to takie "niskokaloryczne i zdrowe"

Dziękuję

wyloguj
Stary 2006-02-01, 18:30   #7
gotika1
Raczkowanie

GG do gotika1

Femininity - duzo pomoglaś, akurat miałam też taki dylemat, pozdrowionka
gotika1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 21:12   #8
jaszmurka
Zakorzenienie

up

wyloguj
Stary 2006-02-01, 21:24   #9
malinowa
Raczkowanie

niby nie mozna jesc owocow na noc bo maja duzo weglodowanow no ale przeciez tych latwo przyzwajalnych,szybko je trawimy i nie maja specjalnie duzo kalorii ,ja np. gdy jestem bardzo glodna wieczorem wole zjesc polmisem owocow (jablek,kiwi,pomaranczkow ) zamiast wpasc do lodowki i zrobic sobie kanapki z tlustymi wedlinami itd. ktore najchetniej bym zjadla ;-)

moj chlop np. zapycha sie warzywami ,wyciaga z lodowki wszystko co mozliwe z warzyw,przyprawia,miesza i wcina;-)chociaz z tego co wiem wlasnie najlepiej jesc chudy nabial na noc..
Stary 2006-02-01, 21:31   #10
Mike
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Femininity
Na wieczór(kolacja) powinno sie jesc produkty bogate w białko, a upogie w weglowodanym, a co za tym idzie w cukier.

Jogurty mają duzo białka ale i tez dużo cuktu...czyli duzo węgli(no chyba, że takie naturalne bez cukru- to sa dozwolone).
Te naturalne, nawet jeśli nie zawierają cukru (sacharozy) mają całkiem duża dawkę laktozy, z chemicznego i energetycznego punktu widzenia różnica niewielka więc również odradzam. Z tego co zostało wymienione, polecam chudy drób, chudy twaróg lub puszke tuńczyka w sosie własnym. By zminimalizować napady głodu wieczorem lepiej zadbać o popraną dietę w ciągu dnia, bodatą w złożone węglowodany wtedy tendencja do wieczornego podjadania będzie dużo mniejsza.
Mike jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:14   #11
inch
Zakorzenienie

Podtrzymuje zdanie Mike'a. Poza tym, to, że jogurt jest naturalny nie znaczy to, że zawartość białka jest większa Tak samo jest z kefirem.
Dostarczenie organizmowi, tak jak pisze Mike, regularnych i odpowiednio złożonych posiłków na pewno nie dopuści do nocnego 'objadania się' bądz tez jak kto woli 'sytej obiado-kolacji'. Po prostu organizm nie będzie tego potrzebował.

Co do ostatniego posiłku, najlepiej byłoby, gdyby był wysokobiałkowy (choć ostatnio gdzieś przeczytałam 'umiarkowanie białkowy' ). Mówi się też o dodaniu do niego porcji warzyw.

Pozdr
inch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:19   #12
jaszmurka
Zakorzenienie

Dziękuję bardzo za odpowiedzi

Jeżeli chodzi o mnie- to na noc nie jestem zupełnie głodna tylko po prostu mam taką potrzebę zajęcia czymś rąk no nie wiem jak to wytłumaczyć.. jak siedzę przed monitorem to lubię np. zjeść pestki, orzechy (tak samo jak czytam książkę ). I właśnie nie wiem co można "podkąsać" sobie tak wieczorem Bo na noc nie mam bynajmniej ochoty na kanapkę czy coś takiego

wyloguj
Stary 2006-02-02, 12:49   #13
Mike
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez inch
Co do ostatniego posiłku, najlepiej byłoby, gdyby był wysokobiałkowy (choć ostatnio gdzieś przeczytałam 'umiarkowanie białkowy' ).
Zalecanie umiarkowanych ilości białka, zwłaszcza na krótko przed zasnięciem ma swoje uzasadnienie. Trawienie dużej ilości białka jest dla organizmu wymagające energetycznie (między innymi dlatego 'grzeszymy' mniej spożywając czystobiałkowy posiłek) i stanowi pewne obciążenie przewodu pokarmowego które może później skutkować problemami z zaśnięciem lub niespokojnym snem. Jest to jednak w dużej mierze sprawa indywidualna i kwestia przyzwyczajenia więc dobrze jest zaobreswować to na sobie.
Stary 2006-02-02, 12:49   #14
mirynka
Wtajemniczenie

a czy mozna wieczorem wypic sobie barszczyk czerwony taki z proszku ??

Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
Stary 2006-02-02, 13:05   #15
Mike
Raczkowanie

Zupy w proszku ogólnie nie są godne polecenia w zdrowej diecie. Co prawda barszcz czerwony to akurat jedna z mnie kalorycznych propozycji z zakresu zup proszkowanych ale w dalszym ciągu produkt wysoko przetworzony, złożony głównie z maltodekstryn, cukru, tłuszczu roślinego, soli i konsrwantów (glutaminian sodu). Polecam więc nie tworzyć reguły z tej formy wieczornej walki z małym głodem.
Stary 2006-02-02, 13:54   #16
miss_holland
Raczkowanie

Ja polecam galaretke bez cukru
miss_holland jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 16:24   #17
ilonu
Przyczajenie

GG do ilonu

Jestem typem nocnego marka i uwielbiam dluuugo przesiadywac np.przed telewizorem. Nawet uczyc sie wole wieczorami i przez to mam problemy gdy juz mnie dopada ochotka na jedzenie z tym co moge a czego nie...:/Przez to,ze mam ciagly problem ze swoim wygladem czasami probowalam nic nie jesc juz od 17...Wytrzymywalam tak np.do 22 i dluzej nie moglam wiec chwylalam juz nie patrzyac na kalorie co tylko bylo pod reka...To mnie nauczylo,zeby juz takich praktyk na przyszlosc nie stosowac...Lepiej zjesc cos nawet po19 biorac pod uwage,ze siedze do pozna niz sie glodzic a na sama noc objadac kanapkami.Madre to nie bylo i nauczylo mnie rozumu na przyszlosc!Pozwalam sobie teraz na kolacyjki ale nisko weglanowe i nisko tluszczowe. Nie ma co sie glodzic! To nie jest ani zdrowe ani madre!Fajnie,ze sie taki temat znalazl!Pozdrawiam i zycze smacznego
ilonu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 16:30   #18
Mike
Raczkowanie

Istotą zdrowego podejścia do planowania posiłków nie jest arbitralne ustalenie pory po której kategorycznie nie możemy nic spożywać bez względu na tryb życia.(W ten sposób załodzilibyśmy na śmierć każdego pracującego na nocną zmianę chcącego przestrzegać tej zasady ;-) ) Jeśli więc regularnie chodzimy spać 1-2 to możemy śmiało to uwzględnić i przesunąć bezpieczną granicę z 17 do 20-21 i w długi okresie zdecydowanie lepiej na tym yjdziemy. Podobnie jak nasza sylwetka.
Stary 2006-02-02, 16:46   #19
mirynka
Wtajemniczenie

kurcze mike zadziwiaja mnie twoje odpowiedzi, skad takie zainteresowanie dietemi i zdrowym racjonalnym odzywianiem??

Stary 2006-02-02, 17:30   #20
ollla999
Raczkowanie

kurde dziewczyny po przeczytaniu tego watku normalnie sie zalamalam. no bo teraz to juz sama nie wiem co mam jesc na noc Odkad zaczelam moje odchudzanie (czyli miesiac temu) staram sie o godz. 18 zjesc ostatni posilek (najczesciej jest to kromka chleba z jakims dodatkiem) a pozniej czyli tak miedzy "m jak milosc" a koncem "na wspolnej" jadlam owoce a najczesciej grapefruity i mandarynki. a teraz co?? bylam przekonana ze to mi nie szkodzi no bo to przeciez tylko owoce....... a na pewno nie bede miala ochoty na jakas rybe czy mieso o tej godzinie . czy te owoce naprawde sa takie zle??
ollla999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 18:08   #21
inch
Zakorzenienie

Co do nie-jedzenia po 18 czy 19...Było dużo wątków na ten temat, co ostatnio niejaki Lonely ujał lakonicznie w swoim podpisie.
Stary 2006-02-05, 19:51   #22
jaszmurka
Zakorzenienie

up

wyloguj
Stary 2006-02-05, 20:41   #23
Tabuu
Przyczajenie

A JA STWIERZDĘ, ZE MOZNA JEST WSZYTSKO, ALE OCZYWISCIE Z UMIAREM...
OSTATNI POSILEK 3 GODZINKI PRZED SNEM. PONIEWAŻ ORGANIZM MUSI MIEC CZAS NA STRAWIENIE GO..
JESLI ZJEMU TUZ PRZED SNEM, W CIAGU SNU, W NOCY ORGANIZM ZAMIAST SPAC I ODPOCZYWAC BEDZIE PRACOWAC.. A WTEDY OCZYWISCIE SIE NIE WYSPIMY..
GDY CZLOWIEK JEST NIEWYSPANY MA WIEKSZY APETYT... RANO GDY SIE OBUDZI..
JESLI CHODZI O POSILEK RANO, SKORO JESTESCIE NA FORUM ZAPEWNE WIECIE, ZE NALEZY ZJESC SNIADANIE NAJPOZNIEJ GODZINKE PO PRZEBUDZENIU SIE..
JESLI SIE DO TEGO STOSUJEMY, JEMY MALO, A CZESTO O STALYCH PORACH DNIA, A DO TEGO POPIJAMY W CIAGU DNIA WODE MINERALNA I PORUSZAMY SIE... EFEKT MUROWANY ;-)
I TAK KOŁO SIE ZAMYKA ;-)
Tabuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 21:11   #24
Pyra1990
Zakorzenienie

miss holand galaretka bez cukru?? Prosze powiedz gdzie ja mozna kupic, jakiej firmy. Ja zawsze lubilam galaretki, budynie i kisle, ale zrezygnowalam, bo sa zawsze slodzone. ostatnio suzkalam, bez cukru i nie widzialam nigdzie Ile np. kubek kisla, budynia czy galaretki z cukrem/ bez cukru ma kalorii??

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 11:32   #25
Martiq:)
Zadomowienie

a co z warzywami? np. marchewkę można pochrupać? albo takie wafle ryżowe? podobnie jak jaszmurka lubię wieczorem podjadać, nawet nie chodzi o caly posiłek- o głód tylko o 'pochrupanie' czegoś.
Stary 2006-02-06, 12:02   #26
anielskie ziółko
Raczkowanie

Najlepiej, by rozłożyć sobie posiłki w ciagu dnia tak, by na wieczór nie czuć głodu. Spokojnie da się to zrobić, nawet ćwicząc kilka razy w tygodniu. Osobiście zrezygnowałabym z "podchrupywania" wafli ryżowych, to przecież węglowodany.
anielskie ziółko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 13:39   #27
izmonek
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to izmonek

hm ogolnie to ponoc nie powinno sie jesc wieczore po 18 ale czasem sie nie da
owoc jogurt
Stary 2006-02-06, 13:43   #28
anielskie ziółko
Raczkowanie

powinno się zjeść ostatni posiłek na 3 godziny przed snem, więc 18ta to dobra pora dla osoby, która chodzi b. wcześnie spać
anielskie ziółko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 18:24   #29
inch
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izmonek
hm ogolnie to ponoc nie powinno sie jesc wieczore po 18 ale czasem sie nie da
owoc jogurt
Owoc i jogurt nie są najlepszą propozycję dla kogoś, kto dba o sylwetkę. Proponuję produkty białkowe, nie cukier.
Stary 2006-02-06, 19:56   #30
Pyra1990
Zakorzenienie

Wlasnie inch ma racje. Na noc sie nie je owoców bo maja cukier, jogurty tak samo... Moim zdaniem najlepiej sie wody napic

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości