Jak zatuszować blizny - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-23, 20:10   #301
narjia
Zakorzenienie

Dot.: Zamaskowanie blizny

Cytat:
Napisane przez PannaEwelina Pokaż wiadomość
Nic się nie stanie, ale jeśli chłopak martwi się, że otoczenie widzi tę niedoskonałość, to zapewne gdyby ktoś dostrzegał kamuflaż (czy też mu go wytykał,komentował) to też nie czułby się pewnie Po prostu trudno dobrać idealny kolor, jest kwestia ścierania się produktu w ciągu dnia(przy byle dotknięciu twarzy).
Wydaje mi się, że dermatolog pomógłby na zawsze pokonać problem i mieć z tym spokój
Też uważam, że jak już coś z tym chce robić to lepiej usunąć na stałe, niż maskować.

Zresztą bliznę nie jest tak łatwo zamaskować, mam od baaaardzo dawna małą podłużną bliznę na twarzy i mimo podkładu i pudru i tak ją widać, sam zwykły korektor też rady nie daje, bo jest to wgłębienie a nie inny kolor, jeśli też tak masz to zamaskować będzie trudno, ewentualnie jakimiś profesjonalnym kamuflażem, a nie zwykłymi kosmetykami.
Poza tym malując raz będziesz musiał zawsze malować, bo to trochę dziwnie będzie wyglądało, jak czasem się nie pomalujesz, raz będziesz miał bliznę raz nie
Stary 2012-02-23, 20:15   #302
201607211724
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez PannaEwelina Pokaż wiadomość
Pewnie, spróbować z korektorem można, po prostu pomoc dermatologa byłaby skuteczna i raz na zawsze, a korektor nie jest taki niezawodny

Fajne jest kółeczko 5 korektorów Kryolan
Kryolan - fakt - jest ok, ja wcześniej używałam jeszcze korektora HR, a teraz podkładu illamsqua - kryje świetnie, ale...po sobie widzę, że ukrywanie punktowe, bez wyrównania później np. pudrem całości daje średni efekt, a nie zakładam, że chciałbyś .. np. fixować (jakkolwiek to nie brzmi)
Zastanów się, czy to ukrywanie nie uwidoczni może nawet nie samej blizny, ale faktu ukrywania jej (jakieś masło maślane mi wyszło).

Dodam jeszcze banalnie, że mi się niewielka pojedyńcza blizna na twarzy faceta zazwyczaj bardzo podoba
201607211724 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 20:15   #303
PannaEwelina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Też uważam, że jak już coś z tym chce robić to lepiej usunąć na stałe, niż maskować.

Zresztą bliznę nie jest tak łatwo zamaskować, mam od baaaardzo dawna małą podłużną bliznę na twarzy i mimo podkładu i pudru i tak ją widać, sam zwykły korektor też rady nie daje, bo jest to wgłębienie a nie inny kolor, jeśli też tak masz to zamaskować będzie trudno, ewentualnie jakimiś profesjonalnym kamuflażem, a nie zwykłymi kosmetykami.
Poza tym malując raz będziesz musiał zawsze malować, bo to trochę dziwnie będzie wyglądało, jak czasem się nie pomalujesz, raz będziesz miał bliznę raz nie
Zgadzam się w całej rozciągłości

Blog

Kolekcje makijażowe wiosna/lato 2014

PannaEwelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 20:32   #304
Alejandro
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość

Zgadzam się, że jeśli jest to wgłębienie to nie jest w stanie zakryć tego zwykłym korektorem, ale Autor nie podał dokładnego opisu. Może to być po prostu ciemniejsza plamka, a wtedy można ją choćby "przygasić". Nie przemawia do mnie argument "będziesz musiał robić to codziennie". Ja także nie maluję się za każdym razem, kiedy wychodzę z domu, co za tym idzie twarz mam czasem zaczerwienioną, a czasem nie. Nie wygląda to dziwnie moim zdaniem.
Alejandro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 20:55   #305
PannaEwelina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alejandro Pokaż wiadomość

Zgadzam się, że jeśli jest to wgłębienie to nie jest w stanie zakryć tego zwykłym korektorem, ale Autor nie podał dokładnego opisu. Może to być po prostu ciemniejsza plamka, a wtedy można ją choćby "przygasić". Nie przemawia do mnie argument "będziesz musiał robić to codziennie". Ja także nie maluję się za każdym razem, kiedy wychodzę z domu, co za tym idzie twarz mam czasem zaczerwienioną, a czasem nie. Nie wygląda to dziwnie moim zdaniem.
No tak, ale facet ma tę bliznę cały czas, więc o ile w domu by mu nie przeszkadzało, a przy wychodzeniu tak, to musiałby za każdym razem kamuflować, jeśli się do tego przyzwyczai to wychodząc bez będzie się czuł niepewnie

Blog

Stary 2012-02-23, 21:05   #306
201607111050
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez maly89 Pokaż wiadomość
Witam.Około 5 lat temu miałem drobny wypadek na którym ucierpiała moja twarz.Po prawej stronie nosa mam bliznę o wielkości około 1.5cm (gdy się uśmiecham blizna lekko wchodzi na policzek).Jest to taka mała kreska,niby niezbyt widoczna jednak sprawia mi ona wiele kompleksów.Stosowałem już wiele maści które niby miały usunąć tę bliznę jednak bez rezultatów.Pogodziłem się z tym że jej nie usunę jednak chciałbym ją zamaskować.Jednak tu pojawia się problem,Jak ?Jestem facetem więc nie będę sobie malował całej twarzy.I tu jest moja prośba.Mógłby mi ktoś powiedzieć co zrobić,jakich rzeczy użyć tak,żeby nie było widać tej blizny oraz tego że mam pomalowany skrawek twarzy ?Proszę o opisanie krok po kroku tego co mam zrobić.Z góry dziękuję za pomoc
Kurcze, myślisz że otoczenie zauważa 1,5 centymetrowa blizne? Ja osobiscie posiadam głeboką bliznę na pod łukiem brwiowym i ludzie znając mnie po pare lat nie są świadomi jej istnienia a jej nie kamufluje.

Dla ciebie ewentualnie zakup jakiegoś kamuflazu w idealnie dobranym kolorze, ale szczerze, będzie ci się chciało z tym bawić? kontrolowac co jakis czas czy nie spłyneło?
201607111050 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 23:06   #307
Frutti
Zakorzenienie

Tak jak dziewczyny mówily najlepiej iść do dermatologa

btw. blizny są sexy
Stary 2012-04-03, 03:07   #308
cypruska
Przyczajenie

Question Czerwone blizny na twarzy.Jak zamaskowac?

Mam na twarzy czerwone, troszkę wklęsłe cienkie blizny. Jak najlepiej je zamaskować?
cypruska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 11:26   #309
PannaEwelina
Zakorzenienie

Dot.: Czerwone blizny na twarzy.Jak zamaskowac?

Może baza z silikonami (dla wyrównania powierzchni) + zielony korektor pod podkład (likwiduje zaczerwienienie).

Blog

Stary 2012-04-03, 14:51   #310
jessica855
Zakorzenienie

na pewno najpierw zielonym korektorem ..
Stary 2012-04-03, 14:54   #311
modnisia_monisia
Raczkowanie

ale te bliznypo trądziku czy po czymś innym? mają jakiś kolor? chodzi o zamaskowanie tych wklęśnięć, zaczerwienienia czy obu na raz? jakiś korektor zawsze pomoże
modnisia_monisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 18:50   #312
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Najlepiej kamuflaż, może być artdeco, kryolan czy rewelacyjny kamuflaż MUFE na to dobry puder transparentny utrwalający. Jeżeli chcesz ukryć przy okazji wypukłości, to kamuflaż powinien być odrobinę ciemniejszy niż twój odcień cery/podkład.
Stary 2012-04-04, 18:38   #313
cypruska
Przyczajenie

Są to blizny po zadrapaniach.Chcialabym zatuszowac i wklęsłość i kolor ciemno różowy.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

A zielony korektor nie bardzo mi pomaga zaczerwienienia na bliznach nadal widac Być może ja go źle stosuje..
Stary 2012-04-05, 00:30   #314
themaggies
Raczkowanie

slonce, a moze udaj sie do apteki po jakis krem na blizny ?
themaggies jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 11:53   #315
cypruska
Przyczajenie

Czy takie kremy sa skuteczne?Wiecie moze? wybiela troche te blizny?
Stary 2012-04-05, 12:02   #316
piratte
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez cypruska Pokaż wiadomość
Czy takie kremy sa skuteczne?Wiecie moze? wybiela troche te blizny?
Najlepsze byłyby chyba kwasy, ja zamierzam zrobić sobie serię samorobionych jak już skończę kurację retinoidami. A tymczasem czerwone ślady maskuję kamuflażem artdeco (odcień 01) pod podkład
A i co do wklęsłości, to nie znam sposobów jak ją zamaskować, też mam kilka dziurek ale niestety pod odpowiednim kątem są widoczne tak czy siak. Nawet po użyciu silikonowej bazy pod podkład.
piratte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 21:13   #317
cypruska
Przyczajenie

a czy moglabym prosic link z tego kamuflażu jak on mniej wiecej wyglada i jaka jest cena?
Stary 2012-04-05, 21:16   #318
cypruska
Przyczajenie

a czy moglabym prosic link z tego kamuflażu jak on mniej wiecej wyglada i jaka jest cena??
Stary 2012-04-07, 19:34   #319
Visez
Zakorzenienie

Dermacol wszystko zakryje
Stary 2012-05-04, 11:17   #320
Naturallydesign
Przyczajenie

Coś do zatuszowania blizny!

Witam drogie Kobietki! Zwracam się do Was z prośbą o poradę w dość nietypowej jak dla mnie sprawie. Otóż mam na ciele dość dużą bliznę którą chciałabym jakość zatuszować, słyszałam już o podkładach do ciała ale nigdy czegoś takiego nie miałam i nie mam pojęcia co wybrać. Potrzeba tu czegoś naprawdę dobrze maskującego ponieważ jest to blizna po rozcinanej na stole operacyjnym skórze. Wiem że marka Kryolan ma coś takiego: Dermacolor Body Camouflage. Ale czy to faktycznie ukryje głęboką bliznę? Czy któraś z Was to miała? Na codzień nie zakrywam blizny ale są sytuacje w których chciałabym to zrobić dlatego zainteresowałam się tym tematem .Proszę o pomoc i rady jeśli coś wiecie o takich produktach i możecie mi pomóc. Z góry dziękuję;*
Naturallydesign jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 16:48   #321
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli
Dot.: Coś do zatuszowania blizny!

Cytat:
Napisane przez Naturallydesign Pokaż wiadomość
Witam drogie Kobietki! Zwracam się do Was z prośbą o poradę w dość nietypowej jak dla mnie sprawie. Otóż mam na ciele dość dużą bliznę którą chciałabym jakość zatuszować, słyszałam już o podkładach do ciała ale nigdy czegoś takiego nie miałam i nie mam pojęcia co wybrać. Potrzeba tu czegoś naprawdę dobrze maskującego ponieważ jest to blizna po rozcinanej na stole operacyjnym skórze. Wiem że marka Kryolan ma coś takiego: Dermacolor Body Camouflage. Ale czy to faktycznie ukryje głęboką bliznę? Czy któraś z Was to miała? Na codzień nie zakrywam blizny ale są sytuacje w których chciałabym to zrobić dlatego zainteresowałam się tym tematem .Proszę o pomoc i rady jeśli coś wiecie o takich produktach i możecie mi pomóc. Z góry dziękuję;*
Wydaje mi się, że na pewno potrzeba tu czegoś mocno kryjącego i bardzo gęstego - próbowałam kiedyś ukrywać blizny na łydkach mocno kryjącym podkładem i efekt był beznadziejny Może Dermacol? A może podkład Kobo w takim płaskim słoiczku?
Tylko tu też trzeba by było bardzo dobrze dobrać kolor, bo na ciele może się bardziej odcinać niż na twarzy? Może okolice posmarować lekkim podkładem, na bliznę kamuflaż i na to sypki puder? Nie mam pojęcia, jak to by wyglądało, ale spróbować można.
A jeśli ta blizna jest na nodze, to możesz spróbować rajstop w sprayu, nie kryją jakoś mocno, ale mogą pomóc (a może rajstopy dać na kamuflaż? Ale też nie wiem, czy to by "działało".)

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 10:08   #322
partycypacja
Raczkowanie

ja polecam paletkę korektorów z Kryolan oraz kamuflaż z firmy Artdeco
partycypacja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 16:36   #323
makijaz_wroclaw
Raczkowanie

są na rynku profesjonalne kamuflaże, pamiętaj jednak, że wyrównają one koloryt bez zmiany faktury skóry w problematycznym miejscu
makijaz_wroclaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 10:43   #324
Naturallydesign
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez makijaz_wroclaw Pokaż wiadomość
są na rynku profesjonalne kamuflaże, pamiętaj jednak, że wyrównają one koloryt bez zmiany faktury skóry w problematycznym miejscu
no właśnie ale czy skutecznie ukryją bliznę która przestanie rzucać się w oczy? i jakie kamuflaze są najlepsze? artdeco czy kryolan?
Stary 2012-05-07, 11:12   #325
makijaz_wroclaw
Raczkowanie

ja do niedawna używałam kółka kamuflaży kryolanu i byłam zadowolona, jeśli to będzie miejsce, które będzie narażone na np otarcia materiału pamiętaj, zeby utrwalić w tym miejscu kosmetyk.
Jeśli blizna jest dość świeża(zagojona, ale jeszcze czerwonawa), myślę, że bedziesz zadowolona z efektu, będzie duża różnica
makijaz_wroclaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 17:02   #326
madzioha
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 9
GG do madzioha
Exclamation Dot.: Coś do zatuszowania blizny!

.. należałoby zacząć od tego, jakiego koloru jest ta blizna, w jakim miejscu..?
najlepiej gdybyś umieściła zdjęcie. Warto pogrzebać na youtube, są tam osoby, które pokazują jak zakamuflować blizny, tatuaże itp. mówią i radzą jakie produkty dobrze się do tego nadają, a efekt sama będziesz w stanie ocenić i wybrać coś dla siebie. Zaznaczam, że są to filmiki w języku angielskim.
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***

Edytowane przez madzioha
Czas edycji: 2012-05-07 o 17:04
madzioha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 16:36   #327
Naturallydesign
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez makijaz_wroclaw Pokaż wiadomość
ja do niedawna używałam kółka kamuflaży kryolanu i byłam zadowolona, jeśli to będzie miejsce, które będzie narażone na np otarcia materiału pamiętaj, zeby utrwalić w tym miejscu kosmetyk.
Jeśli blizna jest dość świeża(zagojona, ale jeszcze czerwonawa), myślę, że bedziesz zadowolona z efektu, będzie duża różnica

kochana to nie jest świeża blizna. jest już w pełni zagojona, biała, na udzie-ma 16 cm.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez madzioha Pokaż wiadomość
.. należałoby zacząć od tego, jakiego koloru jest ta blizna, w jakim miejscu..?
najlepiej gdybyś umieściła zdjęcie. Warto pogrzebać na youtube, są tam osoby, które pokazują jak zakamuflować blizny, tatuaże itp. mówią i radzą jakie produkty dobrze się do tego nadają, a efekt sama będziesz w stanie ocenić i wybrać coś dla siebie. Zaznaczam, że są to filmiki w języku angielskim.
dziękuję za pomysł

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Naturallydesign Pokaż wiadomość
kochana to nie jest świeża blizna. jest już w pełni zagojona, biała, na udzie-ma 16 cm.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

dziękuję za pomysł
a podałabyś jakies linki?
Stary 2012-05-11, 16:51   #328
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Jaki korektor zatuszszuje potradzikowe CZERWONO-SINE -Blizny na twarzy?

Dziewczyny prosze doradzcie jaki korektor jakiej firmy bedzie najlepszy (i jaki odcien nr) do zatuszowania potradzikowych blizn CZERWONO SINYCH ? na twarzy Bardzo was prosze doradzcie
Polski Bursztyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 19:13   #329
jessica855
Zakorzenienie

Dot.: Jaki korektor zatuszszuje potradzikowe CZERWONO-SINE -Blizny na twarzy?

ja w roli korektora używam podkładu Dermacol i mi wystarcza

choć....na czerwone najlepszy byłby zielony korektor, a później na niego np Dermacol, idealne krycie murowane
Stary 2012-05-11, 21:31   #330
PannaEwelina
Zakorzenienie

Dot.: Jaki korektor zatuszszuje potradzikowe CZERWONO-SINE -Blizny na twarzy?

Zielony korektor np. Kryolan, Make up Atelier Paris.

Blog

Odpowiedz

Tagi
korektor, przebarwienia

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości