Jak zatuszować blizny - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-07, 20:57   #271
whitejenny
BAN stały

Dot.: Trądzik, przebarwienia i blizny nie do ukrycia

Aiszka1 napisalam Ci juz wiadomosci o podkladach na priv
whitejenny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 23:26   #272
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez Angry Pokaż wiadomość
A możesz powiedzieć co Ci pomogło na blizny?
Mikrodermabrazja W moim wypadku bardzo fajnie zadziałała, ale moja cera ogólnie super znosi złuszczania i peelingi.

Dziewczyny, ja tez byłam u setek dermatologów, pierwszy to mi kazał tonik używać, a ja mu na to że od dawna używam i bidny już nie miał pomysłów Po wielu próbach się udało

I jak pisałam, jak nie dermatolog, to może endokrynolog. Byłyście u endokrynologa i miałyście porządne badania - nie tylko tsh jak to większość robi?
Stary 2011-07-08, 00:50   #273
Aiszka1
BAN stały

WhiteJenny -czy moglabys mi podac pelna nazwe tego kremu ZIAJA z apteki ,ktory mi polecalas?
Aiszka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 09:23   #274
whitejenny
BAN stały

Krem Wybielający ziaja na przebarwienia
Stary 2011-07-08, 10:22   #275
nadi83
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez whitejenny Pokaż wiadomość
Nadi83 słyszałam gdzieś o tym podkładzie Lucy Minerals. On naprawdę bardzo dobrze kryje i ma jasne odcienie?
odpiszę Ci szczegółowo na PW, ok?
nadi83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 10:37   #276
whitejenny
BAN stały

Okej, dzieki
Stary 2011-07-08, 15:19   #277
Delilah*
Raczkowanie

Sama kiedyś miałam niezłe problemy z cerą i jakoś stosowałam Colorstay Revlona i nie zauważyłam, żeby zapychał.
Co do dermacolu, to zgadzam się, nie kryje w ogóle.
Polecam bardzo dobrze kryjący Gosh Xceptional Wear, a także kamuflaż firmy Kobo http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...up.html&next=1 , jest tu bardzo jasny kolor.
Lucy Minerals niestety zapychają i przynajmniej w moim przypadku problemem było świecenie się.
Ponoć bardzo dobrze kryje podkład Illamasqua http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,44...cy.html&next=1 , minusem jest cena :/
Zajrzyj sobie na wątek dla bladolicych, tam jest sporo informacji o podkładach, większość z nich ma bardzo dobre krycie.
pozdrawiam
Delilah* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 16:14   #278
Aiszka1
BAN stały

Dziewczyny ja juz tyle podkladow wyprobowalam i do dzis nie znalazlam takiego ktory by mi pasowal...w przypadku cery mieszanej ----tlusta z bliznami potradzikowymi

-bo wlaza wbijaja sie w te potradzikowe blizny i jeszcze bardziej je uwydaczniaja

-ja nie szukam bardzo mocno kryjacego ,chce efektu bardziej naturalnego nie cierpie maski,pozatmy moja skora pod ciezkim podkladem po prostu dusi sie nie oddycha..WIEC musi byc lekki dosc

-czesto waza sie na twarzy

-Revlon np po zmyciu skora wyglada na zmeczony ,wymyeczona,nie ma on dobrego wplywu na skore.. wiec wtakim przypadku odpada

-NIenawidze na twarzy efektu pudrownicy ...plaskie twarzy jak to niektore podklady moga zrobic z twarza..Lepiej juz sie wyglada bez nich

-dosyc trwaly,ale zeby schodzil z twarzy w ladny deliktany sposob,bo niektore podklady schodza bardzo nieestetycznie,powodujac ze skora wyglada jeszcze gorzej niz bez niego..

-z mineralych stosowalam Bare Minerals-ale on wbija sie wlasnie w niedoskonalosci uwydacznia ,wygry pory jeszcze bardzie wbijajac sie w nie..i wazy sie przy nosku

I nadal szukam ...nie wiem juz nawet co mam wyprobowac..nie mam juz pomyslow..na podklad dla mojej skory..

Edytowane przez Aiszka1
Czas edycji: 2011-07-08 o 16:27
Aiszka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:21   #279
SexiChic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dillingerine Pokaż wiadomość
Traktowanie skóry trądzikowej Pan Stikiem albo ColorStayem... Ludzie, litości, przecież to może zrobić krzywdę skłonnej do zapychania skórze bez problemów typu trądzik, ale stosowanie tych kosmetyków przy skórze problemowej to zakrawa na masochizm.

Antybiotyki w produktach Vichy? WTF?
Zgadzam się w zupełności. Moja skóra nie jest jakoś specjalnie skłonna do zapychania a ciężkie podkłady i tak wywołują na niej cuda. Nie wyobrażam sobie stosowania czegoś takiego na skórze z problemami.

Cytat:
Właśnie mnie też to dziwi ale dermacol nie kryje za dobrze i efekt ogólny mi nie odpowiada. Próbowałam różnych metod nakładania: palcem, pędzelkiem z Douglasa, gąbeczkami ale i tak nic. Nawet oglądałam filmiki na których np. dermacol miesza sie z kremem albo bazą pod podkład.

Kryolan właśnie mnie interesuje, zastanawiam się nad nim. Tylko jest tyle odcieni, że nie potrafię wybrać. A o którym konkretnie Kryolanie mówisz tym w sztyfcie czy w płynie?
Kryolanu zdecydowanie nie polecam do skóry z problemami. Używam czasem sztyftów (TV Stick) i podkładów płynnych i chociaż nie mam problemów ze skórą to potrafią mnie (i nie tylko mnie bo dużo moich koleżanek też) tak zapchać, że potem ciężko się tego pozbyć. Myślę, że na skórę problematyczną mogą podziałać jeszcze gorzej.
YouTube
SexiChic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 19:37   #280
whitejenny
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Aiszka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja juz tyle podkladow wyprobowalam i do dzis nie znalazlam takiego ktory by mi pasowal...w przypadku cery mieszanej ----tlusta z bliznami potradzikowymi

-bo wlaza wbijaja sie w te potradzikowe blizny i jeszcze bardziej je uwydaczniaja

-ja nie szukam bardzo mocno kryjacego ,chce efektu bardziej naturalnego nie cierpie maski,pozatmy moja skora pod ciezkim podkladem po prostu dusi sie nie oddycha..WIEC musi byc lekki dosc

-czesto waza sie na twarzy

-Revlon np po zmyciu skora wyglada na zmeczony ,wymyeczona,nie ma on dobrego wplywu na skore.. wiec wtakim przypadku odpada

-NIenawidze na twarzy efektu pudrownicy ...plaskie twarzy jak to niektore podklady moga zrobic z twarza..Lepiej juz sie wyglada bez nich

-dosyc trwaly,ale zeby schodzil z twarzy w ladny deliktany sposob,bo niektore podklady schodza bardzo nieestetycznie,powodujac ze skora wyglada jeszcze gorzej niz bez niego..

-z mineralych stosowalam Bare Minerals-ale on wbija sie wlasnie w niedoskonalosci uwydacznia ,wygry pory jeszcze bardzie wbijajac sie w nie..i wazy sie przy nosku

I nadal szukam ...nie wiem juz nawet co mam wyprobowac..nie mam juz pomyslow..na podklad dla mojej skory..
Aiszka, wysłałam Ci wiadomości na pw. przeczytaj je.
Stary 2011-07-12, 19:40   #281
miss natasha
Zadomowienie

nie ładować pigmentowej maski - Dermacolu na całą twarz, tylko obejrzeć to: http://www.lisaeldridge.com/video/12...ering-make-up/ i zastosować się do przedstawionych porad! działa, sprawdziłam na sobie

no i postawić na porządną pielęgnację, to podstawa.

Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 20:23   #282
whitejenny
BAN stały

Oglądałam ten filmik Lisy Eldrige ale nie stać mnie na kosmetyki których ona używa do tuszowania aby je kupić
Stary 2011-07-13, 01:57   #283
miss natasha
Zadomowienie

Cytat:
Oglądałam ten filmik Lisy Eldrige ale nie stać mnie na kosmetyki których ona używa do tuszowania aby je kupić
nie musisz mieć identycznych kosmetyków - chodzi o sam pomysł i technikę!
chociażby Dermacol można z powodzeniem używać miejscowo, jako korektora - jeśli jest dla Ciebie za słabo kryjący spróbuj użyć odrobiny zielonego jako pierwszej warstwy, to znakomicie neutralizuje czerwone przebarwienia i całość łatwiej przykryć. powodzenia

Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 07:29   #284
whitejenny
BAN stały

Właśnie jakoś źle mi z zielonym wychodzi i potem podkład tego nie przykrywa.
Stary 2011-07-13, 10:22   #285
dillingerine
Zadomowienie

Może po prostu nakładasz za dużo zielonego?

Nie stać cię na kosmetyki, których ona używa? Dermacol to też nie jest taniocha, więc nie lepiej zaoszczędzić pieniądze przez jakiś czas i kupić coś, co posłuży dłużej?
dillingerine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 18:27   #286
nena20
Raczkowanie

Blizna na ustach

Witam,

mam pewien problem. Na środku moich ust widnieje blizna (dołączyłam zdjęcie). Chciałam się poradzić, czy wiecie jak to zatuszować, jak zminimalizować widoczność? Poza tym czy nie uważacie, że używając szminki lub błyszczyka tylko to podkreślam?

Proszę o Wasze opinie. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg usta.jpg (8,1 KB, 119 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg usta 2.jpg (5,7 KB, 139 załadowań)

Razem: 5.05.03
Żona: 28.08.2010

Będę Mamą
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxqqmzalc12ipp.png

Edytowane przez nena20
Czas edycji: 2012-01-25 o 18:42
nena20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 18:29   #287
Drozja
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
GG do Drozja
Dot.: Blizna na ustach

Nic nie widać. wstaw większe zdjęcie.
Drozja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 18:40   #288
nena20
Raczkowanie

A teraz?

Będę Mamą
Stary 2012-01-25, 20:49   #289
Drozja
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
GG do Drozja

Piksele.
Drozja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:13   #290
ewalucja
Zakorzenienie

GG do ewalucja

wiem o co chodzi moj chłopak ma prawie identyczna
szminki i błyszczyki nie podkreslaja tego moim zdaniem. Zatuszować ciężko, chyba tylko kryjącymi szminkami, ale to sie nie rzuca w oczy zupełnie. Albo można malować mocniej oczy żeby przyciągnąć uwagę elektryzującym spojrzeniem
ewalucja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 15:10   #291
anibiaa
Rozeznanie

Może spróbuj wyrównać koloryt warg szminką w ich kolorze, matową, a potem nałożyć to, co planujesz w danym makijażu.

Ja też mam bliznę na ustach /powstałą w dzieciństwie/, z kolei na górnej wardze, no i jakby mniejszą i w sumie to zupełnie inną no ale... przyznam szczerze, że dopóki nie przeczytałam tego wątku, nie zwracałam na nią uwagi od lat - podobnie zresztą jak otoczenie i TŻ...hmm, omg zaczynam ją teraz widzieć
perfect

anibiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 18:09   #292
nena20
Raczkowanie

Ja swoją widziałam od zawsze i jak byłam mniejsza to bardzo często dzieci o nią pytały. Teraz kiedy jestem starsza (mam 21 lat), to ludzie ją widzą, ale nie wypada o nią pytać, dlatego tego nie robią. Ja natomiast bardzo boje się używać błyszczyków, czy szminek, ponieważ mam wrażenie, że uwidaczniam ją, zamiast maskować:/

Będę Mamą
Stary 2012-01-26, 19:08   #293
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez nena20 Pokaż wiadomość
Ja swoją widziałam od zawsze i jak byłam mniejsza to bardzo często dzieci o nią pytały. Teraz kiedy jestem starsza (mam 21 lat), to ludzie ją widzą, ale nie wypada o nią pytać, dlatego tego nie robią. Ja natomiast bardzo boje się używać błyszczyków, czy szminek, ponieważ mam wrażenie, że uwidaczniam ją, zamiast maskować:/
Jeśli blizna ma nierówną powierzchnię, to faktycznie niektóre błyszczyki i szminki mogą ją eksponować. Postawiłabym na kryjącą, ale delikatną szminkę. Możesz też na początek potraktować całe usta konturówką w odcieniu identycznym jak szminka a dopiero później nakładać szminkę (zwiększa trwałość i głębię koloru).
I jeszcze jeden myk. Moja koleżanka ma przebarwienie wargi (po opryszczce chyba) tyle że położone jest ono bardziej z boku. I czasami robi tak, że nakłada na usta mocno kryjącą szminkę w odcieniu niemal identycznym do odcienia ust i na środek wargi kładzie odrobinkę odcienia perłowego. W jakiś magiczny sposób uwypukla to wargę i odwraca uwagę od przykrytej blizenki.
Stary 2012-01-26, 19:46   #294
nena20
Raczkowanie

Tak, właśnie blizna jest wypukła, dlatego tak jak powiedziałaś niektóre błyszczyki ją uwidaczniają. A co do pomadek, jaką firmę polecacie i jaki kolor? Bardziej róż, czy nude?

Będę Mamą
Stary 2012-02-23, 16:43   #295
maly89
Przyczajenie

Zamaskowanie blizny

Witam.Około 5 lat temu miałem drobny wypadek na którym ucierpiała moja twarz.Po prawej stronie nosa mam bliznę o wielkości około 1.5cm (gdy się uśmiecham blizna lekko wchodzi na policzek).Jest to taka mała kreska,niby niezbyt widoczna jednak sprawia mi ona wiele kompleksów.Stosowałem już wiele maści które niby miały usunąć tę bliznę jednak bez rezultatów.Pogodziłem się z tym że jej nie usunę jednak chciałbym ją zamaskować.Jednak tu pojawia się problem,Jak ?Jestem facetem więc nie będę sobie malował całej twarzy.I tu jest moja prośba.Mógłby mi ktoś powiedzieć co zrobić,jakich rzeczy użyć tak,żeby nie było widać tej blizny oraz tego że mam pomalowany skrawek twarzy ?Proszę o opisanie krok po kroku tego co mam zrobić.Z góry dziękuję za pomoc
maly89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 18:59   #296
PannaEwelina
Zakorzenienie

Dot.: Zamaskowanie blizny

Facet w makijażu? Wprawne oko i tak zauważy
Lepiej poradź się dermatologa, co zrobić, może zaproponuje Ci silne złuszczanie i nie będzie po tym śladu.

Blog

Kolekcje makijażowe wiosna/lato 2014

PannaEwelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 19:37   #297
Alejandro
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez PannaEwelina Pokaż wiadomość
Facet w makijażu? Wprawne oko i tak zauważy
Lepiej poradź się dermatologa, co zrobić, może zaproponuje Ci silne złuszczanie i nie będzie po tym śladu.
Co się stanie nawet jeśli ktoś zauważy? Nie widzę żadnego problemu. Ja polecam płynne korektory. Są kryjące, ale nie aż na tyle, żeby odcinały się od reszty niepomalowanej twarzy.
Alejandro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 19:46   #298
PannaEwelina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alejandro Pokaż wiadomość
Co się stanie nawet jeśli ktoś zauważy? Nie widzę żadnego problemu. Ja polecam płynne korektory. Są kryjące, ale nie aż na tyle, żeby odcinały się od reszty niepomalowanej twarzy.
Nic się nie stanie, ale jeśli chłopak martwi się, że otoczenie widzi tę niedoskonałość, to zapewne gdyby ktoś dostrzegał kamuflaż (czy też mu go wytykał,komentował) to też nie czułby się pewnie Po prostu trudno dobrać idealny kolor, jest kwestia ścierania się produktu w ciągu dnia(przy byle dotknięciu twarzy).
Wydaje mi się, że dermatolog pomógłby na zawsze pokonać problem i mieć z tym spokój

Blog

Stary 2012-02-23, 19:58   #299
Alejandro
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez PannaEwelina Pokaż wiadomość
Nic się nie stanie, ale jeśli chłopak martwi się, że otoczenie widzi tę niedoskonałość, to zapewne gdyby ktoś dostrzegał kamuflaż (czy też mu go wytykał,komentował) to też nie czułby się pewnie Po prostu trudno dobrać idealny kolor, jest kwestia ścierania się produktu w ciągu dnia(przy byle dotknięciu twarzy).
Wydaje mi się, że dermatolog pomógłby na zawsze pokonać problem i mieć z tym spokój
Również uważam, że - dobry - dermatolog to świetne rozwiązanie, ale nie widzę przeszkód, żeby doraźnie nie pomóc sobie korektorem. Wątpię, żeby ktokolwiek zauważył odrobinę produktu, a do tego jeszcze ją komentował. Autor sam zaproponował takie wyjście, powinien więc być świadom ewentualnych konsekwencji. O matko, brzmi jak popełnienie jakiejś zbrodni, a to tylko korektor. Poza tym mam wrażenie, że niektórzy mężczyźni błędnie odczytują pojęcie "makijażu". Umiejętnie wykonany poprawiłby przecież tylko ich niedoskonałości, a nie zmienił ich charakter, czy jak niektórzy myślą - orientację seksualną ...
Alejandro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 20:07   #300
PannaEwelina
Zakorzenienie

Pewnie, spróbować z korektorem można, po prostu pomoc dermatologa byłaby skuteczna i raz na zawsze, a korektor nie jest taki niezawodny

Fajne jest kółeczko 5 korektorów Kryolan

Blog

Odpowiedz

Tagi
korektor, przebarwienia

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości